سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سبزهای گمنام / دیدار زهرا رهنورد با مهرداد اصلانی، از زندانيان حوادث پس از انتخابا...

سبزهای گمنام / دیدار زهرا رهنورد با مهرداد اصلانی، از زندانيان حوادث پس از انتخابات

چکیده :زهرا رهنورد در اين ديداربا اشاره به مقاومت زندانياني كه در جريان حوادث پس از انتخابات به خصوص تجمعهاي اعتراضي دستگير شده اند، گفت :صبر و مقاومت اين زندانيان مثال زدني است و مهرداد اصلانی نيز يكي از همين زندانيان است كه توانسته روزهای سخت و شرایط بد زندان را به خوبي تحمل كند هر چند اين صبر و استقامت مختص او نبوده و خانواده اش نيز در طول دوران بازداشت مهرداد همواره صبر و استقامت به خرج داده...


زهرا رهنورد، نويسنده و استاد دانشگاه تهران به ديدار مهرداد اصلاني از زندانيان گمنام حوادث پس از انتخابات رفت .در اين ديدار جمعي از زنان اصلاح طلب نيز رهنورد را همراهي مي كردند .

به گزارش کلمه، مهرداد اصلاني يكي از شهروندان معترض به نتيجه انتخابات رياست جمهوري است كه مدتي پیش از زندان اوين آزاد شده است . وي 31 خرداد ماه 88 به دليل شركت در تجمع هاي اعتراضي پس از انتخابات بازداشت و پس از تحمل يازده ماه حبس از زندان آزاد شد .

زهرا رهنورد در اين ديداربا اشاره به مقاومت زندانياني كه در جريان حوادث پس از انتخابات به خصوص تجمعهاي اعتراضي دستگير شده اند، گفت :صبر و مقاومت اين زندانيان مثال زدني است و مهرداد اصلانی نيز يكي از همين زندانيان است كه توانسته روزهای سخت و شرایط بد زندان را به خوبي تحمل كند هر چند اين صبر و استقامت مختص او نبوده و خانواده اش نيز در طول دوران بازداشت مهرداد همواره صبر و استقامت به خرج داده اند .

در ادامه، اين استاد دانشگاه با ابراز خوشحالی از آزادی مهرداد اصلانی ، تاکید كرد: این روزها و شرایط سخت گذراست و سرانجام روزی خواهد رسید که جنبش آزادی خواهی مردم به پيروزي مي رسد و دیگر شاهد ظلم بر مردم و جوانان این سرزمین نخواهیم بود . این امر جز با پایداری ، صبر و استقامت نيز به دست نخواهد آمد .

وي همچنین با انتقاد از برخوردهای غیرانسانی و غیرقانونی با زندانیان سیاسی و خانواده‌هایشان در ماه‌های اخیر گفت : من اميدوارم كه هر چه زودتر اين رفتارهاي غير انساني با زندانيان و خانواده هايشان پايان يابد و هرچه زودتر شاهد آزادی همه اسرای در بند جنبش سبز باشیم.


6 پاسخ به “سبزهای گمنام / دیدار زهرا رهنورد با مهرداد اصلانی، از زندانيان حوادث پس از انتخابات”

 1. علی گفت:

  سلام.ما دیگه داریم مطمئن میشیم که مهندس موسوی حصر هستند.

 2. عبداله گفت:

  مدیون شما خانواده های شکیبا هستیم.

 3. مجيد گفت:

  براي اولين بار بود كه تونستم وارد اين سايت بشم.با ديدن اين مقاله و فهميدن اينكه هنوز فرياد اعتراضات وجود داره ولي بيصدا خيلي اميدوار شدم. از فداكاري اصلاني و بقيه ي بچه هايي كه مقاومت كردند و پاي اعتقاداتشون وايسادند خيلي احساس دين ميكنم. همين.!!!!

 4. نويد گفت:

  درود بر مردان سرزمين . در پيشگاه وجدانتان رو سپيديد

 5. معصومه گفت:

  مهرداد عزیز
  شما هرگز از یاد نخواهید رفت.
  جباران بدانند تاریخ پر ازدیکتا تور است ولی هیچکدام خواب خوش نداشتند.
  امیدوار باش ……..ما بی شماریم

 6. مهرداد گفت:

  سلام بر مادر مهرداد
  زن صبور و قدرتمند