سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پیش شماره سوم کلمه؛ یک نسخه به «همسایه» خود هدیه دهید...

پیش شماره سوم کلمه؛ یک نسخه به «همسایه» خود هدیه دهید

چکیده :در شکل گیری نهایی این خبر نامه تصمیم گیرنده نهایی شما مخاطبان و همراهان مظلوم و سر فراز جنبش سبز هستید و کلمه صرفا محلی برای بازنمایی عقل جمعی در این زمینه است. در دوره آزمایشی فعلا با هفته ای سه شماره (شنبه، دوشنبه و چهارشنبه) روزنامه آماده می...کلمه:
تا کنون دو پیش شماره آزمایشی از روزنامه کلمه منتشر شده است. از ابتدایی ترین نتایج انتشار پیش شماره  های کلمه عزم جزم تولید کنندگان و توزیع کنندگان برای ادامه راه بود. در مورد نحوه ی تولید  باید نظرات یاران گمنام جنبش سبز که برای توزیع آن و کمک به اطلاع رسانی به مردم آستین همت را بالا زده اند لحاظ  شود. حتما تصدیق می کنید که براورده کردن همه نظرات و استخراج عقل جمعی از آن با توجه به تفاوت دیدگاهها کمی مشکل است.

آرام  آرام و به مدد نظرات و پیشنهادات شما به  تصویری روشن تر از باید ها و نبایدهای  تولید  روزنامه می رسیم. اگر به نظرات مخاطبان ارجمند در ذیل دو پیش شماره قبل (پیش شماره یک و پیش شماره دو) توجه کرده باشید کماکان روی مساله ی فاصله  زمانی تولید برای پخش و توزیع مناسب  و نیز کیفیت تولید اعم از قطع و اندازه  تا محتوای آن دیدگاههای متنوعی  وجود دارد. در دوره آزمایشی فعلا با  هفته ای سه شماره  (شنبه، دوشنبه و چهارشنبه) روزنامه آماده می شود.

همچنین مخاطبان ارجمند نظرات خود را در باره  ویژه نامه یا خبر نامه هایی مانند کلمه معلمان، کلمه دانشجویان، کلمه کارگران و… بیان کنند.

در شکل گیری نهایی این خبر نامه تصمیم گیرنده نهایی شما مخاطبان و همراهان  مظلوم و سر فراز جنبش سبز هستید و کلمه صرفا  محلی برای بازنمایی عقل جمعی در این زمینه است.

پیش شماره سوم کلمه پیش روی شماست. به دستور دولت آقای احمدی نژاد درج هر گونه خبری از آقایان موسوی خاتمی و کروبی در رسانه ها( که با مالیات ما نیز  اداره می شود) ممنوع شده است. در رسیدن خبر به دوستان و نزدیکان خود کمک کنید.


دریافت نسخه پی دی اف (۴۰۶ کیلوبایت)


دریافت نسخه عکس (۳۳۹ کیلوبایت)


117 پاسخ به “پیش شماره سوم کلمه؛ یک نسخه به «همسایه» خود هدیه دهید”

 1. mahdi گفت:

  لطفا اگر ميشود ما ادرس ايميل ميدهيم براي ما بفرستيد

 2. مسعود گفت:

  فاصله زماني انتخاب شده خيلي مناسبه.
  هفته اي دو روز به نظر من كم ميشه و خيلي به چشم نمياد.
  اخبار جنجالي تري نوشته بشه كه بتونه بين مردم جا باز كنه.
  ممنون از تلاش هاتون.
  حتما در توزيعش كمكتون مي كنيم.

 3. میر حسینی گفت:

  بدیهی است که همه گرفتار سانسور شوند خیلی مواقع دلیل سانسور کردن در گستره ی کوتاه مدت فکر کردن است.
  نظر های مرا هم چند بار نگذاشتید. اما چون ما به این جنبش و پیروزی آن با همراهی همراه بزرگ مان میر حسین عزیز دل بسته ایم، همچنان فعال نظر میدهیم ولی نکنید کاری که بر پای جنبش سنگ بیاید.

 4. عبداله گفت:

  آقا جان هفته ای یک بار
  دیگه فوقش دوبار
  فکر ما رو هم بکنید باور کنید نمیشه هفته ای سه بار توزیع کرد

  با اون آقا که نوشته بود بلوتوث هم موافقم

 5. سبز سبزم گفت:

  سلام بر رئیس جمهور محبوب میرحسین عزیز
  خیلی دیر ابتکار به خرج دادید ولی باز هم خوبه البته کاش ترتیبی می دادید که اون عده کمی که به اینترنت وسایت کلمه دسترسی دارند لا اقل به راحتی فایل خبر نامه رو دریافت کنند.ملت که همه جوری در محدودیت هستند شما دیگه اونا رو محدودتر نکنین
  فایل jpg خیلی اندازش بزرگه فایل pdfهم که نیاز به دانلود کردن نرمافزار داره که اونم قربونش برم با این سرعت مافوق صوتی که اینترنت تو ایران داره امکانپذیر نیست .
  درضمن یه قدری فعالیتهاتون گسترش بدین یعنی چی نشستین دست رودست گذاشتین ببینین چه اتفاقی می افته بابا این جوونا منتظر یه بهونه اند نذارین کار از کاربگذره ده همین جوری نشستین که به نوه ی امام توهین می کنن به مراجع توهین می کنن به خانواده سرداران شهید حمله می کنن و هزار غلطه دیگه اما انگار نه انگار راس راسی نکنه حق با اون بی شرفاست و ما خبر نداریم دیگه حالم از خودم واز این دنیا و هرچی که توش هست داره به هم می خوره نذارید اعتقادات این مردم ازدست بره .

 6. سبز گفت:

  همین یه صفحه خوبه. چون این طوری میشه مثل زمان انقلاب روی در و دیوار چسبوندش.
  سعی کنید مطالبی درج کنید که با قشر عامه مردم سر و کار داشته باشد . یعنی مشکلات کودتاگران که در ارتباط با عوام مردم است ولی به دلیل فریب رسانه ای جناح اقتدارگرا ، نمی دانند . اعم از:
  1. انحرافات مذهبی و فرهنگی که این طیف اقتدارگرا دچارش هستند مانند دروغ ها یی که می گویند و انحرافات فکری آنها و تحلیل های مراجع و علمای حق طلب در راستای آگاهی ( مذهبیون ) که به خاطر لباس دروغین مذهبی که این جناح اقتدار گرا به تن کرده ، از جنبش سبز فاصله گرفته اند و فریب خورده اند.
  2.مشکلات اقتصادی ،تحریم ها و آمارهای دروغ که مستقیما در نان سفره مردم تاثیر گذار است ، برای کسانی که به اصطلاح فقط می دوند تا اینکه شب ، نانی بر سر سفره بگذارند. که این طیف نیز یک جمعیت خنثی می باشند و باید آگاه بشوند و بدانند که مشکل کار از کجاست و به قولی نگویند ( بابا ولش کن . اینا هم بیایند همینه . این یه لقمه نون ما رو آجر نکن)
  واقعیت این است که زندانی شدن یک فعال دانشجویی و از این قبیل اخبار را جمعیت دانشجو و مردمی که در این کلاس اجتماعی و فرهنگی قرار دارند ، در دانشگاه و اینترنت مطلع می شوند ، پس ، خبرهایی از این قبیل را ، در وب سایت قرار داده و یا نهایتا به درج یک تیتر در این خبرنامه بسنده کنیم.
  پس ما باید ، در این خبر نامه بیشتر روی این دو تیره جمعیتی که معمولا با اینترنت سر و کار ندارند (طیف دوم) و یا ماهواره ندارند (طیف اول) سرمایه گذاری کنیم.

  سلام
  مشکلات یک عامل پخش : باید عرض کنم همانطور که می دانید تیثراژ زیادی از این روزنامه ،پنهانی پخش می شود
  1. پخش برگه A4 یک مقدار مشکل است . به عنوان مثال برگه ها را شبها زیر پیراهن خود پنهان می کنیم که چون طول برگه ها بزرگ است به مشکل بر می خوریم.
  2.همچنین جا گذاشتن یک برگه با این ابعاد در اماکن عمومی مثل تاکسی ، مترو ، پارک و… حتی اگر آن را تا هم بزنیم ، جلب توجه می نماید.
  حالا پیشنهاد من این است که برگه A4 را به صورت افقی به 2 قسمت تقسیم کنیم.( 2 قطع A5 ) که این طوری هم می شود آن را تا زد و به کسانی که می شناسیم ، بدهیم و هم می شود آن را از وسط برید و یا به گونه ای طراحی کرد که یک برگه A5 دو رو داشته باشیم که در این صورت مشکلات حمل و موانع امنیتی پخش حل می شود.

  در مورد مفاهیم: در مورد 2 قشر باید بیشتر کار شود:
  1. عامه سطح پایین اقتصادی ( پایین شهر) که به قول معروف فقط می دوند تا به نان شب محتاج نشوند . که به جنبش بی اعتنا هستند. همانطور که بازخوردش را در فراخوان الله اکبر اخیر مشاهده کردید.
  2..مذهبیون عوام که به طور سنتی اعتقاد به یک طرز تفکر القایی و منحرف دارند. که ریشه در حفظ و نگهداری مبارزات قبلی شان دارد و نمی خواهند قبول کنند که آرمانهایشان به بیراهه رفته است . پس باید آگاه شوند.
  اما در مورد دسته اول:
  1. رسوا کردن دروغ هایی که در رسانه پرداخته می شود ، امثال قهرمان سازیهایی که از احمدی نژاد می کنند که نشات گرفته از حرفها و اعمالش در جوامع بین المللی است که مضرات و خسارات آن مستقیما در اقتصاد ما تاثیرگذار است.
  2. به شفاف سازی در زمینه کارهای بدون مطالعه دولت مخصوصا در زمینه هدف مند سازی یارانه ها بپردازید.
  3. تعطیلی کارخانجات و ورشکستگی تجار و فشار وارد بر بازاریان را مطرح کنید.
  4. مطالب مربوط به مفاسد مسئولان دولتی که روی آن سرپوش گذاشته اند را درج کنید.
  و خلاصه آگاه سازی حقایق وضع وخیم اقتصادی و جایگاه عملکرد بد دولت کودتا در این مورد.
  ولی در مورد دسته دوم:
  1. باید حقیقت مستکبر و فرصت طلب احمدی نژاد ، که حتی به حرفهای خودش در مورد دین اعتقاد ندارد با ذکر موارد و مثال های عینی و ملموس روشن شود.
  2. باید نقاط رهبران مبارز جنبش با سابقه مبارزاتی شان برای این دسته بیشتر روشن شود.
  3. روی رهبران دینی و مراجع جنبش سرمایه گذاری شود.
  4. طیف منحرف فکری دور امدی نژاد باید رسوا شود.
  این را هم بدانیم حرکت از قشر فرهنگی شروع می شود و دانشگاه به عنوان یک مامن ، برای این قشر می باشد. ولی حرکت برای ادامه باید به میان مردم عوام برود ، (آن هم مردم کوخ نشین). بدانیم که مامن و پایگاه برای این قشر از مردم برای مبارزه مساجد است. پس برای قشر مذهبی مسجدی برنامه ریزی کنیم.
  یا حسین

 7. سبز گفت:

  سلام
  یه سوال چرا بعضی دیدگاه هارا برای نمایش نمی گذارید . در حالی که فقط بیان حقایق و تحلیل مسائل هست و هیچگونه توهینی به شخصی نشده.
  یا حسین

 8. فرهاد پارسا گفت:

  به نظرم بهتره هفتگی باشه، چون سیستم توزیع مردم محور،که باید پرینت گرفته شه و کپی بشه و مردم بین خودشون کپی و پخش کنن، زمان بر هستش و بهتره به صورت هفته نامه منتشر بشه، در ضمن باتوجه به شرایط حاکم و این که این کار باید تقریبا به صورت زیر زمینی و مخفی انجام گردد، فرآیند پخش این خبرنامه برای 3 بار در هفته، برای اکثریت مردم کاری وقتگیر بوده و به نظر من امکان استقبال از آن و همچنین میزان توجه به این خبر نامه را کاهش می دهد

 9. علی گفت:

  شرمنده واقعا فکر میکنید اخبار واقعا تاثیرگذاری رو افکار عمومی گذاشتید!خواهش میکنم جای اینکه فقط اخبار سیاسی بذارید،از وضع اقتصادی که در این چند ماه گذشته هم دو سه شماره اختصاص بدید

 10. سلام گفت:

  سلام رییس جمهور سبزم….( خاتمی موسوی کروبی )همیشه سبز باشی….ناراحتی تو نبینم…..

 11. farzaneh گفت:

  khaily khobe age mishe be english ham benavisin chon man fghat mitonam ino be irania bedam man daneshjoye ye keshvare dige hastam injory mitonam be kharejiam bedam

 12. مهدی گفت:

  با سلام
  بسیار ایده خوبی است و نیاز امروزه ما همین نشر اخبار از همین طرق است. ولی یک پیشنهاد داشتم که به نظرم خیلی مهمه:
  حتما قسمتی تحلیلی در آن بگذارید. صرف وجود خبر های روزمره و پخش آن به در و همسایه فکر کردن را یاد نمی دهد. در واقع ما با این مطالب داریم ماهی می دهیم ولی بهتر است ماهی گیری را یاد بدهیم. پس وجود قسمتی تحلیلی آن هم در حد متوسط شعور جامعه بسیار لازم است.
  با آرزوی سلامتی و سربلندی برای شما بزرگواران.

 13. شهروند گفت:

  ما رسانه ایم

 14. سبز سبزم گفت:

  در مورد اینکه بعضی دوستان پیشنهاد می کنند روزنامه پشت و رو و در دو صفحه باشد، از آنجا که فکر می کنم عده ای برای انتشار و تکثیر آن دچار مشکل شوند، دوستان پیشنهاد دهنده خودشان می توانند یک شماره کلمه را در یک رو و شماره دیگر را در پشت صفحه پرینت بگیرند.

 15. یاور سبز بیشمار گفت:

  ما که اینهمه هزینه دادیم
  این چند ریال هم روش
  یا حسین میر حسین

 16. احسان گفت:

  به نظر من هفته ای با حتی 10-15 روزی یکبار باشه جذابیتش و امکان انتشارش بیشتره. یک فایل صوتی از تیترهای خبرهای و تحلیلها همراه هر شماره هم می تونه باعث پخش سریع از طریق بلوتوث و موبایل بشه. البته فقط پیشنهاده! سپاس

 17. روزبه گفت:

  مسوولان سایت کلمه!
  سلام!
  لطفا نسخه پی دی اف را بصورت دو صفحه A4 منتشر کنید تا از پشت و روی یک برگ کاغذ A4 بشه بیشترین استفاده رو کرد.
  ممنون

 18. روزبه گفت:

  در ضمن سربرگتون خیلی عالیه. لطفا عوضش نکنید.
  saw ! نکنه اظهارات آقایان خاتمی و کروبی و موسوی جزو اخبار آزاده؟ لطفا بگید تو کدوم روزنامه چاپ میشه تا ما هم تهیه کنیم؟

 19. حسین گفت:

  با سلام خدمت خوانندگان گرامی و مسؤلین سایت

  خبرنامه ای که منتشر می شود باید بازتاب دهندهء « شکل و محتوا»ی جنبش سبز باشد و بنظر من این خبرنامه بیان کنندهء آن نیست.

  طبیعی است با انتشار سه شماره از خبرنامه و این تعداد اظهار نظر کاربران ، شاید خیلی زود باشد که بتوان با قاطعیت قضاوت کرد که این هست و یا این نیست ولی چه می شود کرد که « مار گزیده از ریسمان سیاه و سفید » می ترسد.

  اکنون که ابتدای خط هستیم اگر حرکتمان با آنچه که جنبش سبز است زاویه پیدا کند دیری نخواهد پائید که این زاویه هر روز بیش از گذشته خواهد شد.

  دوستان گرامی دست اندر کار خبرنامه : جنبش سبز سبز ملت ایران ،جنبشی متکثر است . این تکثر در در سرکار خانم رهنورد و جنابان موسوی ، کروبی و خاتمی خلاصه نمی شود.

  در این خبر نامه از همین ابتدا باید رد پای بخش های مختلف ملت ایران که به آزادی ، استقلال ، تمامیت ارضی و انقلاب باورمند هستند و خود را به کلیت قانون اساسی ملتزم می دانند و می خواهند راه مبارزهء بی خشونت را طی کنند ،دیده شود.

  این کار از طریق تشکیل تحریریه ای میسر خواهد بود که نمایندگان نگاه های مختلف اجتماعی و در چهاچوب مؤلفه های فوق الذکر ،در آن شرکت داشته باشند. و اگر که به لحاظ امنیتی از ذکر اسامی افراد محظوریتی وجود داشته باشد ولی بیان ترکیب شورا با آن خصوصیات تا حدود زیادی ، نقیصه را جبران خواهد کرد.

  تسلط نگاه تگثر گرائی در خبرنامه در شرائطی که « ملت ایران » یکسره کنار گذاشته می شود و « امت » جای آنرا می گیرد که در بیانیه ء پایانی نشست اخیر مجلس خبرگان حتی از « امت ایرانی » نام برده اند و نه « ملت ایران » اهمیت بسیار ویژه ای می یابد.

  تصور می کنم دست اندر کاران خبرنامه با من هم عقیده باشند که تفکری که در بخش های مختلف حاکمیت « امت » را بجای « ملت » می نشاند ، تمام تقلب و خیانت در انتخابات ، ضرب وشتم های معترضین ، زندانها و اعدامهای بی جهت و غیر قانونی و چپاول ثروت ملی و هرگونه تجاوز به حقوق شهروندی را باهمان نگاه ، « قانونی » و « شرعی » توجیه و توصیف می کند.

  بنابراین علیرغم اینکه « خبرنامه » از ابتکارات یک سایت مشخص است و حق دارد که فقط دیدگاه های خود را اعمال نماید ولی از آنجا که خود را از جنبش سبز و برای جنبش سبز می داند ، می توان از آنها خواست و خواهش کرد که از ابتدا کاری کنیم کارستان که هم آگاهی بخش باشد ، هم آموزندهء کار تشکیلاتی برای رسیدن به نقاط اشتراک و هم خنثی کنندهء سیاست های ملت برباد ده حاکمیت..

  به امید موفقیت های روز افزون سبز های وطن

 20. مجتبی گفت:

  سلام

  به نظرم شما به اندازه کافی برای مطالعه نظرات وقت نمیگذارید. من در دو ساعت تمام نظرات رو خوندم و خیلی از هوش و همت مردم لذت بردم. به نظرم بعضی نظرات آنقدر محکم و منطقی است که با یک بار خواندن قانع میشوید. نمونه:
  1- از عکس استفاده نکنید چون: جوهر زیاد مصرف میکند، فضای زیادی میگیرد، شناسایی را ساده میکند،چاپ عکس آقای خاتمی ارزش اطلاع رسانی کمی دارد.
  بنا یر این انتظار میرفت که در شماره دوم به جای عکس آقای خاتمی یک مطلب نوشته میشد.
  ما بیشماریم و همه کمک میکنیم. شما هم به حرف همه گوش بدید و اونی رو که مخالفی نداره استفاده کنید. برا مسائل مهم هم نظر سنجی کنید.

 21. بنده خدا گفت:

  اين يك صفحه خيلي كمه اگر امكان دارد يك صفحه هم مقالات تاثير گذار بگذاريد كه درباره به چالش كشيدن نحوه حكومت داري اين ها باشد. بايد در مقالاتي حكومت ديگري را معرفي كرد مانند اسلام رحماني كه در حال معرفي است

 22. مینا گفت:

  با سلام فکر خوبی است بشرط اینکه یک ستون ان را اقای موسوی بنویسد .اخبار اخرین خبر نامه را همه در سایت ها و رادیو ها دریافت کرده اند .بیشتر نظرات اقای موسوی مهم است و تازگی دارد .

 23. ندا گفت:

  امیدوارم در دورترین روستاهای این سرزمین غصب شده کلمه خولنده شود برای آگاهی عامه مردم تلاش کنید

 24. احسان یوسفی گفت:

  سایت کلمه تو رو خدا سانسورش نکن!!!!

  شنیده های خبرنگار جرس در تهران حاکی از آن است *********دکتر عبدالرضا سودبخش دانشیار دانشگاه تهران و متخصص عفونی در ارتباط مستقیم با بازداشتگاه کهریزک و زندانیانی بوده است************* که از بیماریهای عفونی در مجاری اداری و تناسلی آسیب دیده بودند. مقامات امنیتی به دکتر سودبخش دستور داده بودند که بیماری کلیه زندانیانی که به وی مراجعه کرده بودند رسما مننژیت اعلام کند این گزارش خاطرنشان می کند که “سود بخش از پرونده پزشکی کلیه شهدای بازداشتگاه کهریزک مطلع بوده است، بعلاوه وی پزشک متخصصی بوده است که تمامی زندانیان کهریزک و اوین که مورد آزار جنسی قرار گرفته بودند را معاینه کرده بود و دارای اطلاعات خاصی در این زمینه بوده است.” گزارش مذکور همچنین آورده است “سودبخش که اخیرا از فشارهای فزاینده نیروهای امنیتی احساس می کرد جانش درخطر است، چند روز قبل از ترور، خانواده خود را به خارج از کشور فرستاده بود و خود نیز بلیط عزیمت به خارج را برای روز سی و یکم شهریور در دست داشت که کمتر از یک روز قبل از خروج از کشور، در مقابل مطبش در بلوار کشاورز تهران، با گلوله ترور و در دم کشته شد. بدین ترتیب عبدالرضا سودبخش دومین پزشکی است که طی یک سال اخیر، در این رابطه کشته شده است. رامین پوراندرجانی، پزشک وظیفه بازداشتگاه کهریزک نیز، ٢۵ آبان ۸۸ بطرز مشکوکی درگذشت؛ که مقامات آنرا “خودکشی اعلام کردند. گفتنی است اکنون دو پزشک اصلی که زندانیان کهریزک را معاینه کرده بودند کشته شده اند و هنوز از حکم قطعی متهمان این بازداشتگاه مخوف خبری نیست و ترور دکتر سودبخش نشان می دهد که آمران اصلی کهریزک آزاد و فعال هستند.

 25. همراه سبز گفت:

  سلام
  مطلب را بیشتر کنید یعنی پشت و رو چاپ کنید و بعدش هم آدرس سایت رو به عنوان مرجع بنویسید خیلی ها ازم میگرفتم آدرس سایت رو میخواستن.

 26. حسین گفت:

  می دونم نمی زنی ولی برای تو نوشتم:

  اگه رئیس جمهور موسوی تون یه تبریک ساده به احمدی نژاد گفته بود الان به جای این مبارزات مخفیانه سبز و تلاش برای پخش یک برگ روزنامه سیاه وسفید در میان سبزها یک حزب سبز و چندین روزنامه رنگی و … داشتید که می تونستید در انتخابات مجلس اکثریت مجلس رو بگرید و…

  • المادونینو گفت:

   حسین جان بهتره از خواب بیدار بشی عزیزم.
   این آقایون را خوب نشناختی. این احمدی و دارودسته سپاه دیروز مردم را دور زدند فردا هم ….را دور خواهند زد.
   گرگ گرسنه به گرگ هم رحم نداره چه برسه به آهو

  • میرمحمد گفت:

   یعنی اگر نعوذ بالله حضرت موسی هم در برابر فرعون کرنش میکرد فرعون او را به عرش اعلی میرساند؟
   دوست عزیز شما سهم ما رو از ریاست جمهوری بدهید مجلس و حزب و روزنامه پیش کش
   شما از چند روز قبل انتخابات چرا حکم دستگیری افراد رو صادر کردید ؟ شاید موسوی تبریک میگفت؟ آها دیدی داری کلک میزنی
   نه دوست عزیز از این کارها گذشته ما که حرفی نمیزنیم
   شما رهبری، ریاست جمهوری ،مجلسین(خبرگان و شورای اسلامی)،سپاه ، ناجا، قوه قضاییه ، صداوسیما رو در اختیار دارید بهتره نگران گرانی سرسام آور بعد از هدفمندی یارانه ها باشید ماهم میایم اینجا نظر میدیم تو سروکله هم میزنیم
   شما برو واسه مدیریت جهان آماده شو چیکار به چهارتا خس و خاشاک داری
   جنبش سبز کلا 50الی0 6نفر هست که همشون منهای 3یا4تا تو زندان هستن دیگه نمیدونم شما نگرانیتون از کجاست
   همه جا خوبه عالیه کار مسکن ازدواج تورم سیاست خارجی همه و همه خوبند

  • : گفت:

   ظاهرا این دوستمون یا تو این مملکت زندگی نمیکنه یا تا حالا خواب تشریف داشتن یا با واژه کودتا کاملا بیگانن

  • فرزند شهید گفت:

   حسین جان خیلی ساده ای

  • سونیا گفت:

   آقای محترم مثل اینکه بدجوری مثل کبکه سرت زیر برفه .منظورت اینکه این همه مردم احمقن و تشخیص ندادن که تقلب شده و اگر آقای موسوی تبریک می گفت ملت صبح روز انتخابات شاد و خرم به سرکارهاشون می رفتن و می گفتن بی خیال حق مدنی و دمکراسی و …. و آقای احمدی نژاد بهترین گزینه بوده .برادر من ما تا آخر ایستادیم و این خبرنامه رو همه جا پخش می کنیم .من نمی دونم اگه حق با شماست چرا روز یکشنبه این همه خبرنامه ای رو که توی پیروزی بود و کندین.از چی می ترسین شما که می گین ما خس و خاشاکیم و شما سیل خروشان.

 27. مهدی گفت:

  باید فاصله انتشار را بیشتر کرد تا بتوان در توزیع آن موفق بود مثلا هفته ای یک شماره تا در طول هفته همه جای ایران را فرا بگیرد

 28. شهروند سبز گفت:

  تعداد شماره ها در هفته از 3 روز بیشتر نشه …. اگه قراره 3 روز چاپ بشه همین 1 صفحه کافیه .. اضافه شدن صفحات زحمت چاپ و توزیع رو زیاد می کنه

 29. شهروند سبز گفت:

  در ضمن سایت کلمه باید یک قسمت مجزا در سایت رو به خبرنامه و آرشیو شماره های پیشین آن اختصاص بده .. درست مثل قسمتی که به تلویزیون رسا اختصاص داده اید

 30. روبيك گفت:

  man mikham ba nashriye kalame hamkari konam be har nahvi k shod mikham komak konam age mishe mano rahnamaei konin emeilam bala hast

 31. شهروند سبز گفت:

  در ضمن لزومی نداره فقط و فقط اخبار سیاسی انعکاس گیدا کنه .. بهتر در زمینه های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی نیز اخباری که سانسور می شود را انعکاس دهید

 32. محسن گفت:

  کلمه برای روستاییان و حاشیه نشینان را هم از یاد نبرید ، متلا ماهیانه یک بار
  در صمن در هفته یک یا دو بار تحلیل و تفسیر سیاسی را هم به مطالب نشریه اصافه کنید که واقعا خیلی لازم است

 33. علي گفت:

  اي-ميلش كنيد ،ما هم براي همه بفرستيم . اين هم امنتره، هم فراگيرتر. هم اگر فيلترشكنمون قطع شد بازم به دستمون برسه.

  • ناشناس گفت:

   خبرنامه به صورت ایمیل برای دوستانی که با اینترنت آزاد مشکل دارند

  • شایان گفت:

   علی جان این خبرا همین جوری تو اینترنت به دستمون میرسه . مهم اینکه بیشتر به کسایی بدیم که به اینترنت دسترسی ندارند .

 34. ناشناس گفت:

  روزنامه كلمه واقعا ايده جالبي هست…….همه اونو تكثير كنيد….ما بيشماريمvvvvvvv

 35. سرباز سبز گفت:

  با سلام و تشکر فراوان

  یک نکته:
  فکر می کنم اگر اسم خبرنامه (کلمه) کوچکتر چاپ شود مناسب تر است به چند دلیل:
  1. امکان توزیع آن راحت تر است و دیگر ترس کاذب لو رفتن وجود نخواهد داشت.
  2. افرادی که خبرنامه را پیدا می کنند نیز بدون ترس آن را بر می دارند.
  3. از حداقل فضای یک صحفه برای اخبار بیشتر می شود استفاده کرد.

  برای اینکه مخاطب را ترغیب به برداشتن و خواندن کنید سعی شود تیتر هر شماره قشر خاصی را هدف قرار دهد برای مثال: یک بار مسایل اقتصادی، یک بار اهانت به خانواده شهدا، بی اعتنایی به علما، مسائل آموزشی کشور و حتی افزایش جرم وجنایت. اینگونه می شود مطمئن شد که یک قشر خاص صرفا خواننده ی آن نیست.

 36. ناشناس گفت:

  با تشکر از این ایده خوبتون چندتا پیشنهاد داشتم:
  1-فاصله انتشار این خبرنامه رو بیشتر کنید تا هم تاثیر گذاری بیشتر داشته باشه و هم راحت تر بشه توزیعش کرد.
  2- صرفا خبر چاپ نکنید،مطالب تحلیلی تاثیر زیادی دارن.
  3-لطفا فقط درباره رهبران سبز خبر چاپ نکنید.خبرهایی چاپ کنید که قابلیت جذب اون دسته از افرادی که هنوز سبز نشدن رو هم داشته باشه.

 37. سرباز ولایت گفت:

  انشاءالله با خاتمی و موسوی محشور شوید

 38. همیشه سبز گفت:

  با سلام دست مریزاد ما چند نفریم که سی دی و اعلامیه های جنبش سبز را تا دورترین نقاط ایران پخش می کنیم .. این خبرنامه را هم به همه جا می رسانیم .. به امید ایرانی آزاد

 39. يار سبز گفت:

  شما همت کرديد و اين روزنامه را منتشر کرديد ما هم همت مي کنيم و آن را پخش مي کنيم.

  اين روزنامه مخصوص افرادي است که به اي ميل ، ماهواره ، کامپيوتر ، فيلتر شکن و سايتهاي معتبر خبري دسترسي ندارند.
  مخاطب اين روزنامه را همين افراد تشکيل مي دهند وگرنه به مراتب اخبار بسيار بيشتر از اين را مي توان از طريق سي دي يا اي ميل و در فضايي کاملا امن تر اشاعه داد ولي يکي از اهداف جنبش در برهه کنوني اطلاع رساني به همين قشري است که از اين ابزار اطلاع رساني محروم و در بي خبري يا بمباران اخبار دروغ هستند.
  با توجه به اين مسئله روزنامه را به دست مخاطب واقعي آن برسانيد. مثلا روستاها ، افراد متعلق به حکومت که اخبار را فقط از کانالهاي حکومتي دريافت مي کنند مانند بسيج دانشجويي ، کارمندان سازماني برخي از ارگانها و اصولا کليه افرادي که در بي خبري به سر مي برند.

  آگاهي و دانش کليد پيروزي بر جهل و دروغ

 40. طلای هجده گفت:

  فمهل الکافرین امهلهم رویدا

  تا شش سال دیگر جنبش سبز پیروز خواهد شد ، یکی از پاک های روزگار خواب دید که بهتر است نامش را نگویم. اما خوابش رویای صادقه بود.

 41. هاوار گفت:

  با تمام قدرت و تواني که داريم تلاش خواهيم کرد . . .
  هرچه عرصه تنگ تر شود ، قدرت و ابتکار ما بالاتر خواهد رفت . . .

  بزرگترين آفت نا اميديست . . .

  حتمآ پيروزيم

 42. سبز حسینی گفت:

  خسته نباشین عزیزان…
  یه پیشنهاد دیگه دارم که خبرها رو کوتاه تر بنویسین که تو هر شماره بیشتر از این تعداد خبر بتونه توی صفحه جا بشه
  راستی یه چیزی این خبرنامه کم داره… اونهم رنگ سبز نماد جنبش… سربرگ خبرنامه رو میتونید از رنگ سبز استفاده کنید.اونوقت طراوت دیگری به خبرنامه داده میشه…
  مرگ بر دیکتاتور
  درود بر جنبش راه سبز امید
  درود بر میر حسین موسوی…

 43. رسا گفت:

  با سلام و خسته نباشيد به همه سبزهاي عزيز
  نكات خوبي در بالا گفته شده من هم چند مورد را تاكيد يا اضافه مي‌كنم:
  1- حتما لازم است يك گروه ايميلي براي اينكار تشكيل شود و روزنامه به محض انتشار به ايميل افراد گروه فرستاده شود (ترجيحا گوگل گروپ)
  2- فايل خبرنامه را با همكاري ديگر سايت‌هاي حامي جنبش سبز در سايت‌هاي ديگر هم پخش كنيد.
  3- لازم است حجم فايل خروجي كاهش يابد. براي اين منظور 2 كار مي‌توان كرد: الف- كاهش حجم كلي فايل يا ب- انتشار فايل متن (تكست) به همراه فايل اصلي. اين مساله براي شهرستان‌ها خيلي حياتي است دانلود فايل‌هاي بيش از 100 كيلوبايت واقعا در خيلي جاها مشكل است. بنده تجربه شخصي چندين نقطه كشور را دارم.
  4- دانلود فايل با سايت‌هاي فيلترشكن هم يك مشكل ديگر است كه معمولا كار نمي‌كند الا اينكه نرم‌افزار فيلترشكن باشد. براي حل اين مشكل يك قسمت ج- به مورد 3 قابل اضافه است، يعني ارائه نسخه HTML از روزنامه كه لينك آن به راحتي قابل اشتراك‌گذاري باشد. و اين مي‌تواند طبق نظر خيلي از دوستان در باكس خاصي در همين سايت كلمه باشد.
  5- دوستان زيادي تقاضاي كاهش تعداد در هفته را داشتند. به نظر من لزومي به كاهش تعداد نيست 3 روز در هفته فاصله زماني خوبي است منتها دوستان حتما لازم نيست هر روز پخش كنند هر كس هر روز را كه توانست. البته همت كنيم اين روزها بيشتر و بيشتر شود. اين مساله را براي ان ميگم كه طيف مخاطب خيلي وسيع است اگر حتي روزانه هم منتشر شود باز مخاطب خواهد داشت.

 44. فرزند شهید گفت:

  به امید پیروزی یا حسین میر حسین

 45. یک شهروند گفت:

  در همراهی با حق وحقیقت ما بیشماریم

 46. ناشناس گفت:

  چهارشنبه چرا حاظر نیست؟

 47. سونیا گفت:

  با سلام خدمت شما.خبرنامه عالیه و داره خوب پیش می ره و امیدوارم هرچی بیشتر پیش می ریم بهتر هم بشه.ما هر شب این خبرنامه رو به در خونه ها می ندازیم .این طوری همه اون رو می خونن .اینکه فعلا سه روز در هفته است خیلی عالیه.خبرنامه اول خیلی برای مردم جالب بود.
  امیدوارم موفق باشید.

 48. محمد گفت:

  یک پیشنهاد: برای اعتراض به شرایط مملکت بایستی در یک روز مشخص همه خودور های مردم د ر روز روشن چراغهاشون رو روشن بزارن .اینجوری اعتصاب گسترده میشه.امتحان کنین….بد نیست. میشه روش حساب کرد

 49. ناشناس گفت:

  I printed it out and gave it to my friends that don’t have internet access

  They were very happy that know the real news

  PLEASE KEEP GOING

  WE SUPPORT YOU

 50. Gk گفت:

  در نظر داشته باشید ,خیلی ها از موبایل برای اینترنت استفاده میکنند. اولا لطفا لینک موبایل قرار بدهید دوما با داونلود اپرامینی از سایت m.opera.com براحتی می توانید از فیلترهای تلفن همراه رد شوید.