سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » کروبی: ادعای «فتنه اقتصادی» بهانه‌ای برای حیف و میل اموال عمومی است...
» واکنش به ادعاهای دولت و حامیانش در نهادهای امنیتی و انتظامی

کروبی: ادعای «فتنه اقتصادی» بهانه‌ای برای حیف و میل اموال عمومی است

چکیده :ادعای “فتنه اقتصادی” مجوزی است برای سرکوب گسترده مردم در مقابل اعتراض به افزایش چشم گیر قیمت ها! خودشان می دانند که چه مصیبت های اقتصادی در پیش دارند، می گویند فتنه اقتصادی در راه...


مهدی کروبی در خصوص اظهارات یکی از فرماندهان نظامی- انتظامی مبنی بر احتمال وقوع فتنه اقتصادی، گفت: فتنه اقتصادی بهانه‌ای برای حیف و میل اموال عمومی است و دولت می خواهد تقصیرها را گردن دیگران بیاندازد.

وی همچنین گفت: سخن این آقا که از “فتنه اقتصادی” نام می برد مجوزی است برای سرکوب گسترده مردم در مقابل اعتراض به افزایش چشم گیر قیمت ها! خودشان می دانند که چه مصیبت های اقتصادی در پیش دارند، می گویند فتنه اقتصادی در راه است.

به گزارش سحام نیوز، جمعی از روزنامه نگاران و خبرنگاران طی دیداری با آقای کروبی به طرح سوالات خود پرداختند. در این دیدار خبرنگاران پیرامون برخی رخدادهای اخیر در جامعه سوالاتی را مطرح کردند. در ابتدای این دیدار ، خبرنگاران در مورد ”آینده جنبش سبز” و نیز اظهارات اخیر یکی از فرماندهان نظامی-انتظامی پیرامون “شروع ضرب‌آهنگ فتنه اقتصادی” و همچنین اظهارات یکی از تئوریسین های جناح حاکم مبتی بر” اگر رهبری نبود یاران انقلاب، انقلاب را منحرف کرده بودند” سوالاتی را مطرح کردند.

در این دیدار مهدی کروبی ضمن خیر مقدم به این عزیزان و آرزوی آزادی زندانیان خبرنگار دربند به تشریح سوالات آنان پرداخت.

حجت الاسلام مهدی کروبی با بیان اینکه جنبش سبز ادامه دارد و شبهه ای در ادامه آن وجود ندارد، یادآور شد: هر حادثه ای یک جا منفجر می شود، اما باید همه عوامل قبل از آن نیز مورد بررسی قرار گیرد؛ حوادث انتخابات دهم نیز تنها به خاطر یک انتخابات نبود بلکه انتخابات نقطه انفجارآن جریان بود و جنبش سبز حاصل یک سلسله اتفافات و رخدادهای قبل از انتخابات ریاست جمهوری نهم و مجلس هشتم بوده که در انتخابات دهم ریاست جمهوری نمود پیدا کرد.

آقای کروبی با بیان اینکه توده مردم ناراضی هستند، تصریح کردند: چه آنکه به خیابان آمد و چه آنکه نیامد، ناراضی است. مردم هشت ماه با وجود همه فشارها ایستادگی کردند و وقتی با صدای تکبیر، ماموران به خانه می ریختند و زن و بچه را می زنند و می برند فعلا تحفظ می کنند، اما فکرشان که عوض نشده است. وقتی در چنین شرایطی به خانه ی یکی از شهدای جنگ تحمیلی یورش می برند و فرزند وی را جلوی چشم خانواده اش به شدت مورد ضرب و شتم قرار می دهند یا فعالین دانشجویی را تعلیق، اخراج و زندان می کنند خود گویای این است که جنبش زنده است. ترس حکومت از این جنبش تا آنجاست که از برگزاری یک مراسم ختم و ترحیم ساده نیز ترس دارند.

وی در ادامه افزود: مردم باید قاطع و مصمم در صحنه حضور داشته باشند تا از این مسیر سخت عبور کنیم. شاید به نفع مردم هم باشد که یک مقدار حرکت طول بکشد تا متولیان جریان آنچه را که توسط مردم بدست آورده اند مانند اصلاحات که خیلی ساده بدست آمد؛راحت از دست ندهند.

مهدی کروبی در بخشی دیگر از بیانات خود به اظهارات یکی از فرماندهان نظامی- انتظامی پرداخت و افزود: فتنه اقتصادی بهانه‌ای برای حیف و میل اموال عمومی است و دولت می خواهد تقصیرها را گردن دیگران بیاندازد. این دولت از درآمد سرشار نفت به درستی استفاده نکرد و کارهای زیربنایی و بنیادی در این سالها کمتر دیده شد. دولت با صرف هزینه در طرح های غیرکارشناسی ضمن هدر دادن سرمایه ها به رکود اقتصادی و فقر مردم نیز اضافه گردید. به طوری که اکنون شاهد رکود بی سابقه ای در بخش تولید و تورم اقتصادی هستیم.

کروبی در ادامه افزود: ربط دادن ناتوانی های اجرایی و اقتصادی و ناکامی های حاصل از آن به مردم، جنبش و کشورهای خارجی تنها بهانه ای است برای رفع مسئولیت! ما ۳۰ سال استکبار جهانی را باعث عقب ماندگی و مشکلات اقتصادی خود به مردم معرفی کردیم، حالا به تعبیر آنان “فتنه و سران فتنه” هم به عاملان این ناکامی ها اضافه شدند.

وی تصریح کرد: آقایان باید بدانند که مسئله اقتصاد با زندگی روزمره مردم عجین شده است و حتی تغییرات اندک قیمت ها در زندگی آنان تاثیر بسزایی دارد. این آقایان می گویند تحریم ها اثری ندارد اما چگونه است که به قول رئیس اتاق بازرگانی ایران ” تحریم ها هزینه واردات را ۳۰ درصد افزایش داده است” ؟

کروبی ادامه داد: سخن این آقا که از “فتنه اقتصادی” نام می برد مجوزی است برای سرکوب گسترده مردم در مقابل اعتراض به افزایش چشم گیر قیمت ها! خودشان می دانند که چه مصیبت های اقتصادی در پیش دارند، می گویند فتنه اقتصادی در راه است.
چند ماه قبل به طور اتفاقی شاهد ربوده شدن کیف یک خانم در خیابان بودم و ناخودآگاه به دنبال متولی امنیت در آن خیابان گشتم!

وی گفت: سخن بنده با ایشان این است که به جای جلوگیری از دزدیده شدن اموال مردم در روز روشن به امنیت آنان بپردازید و نه به سرکوب شان! بهتر است شما به جای پرداختن به مسائل اقتصادی؛ به معضلات ناشی از گسترش مواد مخدر و توزیع کنندگان آن، بپردازید و در جهت امنیت اجتماعی مردم گام بردارید. اگر هم قرار باشد حرفی زده شود، وزیر اقتصاد و رییس بانک مرکزی آن هم با ارائه شواهد و مدرک بگویند؛ اما چون احساس می کنند عرصه دارد تنگ می شود و احتمال اعتراضات مردمی وجود دارد می خواهند فضا را امنیتی و پلیسی کنند.

آقای کروبی همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود به سوالی پیرامون اظهارات یکی از آقایان که گفته بود ” اگر رهبری نبود یاران انقلاب، انقلاب را منحرف کرده بودند” پرداخت و افزود: اینگونه اظهارات به ضرر خود حاکمیت است. من فکر می کنم منظور او بیشتر به آقای هاشمی و بنده است و این ها می خواهند افرادی را از تاریخ انقلاب حذف کنند، درحالی که این افراد هر صفحه ای از تاریخ انقلاب را که باز کنند، حضور دارند. آنها خیال کرده اند که می توانند این افراد را محو کنند، اما نمی شود.

وی افزود: البته بنده معتقدم از اظهارات این آقا می شود دو برداشت نمود. اول اینکه یاران انقلاب در جریان حوادث سخت پس از آن کم آوردند و از ادامه راه آن ناتوان شدند، مانند طلحه و زبیر در صدر اسلام! دومین برداشت از این سخن این است که اکنون سرنوشت کشور به دست نامحرمان و نااهلان افتاده و یاران انقلاب در مقابل این انحراف از جمهوریت و اسلامیت، ایستادگی کرده اند. مانند ابوذر غفاری! حالا مردم باید قضاوت کنند که کدام برداشت از این سخن درست است.

دبیرکل حزب اعتمادملی در این دیدار با جمعی از خبرنگاران اصلاح طلب، در مورد موضوع رفراندوم، تداوم جنبش سبز، انحراف نظام، آینده اقتصاد کشور، اظهارات برخی سران و…، نیز سخن گفت.


29 پاسخ به “کروبی: ادعای «فتنه اقتصادی» بهانه‌ای برای حیف و میل اموال عمومی است”

 1. کاوه آهنگر سبز گفت:

  کنون سرنوشت کشور به دست نامحرمان و نااهلان افتاده و یاران انقلاب در مقابل این انحراف از جمهوریت و اسلامیت، ایستادگی کرده اند. مانند ابوذر غفاری!

  درود بر شیخ شجاع
  یا حسین میرحسین

 2. سبز سرفراز گفت:

  فتنه گری = جنایت ، خشونت ، سرکو ب و زندانی کردن مردم حق طلب

 3. nn گفت:

  vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvیا حسین میرحسین

 4. ایرانی گفت:

  درود بر شیخ شجاع جنبش سبز………..ما بیشماریم.

 5. سبز سبز گفت:

  آفرین به دور اندیشیهای رهبران جنبش سبز مردمی

 6. ناشناس گفت:

  درود به شما

  ما انتظار داریم صدای نمایندگان واقعی مردم بلند تر باشد

  خیلی ممنون
  خدا حفظتون کند

 7. ناشناس گفت:

  من فکر می‏کنم که نااهلان و نامحرمان، در لوای رهبری، حکومتی بر مردم اندیشمند، پاک‏نهاد و صلح‏جو را برگزیده و سند آن نیز توسل به دروغ، ریا، فریب و اصرار بر انجام فعال آن است.

 8. سبزسبز گفت:

  ذرود برشیخ شجاع

 9. reza گفت:

  درود بر ستارخان زمان کروبی دلاور

 10. رشيد گفت:

  چه خوش است داشتن رهبراني سبز كه اينگونه آگاهانه وضعيت را ميشناسند و هوشيارانه دست به كنش براي تغيير آن ميزنند .
  اساسا فتنه يك معني بيشتر ندارد .حد گذاشتن روي قدرت دولت .همه بايد تسليم سياستهاي انحصارطلبانه واقتدارگرايانه وناشيگرايانه و مخرب سپاه باشند .آنوقت است كه چشم فتنه كور شده .چون چشم فتنه حقيقت را از پشت نقابشان ميبيند .

 11. مادر سبز گفت:

  فتنه گر کسی است که با نیروهای تا دندان مسلح به خیابان می ریزد و ضرب و شتم مردم بی سلاح می پردازد اگر راست میگوئید با یک رفراندوم تحت نظارت نیروهای سازمان ملل ویا حتی سازمان کشورهای اسلامی موافقت کنید تا مشخص شود چه کسانی فتنه گرند!درود می فرستم بر شیخ شجاع و موسوی دلیر که در کنار مردم ایستاده اند.

 12. یاور میرحسین گفت:

  یا حسین ….میر حسین
  درود بر کروبی و موسوی و خاتمی
  تا آخر ایستاده ایم

 13. بامداد سبز گفت:

  درود بر شیخ کروبی عزیز… ممنون از شما شیخ عزیز… دوستتان داریم

 14. آرمان گفت:

  درود بر کروبی
  سلام بر موسوی
  ya hosein mir hosein

 15. ناشناس گفت:

  درود بر کروبی – یا حسین میرحسین

 16. سبز گفت:

  شیخ شجاع جنبش سبز………..ما بیشماریم

 17. سبز گفت:

  چرا همه سخنان شيخ اصلاحات را منعكس نكرديد؟

 18. ایرانی گفت:

  مطمینا تاریخ به مانند ابوذر بودن شما گواه خواهد داد این روزها هرچند تلخ ولی می گذرد و روسیاهی به افراد قدرت طلب خواهد ماند که لعنت تاریخ را با خود حمل خواهند کرد

 19. مهیار گفت:

  درود بر کروبی

 20. محمد گفت:

  درود

 21. جلال گفت:

  درود بر شيخ شجاع

 22. SABZ گفت:

  BA dorood be azadi ba dorood bar DEL SUZANE vatan va ba dorood bar KAROOBIE khastegi napazir. zamane che bayad kard key bayad TASMIME MELLI ra baraye nejate IRAN pasokh goft. DOROOD BAR SABZ ANDISHAN BAVARE MELLI KELIDE PIROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOZIST

 23. sabz گفت:

  etegade kamel daram ke hich tasmimi faratar az tasmime melli nist va hish eradeee faratar az eradeye melli nist. faghat niyaz be agahiye melli mibashad. dir ya zood hadafe melli neshan khahad dad. shayad 22 bahman

 24. ییی گفت:

  درود بر کروبی عزیز

 25. بسیجی سبزمحله گفت:

  درود بر کروبی
  مرگ بر فتنه گران حکومتی

 26. saman گفت:

  درود بر هر ازاده ی ایرانی که با حکومت جور و فساد اینا مخالفه
  درود بر رهبران جنبش سبز که با تمامی سختی ها مقابله می کنند و حق مظلوم رو از ظالم می ستانند…….
  این کابوس وحشتناک تموم میشه…من اطمینان دارم……پیروزی نزدیکه…..برادر و خواهر اطمینان داشته باش…فردای ازادی نزدیکه ………….

 27. بي همتا گفت:

  با سلام
  سوال از آقاي كروبي : بعنوان واضح اصطلاح حكم حكومتي چقدر از تاثير اين حكم بر جامعه ايران راضي هستند ؟؟

 28. سبز بانو گفت:

  سلام . چند روز پيش مطلبي رو خطاب به اقاي كروبي عزيزمون نوشتم كه پر بود از ” اي كاش ”
  چندين بار چك كردم و متاسفانه ديدم نظر من منعكس نشده. نظري كه حرف دل هزاران نفر هست.
  كاش ميشد اسمش رو سانسور نذاشت ولي متاسفانه مصداق كامل سانسور هست .
  هيچ تمايلي ندارم باور كنم حرف افرادي رو كه سرزنشم ميكنن براي تلاش صادقانه اي كه تو اين راه دارم و اعتقاد دارن دفعه قبل هم بودن خيلي ها كه صادقانه تلاش كردن ولي بعدها داستان كاملا متفاوت شد از اونچه كه در ابتدا تصورميشد
  ممنون ميشم اگه نظر من همچنان تو ارشيو هست ارسال بشه براي اقاي كروبي
  تمام اون جمله ها از ته قلبم بود و اگه بخوام تكرار كنم حسي رو كه تو اون لحظه داشتم منتقل نميشه
  دلم ميخواد از حسي كه بهشون دارم و توقعي كه ازشون هست مطلع بشن كه البته ميدونن
  ممنونم

 29. کمیل(آرش عابدی) گفت:

  مرگ بر دیکتاتور