سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » یک سفر؛ سوء استفاده جناحی و مصادره ای شخصی...
» پیرامون سفر احمدی نژاد به لبنان

یک سفر؛ سوء استفاده جناحی و مصادره ای شخصی

چکیده :پنهان کردن واقعیتها و مصادره وقایعی که اختصاص به انقلاب اسلامی دارد و نه اشخاص روش مذموم دیگری است که از زمان روی کارآمدن دولت نهم به ادبیات رایج کشور تبدیل شده است. آقای ضرغامی که ظاهرا رسانه ملی را ملک طلق خود و افراد هم تیمیش می داند باید در مقابل توهین به شعور ملت ازطریق قلب واقعیتها پاسخگو باشد. بخصوص اینکه هم ایشان و هم دیگر مدیران و کارکنان رسانه ملی و بودجه دهها میلیاردی آن از ذخایر و ثروتهای ملی که متعلق به همین ملت است، تامین می...


کلمه-جاوید قربان اوغلی: روز گذشته یکی از دوستان که از مدیران ارشد وزارت امورخارجه بود و از زمان روی کار آمدن دولت اصولگرا به گوشه عزلت رانده شده و مانند صدها و بلکه هزاران مدیر لایق خانه نشین شده، کلیپی از سفر آقای خاتمی به لبنان را برایم ایمیل کرد.این کلیپ که صحنه ورود آقای خاتمی به ورزشگاه بزرگ بیروت را به تصویر کشیده و برخلاف فیلم های خبری فتو شاپی و پردازش شده امروزین رسانه ملی بسیار کوتاه است و گویا.سید حسن نصرالله رهبر قهرمان و پرآوازه حزب الله لبنان نیز در کنار دکتر خرازی وقت در صف استقبال کنندگان از خاتمی در ورزشگاه قرار دارد. استادیوم مملو از جمعیتی است که با پرچمهای ایران و لبنان به استقبال رییس جمهور ایران آمده بودند.

این روزها که رسانه ملی با نمایش مکرر سفر احمدی نژاد به لبنان استقبال  مردم لبنان از ایشان را در بوق و کرنا کرده و شعور ملت را به سخره گرفته، شایسته است که تصاویر و فیلم های سفر خاتمی را از آرشیو خود بیرون کشیده و با قرار دادن آن در معرض افکار عمومی قضاوت را به ملت بزرگ ایران واگذارد تا مردم بدانند استقبال از احمدی نژاد نه بخاطر شخص او که استقبال از جمهوری اسلامی ایران است که تنها یار و پناهگاه شیعیان لبنان است و از زمان انقلاب اسلامی و تاسیس دولت جمهوری اسلامی خون جدیدی در رگهای این اقلیت فعال و تاثیر گذار دمیده شده که حزب الله قهرمان یکی از میوه های شجره طیبه انقلاب و امام راحل در سرزمین لبنان است.

پنهان کردن واقعیتها و مصادره وقایعی که اختصاص به انقلاب اسلامی دارد و نه اشخاص روش مذموم دیگری است که از زمان روی کارآمدن دولت نهم به ادبیات رایج کشور تبدیل شده است. آقای ضرغامی که ظاهرا رسانه ملی را ملک طلق خود و افراد هم تیمیش می داند باید در مقابل توهین به شعور ملت ازطریق قلب واقعیتها پاسخگو باشد. بخصوص اینکه هم ایشان و هم دیگر مدیران و کارکنان رسانه ملی و بودجه دهها میلیاردی آن از ذخایر و ثروتهای ملی که متعلق به همین ملت است، تامین می شود.


24 پاسخ به “یک سفر؛ سوء استفاده جناحی و مصادره ای شخصی”

 1. علی گفت:

  خیلی ممنونم از شفاف سازی شما
  اما خداییش برای خاتمی بیشتر آمدند
  نشان میدهد که در زمان خاتمی عزت ایران چقدر بیشتر بوده

  • امید گفت:

   درود بر خاتمی ؛ننگ بر مردم فریبان، ننگ برسارقان آرائ سبز رنگ ملت ایران، پایان حیات این روبه صفتان زشت صورت ننگ صیرت فرا رسیده است مردم آگاهند ممکن است این تصاویر فتوشاپی قلب شا بابابها را مسور کند اما حتی بچه مدرسه ای ها می دانند که این فریبی و دلخوشی بیش نیست یکی از دوستان می فرمود بیش از 7000 نفر از زائران حرم حضرت زینب (س) را به لبنان برای استقبال احمدی نژاد با هزینه های بیت المال به لبنان برده اند

  • رضا از دبي گفت:

   خدايش مدانيم كجايتان ميزود. اما خوب ميشه انشاالله . به گفته رئيس فتنه تان ( موسوي) اينها هم توسط اتوبوس و اقطار از ايران رفتن براي استقبال !!!!! اما غصه نخوريد خوب ميشد انشاالله

 2. ناشناس گفت:

  ننگ بر نیرنگتان.خاک بر سر جهالتان.خاک بر سر فتنه گران.حیف از خاک

  • ناشناس گفت:

   عزيزم چه نيرنگي در اين اظهار نظر آمده که ننگ بر آن باد؟ يعني اين فيلم واقعي نيست؟ يا خاتمي رييس جمهور ايران نبوده شايدم ايشان اصلا به لبنان نرفته بوده خوب کدام نيرنگ بوده که ما نفهميديم اگر کسي مخالف تفکر يا جرياني است بهتر است که با استدلال و منطق حرف بزند وگرنه با خاک تو سر گفتن و مرگ بر اين و آن نه کسي ارشاد مي شود و نه قانع کننده است فقط کينه و نفرت بيشتر مي شود. موفق و سبز باشيد.

 3. ناشناس گفت:

  با سلام گرم بر جویندگان راه حق و مبارزین ظلم و تاریکی.
  زمانی برایمان افتخار آمیز بود این استقبال ها ،ولی این روزها با رسیدن ظلم و فقر به اقصی نقاط این مملکت دیدن این صحنه ها و این که در کشوری که بی اغراق خرج باز سازی بخش بزرگی از آن را از جیب خود پرداخته ایم و مقایسه سطح آزادی و رفاه اهالی آن با کشور خود ،دیگر برایمان افتخاری ندارد و تنها کینه مردم را نسبت به حاکمین بیشتر میکند.فقط دوست داشتم کمی از واقعیت های لبنان را به مردمی که با تصاویر دروغ آقایان مسخ شده اند نشان دهیم تا با پوست و گوشت خود حس کنند که چرا “چراغی که با خانه رواست به مسجد حرام است “. ..

 4. ناشناس گفت:

  پاسخ اون نامحرمي که وارد سايت شده:
  …. سايت ما پاک و پاکيزه است و نامحرمان اجازه ورود … به سايت را ندارند برو اول دهانت را آب بکش بعد بيا .نمي توني حقايقو ببيني و بشنوي برو رجانيوز و فارس نيوز اينجا جاي دروغگويان و چاپلوسان نيست.

 5. اميرارسلان گفت:

  « آقای خاتمی که در سال ۲۰۰۳ وارد لبنان شد، اولاً رئیس جمهور لبنان در داخل فرودگاه از ایشان، پای پله‌ی هواپیما استقبال کرد. ثانیاً از قبل با همه‌ی گروه‌های لبنانی همآهنگ شده بود و گروهی در لبنان نبود که از حضور ایشان استقبال نکند. هیچ کس در لبنان نگرانی درباره‌ی حضور ایشان نداشت. در نهایت مانور بزرگ استقبال ازایشان در متن شهر بیروت توسط همه‌ی گروه‌ها و طیف‌های لبنانی از ادیان، طوایف و تشکل‌های مختلف برگزار شد. اما امروز ما دیدیم که رئیس جمهور لبنان در نهایت نماینده‌ی خودش را به فرودگاه فرستاد و خودش به فرودگاه نرفت. دیدار با رئیس جمهور لبنان در کاخ ریاست جمهوری لبنان برگزار شد و بسیاری از گروه‌ها غیراز حزب‌الله، نسبت به این سفر نگرانند. استقبال‌کنندگان از محمود احمدی‌نژاد طیفی از شیعیان لبنان هستند که با همه‌جمعیت پرشمارشان هوادار یک حزب سیاسی مشخص‌اند و نماینده‌ی عموم مردم لبنان نیستند.»
  اي كاش به جاي اين هياهوي دروغين كشته شدن افراد بي گناه را در پادگان خرم آباد يك مقام مسئول تسليت مي گفت وعلت آن از رسانه ي غير ملي كنكاش مي شد……..
  اونور دنيا براي نجات جون آدمها نزديك دو ماه يك كشور با تمام امكانات بسيج ميشه و از رييس جمهور و وكيل و نماينده پيگير هستند تا بالاخره 33 نفر معدنچي را سالم از عمق 700 متري زمين بكشند بيرون.ولي اينور دنيا به قول خودشون كنار انبار مهمات زباله اتش ميزنند و 18 نفر را ميفرستند هوا و چندين نفر را هم راهي بيمارستان ميكنند !

  • مهدی شفیعی گفت:

   سلام
   معیار پیروی از حق بود که ایرانو مردم اطراف ما حق می شناسن احمدی نپادم نماینده ی ایران بود متله خاتمی که نماینده ی ایران بود
   اون زمانم از استقباله خاتمی تو رسانه های خودمون استقبال شد
   پس این حرفاتون حاشیه اند
   نه ی معیار
   لطفا رو اساسه ی کار نظر بدین نه رو اشخاص
   اگه هنوز معیاره حق تو وجودتون زنده است

  • مهدی شفیعی گفت:

   چون الان تو لبنان گروه های وابسته به غرب زیادن که با هزینه ی زیاده عربستان و امرکا رو راس کار اومدن پس نباید انتظار داشت که برا نماینده ی ایران هورا بکشنو ازس استقبال کنن
   عزیزه من با توجه بیشتری نظر بده
   شرمنده که جواب دادیم
   امیوارم از این نظرم ناراحت نشده باشی
   موفق باشی

 6. karim گفت:

  ما توي جهان سوم هستيم چون هنوز دنبال جمعيت هستيم كه كجا زياد ميان كجا كم بابا امروز معيار موفقيت ديگه جمعيت نيست نه براي آقاي خاتمي نه براي آقاي احمدي نژاد امروزه ملاك ها به كنترل تورم ،كنترل رشد جمعيت ،درآمد سرانه كشور ،ميزان ثبت موفقيت هاي علمي ، ميزان رفاه و امكانتا بيمه اجتماعي و …. مي باشد .ضمن اينكه ما هم مردم لبنان رو دوست داريم و مردم خودمون رو بيشتر دوست داريم.

 7. ایرانی گفت:

  چه سود که ده هزار نفر استقبال کننده داشته باشند یا ده میلیون چه ربطی به ما دارد. الان گوگوش بره اون جا یا آن جیلیا جولی بره ببین چند میلیون نفر میرن تازه برای دیدن اون ها باید پول بپردازن . احمدی نژاد که پول داد تا اون ها بیایند!!!!

 8. حسين گفت:

  امروز اردبيل هم سوء استفاده جناحي بود واقعا خيلي بست و بي شرف هستيد

 9. عماد گفت:

  خیلی ممنون از اینکه این فیلم را روی صفحه گذاشتین … امکان دیدن این فیلم در ایران هم وجود دارد یا نه ..منظورم از همین سایت هست ..درود بر خاتمی و تمام ازادیخواهان ایران

 10. مرتضی گفت:

  اگه میرحسین هم میرفت لبنان و ازش استقبال می کردند مایه افتخار انقلاب اسلامی بود
  ولی بغض و کینه شما نسبت به احمدی نژاد اونقدر زیاد هست که چشمتون را رو به واقعیت بستید
  براتون متاسفم

 11. اواره گفت:

  اقای ناشناس بد حرفی بمن نکن چون حقایق را عرض میکنم خدمتت ودر ایران نیستم که بدنباله من بگردی وهمانند یک شخص ترسو از پشت کاردی به شکم من وارد ویا تیری در مغز من ولی بخودت وافکار خودت توجه کن که چگونه شمارا بیمار مغزی کردن وحتی حقایق را هم قبول ندارید محم نیست ولی اگر کمی شعور داشته باشید وتوجه بهتر است به جریانات بعداز روی کار امدن این دولت توجه بیشتری داشته باشید ایا چرا وبرای چه زندانیهای سیاسی با ید تشکیل شود از تحصیل کردها دکتر ها مهندسین دانشجویان وتعدادی از افرادی که شعور ومعرفت سیاسی را دارن ایا میدانید برای چه ؟ فقط برای اینکه افرادی همانند شما را از راه وروشی که در پیش گرفتید رهمانئی کنن باز توجه کن کدام انسان با کلاسی از این دولت همایت میکند ایا شما مسلمان ….هستید ایا شما ایرانی نیستید این مذهب واین دین یک دین عربی است ایا پدر ومادر شما عرب هستند ما پیرو حضرت محمد (ص) هستیم کتاب ما قران است … مسلمان باش از قران ودین اسلام دفاع کن نه از شخص احمدی نژاد در بین کدام قشر از ملت جا دارد
  من 60 سال سن دارم که سی سالش را در ایران گذراندم یک وجب از خاکم را به کلیه مذاهب دنیا عوض نخواهم کرد چون ملیت من با ارزشتر از دین من است دینی که با چها کلمه قابل تعویض است ولی ملیت شما حتی بعداز مرگ نمی توانید عوضش کنید خدا نگهدارت باد

 12. ابراهيم گفت:

  گرچه احمدي نژاد سعي كرد اين استقبال را به نفع خودش مصادره كنه و با چاپ گسترده ي پوسترها و بنر ها و عكسهاي خود با پول بيت المال شهوت استقبال از خودش رو ارضا كنه اما واقعيت امر اين است كه استقبال مردم لبنان در واقع استقبال از نظام جمهوري اسلامي است بخاطر قدرداني از پول هايي كه ايران سالهاست در آنجا خرج ميكند.البته پول هاي كه در دولت احمدي نژاد در لبنان خرج شده نسبت به دولت هاي قبلي بي سابقه بوده و بديهي است كه هدف احمدي نژاد از اين ولخرجيها از جيب ملت ايران چيست.شخصي كه در ايران و خارج از ايران مورد نفرت مردم است و عقده اين را دارد كه در خارج از كشور مردم برايش دست تكان دهند.و چه قدرنشناس بودند مردم لبنان اگر اينگونه استقبال نمي كردند.
  و چه اندوهبار است كه همميهنان ما اينگونه در فقر و بدبختي زندگي كنند و آنگاه شخصي كه ادعاي دفاع از حقوق مستضعفين را دارد پولي را كه بايد خرج مستضعفين كند در لبنان خرج مي كند بخاطر منافع شخص خود.چرا بايد كودكان ما در مناطق محروم مثل سيستان و بلوچستان امكانات تحصيلي نداشته باشند و بر روي زمين و در كپر با كمترين امكانات درس بخوانند آنگاه دولت احمدي نژاد 140مدرسه در لبنان بسازد.چرا بايد مردم مناطق محروم ما از كمترين امكانات بهداشتي بي بهره باشند آنگاه دولت احمدي نژاد با پول اين مردم در لبنان مراكز بهداشتي درماني و بناهاي مذهبي بسازد؟!!!!
  و چه آمد بر سر دين كه چنين فرد …. ادعاي اين را دارد كه دولتش از حمايت امام زمان برخوردار است!!
  به اميد آزادي همه آزادي خواهان در بند و پيروزي نهايي جنبش سبز ايران

 13. مجید گفت:

  نه استقبال از خاتمی و نه استقبال از احمدی نژاد بدرد این ملت نمیخورد و هیچکدام واقعی نیست و فقط به خاطر پول ایران است
  انها را هر کاری بکنید عرب هستند و راه مردم ایران از انها جدا است خودتان را فریب ندهید

 14. مهدي گفت:

  لطفأ لينك دانلود و يا لينك مستقيم يوتيوب آن را نيز اعلام كنيد تا بتوانيم از طريق ايميل آن را منتشر كنيم

 15. ناشناس گفت:

  سلام
  به نظر من اگه هر كسي از ايران اونجا بود همين استقبال قابل انتظار بود. چون مردم لبنان ايراني را دوست دارند. اينكه ما براي هم شاخ و شونه بكشيم كه از اقاي خاتمي بيشتر استقبال شده يا اقاي احمدي نژاد نشون مي ده كه ما هنوز به لبوغ فكري سياسي نرسيديم و همه چيز رو با هم قاطي مي كنيم. شايد بعضيامون فكر مي كنيم كه طرفداري سياسي مثل طرفداري آبي و قرمزه.

 16. ناشناس گفت:

  بدبختي شما اينست كه فكر مي كنيد اينها از رئيس جمهوري استقبال كردند. نه مردم لبنان از ولايت فقيه استقبال كردند. آن موقع اگر ولي فقيه نسبت به خاتمي نظري نداشت كه كسي در لبنان به استقبال وي نمي رفت. البته ممكن بود سفارت آمريكا يا . . . مي رفتند به استقبال. الان هم اگر دكتر احمدي نژاد تحت پرچم ولي فقيه نبود‍، كسي به استقبالش نمي رفت. موسوي و كروبي و . . . هم نابود شدند چون تحت پرچم ولي فقيه قرار نگرفتند

 17. ناشناس گفت:

  نماینده جمهوری اسلامی بودن اختصاص به فرد خاصی ندارد آنزمان خاتمی نماینده مردم بودند وحال احمدی نژاد و مردم خوب لبنان بخاطر اسلامیت و ایرانیت و ضد صهیونیست بودن این کشور است که به نمایندگاه آن احترام می گزارند والا اگر خاتمی آنزمان هم می گفت نه غزه ، نه لبنان جانم فدای ایران کسی برایش تره هم خرد نمی کرد …

 18. ناشناس گفت:

  غرض ورزي هم حدي دارد اقاي احمدي نژاد امروز بعنوان دشمن شماره يك اسراييل طبعا مخالفيني در لبنان دارد ولي خاتمي كه سر سازش باهمه را داشت همه گروهها به استقبالش امدند واسراييل وامريكاهم ناراحت نشدند ولي به قول امام هرجا دشمنان اسلام از شما ناراحت شدند بدانيد حق هستيد وهروقت دشمنان شما ازشماخوشنود بودند واظهار نگراني نكردند بدانيد منحرف شده ايد

 19. ایرانی گفت:

  اینها همش به خاطر دلاره برادر ….. این همه دوستان که می بینی . مگسانند دور شیرینی.