سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تماس تلفنی زهرا رهنورد با مادر سید ضیاء نبوی، دانشجوی زندانی...

تماس تلفنی زهرا رهنورد با مادر سید ضیاء نبوی، دانشجوی زندانی

چکیده :رهنورد در یک گفت و گوی تلفني از آخرین وضعیت این دانشجوی محروم از تحصیل کسب اطلاع کرد و ضمن آرزوی آزادی هر چه زودتر وی، براي خانواده اش نيز آرزوي صبر و مقاومت بیشتر كرد .در این مکالمه تلفنی مادر ضيا از آخرین وضعیت فرزند خود در زندان اهواز و شرایط بسیار سختی که این روزها بر ضيا و خانواده می گذرد، سخن گفت . چرا كه ضيا در زنداني به سر مي برد كه از داشتن كوچكترين امكانات رفاهي و بهداشتي محروم...


به دنبال تبعید سيد ضیاء نبوی، دانشجوی دربند و محروم از تحصیل به زندان اهواز و شرايط نامناسب وي در اين زندان، زهرا رهنورد ،نويسنده و استاد دانشگاه طی تماسي تلفنی با مادر وي ، صبر و استقامت این مادر رنجدیده را ستود و مقاومت فرزند برومندش را موجب سرفرازی ملت توصیف کرد.

به گزارش کلمه، رهنورد در اين تماس تلفني از آخرین وضعیت این دانشجوی محروم از تحصیل کسب اطلاع کرد و ضمن آرزوی آزادی هر چه زودتر وی، براي خانواده اش نيز آرزوي صبر و مقاومت بیشتر كرد .

در این مکالمه تلفنی مادر ضيا از آخرین وضعیت فرزند خود در زندان اهواز و شرایط بسیار سختی که این روزها بر ضيا و خانواده می گذرد، سخن گفت . چرا كه ضيا در زنداني به سر مي برد كه از داشتن كوچكترين امكانات رفاهي و بهداشتي محروم است و آب آشامیدنی سالم هم ندارد . اعضای خانواده هم مجبورند از استان سمنان تا اهواز بروند تا بتوانند چند دقيقه اي فرزندشان را ببينند كه همه اينها فشار رواني زيادي را به خانواده اين زنداني تبعيدي وارد مي كند .در همین حال مادر ضیا، روحیه فرزندش را با همه این مشکلات مقاوم و خوب توصیف کرد.

سید ضیاء نبوی سخنگوی شورای دفاع از حق تحصیل به ده سال حبس تعزیری محکوم شده است. او به تازگی از زندان اوين به زندان کارون اهواز تبعید شده است. ضيا همچنين پس از ورود به زندان اهواز از سوی نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفت .

سید علی اکبر نبوی (پدر ضیاء) هم هفته گذشته، پس از بازگشت از زندان اهواز و ملاقات با فرزندش، به اداره اطلاعات فرا خوانده شد و بابت مصاحبه ها و پیگیری وضعیت فرزندش تحت فشار و بازجویی قرار گرفت.


7 پاسخ به “تماس تلفنی زهرا رهنورد با مادر سید ضیاء نبوی، دانشجوی زندانی”

 1. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  سلام
  دوستانی آمدند و از اینکه من به سخن اینشتن گوش دادم گله کردند. مسئله چیست ؟ این گناه من بود! پرسیدن سئوالی که باید تشریح شود.. ما چه میخواهیم : به نوبه خودم فکر نمیکنم که ما انقلاب کرده باشیم تا حکومتی با افعال مشابه حکومت قبل داشته باشیم. در ضمن من از انقلابی که در سال 57 صورت گرفت حمایت میکنم. نه به دلیل نوع انقلاب و نه به دلیل وجود حکومتی که پس از آن روی کار آمد بلکه صرفا به دلیل اینکه ما آن را بوجود آوردیم و ما مسئول در قبال آن بودیم و هستیم. ما وظیفه خود را در برابر دشمن خارجی انجام دادیم. اکنون ما در مقابل جهل و مکر باید بایستیم . باید درست را بخواهیم و باید درست رفتار کنیم. در جایی از من اسمی خواستند تا جایگزین رهبری فعلی ایران بشود. من نظر خودم را بیان نمیکنم چرا که در هر حالت این افراد با سطح فکر خود به افراد مذکور می تابند. کما اینکه فکر میکنند من باعث شادی دشمنان شده ام فکر خواهند کرد که فردی که من نام میبرم باعث خوشحالی من و در نتیجه خوشحالی دشمنان شده است. سخن من این است که امیرمومنان فرموده است : فاصله حق و باطل 4 انگشت است و در پاسخ برای توضیح درباره این سخن عجیب چهار انگشت خود را بین چشم و گوش خود قرار میدهد و میگوید آنچه دیده شود حق است و شنیده ها باطل است. من بنده خدا هستم نه بنده هیچ کس دیگری چه شما را این سخن خوش آید چه مرا بر باطل خوانید.

 2. علی م گفت:

  حضرت زینب درکوفه درجمع زنانی که برای اهل بیت گریه میکردندسخنرانی کردوفرمود+(صه یااهل الکوفه تقتلنارجالکم وتبکینانسائکم)
  خفه شیدای اهل کوفه مردهای شماماراکشتندوزنانتان برماگریه میکنند!!!!!!!!!!!!!!حالامیرحسین این بیچاره هاروبه زندان انداخت وزنش هم ازاونادلجویی میکنه!!!!!!حتماجواب زندانیهاهم همان جوابی است حضرت زینب داده/////

  • میم.تهران گفت:

   از این مقایسه های خنده دار دست بردارید،
   امثال شما متاسفانه چشمان خود را بر روی حقیقت بسته اید
   تنها برایتان از خدا می خواهم که چشم حقیقت بین تان را باز کند….
   شما از زبان مادران فرزند از دست داده و زندانی صحبت نکنید؛
   اگر در توانتان هست پای درد دل اینها بنشینید تا ببینید که امروز چه خواهند گفت
   و چه کسانی را جنایتکار می دانند…

   درود بر میر حسین و رهنورد

  • ناشناس گفت:

   “حتما حتما” یاد آن مثال افتادم که کسی در تاریکی به سگ دست میزد و میگفت که انشالله گربه است!!!!!

 3. green legend گفت:

  با این که این روزها کمتر با مردم سخن میگویی

  اما همچنان در قلبم جا داری

  یا حسین میر حسین

 4. بامداد سبز گفت:

  تشکر فراوان از بانوی سبز و آزاده زهرا رهنورد عزیز…شما امید ما هستید
  در ضمن به پدرم، آقا میرحسین بسیار سلام برسانید ؛ چرا ایشان حرفی و سخنی نمی زنند؟
  آقا میرحسین، منتظر سخنان امید بخش و گرانبهایتان هستیم؛
  دشتی سبز و باشکوه، پوشیده از گلهای ایمان و باور سبز، نثار تو باد
  یا حسین میرحسین

 5. زنده باد سبز گفت:

  در پاسخ “علی‌ م” الٔحمد الله که زنان سبز و مادران شهید هیچوقت بر اهل بیت گریه نکردند و همیشه اهل بیت برایشان الگو بوده اما ،اگه منظورت اهل بیت امروز ایران است که میگن …،آره ایرانی‌های بسیاری بر گمگشتگی این اهل بیت تأسف میخورند،چون کلمه …تبدیل شده.بانو سبز ایران زمین تاج مردان است،بانویی اندیشمند که چون بانو زینب سری نترس و دلی‌ بزرگ دارد،تشبیه سازی شما از جهل شما سرچشمه می‌گیرد.اگر هم میخواهی تشبیه کنی‌ یادت بیاد که مولا علی‌ شبانه برای زنانی که همسرانشان را در جنگ از دست داده بودند نان و خرما می‌بردند و میگفتند همسران اینان در راه خدا کشته و شهید شده اند و من نسبت به همه اینها که در راه حق شهید شدند مسئولم.دلجوئی بانو سبز ایران به دلیل حس مسئولیت است.