سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بار دیگر وزیر علوم: به مقدسات توهین شود، بنیان دانشگاه را به هم می‌ریزیم...

بار دیگر وزیر علوم: به مقدسات توهین شود، بنیان دانشگاه را به هم می‌ریزیم

چکیده :مردم از دانشگاه‌ها انتظار دارند كه همراه با علم و دانش، عشق به اهل بيت (س) را در دل‌هاي جوانان آنها افزايش دهند. اگر دانشگاهي باشد كه در آن به مقدسات توهين شود همين مردم و خود دانشگاهيان، بنيان آن را برخواهند...


وزیر علوم دولت احمدی نژاد در ادامه سخنان قبلی خود مبنی بر با خاک یکسان کردن دانشگاهها، این بار از به هم ریختن بنیان دانشگاه صحبت کرد و گفت:  اگر دانشگاهي باشد كه در آن به مقدسات توهين شود همين مردم و خود دانشگاهيان، بنيان آن را برخواهند انداخت.

به گزارش کلمه، کامران دانشجو با بیان اینکه غيرت ديني دانشگاهيان ما اجازه نمي دهد كه در دانشگاه‌ها به ارزش‌هاي ديني تعرض شود، افزود: دانشگاهيان ما اجازه نمي‌دهند در دانشگاه‌ها به بهانه دانش به دين بي اعتنايي شود و يا محرم و صفر به بهانه دانش آموختن مورد بي‌احترامي قرار گيرد.

در سخنان وزیر علوم که روز سه شنبه در مراسم افتتاح پروژه‌هاي عمراني دانشگاه شهيد بهشتي به مناسبت هفته دولت سخن گفته و در خبرگزاری ایرنا نقل شده، همچنین آمده است: دانشگاهيان ما از بي‌احترامي نسبت به مقدسات مردم، مبرا هستند و اجازه نمي‌دهند اين ارزش‌ها در فضاي دانشگاه‌ها به تمسخر گرفته شود و اگر دانشگاهي باشد كه در آن به مقدسات توهين شود همين مردم و خود دانشگاهيان، بنيان آن را برخواهند انداخت.

دانشجو تصريح كرد: مردم از دانشگاه‌ها انتظار دارند كه همراه با علم و دانش، عشق به اهل بيت (س) را در دل‌هاي جوانان آنها افزايش دهند.

وي با تاكيد بر اسلامي تر شدن هرچه بيشتر دانشگاه‌ها گفت: متون درسي دانشگاه‌ها به ويژه حوزه علوم انساني بايد براساس موازين اسلام تدوين شده و مكارم اخلاقي اسلامي در دانشگاه‌ها بيش از پيش جاري و ساري شود.

وزيرعلوم از دانشگاهيان كشور به عنوان مومن‌ترين ، پرتلاش‌ترين ، با صداقت ترين، عالم‌ترين و ديندارترين اقشار جامعه ياد كرد و گفت: قريب به اتفاق جامعه دانشگاهي ما دغدغه دين دارند.

وي خاطرنشان كرد: دانشگاهيان به طور مستقيم و غيرمستقيم، بيشترين نقش را در توسعه كشور داشته‌اند و پيشرفت‌هاي به دست آمده در زمينه‌هاي هوافضا، صنايع دفاعي، نانو تكنولوژي، بايوتكنولوژي، ژنتيك و ديگر رشته‌هاي جديد علمي، محصول تلاش و عزم دانشگاهيان است.

دانشجو در ادامه ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر و هفته دولت گفت: از ابتداي دولت نهم تاكنون دستاوردهاي چشمگيري در زمينه‌هاي مختلف علمي پژوهشي حاصل شده است و اين روند صعودي همچنان ادامه دارد.

وزيرعلوم افزايش سه برابري اعتبارات پژوهشي، دو برابر شدن تعداد پارك‌هاي علم و فناوري، رشد يك و نيم برابري فضاهاي عمراني دانشگاهي را به عنوان نمونه‌هايي از اقدامات انجام گرفته درحوزه آموزش عالي طي پنج سال گذشته ذكر كرد.


29 پاسخ به “بار دیگر وزیر علوم: به مقدسات توهین شود، بنیان دانشگاه را به هم می‌ریزیم”

 1. ق گفت:

  به سلامتی و میمنت ! این کامران خان دانشجو با این روند صعودی در سخنرانیهایش به زودی این جمله را به کار خواهد برد “دانشگاه اصلاح نشود یک بمب اتم حرامش می کنم ” البته حقیر روانپزشک نیستم ولی از دید یک روانپزشک می توان نتیجه گرفت که این نوع رفتارهای ( روم به دیوار و گلاب به روتون ) تهدیدی ! نتیجه عذاب وجدان خفته ای است که بعد از چهارده پانزده ماه سر از بالش نرم خویش بیرون آورده و می پرسد “کامران جان تو با رای مردم چه کردی ؟! ” و بر حضرت وزیر راهی نمی ماند جز ارعاب. قلم فرانسه

 2. مهران ازاد فر گفت:

  من نمیدانم منظور اقای وزبر از ( توهین به مقدسات) چه چیزی می باشد . اما انچه من می دانم مقدس ترین ارزشهای ا نسانی احترام به عقاید دیگران , قبول اینکه انسانها حق دارند در مورد زندگی خود تصمیم بگیرند و احترام به ازادی ها فردی , اجتماعی و سیاسی مردم و نکردن حق الناس است والبته این درک این این مطلب بر کسانی که خود با تغلب و سر کوب بر سر قدرت هستند بسیار مشکل است .

 3. nasim گفت:

  با این دیدگاهها ما به هیج جا نمیرسیم

 4. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  سلام
  اینشتن نقل قولی دارد به این مضمون :” علم بدون مذهب لنگ است، مذهب بدون علم کور است.” و در جایی شنیدم که این نقل قول را منسوب به او میکردد_لطفا اگر در مقام نقل قول برآمدید این را به عنوان یک نکته سنجی ذکر کنید_ :”تفاوت حماقت و شجاعت این است که شجاعت مرز دارد.” آقای دانشجو نمیداند که قرآن از مقدسات است ؟ آقای دانشجو نمیداند که در قرآن به وفای به عهد و رد امانت به صاحبانش و خیانت نکردن به خدا و رسول و به خصوص به نگفتن به حرفی که بدان عمل نمیشود تاکید شده است ؟ اگر نمیداند قرآن بخواند تا مقدسات را دریابد ! و اگر میداند کدام توهین از این بالاتر که خود را در کنار مقدسات قرار دهد و به سرکوب دیگران بپردازد در حالیکه به آنها عمل نمیکند؟

 5. محمدرضا گفت:

  دروغگو دروغگو شصت و سه درصدت کو

 6. بنده خدا گفت:

  چه اقای دانش جو دانشگاه را از بنیان بکند که می کند و چه نکند که بعید است مردم مقدسات خود را دوست دارند و از پاسداری ایشان خرسندی ندارند .

 7. ناشناس گفت:

  ايول بريزش به هم..! در ضمن از اين كه مردم مردم ميكني ميتوني بيگي كدام مردم.

 8. احسان یوسفی(فرزند زاگرس) گفت:

  با این گفتار و اعمال زور و دستور امورات یا بنده سبز و همه سبز ها باز هم باید چشممان به جنبش اصلاحی و تغییر سطحی باشد.

  به خداوند سوگند این حرکت این سرکوب کردن سخن مخالف رای حاکمیت چندین و چند سال است که حاکم چون سرطانی در کالبد ایران به خدا او اصلاح نمیوشد مگر با انقلاب سبز

 9. حمید گفت:

  این بابا یا دچار سرگیجه مزمن است ویا همیشه تب دارد و یکسره هذیان میگوید.
  جناب وزیر اینجا ایران است و تقریبا تمامی مردم مسلمان هستند و اکثریت هم شیعه. و اکثریت قریب به اتفاق هم مقدسات را خیلی بیشتر از آقای وزیر دروغگو دوست دارند.
  مطمئن باشید اگر همچنان به این لاتاالات ادامه دهید و بخواهید در پناه آن اهداف باندی خود را با برکناری اساتید مجرب و دانشمند پیش ببرید همین مردم بنیان وبنیاد بی شالوده خود شما را برخواهند کند.
  حمید

 10. ناشناس گفت:

  کسی که ISI تقلب میکنه انتظاری بیش از این نیست

 11. Ali گفت:

  این وزیر علوم ما آنچنان مست قدرت است ک انگار عالم و آدم را ایشان آفریده که با چنان توپ پر خبر از ویرانی مراکز دانشگاهی می دهد. کامران خان اولا مگر کسی بیکار است که به مقدسات توهین کند و منظور از مقدسات هم که مشخص است و بی خودی از طرف مردم هم حرف نزن. دوماً اگر جنابعالی همه این دانشگاهها را ساخته ای که حالا دم از تخریب آنها می زنی، برو آن دانشگاههایی را که با مال خود و بابات ساختی خراب کن. مگر ملت به جنابعالی اجازه می دهد که بیت المال را خراب کنی. سومآ خیالت راحت باشد تا شما و امثال شما در سر کار هستید به حد کافی به مقدسات این مردم آن چنان ضربه ای می زنید که حالا حالاها نتواند از جایش بلند شود. دانشگاه مگر محل لات بازی است که هر جا می روی عربده می کشی.

 12. ناشناس گفت:

  دروغگو درغگو عقلت کو ببخشید 63 درصدت کو 2بهترین و کوتاهترین راه و بزرگترین خدمت به اسراییل

 13. علیرضا گفت:

  از کامران کپی بیش از این انتظار نیست چو ن دانشگاه را لمس نکده یا در س در انجا نخوانده که درکی داشته باشد

 14. شهریار گفت:

  من اعتقادات مذهبی ندارم ولی قران را مطالعه کردم و در ان امده(اگر کسی به دین من اید ولی کورکورانه نزد من از کفار هم بدتراست)یکی به اینها بگه افکار خلاف عقاید اینها توهین به مقدساتشان نیست وازادند که هرنوع اندیشه هایی داشته با شندودانشگاه هم مکان ارتقاع علوم دانشجو واگر شما قصد دارید علوم انسانی را وفق مراد خود به دانشجو تحمیل کنید خلاف قران عمل کرده اید.

 15. 123 گفت:

  هنوز سال تحصیلی شروع نشده دارند تهدید می کنند
  ولی واقعا کی میترسه اونا یا دانشجوها؟
  ضمنا میشه هر حرفی رو میخوان بزنن از قول خودشون بگن نه مردم و چرا وقتی ماخواسته ها یمان را فریاد میزنیم با باتوم از ما استقبال می کنن ؟

 16. ناشناس گفت:

  من از خار سر دیوار فهمیدم … که ناکس ، کس نمی گردد به این بالا نشینی ها

  از این آقا که بزرگترین دلیل تقلب در انتخابات است بیشترین از این هم نمی توان توقع داشت ، ایشون نماینده نیروهای اقتدار گرای بی منطقی است که شهوت خشونت شان هیچگاه آرام نمی گیرد

 17. ناشناس گفت:

  آقای موسوی به فکر روز قدس باشید .اعلامیه بدین
  نگران جون ما هم نباشید . ما ترجیح میدیم بمیریم تا این جوری زندگی کنیم
  فقط بگید روز قدس کجا بیاییم
  توروخدا

 18. ناشناس گفت:

  با خاک یکسان کردن “دانشگاه” های ایران از آرزوی های دیرین آقای نتنیاهو میباشد. مطمئنم که جناب ” کام” ران دانشجو این را خیلی خوب میدانند و درباره آن تفهیم شده اند و از ایشان البته غیر از اینکه به ماموریت خودشان عمل بکنند انتظاری نمیرود. انتظار از “مسئول اصلی” مملکت میرود که اینهمه درباره “بصیرت” صحبت میکند ولی با این همه از دیدن واضح ترین حقایق و شواهد عاجز مانده است. ایشان متوجه نیستند که به قول امام “بازی خورده اند”. این آقای “کامران” خان آخر سر یک جام صیقلی لبالب دست نظام خواهد داد. حالا ببینید ما این موها را در آسیاب سفید نکرده ایم.

 19. مانی افشار گفت:

  عنوان این مطلب رو خوندم، از خنده گیج شدم.
  بیخیال بابا. آقای دانشجو خودشیرینی رو بزار کنار. برادر شما هم توهم زدی؟ جوان مملکت که در کوچه های شهر امنیت و آرامش نداره. میاد دانشگاه که هم باسواد بشه، البته مثل شما نمی خوان با سواد شوند;-) ، جوان مملکت میاد که آرامش و آسایش و آزادی اندیشه داشته باشه. حالا شما این حقوق اولیه رو هم میخواید بگیرید. البته شما که کاره ای نیستید.

 20. ناشناس گفت:

  یادش به خیر یک زمانی … یک بنده ی خدایی … میگفت وقتی ما مسئولیتی در دانشگاه علم و صنعت داشتیم ، این آقا رو داشتن از اونجا اخراج میکردند که با اصرار … اونجا موند .

 21. ناشناس گفت:

  یک جای دیگه هم یکی از اساتید و مسئولین وزارت علوم میگفت که “حالا یک دانشجو اومده شده رئیس ما” .

 22. ناشناس گفت:

  چون قافیه تنگ آید کامران به جفنگ آید

 23. نوا گفت:

  این اقای خوش بر و رو که بی خیال از حال و هوای شنونده حرفش را می زند و خر خود را چهار نعل می دواند آدم جالبی است
  یکی را تو ده راه نمی دادند سراغ خانه ی کداخدا می کرد !
  باید و بایستی به ا ین آقا گفت تو که در نظر بعضی ها حداق همان سیزده میلیونی که می دانی ( اکثرشان اهل علم و دارای مدارج علمی و دانشگاهی هستند) وزیرتحمیلی هستی حد اقل سعی کن خبر ساز نباشی و برای کسانی که به آنان قول همکاری داده ای ایجاد مشگل نکنی .
  کاری با نیت شما نیست و کاری هم نداریم که دانشگاه فلان است و بهمان یا که نیست اما : بابایی یه چیز کاملا مشخص است که امروزه در فعل و انفعلات اجتماعی دانشگاه نقش تعین کننده دارد و اگر نشود سکان هدایتانرا بدست گرفت حداقل نبایست کاری کرد تا این جایگاه استراتژیک متشنج شود
  سخن دیگر نه تو که با کسانی است که تورا بعد از آن اطلاع رسانی بی بدیلت !!ا تو راچارچنگولی برخر مراد سوار کردند تویی که حتی اگر در امر انتخابات بیگناه بودی و در اطلاع رسانی هیچ غرض و مرض نداشتی با بیان و زبان مغرورت باعث بد بینی اقشاری از ملت گشته و در اشفته کردن بازار بعد از انتخاباتسهمی قابل تحمل دارید البته در درگاه ایزد منان
  و اما دانشگاه:
  تو که اینقدر بقول خودت برای عزت اسلام ونوای اذان در دانشگاه دل می سوزانی به یاد حرف مرحوم شریعتی بیفت اگر قبولش داری که مسلما با توجه به نوع نگرش شما به موضوع مهدویت نداری بد دفاع کردن از یک ایده و .. ضرر و زیانش بسیار بیشتر از این است که دیگری به آن خوب حمله کند
  امروزه با شبهات و سئولاتی که در بستر زمان و با توجه به پیشرفت علوم ایجاد شده است ما نیاز به حضور و ظهور افراد بسیار عالم . روزآمد و اهل گفتمان در دانشگاه داریم که متاسفانه تعدادشان کم است و بنا به اظهارات عدیده انبوهی از دانشجویان افکار و ایده های عجیب غریب همین آقایانی که به نظر شما برای ارشاد جوانان دانشجو در دانشگاها مستقر شده اند(یعنی بیان احادیث و گفته هایی بسیار عجیب غریب و مجهول )باعث دلسرد شده و دوری بسیاری دانشجویان از دین شده و می شوند
  و دیگر سخن اینکه برادر حسابی یه کم به خود بیا امروزه که از در و دیوار بخصوص تلوزیون ضرغامی جانتان دقیقه به دقیقه بصورت ظاهری از اسلام صحبت می شود اگر حرفتان برو داشت و محبوب مطلوب بود حتما باعث ارشاد جوانان می شده و شما را به تکاپو نمی انداخت که برای نجات دانشجویا (بخوانید تسخیر سنگر دانشگاه توسط جناح تان ) اینچنین از خود سخن و راهکار بدیع ارائه داده و همانند خبر دهی تان در آمار و ارقام رای باعث آشوب شوید

  از این آشفته بازاری که می بینم

  دلم آرام می خواهد

  بدور از مردمان جنگ و از هر ناخوش امیال

 24. ناشناس گفت:

  يک شخص در کشور کره جنوبي در دهه هشتاد ميلادي يک مقاله علمي در يک ژورنال ISI منتشر کرد، سالها هي گذشت وگذشت و چند وقت پيش، آقاي وزير علوم اون مقاله رو به اسم خودش دوباره منتشر کرد.
  دولتي که از تقلب برآيد وزيرش هم ميشود اين!!!

 25. ناشناس گفت:

  دروغگو دروغگو مدرك علمي ات كو !!!

 26. محمد گفت:

  بابا میتونه.مگه ندیدید انتخابات را هم به هم ریختند؟ایول کامی جون.راستی کامی جون چراتورو از انگلستان بیرون کردند؟چرارفتی اونجا؟دانشگاه اونجاروهم به هم ریخته بودی؟

 27. حساسيت گفت:

  يكي به اين آقا بگه اينقد از طرف مردم حرف نزنه!

 28. سبز گفت:

  اقای دانشجو اصلآ شما اینجا با این سمت چیکار میکنین؟از خودتون پرسیدین چه جوری به اینجا رسیدین

 29. ابراهيم گفت:

  من متوجه نشدم منظور ايشون از اهانت به مقدسات چيه؟؟!!
  اگه منظورشون معصومين عليهم السلام هستند كه هرگز چنين چيزي تو دانشگاه ها مشاهده نشده و نخواهد شد.چون بزرگي آن عزيزان اينقدر زياد هست كه حتي غير مسلمانان هم سر تعظيم در برابرشون فرود ميارن.
  به نظر ميرسه منظور ايشون از مقدسات چيزهاي جديدي باشه.شايد مثلا هيئت حاكمه!!!