سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سایت دفتر رهبری: همه معترضان به انتخابات، “میکروب سیاسی و اجتماعی” نیستند!...

سایت دفتر رهبری: همه معترضان به انتخابات، “میکروب سیاسی و اجتماعی” نیستند!

چکیده :شجونی از روحانیون دولتی در اظهاراتی توهین آمیز، موسوی خاتمی و کروبی را مصداق میکروب‌های سیاسی مورد اشاره رهبری دانست و در برابر اعلام مصادیق میکروب‌های اجتماعی سکوت کرد. اما جهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبری، واژه "میكروب سیاسی" را توطئه رسانه‌های بیگانه برای خنثی كردن آثار سفر رهبر انقلاب به قم...


در حالی که جعفر شجونی از روحانیون دولتی در اظهاراتی توهین آمیز که با استقبال گسترده رسانه های دولتی هم مواجه شد، موسوی خاتمی و کروبی را مصداق میکروب‌های سیاسی مورد اشاره رهبری دانست و در برابر اعلام مصادیق میکروب‌های اجتماعی سکوت کرد، جهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبری، واژه “میكروب سیاسی” را توطئه رسانه‌های بیگانه برای خنثی كردن آثار سفر رهبر انقلاب به قم دانست.

گردانندگان این سایت در مطلبی نوشته‌اند: “رسانه‌های بیگانه در پخش سخنان رهبر انقلاب در اجتماع باشكوه مردمی تنها به آن بخش از سخنان ایشان بسنده كردند كه ایشان حضور 40 میلیونی ملت در انتخابات سال گذشته‌ی ریاست‌جمهوری را رفراندومی ملی در ابراز وفاداری و اعتماد به نظام اسلامی خواندند. آنها از سوی دیگر این بخش از خبر را كه در آن حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پایداری و هوشیاری مردم در مقابل فتنه‌ی 88 را موجب واكسینه ‌شدن كشور و مردم در مقابل میكروب‌های سیاسی و اجتماعی خوانده بودند، به عنوان بخش برجسته‌ی خبر منتشر كردند.”

در ادامه مطلب منتشر شده در سایت دفتر رهبری آمده است: “این رسانه‌ها در پوشش این خبر با استفاده از تكنیك برجسته‌سازی و تأكید بر نكته‌ای مبهم برای طرح تفسیرهای مناقشه‌آمیز، بر كلیدواژه‌ی “میكروب‌های سیاسی” تأكید كردند و كوشیدند تا به مخاطبان خود این‌گونه القاء كنند كه رهبر انقلاب همه‌ی منتقدان و معترضان انتخابات را میكروب‌های سیاسی خوانده‌اند، در حالی ‌كه ادامه‌ی سخنان رهبر انقلاب كه هیچگاه از سوی این رسانه‌ها منتشر نشد، این تصور غلط را از بین می‌برد.”

لازم به ذکر است برخی سایت‌های وابسته به دولت در نقل سخنان رهبری، با حذف واژه اجتماعی، عبارت مذکور را به “میکروب‌های سیاسی” تقلیل دادند.

مشخص نیست که این سانسور و دستکاری با چه هدفی صورت گرفته؛ اما دو روز بعد از آن سخنان، آقای شجونی، روحانی دولتی حامی احمدی‌نژاد، در گفت‌وگو با سایت وابسته به روزنامه ایران و در تفسیر سخنان رهبری، در اظهاراتی توهین ‍آمیز آقایان کروبی، خاتمی و موسوی را مصداق میکروب‌های سیاسی! دانست. وی البته اشاره‌ای به مصادیق میکروب‌های اجتماعی نکرد.

گفتنی است در پی اصرار گسترده سایت‌های حامی احمدی نژاد در توهین به مخالفان و پوشش سخنان مذکور، واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی بروز کرد.


42 پاسخ به “سایت دفتر رهبری: همه معترضان به انتخابات، “میکروب سیاسی و اجتماعی” نیستند!”

 1. Amir گفت:

  ظاهراً آقایون در فحاشی و القاب زشت لغت کم آوردن و سعی در اختراع دارند.

 2. علیرضا گفت:

  یعنی چی الان؟
  یعنی مقام عظما خیلی رئوف هستند و فرا جناحی رفتار میکنند؟
  یعنی حضرت آقا نظر سوئی به میر حسین و کروبی ندارند؟
  واقعا بعد از این همه ماجرا این خبره شما گذاشتین تو سایت میرحسین؟

 3. میرمحمد گفت:

  آقا جان تشت از بام روی زمین افتاد حال مرتب بگویید اینو گفته اینو نگفته ایشان به صراحت بر واژه فتنه تاکید کرد مردم رو هم میکروبهای اجتماعی و راهبران مردم رو میکروبهای سیاسی خواند
  آیا موقع آن نشده که پاسخی به ایشان داده شود که فکر نکنند مردم ایزوله هستند و…..(خودم نقطه گذاشتم) آقای خامنه ای به خدا مردم حرفهای شما را شنیدند و منظورتان را هم فهمیدند البته مردم به این سخنان رییس دولتتان عادت کرده اند به سخنان علم الهدی جنتی و …. انگار باید این سخنان و بی حرمتی ها را هم از شما بشنویم باشه اشکال نداره
  ماهم خدایی داریم پیغمبری داریم به یاد روزی باشید که شرمنده رسول الله شده اید چون دینش را بازیچه قدرت خودتان کردید و مردم را از دین بیزار کردید ( این حرف من نیست نقل به مضمون نامه محمد نوری زاد است )

 4. ناشناس گفت:

  اینها دچار سردرگمی و افتضاحات زیادی شده اند. از طرفی 40 میلیون را به نفع خود مصادره می کنند و از طرف دیگر مخالفان را که به گفته خودشان نزدیک 15 میلیون رای داشته اند را میکروب سیاسی می نامند حال ما مانده ایم که چگونه می شود پز 40 میلیون رای داد و از طرف دیگر 15 میلیون از این 40 میلیون را میکروب سیاسی نامید اگر اینها به گفته های خود اعتماد داشتند حتما اجازه می دادند تا مخالفان راهپیمایی نمایند و رسوا شوند.

 5. ناشناس گفت:

  اولا سایت دفتر رهبری هم این نکته رو پررنگ کرد . حالا که پاسخ و جنبه های مختلف این اصطلاح داره یکی یکی خودش رو نشون میده سعی در کمرنگ کردن اون و به نوعی جبران دارند . دوم اینکه سایت های حامی دولت لفظ میکروب از مودبانه ترین توهین هایی است که در این مدت داشتند . سخنان آقایان که از رسانه به طور زنده پخش شده گواه این ادعاست .

 6. مانی افشار گفت:

  الان فیسبوک شده پر از میکروب حامی جنبش.
  میکروبی که در عمق کودتا نفوذ کرده است.

  آقای شجونی وقتی میاد میگه زن های خیابانی طرفدار مهندس موسوی هستن، واقعا دیگه نباید اهمیت داد به صحبت های این فرد بی سواد که هیچ یک از اخلاق اسلامی رو یاد نگرفته و فقط ادعاشون میشه.
  واقعا ببین ما به کجا رسیدیم.
  انقلاب شد که بهشتی ها سر کار باشن نه افرادی مثل احمد خاتمی، جنتی، شجونی، حسینیان، رسایی و دیگر افراد بی سواد.

  رهبر ایران مستقیما به مردم سبز ایران و رهبران جنبش توهین کرد و الکی ماست مالی نکنند موضوع رو.
  ما همه ملت “میکروب سبز هستیم و در عمق کودتا نفوذ کردیم و روزی آنها را از پای خواهیم در آورد.

  زنده باد پدرم مهندس میر حسین موسوی
  زنده باد شیخ مهدی کروبی.
  زنده باد آیت الله هاشمی رفسنجانی.
  زنده باد آیت الله خاتمی.
  درود بر سید حسن خمینی.
  درود بر بزرگ اندیشان ممکلت.

  زنده باد ایران همیشه سبز.

  • محمد حسین گل گفت:

   ممنون از پیامت فقط حواست باشه که سید محمد خاتمی حجة الاسلامه نه آیت الله. اون آیت الله خاتمی همون احمد خاتمیه که گاهی امام جمعگی می کنه.

 7. ناشناس گفت:

  از كوزه همان تراود كه در اوست. ..

 8. احسان یوسفی گفت:

  آقای خامنه ای اب که از سر گذشت چه یک وجب چه 100 وجد شما باید 1 سال 5 ماه پیش وارد صحنه حق و باطل میشید نه انکه اگه بخواهم حرف بزنم کلمه دهانم را با سوزن میدوزد.

 9. بهار گفت:

  leader. ir
  khamenei.ir
  کدومش؟ کجا؟ چرا لینک ندادین؟

 10. فتنه گر بلاتكليف گفت:

  آقا جان تكليف رو روشن كن! بالاخره ما ميكروبيم يا به همون القاب قبلي كه ما را مزين كرده بوديد مفتخر بشيم؟

 11. حمیدرضا(میکروب) گفت:

  سلام
  با اینکه میدونم فایده ای نداره ولی میگم

  آقایونی که ما را خس وخاشاک و میکروب خوندید
  من یه میکروبه سبزه کوچولو هستم…
  حالا که کشور ضد ما واکسینه شد،اجازه ی یه راهپیمایی بدون حضور نیروهای ضد امنیتتون را بدین.آخه از چی میترسید؟ما که خیلی کم هستیم!!!از همدیگه پاشیدیم!!!دیگه وجود نداریم.

  دوستای سبزه خودم که موافقید،موافقتتون را اعلام کنید(مخلص همه ی بچه ها)
  پیروزی نزدیکه
  یا حسین میر حسین

 12. ارمیتا گفت:

  در این مطلب منشر شده باز هم بعضی هنوز میکروب تشخیص داده شده اند … میکروبها هم خدایی دارند مادیگه عادت کردیم به این الفاظ دیگه پوستمون کلفت شده (بزغاله.خس وخاشاک .میکروب .جاسوس.لشکر ناکثین.فتنه گر. اغتشاش گر…..)این عصبانیت عده ای زور گو رو می رسونه کلمه نترس و کامنت های این خبرو هم بزار من که کامنتی ندیدم

 13. سمیه گفت:

  ما همه موسوی و خاتمی و کروبی هستیم و به میکروب بودن خود پس از خس و خاشاک و فتنه گر و برانداز و… افتخار میکنیم .اگر موسوی و خاتمی و …میکروب هستن ما همه میکروبیم و به شما حمله میکنیم . اینقدر از سبز ها میترسن مجبورن حرفاشونو پس بگیرن .هر چی میخوان میگن و توهین میکنن بعد میگن نه ما منظورمون چیز دیگه ای بود .اتفاقا رهبری این همه حرف زد تا به اینجا برسه و این حرف رو بزنه .این حرف رو کسی برجسته نکرد خودش برجسته بو د.اگه فتنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!تموم شده بود که دیگه چرا بعد از یک سال و نیم بازم درباره انتخابات حرف میزنی پس خودتم میدونی تموم نشده.شما از سکوت ما هم میترسین .
  روزی که بر خروشم زنجیر بگسلم /روشن شود که اتشم/ من خواب نیستم خاموش اگر نشستم .
  تو راحت باش /گهی خس بودم و خاشاک، گهی در حد بزغاله واینک عامل تبهای یک ساله

 14. خس و خاشاک گفت:

  تازه ارتقا گرفته بودیم ها. دوباره شدیم خس و خاشاک.

 15. بابا آخه ماسمالی کردن هم بلد نیستن که بیچاره ها!
  اینها میخوان کروبی و موسوی و خاتمی رو از مردم جدا کنن و بگن که اینا مثلا با مردم فرق دارن! در حالی که کور خوندن. …

 16. dimah گفت:

  دررابطه باحرف امثال آقای شجونی و نیت وی نیازی به توضیح نیست .اما موضوع انتخابات مانند آن چیزی است که هر از چند گاهی بهمش می زنند و بوی مشمئز کننده اش را در می آورند.

  در این باره کافی است مردم بدانند : در انتخابات دوره نهم که سن رای دهندگان 16 سال ببالا بود تنها 28 میلیون نفر شرکت کردند ولی در دوره دهم که سن رای دهندگان 19 سال ببالا شد وتعدادی از هموطنان ما برحمت ایزدی پیوستند 40 میلیون نفر !! شرکت کردند.
  اگر مدعیان سلامت انتخابات توانستند بدون توسل به ملائکه و امدادهای غیبی این تناقض را برای خودشان حل کنند مردم هم خواهند پذیرفت.

 17. ali گفت:

  berid baba shoma ham ba in rahbari rahbari goftanetoon
  chetoone khob?
  una be shoma migan mikrob shoma jorat nadari hamoonjoor ke mardom unaro seda mikonan seda konid
  esme khodetoonam gozashtid resaneye sabz
  adab sare jash vali pache khari mana nadare…

  • احمد گفت:

   ّبه كار بردن لفظ رهبري پاچه خواري نيست. رهبري يك سمت سياسيه يه عنوان حقوقي نه بيشتر

 18. ناشناس گفت:

  ایول من خودم رو به عنوان اولین میکزوب سیاسی معرفی میکنم البته بعد از موسوی خاتمی و کروبی

 19. آقاپسر گفت:

  درود و سلام خداوند بر تمام کسانی که قدم در راه مبارزه با ظلم برداشته اند
  واقعا همین که مواظب باشیم و به بقیه ظلم نکنیم این یعنی بهشت
  همتون رو دوست دارم

 20. علی-علی گفت:

  آقای شجونی!
  حضرت محمد (ص) می فرماند:
  عقل ندارد آنکس که ادب ندارد.
  و در حدیثی دیگر می فرمایند:
  دین ندارد آنکس که عقل ندارد.
  آقای شجونی!
  همچنین پیامبر اعظم می فرمایند:
  بیچاره کسی که آخرتش را به دنیا بفروشد بدبخت تر از او کسی است که آخرتش را به دنیای کس دیگری بفروشد.
  امام علی (ع)می فرمایند:
  بنده دیگری نباش که خدا تو را آزاد آفرید.
  امام حسین (ع) هم می فرمایند:
  اگر دین ندارید آزاد باشید.
  آقای شجونی!
  در حوزه به شما چه یاد داده اند!

  البته ایراداتی هم به آیت الله خامنه ای وارد است.ایشون در زمان سالگرد ارتحال آیت الله خمینی هم گفته بودند اسرائیلیها مثل … دروغ می گویند.
  جالب این است که آیت الله خامنه ای در گفتگو با روحانیون در قم از وضعیت فرهنگی کشور و کم کاری حوزه ها در این بخش انتقاداتی رو مطرح کرده است!

 21. میکروب الملک گفت:

  ای بابا بعد امری ما هم یک لقب همایونی گرفته بودیم اینم میخواهند ازمون بگیرند

 22. جوان 24 ساله گفت:

  رهبر عزیز! ما فرزندان ایرانیم. ما بیگانه نیستیم. ما دشمن نیستیم. عامل بیگانه نیستیم. رهبر بزرگوار! ما شما را به چشم پدری دلسوز میبینیم که اگر اختلافی بین فرزندانش افتاد انتظار داریم از هیچکدام از فرزندان علیه دیگری جانبداری نکند. انتظار داریم در جهت حل مشکل و اختلاف گام بردارد. رهبر گرامی! ما نه فتنه گریم و نه انگل و میکروب. رهبر دلسوز! ما ایرانی هستیم همین برای خودی بودن کفایت میکند. ما انسان هستیم همین برای برخورد با عطوفت کفایت میکند. حتی اگر اشتباه هم کرده باشیم از پدری مهربان انتظار دیگری داریم. انتظار داریم گروهی بیطرف مورد تایید طرفین اختلاف انتخاب کند تا شبهات ما را برطرف کند. رهبر گرامی! هرچه به ما عنوان فتنه گر و اغتشاش طلب و عامل بیگانه و خس و خاشاک و میکروب زده شود باز هم سعی میکنیم به خود تلقین کنیم سوئ تفاهم شده و مشاورین و اطرافیان شما را در جریان واقعیات جامعه قرار نمیدهند و تنها بر غم و غصه خود می افزاییم. رهبر عزیز! کاش مطلب من و امثال من را میخواندی. کاش ….

  • green Persian گفت:

   هموطن عزیز
   یکی از ایراداتی که به رضاشاه پهلوی وارد میکنن هم همین بی خبری از اوضاع واقعی مملکت بوده.

   اگر حاکمی در انتخاب مشاوران و مخبرین خودش اشتباه کنه و معتمدینی که باید اخبار درست رو
   بهش برسونن غرض ورزی کنن و اطلاعات ناصحیح بدن ، دلیل بر بری بودن اون حاکم یا رهبر از اتفاقات
   و فجایع و نظائرش که در حیطهء تحت امرش اتفاق میفته نیست ؛ بلکه میتونه یکی از دلایل عدم کفایت
   اون رهبر در ادارهء مملکت باشه.
   اینجوری نیست که حالا ایشون خبر ندارن یا خبرا رو درست بهشون نمیرسونن پس تقصیری ندارن ، نخیر .
   کاملا” برعکسه ، چون ایشون وظیفهء رهبری رو بعهده دارن باید اخبار درست رو بدست بیارن.
   مگر اینکه بخوای فکر کنی دارن لطف میکنن که در راس امور مملکتی قرار گرفتن ، اونوقت بحثش جداست.

 23. گلي گفت:

  فكر كنم منم شدم ميكروب. اتفاقا ميكروبهاي خوبي هم هستيم. مثل همه ميكروبهايي كه باعث تجزيه يك ماده غذايي مي شند و از بين مي برنش. خب ما هم قراره يه چيزايي را از بين ببريم ديگه. به به. پس با افتخار مي گم من يك ميكروب سبزم و به سبز بودنم افتخار مي كنم.

 24. صمد گفت:

  همه ميکروب نيستند منظور اين بوده حتما عده اي خس و خاشاک و عده گوساله و بزغاله و عده منافق و محارب و مزاحم نواميس و… هستند .

 25. jack گفت:

  ما میکروب سبز هستیم ومیدانیم میکروبها رنگ ندارند بلکه می پذیرند ومیکروبهای سبز بی آزارند پس یک روز را جهت حضور آنها آزاد بگذار تا نشان دهیم چقدر سبزیم

 26. ناشناس گفت:

  این شعر زیبا رو در فیس بوک دیدم گفتم بزارم ( با ذکر نام شاعر ) که دوستان شاید خوششون بیاد

  راحت باش

  به هر نامی که میخواهی صدایم کن

  من از آشفته گویی های بسیارت نمی رنجم

  نمی ترسم، نمی لرزم

  که در رسم الخط افتان و خیزان تو و بعض مریدانت در این مدت

  گهی خس بودم و خاشاک

  گهی ناپخته و ناپاک

  گهی هم قد بزغاله

  گهی مزدور بیگانه

  و اینک عامل تب های یکساله

  که بر جان دروغین هیبت شاهانه افتاده

  نمیگویم که خوبم من

  نمیگویم که در اوج ستیغ قله حلم و نجابت تکیه دارم من

  ولی باور بفرما حضرت آقا

  که من آنقدرها هم بد نبودستم

  که من آنقدرها هم مرزهای شرم و حجب و معرفت را

  با زبان تیز و دستار عریض خویش نشکستم

  درست است از حریم خانه ببریدم

  ولی چون پرده دار چشم خونین شماری از ندیمانت

  نبوده در کفم شمشیر

  نبوده قلب یک مادر

  بدست من

  اسیر داغ یک زنجیر

  دل درمانده ای از خشم عریان نگاه من نرنجیده

  و چشمی، زار زار و های های از حکم و فتوایم نخوابیده

  خداوندا تو شاهد باش

  که من پرهای رنجور و نحیف و خسته ام را

  جز برای سینه رنجیده و

  تهمینه غمدیده سهراب نگشودم

  خداوندا تو ناظر بوده و هستی

  که من از اینهمه فریاد بی اکراه

  نه نامی را

  نه نانی را طلب کردم

  خدایا قسمتم گردان

  که سر را در صراط خلق بسپارم

  خدایا مرحمت فرما

  که مرگ سرخ را

  در راه سبز خویش در آغوش جان گیرم

  (شعر از صدرا)

 27. من یک میکروبم گفت:

  اقای خامنه ای.من کسی هستم که در جبهه مجروح شدم.عضوی از خانواده شهدا هستم.در جهاد کار کردم.افتخار میکنم میکروب باشم اما مطمئن باشید دست بیعت با ظلم نخواهم داد.مطمئن باشید مجیز کسی را نخواهم گفت.سیره عملی علی (ع) با الفاظ و رفتار شما و طرفدارانتان را تفاوت از زمین تا اسمان است.

 28. ناشناس گفت:

  شما فکر کردین ما مثل این جوانها ساده ایم ندانیم قضیه چیست . بابا وقتی مخاطبت دانشجویان هستند هی باید کلمات خارجکی بلغور کنی تا یه مقدار ادعای درک بالا نشان داده شود.واکسن و نانو و آی اس آی و

 29. مخالف رادیکالیسم گفت:

  از اینکه به این خبر پرداختید واقعا سپاسگزارم

 30. hamed گفت:

  این خوش خدمتی آقای شجونی برای بالا کشیدن 7هکتاراززمینهای ملی در انتهای ولنجک – درکه است

 31. زنده باد سبز گفت:

  والا ما گلبول سفید هستیم که از بدنمون ،وطنمون در مقابل گرگان در لباس میش دفاع می‌کنیم،همینجور که گل هستیم و علف‌های هرز ما رو خس و خاشاک نامیدند.منتهی‌ تشخیص بین میکروب و گلبول سفید بصیرت لازم داره که بعضی‌‌ها ندارند.

 32. میکروب بی رنگ گفت:

  رهبر بخش عظیمی از مردم را میکروب نامید حال شما بگویید ازبین این آقایان بی ادب ( …- علم الهدی- احمدی نژاد- شجونی ) که هر کدام ملت را با الفاظ زشت خطاب کردند کدامیک استاد دیگری است ؟
  نکته ظریفی در این سوال مخفی است.
  کمی تامل کنید و نظر دهید.

 33. رها گفت:

  چرا هيچ خبر و مطلبي از ضرب و شتم آقاي بروجردي در زندان نمينويسيد؟

 34. حسین جواد گفت:

  چون کار جهان یکسره بر محور عدل است/ خوش باش که ظالم نبرد راه به جایی

 35. بیشماران گفت:

  با افتخار می گم من یک میکروب سبزمممممممممممممممممممممممممم

 36. ع.ر.ق گفت:

  سلام ودرود برهر چه میکرب سیاسی و اجتماعی

 37. رشيد گفت:

  روغن ريخته را نميشه جمعش كرد .آبروي رفته را هم نميشه برگردوند .به اميد روزي كه ساختار سياسي و اجتماعي كشور ما از ويروس دروغ ورياكاري و انحصارطلبي و سلطه جوئي وديكتاتوري و عوامفريبي و مجيز گوئي پاك شود

 38. aza گفت:

  ازجامعه جهانی در خواست می شود چنانچه چراغسبزی از نمودن راه بود ویابلدید در یغ نفر مایید ودر ادامه تحریمها را بواسطه یارانه هادر سیستمقتصادی کل جوامع نیازمند شرایط هر گونه وکمکیند در رد انها و راه های تازه وجدید یاری نمایید