سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » وعده هاشمی برای احقاق حقوق زندانیان از طریق رهبری، به نتیجه نرسیده است‬...
» در نامه خانواده های زندانیان سیاسی تاکید شد‬

وعده هاشمی برای احقاق حقوق زندانیان از طریق رهبری، به نتیجه نرسیده است‬

چکیده :در روز ولادت رضای آل محمد(ص) اعلام کنیم که ما از این حکومت اسلامی که دستگاه قضایش بیگانه با اسلام عمل می کند و مسئولینش به تعهدات و مسئولیت های خود در برابر مردم که ولی نعمتند، عمل نمی کنند و به دلیل همه مظالمی که بر ما و عزیزانمان می رود، رضایت نداریم. و در پیشگاه حضرت احدیت شهادت می دهیم که این بندگان بر کرسی دو روزه قدرت نشسته حق الناس را فروگذاشته و ادعای پرداختن حق خدای خویش...


خانواده‌های زندانیان سیاسی تاکید کردند که وعده هاشمی برای احقاق حقوق زندانیان از طریق رهبری، به نتیجه نرسیده است

جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی با ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس خبرگان، از او به خاطر شنیدن درددل خانواده زندانیان در دیدار ماه گذشته تشکر کردند.

به گزارش کلمه، خانواده‌های زندانیان در این نامه با اشاره به وعده هاشمی در جلسه ماه گذشته مبنی بر اینکه از طریق رهبری خواسته‌های این خانواده‌ها را پیگیری می‌کند، تاکید کردند که غیر از مرخصی دو سه روزه داود سلیمانی و یک نفر دیگر، هیچ‌یک از مسائل مطرح شده در آن جلسه به نتیجه نرسیده است.

در نامه جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی همچنین آمده است: در روز ولادت رضای آل محمد(ص) اعلام کنیم که ما از این حکومت اسلامی که دستگاه قضایش بیگانه با اسلام عمل می کند و مسئولینش به تعهدات و مسئولیت های خود در برابر مردم که ولی نعمتند، عمل نمی کنند و به دلیل همه مظالمی که بر ما و عزیزانمان می رود، رضایت نداریم. و در پیشگاه حضرت احدیت شهادت می دهیم که این بندگان بر کرسی دو روزه قدرت نشسته حق الناس را فروگذاشته و ادعای پرداختن حق خدای خویش دارند.

متن کامل این نامه که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرنگار کلمه قرار گرفته، در ادامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت آیة الله هاشمی رفسنجانی

رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس مجلس خبرگان

با سلام و احترام

بدین وسیله ما جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی پس از انتخابات 88 که روز سه شنبه مورخ سی شهریورماه مصدع اوقات شدیم، ضمن تبریک میلاد فرخنده ثامن الحجج علی بن موسی الرضا خدمت حضرت عالی و هم وطنان عزیزمان، مراتب سپاس خود را از آن ملاقات که تاحدی موجب دلگرمی ما و فرزندانمان و از سوی دیگر حرص و کینه بیشتر نااهلان و نامحرمان نوخواسته خشونت طلب شد، اعلام می داریم.

همان گونه که در جلسه حضوری خدمتتان عرض کردیم ما سعی می کنیم توقعات و انتظاراتمان را از رئیس مجمع تشخیص مصلحت و رئیس مجلس خبرگان رهبری با توجه به شرایط موجود تطبیق داده و تعدیل کنیم اما در عین حال موقعیت های استراتژیک سیاسی حضرتعالی از یک سو و ریشه و نسبتتان با انقلاب اسلامی و بنیان گذار گرانقدر جمهوری اسلامی ایران، هم چنان امتیازات برجسته ای را که می توان با اتکاء به آن از حقوق اساسی ملت حمایت و پشتیبانی کرد به رخمان می کشد.

جناب آقای هاشمی

ما بسیار سپاسگزاریم که شما در آن ملاقات حضوری مانند پدری دلسوز به درددل فرزندان خدمتگزاران و رزمندگان و مدیران خدوم دیروز که اینک جسمشان رنجه بندگران ستم است و روحشان در حال تعالی بیشتر، گوش سپردید و نیز برای مصائبی که بر والدین و همسران دانشجویان و روزنامه نگاران متعهد دربند می گذرد افسوس خوردید و از به بندکشیدن وکلای متعهد و آزاده مسلمان ابراز حیرت و تأسف نمودید و برای همه ما از درگاه خداوند متعال صبر و امید و استقامت طلب کردید. و تأکید کردید که آزادی و عدالت از مهمترین اهداف در نظام جمهوری اسلامی است و قطعاً برخی کاستی‌ها مانع از رسیدن به این اهداف والا نخواهد بود..

شما فرمودید برای این که پیگیری خواسته های ما از طریق مأموران نتیجه عکس ندهد، آن ها را از طریق رهبری پیگیری می کنید و امیدوار بودید که به نتیجه برسد. اینک نزدیک به یک ماه از آن ملاقات امیدوارکننده می گذرد و متأسفانه باید گفت جز موافقت با مرخصی دو سه روزه آزاده ایثارگر، استاد معارف، دکتر داود سلیمانی، و مرخصی یکی دیگر از آزادگان دربند، هیچ یک از مسائل مطروحه در جلسه به نتیجه نرسیده است. و در مواردی چون اجرای حکم زندان در تبعید دانشجویان ستاره دار محروم از تحصیل دقیقا به عکس عمل شد. و باید به استحضار برسانیم هنوز تاجزاده و نوری زاد پس از گذشت دوماه از بازداشت مجددشان، در قرنطینه اند و به بند 350 منتقل نشده اند و زندانیان این بند نیز هم چنان در محرومیت مضاعف از حقوق اولیه شان به سر می برند مواردی چون قطع تلفن و محدودیت ملاقات ها و عدم دسترسی به کتب و جزوات تخصصی مورد نیاز و امکانات تخصصی پزشکی و مرخصی و حتی امکاناتی که در رژیم پهلوی از زندانیان سیاسی مضایقه نمی شد، از شاهکارهای دستگاه قضائی ماست که تحت فشار مقامات امنیتی و سپاه اعمال می شود و زندانیان دیگر بندهای امنیتی و بند نسوان و رجائی شهر نیز دست کمی از آنان ندارند.

نکته پایانی سخنان شما این بود که رهبری پیش از این درمورد اعمال قانون و رسیدگی سریع تر به پرونده ها و دادن حقوق زندانیان دستوراتی را صادر کرده بودند که امروز هم می تواند در حل مشکلات مؤثر باشد. ما امیدوار بودیم آن جلسه ملاقات و طرح مشکلات زندانیان سرفراز ما و خانواده هایشان که کاملا مستند شد، به عنوان مشتی از خروار بی قانونی ها و بی عدالتی ها و مظالمی که باید به آن رسیدگی شود، مورد توجه و اعتنا قرار گیرد. اینک پس از گذشت نزدیک به یک ماه از آن ملاقات برخود واجب دیدیم ضمن تشکر و ابراز قدردانی از وقتی که مصروف شنیدن آلام ما نمودید بار دیگر در روز ولادت رضای آل محمد(ص) اعلام کنیم که ما از این حکومت اسلامی که دستگاه قضایش بیگانه با اسلام عمل می کند و مسئولینش به تعهدات و مسئولیت های خود در برابر مردم که ولی نعمتند، عمل نمی کنند و به دلیل همه مظالمی که بر ما و عزیزانمان می رود، رضایت نداریم. و در پیشگاه حضرت احدیت شهادت می دهیم که این بندگان بر کرسی دو روزه قدرت نشسته حق الناس را فروگذاشته و ادعای پرداختن حق خدای خویش دارند. والله بکل شیء علیم.

خداوند به شما توفیق و به ما صبر و استقامت افزون تر عطا فرماید.

27/7/1389

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی

والسلام


33 پاسخ به “وعده هاشمی برای احقاق حقوق زندانیان از طریق رهبری، به نتیجه نرسیده است‬”

 1. محمد گفت:

  در این شرایط آقای ها شمی می تواند سنگ صبو ر مظلو مین باشد ولی این مشکلات فقط با دست پر توان رهبری حل شدنی است البته اگر تازه به دوران رسیده های افراطی بگذارند. از خداوند متعال میخواهم که به حق این روز عزیزکه سالروز ولادت امام رضا {ع} است امورمسلمین و مومنین را اصلاح و عدل وانصاف را درجوامع اسلامی حاکم فرماید

  • ناشناس گفت:

   با اندکی دقت متوجه خواهید شد که تمام این ظلمها و بدی ها از طریق ارگانهای زیر …مانند سپاه قوه قضاییه و صدا و سیما انجام میشود وایشان هم همیشه نه سکوت بلکه تایید کرده اند. ایشان نصف بیشتر مردم کشور را دشمن میپندارند. و خواستار نابودی بنده و شما و امثالهم میباشند. ایشان …

 2. احمد نورمحمدی گفت:

  ما نیز رضایت نداریم و تا کنون نیز به امید اصلاح امور و رابطه عاطفی با انقلاب سکوت کردیم ولی اکنون که بوضوح ظلم و ظالم آشکار شده است ، سکوت جایز نیست !

 3. ناشناس گفت:

  kaferha intor barkhord nakardan ke shoma BE NAME ESLAM intor ba mardom va farzandabe in marzo boom anjam dadid,lanat khoda va rasole khoda badraghe rahetan bad

 4. صداقت گفت:

  ضربه ای که اسلام شیعی در این سی سال خورده است در هیچ برهه ای از زمان نخورده بود، چرا که به نام اسلام جنایت می کنند و به گمان واهی خویش راه علی (ع) را می روند. امید وارم علی (ع) خود ریشه ظلم را بکند…. آمین.

 5. مسعود گفت:

  از ظلم بنده خدا، فقط به خدا پناه ببريد نه بنده خدا.
  هو علي كل شي غدير.
  داستان زنداني شدن امام موسي كاظم را بياد آوريد كه كه از خدا غافل شد و دوره زندانش دوبرابر شد!

  • احسان گفت:

   عزیز دل ۱۲ امام ما معصوم اند از اشتباه و گناه . لذا شاید منظورتان داستان زندانی شدن حضرت یوسف (ع) باشد.

  • آریانا گفت:

   اسغفر الله اون حضرت یوسف بود . معصومین از کوچکترین ایرادی بری هستند.دو تا سریال رو با هم قاطی کردی

  • علی رضا نژاد گفت:

   آقا مسعود ، امامان معصوم و اولیای خدا هیچگاه از یاد خدا غافل نمی شوند که زندانشان دوبرابر شود ! شما داستان دیگری را شنیده و به اصطلاح با ماجرایی دیگر قاتی کرده اید ! امام کاظم (ع) هیچگاه از یاد خدا غافل نشده و زندانش هم دوبرابر نشده است !

  • حسین گفت:

   اون حضرت یوسف بود عزیزم

 6. ناشناس گفت:

  چون می‏دانستند که هاشمی، تکیه‏گاه است، فتنه‏سازان، پیش از «فتنه نامیدن جریان بیداری‏خواهی و حق‏طلبی» مردم، هاشمی را مورد ترور قرار داده و اینک همان می‏کنند که «مسعود رجوی»ها با مطهری و بهشتی و … انجام دادند.
  از آنجایی‏که حمایت رهبری و حوزه را در پی دارند، برعکس رجوی، اینبار موفقیتشان تضمین است.

 7. مهران گفت:

  يا حسين زهرا به داد خا نواد هاي مظلوم سياسي برس

 8. Pirooz گفت:

  در این مطلب چند مولفه اصلی‌ وجود دارند ، هاشمی، خانواده شهدأ ، زندانیان سیاسی ، عدالت اسلامی، بی‌ عدالتی (شاید اسلامی) و مقام معظم رهبری. در ادبیات این نامه قبل از اینکه درخواست اجرا عدالت در خصوص خانواده شهدأ(که به زعم امام چشم و چراغ انقلابند) به نظر بیاید طلب رحم و استغاثه از هاشمی به عنوان ناجی و پشتیبان عدالت به وضوح دیده میشود که قرار بوده واسطه‌ای باشند با رهبری(که ایشان مقام معظم رهبری ختابشان میکند) برای اجرای عدالت. همه اینها نشان از آن دارد که این نظام تا چه حد خالی‌ از محتوی می‌‌باشد که حتی فاقد آن معیار های عقب مانده ای می‌‌باشد که ادعا میکند.خانواده شهدایی (چشم و چراغ انقلاب) که زندانی میشوند و مورد ضرب و شتم قرار میگیرند، به هاشمی که ستون نظام است پناه میبرند که واسطه‌ای شود برای اجرا عدالت (چرا که بدون ایشان هر شکایتی نتیجه عکس میدهد؟؟؟!!!!) توسط رهبری نظام، و بعد از همه اینها هیچ مشکلی هم حل نگردیده است.پیدا کنید پرتقال فروش را!!

 9. امجد گفت:

  دوستمان محمد نوشته است: «این مشکلات فقط با دست پر توان رهبری حل شدنی است. البته اگر تازه‌به‌دوران‌رسیده های افراطی بگذارند.» قبل از انقلاب عده‌ای می‌گفتند شاه آدم خوبی است، اما اطرافیانش آدمهای بدی هستند. راست می‌گفتند؟

 10. نیک گفت:

  باسلام به همه
  کشور متاسفانه در جهتی حرکت میکند که امید به بهبودی را هر روز کمتر و کمتر میکند -رهبری نیز هر جند با برخوردهای نیروهای امنیتی
  همراه دولت ( گروهای هستند که امنیتی هستند ولی موافق وضعیت موجود نیستند) خیلی مخالف نیست اما کار از دست وی نیز خارج است و خیلی به حرف وی توجه نمیکنند دلیل ان هم این است که در این کشور ولایت فقیه حاکمیت ندارد بلکه حاکمیت ولایت حزب بادگانی برقرار است که از جای دیگر رهبری میشوند از همان جای که رهبر را هم با حیله های مختلف وبا تکنیک های مدرن کاملا رهبری میکنند.
  اما مکر خداوند برتر است وسنت خداوند نیز بقای حکومت به ظلم نیست.
  نیک باش و به امید روزگار نیک

 11. احسان گفت:

  كساني كه به اسلام و مسئوليت مسئولين آن توسل جسته اند يادشان رفته در عاشوراي حسيني 1388چه اقدامات و جناياتي كه يزيديان راشادودلگرم به ادامه راه آن پليدان توسط همين مسلمانان منفعت طلب امروزكه اميدوارم يادشان نرفته كه چه خساراتي بر اموال عمومي و بيت المال متعلق به امام زمان عج وارد نموده و دل عزيز فاطمه حضرت قائم آل محمد را آزردند خداوند براي عاملان اصلي آن در صورت توبه بخشش و غفران الهي و در غير اين صورت عذاب الهي مقرر فرمايد

 12. محمد گفت:

  اتفاقا اب از سرچشمه گل الود است.وقتی …فجایع عاشورا را تایید میکند…..

 13. علی سبزواری گفت:

  مگر قرار بوده به نتیجه ای برسد ؟ در ایران هر کس بر اسب سوار شد تا آنجا که بتواند می راند و مردم را زیر پا له می کند که زمین بخورد هیچ سواره ای زیر پای خود نگاه نمی کند ….

 14. عليرضا گفت:

  من نمي دونم. اينا مي گن رهبر پدر مردم و ملجا ستمديدگانه. توي اين مدت كساني كه بهشون ستم شده دست به دامان همه شدند ولي تا بحال يه بار هم حداقل من نديدم يه نامه هم به رهبري بنويسند. به نظر شما اين چه معني اي مي تونه داشته باشه. از نظر من كه معني خيلي بدي ميده كه اگه بخوام بگم نظرمو درج نمي كنند.

 15. ناشناس گفت:

  بعد از اینکه فهمیدیم به جز خس و خاشاک ویروس و میکروب هم هستیم خیلی خوشحال شدیم. و به آنچه هستیم افتخار میکنیم و برخوردمان با افراد لجوج زبان نفهم یک چیز بیشتر نیست…

 16. ارجان (نام قديم بهبهان) گفت:

  سلام منهم معتغدم آب ازسرچشمه گل آلوداست

 17. مصطفی گفت:

  نهضت سبز نهصتی حسینی است
  و این راه تا ظهور حضرت صاحب الزمان (عج) ادامه خواد یافت
  به امید نابودی ظلم و ظالم

 18. امید گفت:

  من هم نظرم اینه که اب از سرچشمه گل الوده.بخصوص حالا که ویروس و میکروب هم شدیم.ای دنیا من به میکروب بودن افتخار میکنم.

 19. مراد گفت:

  از دشمنان برند شکایت به دوستان
  چون دوست دشمن است شکایت کجا بریم

 20. فرهاد گفت:

  به نام خدای مهربان
  جالبه بدونبد که همین سایت کلمه که الان در اون هستید، در این لحظه که مطلبو می نویسم بدون فیلترشکن نمیاد بالا و مثلاً نقص فنی داره. نمیدونم فیلتره یا نه ولی اگه همیشه نقص فنی داشته باشه باید یه فکری به حالش کرد.
  اما در ارتباط با این نامه، من نمیدونم چرا از آقای موسوی گرفته تا خانواده های زندانیان عزیز و برخی مسئولین در حرف هاشون مستقیماً رهبر رو خطاب قرار نمیدن؟! ….. همه ی ملت لطفاً مرد باشیم و مستقیماً آقای خامنه ای رو خطاب قرار بدیم.

  • رشيد گفت:

   تو آفتاب شديد بايد عينك آفتابي زد و مستقيم به خورشيد نگاه نكرد .
   شما اگه مرد بودي به ميرحسين عزيز با اين همه استقامت وپايداري و پاكي ومردانگي وشجاعت وآزادگش نميگفتي نامرد .
   شما جزو يكي از اين دو گروهها هستيد.
   1 سربازان ذوب………………
   2 انها كه ميخواهند به جنبش سبز از طريق حمله به موسوي ضربه بزنند .با اين روش كه همه ي اينها مثل همند.
   يا مگر يادت رفته كه ………….جزوكساني هستيد كه اگر قدرت رابه دست بگيريد شجاعت را در كشتن هرچه روحاني و مذهبيست ميدانيد واساسا به هيچ چيز پايبند نيستيد .
   راستي يك نمونه از مردانگي خودت را رو كن .
   هوشياري و ذكاوت و سياست رهائي بخش و رهبري آگاهانه ي ميرحسين كه ميخواهد راه رهائي را هموار و كم هزينه تر كند
   عين مردانگيست .نامردي هم بيشتر از اين نميشود كه در كنار خودكامگان با نقاب شجاعت و……..
   به اتحداد مردم زير پرچم سبز و به رهبري ميرحسين ضربه زد .
   چه كسي را سراغ داري كه به اندازه ي ميرحسين بتواند جنبش را از انحراف كنترل كند و دامنه ي محبوبيتش به اين گستردگي باشد .

   • فرهاد گفت:

    به نام خدا
    با سلام، آقا رشید ضمن آرزوی سلامتی، باید بگم شما ظاهراً پیام من رو خوب نخوندید، من هرگز نه برای آقای موسوی عزیز و نه برای هیچ مرد بزرگ دیگری، عبارت نامرد ( که شما با نادانی خود آنرا به من نسبت دادید) رو به کار نمی برم عزیز، امیدوارم به جای اینکه الکی عصبانی بشی، از حالا به بعد کمی دقیق تر مطلب رو بخونی.
    از اینکه وقت گذاشتی و یه عالمه جمله ی بی ربط که حاصل نتیجه گیری های غلط هست رو هم نوشتی، مشتی حدسیات بی دلیل، …

    چون می دونم مطلی که نوشتم رو با دقت نخوندی دوباره تکرار می کنم : بد برداشت کردی، و از حالا در برداشتت بیشتر دقت کن.
    زنده باد موسوی.
    در پناه خدا رشید جان. دقت فراموش نشه عزیزم.

 21. یکی از نکات منفی قوم ایرانی اینه که به راحتی در طول تاریخ زیر بار ظلم و ستم سر خم کرده و همیشه گذاشته ستمکاران تا جایی که پوستشون زنده زنده بکنه جلو برن این کارهایی که اینا با ما کردن توی هر کشور دیگه ای انجام شده بود به غیر از چند کشور که اونا از ما بدترن دودمان حکومتشون به باد داده بودن …

 22. ahsant گفت:

  تفاقا اب از سرچشمه گل الود است.وقتی …فجایع عاشورا را تایید میکند…..
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++