سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
» مشاور موسوی از سیاست های آلوده به ذلت می گوید

کدام عزت و کدام حکمت؟

چکیده :کدامین عزت و کدام حکمت در سیاست خارجی ایران حاکم است؟ سیاست خارجی ایران به شدت آلوده به ذلت و بی تدبیری است و به روشنی و بی پرده پوشی منافع عالی کشور و سرنوشت مردم ایران وجه المصالحه بلند پروازی های کودکانه دولت مستقر قرار گرفته...


مشاور ارشد میرحسین موسوی گفت: ” فعالان جنبش سبز باید شجاعانه صدای مظلومیت مردم ایران را به گوش جامعه جهانی و کلیه ارگانهای بین المللی برسانند.”

دکتر اردشیر امیر ارجمند در حاشیه جلسه ای که با جمعی از فعالان جنبش سبز برگزار شده بود، در گفتگو با خبرنگار کلمه خاطر نشان کرد: “جامعه ی جهانی نباید کارگران، کشاورزان، معلمان و طبقات محروم ملت ایران که تحت ستم دولت مستبد کنونی زندگی می کنند را به دلیل ماجرا جویی های غیر مسوولانه رییس جمهوری که مشروعیت مردمی ندارد مجازات کند.”

جنبش سبز خواستار لغو تحریم هاست

وی با تاکید بر تاثیر گذاری تحریم ها در زندگی مردم ایران اظهار کرد: “تحریم ها بر خلاف ادعاهای بی اساس آقایان تاثیر روشنی بر زندگی روزمره مردم خواهد گذاشت، بنابراین جنبش سبز ایران خواستار لغو تحریم های اقتصادی است. لطمات این تحریم ها مستقیما بر وضعیت معیشتی مردم تاثیر گذاشته و استفاده از منابع ملی را با مشکلات اساسی مواجه خواهد کرد.”

آقای احمدی ن‍‍ژاد نماینده مردم ایران نیست و حق ندارد از جانب  آنان سخن بگوید

امیر ارجمند افزود: ” آقای احمدی نژاد نماینده مردم ایران نیست و حق سخن گفتن از جانب مردم ایران در مجامع بین المللی را ندارد. سفر او به لبنان نیز صرفا برای بهره برداری داخلی و تشویق جامعه ی بین المللی برای مذاکره است. متاسفانه احمدی نژاد عادت دارد که با شعار ها و اعمال عوام فریبانه از درد و رنج دیگران بهره برداری سیاسی و شخصی کند.”

سیاست خارجی ایران به شدت آلوده به ذلت و بی تدبیری است

این استاد دانشگاه  با این تعبیر که دن کیشوت متوهم صادق بود اما احمدی نژاد دروغگوی متوهم است خاطرنشان کرد: “کدامین عزت و کدام حکمت در سیاست خارجی ایران حاکم است؟ سیاست خارجی ایران به شدت آلوده به ذلت و بی تدبیری است و به روشنی و بی پرده پوشی منافع عالی کشور و سرنوشت مردم ایران وجه المصالحه بلند پروازی های کودکانه دولت مستقر قرار گرفته است.”

پس از هر ماجراجویی باید منتظر باج دادن های احمدی نژاد باشیم

وی افزود: ” متاسفانه پس از هر گنده گویی و ماجراجویی بین المللی باید منتظر باج دادن های آقای احمدی نژاد به یک قدرت بین المللی و حتی کشور های دست چندم باشیم و مردم نیز باید آماده پذیرش رنج و زحمت جدید باشند.”

اسراییل محتاج سنگ پرانی  احمدی نژاد است

امیرارجمند با اشاره به اینکه اسراییل مشتاق و محتاج سنگ پرانی احمدی نژاد است گفت: ” احمدی نژاد هزینه ای پرداخت نمی کند چراکه پاسخگو نیست اما مردم ایران باید این هزینه را با رنج و سختی هایی که بر آنها تحمیل خواهشد شد پرداخت کنند.”

جنایات اسراییل محکوم است

رییس کمیته حقوقی ستاد انتخاباتی موسوی با بیان اینکه جنبش سبز از حقوق قانونی و مشروع مردم مسلمان فلسطین دفاع می کند افزود: جنبش سبز اعمال تجاوزکارانه اسراییل را در نقض حقوق بشر و کرامت انسانی محکوم می کند. حمایت ما از مردم فلسطین علاوه بر اینکه وظیفه دینی و اخلاقی است حمایت از آزادی عدالت و حقوق بشر نیز محسوب می شود.”

ایرانی ضعیف نمی تواند حامی خوبی برای آرمان مردم مظلوم فلسطین باشد

وی افزود: ” باید به خواهران و برادرانمان در سرزمین های اشغالی و همچنین روشنفکران مسلمان در سراسر جهان یاد آور شد که ایرانی ضعیف و بی اعتبار در صحنه بین المللی با دولتی مستبد که دمکراسی و حقوق بشر را در سرزمین خود و نسبت به مردم خود رعایت نمی کند نمی تواند حامی خوبی برای فلسطین و دفاع از آرمانهای حق جویانه آنها باشد.”

مبارزه با فتنه را از خود شروع کنید

مشاور ارشد موسوی با تاکید بر اینکه حمایت از مردم فلسطین و و آرمانهای آنها به معنای مداخله در امور داخلی آنها نیست خاطر نشان کرد: وظیفه ما حمایت از مردم فلسطین و حقوق آنها است. وظیفه ما حمایت از تصمیم و اراده مردم فلسطین است نه مداخله در امور داخلی آنها یا تحمیل دیدگاهی به آنان.”

امیر ارجمندی در پایان با اشاره به تهمت ها و رجز خوانی های بی اساس عده ای خطاب به اقتدارگرایان گفت: “فتنه حاکم کردن استبداد و جهل در کشور است. مبارزه با فتنه را از خود شروع کنید.”


33 پاسخ به “کدام عزت و کدام حکمت؟”

 1. هر ایرانی، یک رسانه سبز گفت:

  “فتنه حاکم کردن استبداد و جهل در کشور است. مبارزه با فتنه را از خود شروع کنید.”

 2. ناشناس گفت:

  بیت الغزل فرمایشات ایشان همین جمله است که خطاب به اقتدارگرایان ، به درستی فرمودند : «فتنه حاکم کردن استبداد و جهل در کشور است. مبارزه با فتنه را از خود شروع کنید»

  • كريم گفت:

   قاسم عزيز!
   شما فقط شعار داده ايد! لطفا به نقد سخن گفته شده بپردازيد ببينيم اشكالش چيست؟
   عزيز! كم آورده ايد در اظها نظر!!!!!
   ديگران اصلا دنبال مقاصد دنيايي نيستد و براي دنياي خودشان نه دروغ مي گويند نه تهمت مي زنند ! اصلا و ابدا !!!!!!!!!!! خدا انصافت دهد.
   خيلي حرفها و گفته ها در تاريخ ثبت خواهد شد و آيندگان خواهند و قضاوت خواهند كرد. چرا غافليد از سخنان گهرباري كه در طي چند سال اخير در تاريخ و ادبيات اين مملكت ثبت شده ؟ فكر نكنيد اين سخنان را هم «لو لو» مي برد آنها هم مي ماند و بسيار درباره شان سخن گفته مي شود.

 3. قاسم گفت:

  آقای ارجمند و امثال ایشان! اگر چه خودتان خوب می دانید که این حرفها را برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود می زنید و عوامفریبی می کنید. اما بدانید که این حرفها در تاریخ ثبت می شود. همچنان که نسل ما حرف های نسل های گذشته راجع به ملی شدن صنعت نفت و حرف آن آخوند درباری را می خواند که گفته بود “میخواهیم چه کنیم این نفت را با این بوی گندش بگذارید انگلیسی ها ببرند خودشان را با آن به آتش بکشند.” در آینده نیز سخنان شما را خواهند خواند و خواهند گفت که اینها یا دانای وطن فروش بوده اند یا نادان فریب خورده. پس وقتی حرف می زند انصاف را در نظر بگیرید و برای رسیدن به مقاصد دنیایی خود از هر حربه ای استفاده نکنید.

  • شریف گفت:

   قاسم جان قطعا تاریخ قضاوت خواهد کرد. البته نه تاریخی که اقای حسینیان وامثال ایشان در مورد وقایع از جمله جنگ مینوسند.انشالله شما از سر نادانی از این همه جنایت حمایت میکنید. فقط یک کم انصاف داشته باش. اقای احمدی نژاد ده بار از امریکا با التماس تقاضای مذاکره کرد.تا دیروز با قانونی که مجلس تصویب کرده هر کسی اسم مذاکره با امریکا میبرد را مجازات میکردید . تا حال قهرمان میشود. واقعا دلتان برای دین میسوزد یا جرئت اینکه بگویید اشتباه کردیم را ندارید؟

  • اکبر گفت:

   اگر اين آقا مي خواست به مقاصد دنيوي خودش برسه بعد انتخابات سکوت مي کرد . هم عزيز ميشد (براي اونا) / هم پولدار/ هم بهش پست و مقام نشان لياقت ميدادن ولي سکوت نکرد .

  • بچه محل امام رضا گفت:

   برادر قاسم، خودت را به خواب زدی. تاریخ سخنان احمدی نژاد و حامیانش را خواهد خواند و آیندگان با خود می گویند اینان از دیگ پلو چه کسانی بدر آمده اند که همه کارهایشان برای باد دادن زحمات این ملت و دانشگاهیان و… است خدا همه دروغگویان را رسوا و نابینایان را بینا کند و به بی انصافان واقعی انصاف دهد.

 4. فرشاد سبز گفت:

  سخنان خوب و به جایی بود ولی خداوکیلی دیگه از این همه فلسطین فلسطین کردن خسته شدیم .با این همه تکرار فلسطین رو به یک کلیشه ی بی اهمیت برای ایرانی ها تبدیل کردند . بسه دیگه بابا … اَه .. خستمون کردید … 30 ساله دارین تو مغزمون می کوبین …

 5. ناشناس گفت:

  دمت گرم گل گفتی اسراییل بزرگ ترین برنده سنگ پرانی احمدی است

 6. ناشناس گفت:

  خدایا صبر تا کی؟

 7. رشيد گفت:

  قابل تصور نيست كه دولتي به ظاهر مقتدر وارزشي ومردمي به تمامي درجهت منافع اسرائيل و آمريكا حركت كند وبهانه ي تجاوزآنها به منطقه را جوركندوبراي سركوب جنبش سبز حاضر به دادن اين همه امتياز از بيت المال به استعمارگران شود

 8. رشيد گفت:

  مردم ايرا ن خيلي تنها هستند در جهاني كه معناي زندگي چيزي نيست جز سلطه طلبي ومنفعت طلبي و شي ء شدگي و تجاوز.
  در دنيائي كه گردش آزاد سرمايه به هرقيمتي هر وسيله اي را توجيه ميكندوهمه ي ارزشهاي انساني از معنا تهي شده ووسيله ي رسيدن است به هدف پول .

 9. ناشناس گفت:

  این چیز تازه ای نیست هیچگاه نبوده نه الان و نه در سه دهه پیش نظامی که بخواهد تجاهل خود را به رخ بکشدآینده ای به جز خواری خود در پیش ندارد

 10. سیروس گفت:

  اقای امیرارجمند فقط استبداد وجهل دستاورداین دولت نیست چرابه غارت وچپاول سرمایه های ملی اشاره نمی کنید که یک قلم آن 400 میلیارددلاردرآمد5 ساله نفت بود ومعلوم نشد چرادرزمانی که مردم می توانستند واقعا درآمدنفتی رابرسرسفره خودببینند همان یک لقمه نان راهم ازسفره اش ربودند
  چرابه واگذاری قراردادهای 20 میلیارددلاری به سپاه اشاره نمی کنید؟ چرابه واگذاری صنایع وشرکتهای حاکمیتی ازفولادگرفته تاسیمان وپتروشیمی ومخابرات به نهادهای زیرنظررهبری هیچ نمی گویید؟

  مثلث زد وزور وتزویراکنون برکشورحاکم شده است وشما یک ضلع آن که دزدی اموال است رافراموش کرده اید

 11. ناشناس گفت:

  جانا سخن از زبان ما می گویی

  ممنون

 12. ناشناس گفت:

  حرف خوبی هست . بچه های جنبش سبز باید در این مورد شجاعت داشته باشند. یعنی در همه دنیا باید افشاگری کنند. به همه دنیا انتظارات مردم ایران را بگویند. از اتهامات کیهان هم نترسید> راستی ازچی انقدر مترسید؟ از اینکه بگویند رهبران جنبش امزیکایی هستند؟ نترسید بخدا کسی باور نمیکند شما وظیفه خودتان را انجام دهید.مردم از شما حمایت میکنند.

 13. saeid گفت:

  ahmadi nejad bozorgtarin hemayato az esraeil kaede be dalile nadani , va goftane esraeil bayad az bein beravad, ein jomle chand sale goftane an dar shoraye amniyate meliye iran mamno shode

 14. حسين گفت:

  سرويس سياسي- به رغم تحريم هاي يكجانبه آمريكا و برخي كشورهاي غربي عليه ايران، خبرها از فعاليت بيش از 12 هزار شركت آلماني در ايران حكايت دارد.
  به گزارش واحد مركزي خبر، «گونتر مولاك»، مدير موسسه آلماني مطالعات شرق در اين باره گفت: تحريم ها عليه ايران بي نتيجه است و بخش هاي مختلف آلمان مشغول بحث در اين باره هستند.
  وي كه در دفتر مطالعات سياسي وزارت امور خارجه با موضوع «ايران و آلمان؛ فرصت ها و چالش ها» صحبت مي كرد، روابط ايران و آلمان را داراي پيشينه اي 500 ساله توصيف و گفت: آلمان، ايران را به خاطر تمدن كهنش شريك خود مي دانست و متقابلاايراني ها هم احساس دوستي با آلمان داشتند.
  كميسر سابق گفت وگو با جهان اسلام در وزارت امور خارجه آلمان ادامه داد: تحريم هاي وضع شده عليه ايران به مانعي براي افزايش همكاري هاي تجاري دو طرف تبديل شده است.

 15. ایرانی مسلمان گفت:

  “فتنه حاکم کردن استبداد و جهل در کشور است. مبارزه با فتنه را از خود شروع کنید.” عالی گقتید، کاش به گوش جان بشنویم، آگاه شویم و…

 16. سرباز میرحسینم گفت:

  این جمله شاهکار آقای امیرارجمند در مصاحبه بود :
  فتنه حاکم کردن جهل و استبداد در کشور است مبارزه با فتنه را از خود شروع کنید

 17. Arash Hooshmand گفت:


  Let’s reciew all his promises, projects & plans specially those given to Sepah one by one.
  Is the price to build a highway between Qom & Mashad 12 billion Euros?!
  Is it not stupid to build a highway between Qom & Mashad instead of Tehran & Mashad when there is a highway between Qom & Tehran towards north too, look at Iran’s map both alone simply & also with an expert of Geography please!

 18. ناشناس گفت:

  اقا قاسم وطن را سبزها میفروشند یا انهایی که به همه باج میدهند. فقط هند به هند وپاکستان باج نداده بودیم که این کار را هم کردیم.

 19. سعید گفت:

  بنده بعنوان یک مسلمان معتقد به تک تک ایات قران قسم میخورم که باند احمدی نژاد با تقلب و شیوه منافقانه و البته با اسلحه تزوریر و ریا وعوام فریبی بدنبال قدرت و منافع دنیایی خود هستند.

 20. ناشناس گفت:

  سياست خارجي ادامه سياست داخلي ميباشد تحريم همكاري با حاكميت است

 21. محمود گفت:

  به حقیقت آدمی باش وگرنه مرغ باشد که همی سخن بگوید به زبان آدمیت

  من وما به عنوان انسان نیاز فوری داریم برای نجات از وضعی که در آنیم
  و این وضعیت ساخته یرداخته خودمان است شروع کنیم صادقانه اول ازحودمان
  باور داشته باشیم که بازنگری کنیم در تمام پندارها و گفتارها وکردارهای خودمان

  بیرون زتونیست هرچه در عالم هست در خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

  صادق باشیم و صادقانه آگاهی لازم را بدست آوریم و راه آگاه شدن را به دیگری نشان دهیم .. راه نجات درآگاهی است

 22. آقا محرم گفت:

  استاد! رهنمودهاي شما از ميان برنده و نابودگر جهل حاكم خواهد بود،بيش از اين به شما نيازمنديم.

 23. نیما گفت:

  احمدی نژاد رییس جمهور بسیار عزیز ما و نماینده ی ما ایرانیان و همه ی آزا دگان دنیاست و خیلی خیلی خیلی حق دارد از جانب مردم خودش سخن بگوید . باید خجالت بکشید از این گزافه گویی هایتان . اینقدر خودتون رو بیشتر از این رسوای عالم و ایران نکنید .
  آدم هم اینقدر کینه ای !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 24. ایرانی گفت:

  شما که می گید نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران.
  ایرانی که بخواد در مسیر بی تفاوتی به مردم ستمدیده ی دنیا عبور کنه محکوم به نابودی است.
  ما از مردم فلسطین و همه ی مظلومان دفاع می کنیم . شما پیپ موسوی رو چاق کن با اون قیافه ی کفتار صفتت

  • ناشناس گفت:

   آقایی که میگویی ما به ستمدیدها کمک میکنیم باش تا زیر پات علف سبز بشه.تو فاجعه غزه و لبنان و کشتی آزادی .چقدر کمک شدها!!!!!
   در ضمن فحش هم نده میفهمن اصولگرایی
   غزه لبنان ایران هر سه دست ظالمان

 25. قهرمان گفت:

  استاد عزیزم، به یاد تک تک حرفایی که سر کلاس ها میزدی به هیچ عنوان در برابر ظلم سر خم نمی کنیم.

 26. سعید گفت:

  کلمه عزيز!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  مگر توصيه و تذکر بانوي سبز ايران را نشنيدي که باز هم کامنت ها رو سانسور ميکني؟
  من از استادم تشکر کرده بودم و آرزو کرده بودم که هر جا باشند بسلامت باشند
  همين
  ياحسين مير حسين

 27. رضا گفت:

  قابل توجه استاد ارجمند!توانستیم پرونده عراق را حل کنیم!یه مقدار سنگین تر و منطقی تر باشید و خطوط قرمز را در منافع ملی رعایت کنید.

 28. مجید گفت:

  خوب بنده به عنوان مخالف به سر تیترا 4 تا جواب کوتاه بدم؟؟
  .
  گفتن که
  جنبش سبز خواستار لغو تحریم هاست
  اما خانم شیرین عبادی همین چند ماه پیش از کشور های اروپایی خواسته بودن که تحریم ها رو بیشتر کنند،چرا اون موقع کسی از شما صداش در نیومد؟؟
  البته تحریم ها که اثری نداره این رو خود اوباما هم اعلام کرد،وزیرش هم باز تایید کرد که اینها اثری بر ایران نداره
  و حتی اینقدر بیچاره ها چیزی برای تحریم نداشتن که گفتن ما به شما واشر نمیدیم!!!! دیگه خودتون تا تهش رو بخونید…
  .
  آقای احمدی ن‍‍ژاد نماینده مردم ایران نیست و حق ندارد از جانب آنان سخن بگوید
  من جملتون رو اصلاح میکنم ، ایشون نماینده شما نیستند اما نماینده 70 میلیون ایرانی هستند این رو همه مردم ایران و سران جنبش سبز هم معترفن !!! صحبت های سران جنبش در رد ادعای تقلب رو که نمیتونین منکر بشید!!! میخواید متن صحبت های ابطحی و تاجزاده و عطریانفر و … رو براتون بیارم؟؟؟ جدیدا هم که جناب گنجی(دوست عزیزتون) بعد از ماهها فهمیدند که ادعای بیخودی کرده بودن ،،، پس دکتر نماینده 70 میلیون ایرانیست ، به گفته دوستان خودتون
  .
  سیاست خارجی ایران به شدت آلوده به ذلت و بی تدبیری است؟
  اره خوب ، دکتر بی تدبیر بوده که اجنبی ها که قصد به زانو در اوردن ما رو داشتند و میخواستند بنزین رو تحریم کنند خودشون رو ضایع کردند :))
  ایشون بی تدبیر بودن که بورس ایران رو به گفته همین غربی ها که براتون حرفشون سنده امن ترین بورس دنیا کرد
  ایشون بی تدبیر بوده که امروز همه کسایی که دشمن ما هستند به شدت از دست ما ناراحت هستند
  حتما عصبانیت و خشم غربی ها و دشمنان این مملکت از بی تدبیری ایشونه نه؟؟
  بازم بگم؟؟
  .
  پس از هر ماجراجویی باید منتظر باج دادن های احمدی نژاد باشیم!!!
  باج؟؟ باج اون زمانی بود که در زمان خاتمی اومدند نیروگاه های ما رو بستند و خاتمی قبول کرد که حتی تحقیقات هم متوقف بشه
  باج اون طرح تنش زدایی خاتمی بود که ما رو جلو عرب ها سرافکنده کرد
  مجلس خاتمی نبود که نامه نوشتن به رهبری که ازمایشات هسته ای باید متوقف بشه و جام زهر را باید نوشید و…
  وقتی مجلس خاتمی از توی مجلس زنگ میزنن امریکا که بیاید ما اینجا با شماییم دیگه ببینید چه خبره
  اصلا عصبانیت و خشم غربی ها به خاطر همین باج ندادن دکتر هست وگرنه مثل دوره محمد جون خشم و نفرتی در کار نبود
  شما یک مورد از باج دادن دولت به این غربی ها بیارید ما ببینیم!!!
  .
  اسراییل محتاج سنگ پرانی احمدی نژاد است
  اره خوب!! برای همین خودش رو کشت که دکتر به لبنان نره!!! برای همین رسانه های غربی معترف شدند که بزرگترین ضربه رو دکتر از نزدیک ترین نقطه به اسرائیل زد و از کنار مرزهای اسرائیل گفق که اسرائیل نابود خواهد شد!!!
  اونها خودشون معترفا که اسرائیل ضرر کرده بعد شما…
  .
  جنایات اسراییل محکوم است
  والا این رو اون زمان باید میگفتید که شعار نه غزه نه لبنان رو از تو سایت همین اسرائیلی ها خوندید و اومدین تو روز قدس فریاد زدید
  البته گنجی جان فرمودند که ما نبودیم که شعار نه غزه نه لبنان سر دادیدم!!!! کی بود کی بود من نبوده!!!
  .
  ایرانی ضعیف نمی تواند حامی خوبی برای آرمان مردم مظلوم فلسطین باشد
  ایران امروز قوی تر از همیشه هست(به کوری چشم بد خواهان)
  .
  مبارزه با فتنه را از خود شروع کنید
  شما فتنه رو چی معنی میکنید که خودتون رو فتنه گر نمیدونید؟؟
  دیدار خاتمی با سورس رو انکار میکنید یا پول دادن مهدی هاشمی به ارازل برای اغتشاش؟ یا تحریک مردم در جهت براندازی؟؟
  این جمله هاشمی رو حتما شنیدید که ابطال انتخابات کف خواسته های موسوی بود!!! فتنه مگه شاخ و دم داره؟؟
  .
  یا علی