سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مجلس هم از انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران بی‌خبر بوده است...

مجلس هم از انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران بی‌خبر بوده است

چکیده :هیچ کس در مجلس و کمیسیون بهداشت از ماجرای این انحلال خبر نداشت. ما از روزنامه‌ها مطلع شدیم و این تصمیم ناگهانی، توهین به مجلس است، چون مجلس، یک نهاد تشریفاتی نیست و باید با آن مشورت...


دو عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بی اطلاعی مجلس از انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران و جلسه فوق العاده کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای بررسی این موضوع خبر دادند.

یک عضو این کمیسیون با اشاره به جلسه فوق العاده درباره انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران، تاکید کرد که این انحلال ایراد دارد. یکی دیگر از اعضای این کمیسیون گفته است که دولت بی‌خبر از مجلس دانشگاه علوم‌پزشکی ایران را منحل کرده است.

به گزارش مهر، محمدرضا رضایی کوچی افزود: روز یکشنبه جلسه فوق العاده ای با حضور مسئولان وزارت بهداشت و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود و نمایندگان از وزارت بهداشت خواسته اند که دلایل خود را برای این انحلال اعلام کنند.

وی اضافه کرد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران ایراد دارد و ما در انتظار ارائه دلایل وزارت بهداشت برای این کار هستیم.

رضایی کوچی یادآور شد: می خواهیم دلایل وزارت بهداشت را برای این انحلال بشنویم و به همین منظور روز یکشنبه جلسه ویژه ای به این منظور تشکیل می شود. به ما اعلام شده است که معاونت آموزشی از سوی وزارت بهداشت در این جلسه حاضر می شود.

مرندی: مجلس از انحلال دانشگاه علوم‌پزشکی ایران بی‌خبر بوده

با وجودی که مجلس در صحن علنی، مشغول بررسی قانون برنامه پنجم توسعه است، انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران، باعث شده کمیسیون بهداشت جلسه اضطراری تشکیل دهد.

به گزارش خبرآنلاین یکی دیگر از اعضای کمیسیون بهداشت گفت: هیچ کس در مجلس و کمیسیون بهداشت از ماجرای این انحلال خبر نداشت. ما از روزنامه‌ها مطلع شدیم و این تصمیم ناگهانی، توهین به مجلس است، چون مجلس، یک نهاد تشریفاتی نیست و باید با آن مشورت شود.

علیرضا مرندی، وزیر اسبق بهداشت همچنین با اشاره به اینکه طبق درخواست رئیس کمیسیون بهداشت، این کمیسیون با وجود جلسه علنی، صبح و بعدازظهر امروز در زمان استراحت میان روز، جلسه اضطراری خواهد داشت، گفت: همکاران غیرپزشک در مجلس، اعضای هیأت علمی و داتنشجویان به ما تلفن می‌زنند و از چند و چون کار می‌پرسند، در حالی که ما شرمنده‌ایم. هیچ‌کدام از دکتر صدر در هیأت‌رئیسه تا دکتر شهریاری در کمیسیون بهداشت از این واقعه مطلع نبودیم و نمی‌دانیم چه شده که این تصمیم ناگهانی را در وزارت بهداشت گرفته‌اند.

گفته می‌شود تصمیم انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران، با وجود 36 سال سابقه کاری و نزدیک به 14 هزار پزشک و کارمند، از تصمیمات وزیر بهداشت و درمان بوده که با توجه به دستور لطف‌اله فروزنده، معاون رئیس‌جمهوری، گرفته شده است.

تصمیمی که رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و هیأت علمی این دانشگاه نیز تا ساعت‌ها پس از انتشار در سایت اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، از آن مطلع نبودند.

روز جمعه، مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت در نامه‌ای به محمدباقر لاریجانی رییس دانشگاه علوم‌پزشکی تهران، دانشگاه علوم‌پزشکی ایران را منحل و واحدهای آموزشی آن را به دانشگاه تهران و واحدهای درمانی و بهداشتی آن را به دانشگاه شهید‌بهشتی سپرد. این نامه بدون هماهنگی با پرسنل و هیات‌علمی دانشگاه علوم‌پزشکی ایران صادر و منتشر شده است.


9 پاسخ به “مجلس هم از انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران بی‌خبر بوده است”

 1. حمید گفت:

  احتمالا دلیلش آن است که رییس دانشگاه برادر رییس قوه مقننه و قضاییه است. مملکت که مهم نیست، فقط باید یه جوری رییس یک قوه روسای قوای دیگر را گوشمالی دهد. حالا یه دانشگاه هم بره رو هوا، چه اهمیتی داره.

 2. فتنه سبز زنده گفت:

  ===== مجلس هم از انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران بی‌خبر بوده است ======
  لطفا بلند صحبت نکنید ! مجلس خوابه !؟؟؟

 3. سمیه گفت:

  مملکت گل و بلبل که میگن همینه دیگه .

 4. بهار گفت:

  کلا بیایند مملکت را منحل کنند بروند پی کارشان این که نشود کار واقعا از این دولت هر کاری بگویند بر می آید

 5. mahmood گفت:

  be eyn migan fetne elmi

 6. MAHMOD گفت:

  be eyn migan fetneh eghtesadi

 7. mahmoodp گفت:

  bebakhshid be eyn migan fetne elmi

 8. من گفت:

  کلا بیایند مملکت را منحل کنند بروند پی کارشان این که نشود کار واقعا از این دولت هر کاری بگویند بر می آید

 9. Parsi گفت:

  Excellent. This lady minister is fantastic! She has presented Larijani with a peeled peach and the rest has been given to Shahid Beheshti?! They are also snorring and have not reacted yet
  TaghabbalAllah