سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتشار سندی منتشر نشده از شورای نگهبان توسط دیپلمات مستعفی...

انتشار سندی منتشر نشده از شورای نگهبان توسط دیپلمات مستعفی

چکیده :وی مدرک مهمی را در اختیار رسانه ها قرار داد که بر اساس آن در روز ۲۲ خرداد ۸۸ در حالی که هنوز انتخابات در جریان بوده، به کلیه سفارت خانه های ایران در خارج از کشور دستورالعملی توسط شورای نگهبان صادر شده...


حسین علیزاده دیپلمات بلند پایه سابق وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ، معاون سابق سفارت ایران و کاردار موقت سفارت در فنلاند، امروز دوشنبه ۱۳ سپنامبر ساعت ۱۱ به وقت فنلاند درهتل آرتور در کنفرانس مطبوعاتی خود در هلسینکی اعلام کرد از آقای احمدی نژاد درخواست دارد تا با او در برابر رسانه جمعی مناظره زنده داشته باشد.

به گزارش جرس، وی همچنین مدرک مهمی را در اختیار رسانه ها قرار داد که بر اساس آن در روز ۲۲ خرداد ۸۸ در حالی که هنوز انتخابات در جریان بوده، به کلیه سفارت خانه های ایران در خارج از کشور دستورالعملی توسط شورای نگهبان صادر شده بود که مضمون آن بدین شرح بود : سفارتخانه ها از مصاحبه با مطبوعات و اعلام نتایج انتخابات خودداری کنند.

این دیپلمات سابق این پرسش را مطرح کرد که اگر انتخابات سالم بود چرا نباید با افتخار تمام این خبر را به جهانیان اعلام کرد و از آن گذشته چرا اساسا باید چنین دستور العملی باید صادر شود در حالیکه هنوز انتخابات تمام نشده است.

وی یادآور شد که در یک حوزه انتخاباتی کوچک مثل سفارت ایران در هلسینکی شمارش آرا تا ساعت ۱۱ شب به طول انجامید پس چگونه است که کل شمارش آرا در سطح کشور، ۶ ساعت پس از اتمام انتخابات اعلام شد.

در پایان این دیپلمات از احمدی نژاد در خواست کرد که مناظره زنده ای با وی در حضور رسانه های جهانی داشته باشد.

وی همچنین نامه ای خطاب به ملت ایران نوشته و در آن علت استعفای خود را تشریح کرده است که نسخه ای از آن را در اختیار مطبوعات قرار داد.

وی دلائل قطع همکاری خود با دولت را عدم مشروعیت آن و ادامه سرکوب خواست های مردم و انگیزه خود از پیوستن به جنبش سبز را رساتر کردن صدای اعتراض مردم ایران در میان افکار عمومی جهان توصیف کرد.

با توجه به مخاطرات احتمالی که برای او و خانواده اش در این خصوص به وجود آمد، ناگزیر به اعلام استعفا وعلنی کردن تماس های خود با کمپین سفارتخانه های سبز شد.


4 پاسخ به “انتشار سندی منتشر نشده از شورای نگهبان توسط دیپلمات مستعفی”

 1. کامران گفت:

  هنوز که هنوز است پس از گذشت ۱۵ ماه از انتخابات ۱۳۸۸ نتیجه آرا آن در حوزه های انتخاباتی خارج از کشور حتی به شکل کلی روی سایت وزارت کشور دیده نمیشود، حداقل همین ۱۲۰۰ نفری که به دعوت دولت به ایران آمده بودند قاعدتا میبایستی به آقای احمدی نژاد رای داده باشند.

 2. مرتضی گفت:

  عجب افتضاحی

 3. ناشناس گفت:

  درودبرآقای علیزاده

 4. سید گفت:

  اگر نمی خواستند تقلب کنند پس چرا اس ام اس را قطع کردند ؟ اگر نمی خواستند تقلب کنند چرا فردای انتخابات مانور نیروی انتظامی برگزار شد ؟ اگر نمی خواستند تقلب کنند چرا روز 19 خرداد حکم دستگیری فعالان سیاسی را صادر کردند ؟ اگر نمی خواستند تقلب کنند چرا شب 22 خرداد به تجمع طرفداران موسوی در برابر ستاد میرهادی حمله کردند ؟ اگر نمی خواستند تقلب کنند چرا این همه تعرفه اضافه چاپ نمودند ؟ اگر نمی خواستند تقلب کنند چرا ناظرین را بر سر صندوق ها راه ندادند ؟ اگر تقلب نکردند چرا آرای باطله تا صبح 0 بود ؟ اگر تقلب نکردند چرا آمار صندوق ها را چندین بار در سایت وزارت کشور عوض کردند ؟ اگر تقلب نکردند چرا چند روز طول کشید تا آمار را بر روی سایت قرار بدهند ؟ اگر تقلب نکردند روزنامه کیهان چه جوری یک روز قبل نتایج را می دانست ؟ اگر تقلب نکردند چه طور شد که احمدی نژاد نفر اول شد ؟ اگر تقلب نکردند چرا روزنامه ها را تعطیل کردند ؟ اگر تقلب نکردند چرا شماره ملی رای دهندگان را منتشر نکردند ؟ و هزار سوال دیگه که اگه بخوام بنویسم تا صبح طول می کشه. ننگ باد بر این متقلبان ظالم که جز روسیاهی هیچ ندارند.