سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دیدار زهرا رهنورد با خانواده شهید احمد نعیم آبادی...

دیدار زهرا رهنورد با خانواده شهید احمد نعیم آبادی

چکیده :خانواده شهید نعیم آبادی ضمن ارائه گزارشی از چگونگی شهادت فرزندشان گفتند :احمد ،نخستین شهید تظاهرات میلیونی 25 خرداد است که بعد از انتقال به بیمارستان حضرت رسول اکرم به شهادت رسید.رهنورد ضمن دلجویی از خانواده این شهید جنبش سبز ، صبر و بردباری آنها را ستود و گفت : اطمینان داریم که خون او و همه شهیدان جنبش سبز به ثمر خواهد نشست .خانواده شهید نعیم آبادی بویژه مادر داغدارش در این دیدار تاکید کردند که همچنان به فرزند شهیدشان افتخار می کنند و به درستی راه او ایمان دارند....


کلمه :زهرا رهنورد ،نویسنده و استاد دانشگاه تهران به همراه جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی ، اول این هفته ، به منزل پدری شهید احمد نعیم آبادی یکی از شهدای 25 خرداد سال 88 رفتند و با خانواده داغدار وی دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش خبرنگار کلمه ، در آغاز این دیدار خانواده شهید نعیم آبادی ضمن ارائه گزارشی از چگونگی شهادت فرزندشان گفتند :احمد ،نخستین شهید تظاهرات میلیونی 25 خرداد است که بعد از انتقال به بیمارستان حضرت رسول اکرم به شهادت رسید.

رهنورد ضمن دلجویی از خانواده این شهید جنبش سبز ، صبر و بردباری آنها را ستود و گفت : اطمینان داریم که خون او و همه شهیدان جنبش سبز به ثمر خواهد نشست.

خانواده شهید نعیم آبادی بویژه مادر داغدارش در این دیدار تاکید کردند که همچنان به فرزند شهیدشان افتخار می کنند و به درستی راه او ایمان دارند.

آنها همچنین گفتند که علاوه بر فرزند شهیدشان همه اعضای خانواده ،به نتیجه انتخابات معترض بودند و برای گرفتن حق و رای خود در اعتراض های خیابانی شرکت داشتند.

به گزارش منابع مختلف خبری ،شهید احمد نعیم آبادی نخستین شهید تظاهرات میلیونی مردم در روز 25 خرداد 88 است که بعد از انتقال به بیمارستان حضرت رسول اکرم به شهادت رسید.پیکر این شهید با تاخیری یک هفته ای به خانواده اش تحویل و در قطعه 56 بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد .مسوولان بیمارستان به خانواده شهید نعیم ابادی گفته بودند که وزارت اطلاعات پیکر این شهید و هشت شهید دیگر را از بیمارستان برده است.خانواده نعیم ابادی پس از پیگیری های طاقت فرسا موفق شدند پیکر فرزندشان را در پزشکی قانونی کهریزک تحویل بگیرند.

خانواده نعیم آبادی در دیدار با رهنورد تاکید کردند که همچنان خواهان معرفی و محاکمه قاتلان فرزندشان هستند و بارها به مراجع قضایی شکایت کرده انداما پس از یکسال هنوز پاسخی دریافت نکرده اند.به گفته خانواده این شهید مراجع قضایی به تازگی به آنها پیشنهاد دریافت دیه را داده اند.خانواده نعیم ابادی از پذیرفتن دیه سر باز زده اند و مصرانه خواستار شناسایی و محاکمه عاملان و آمران شهادت فرزندشان و دیگر شهدای جنبش سبز شده اند.


5 پاسخ به “دیدار زهرا رهنورد با خانواده شهید احمد نعیم آبادی”

 1. سعید سبز گفت:

  خون شهیدان سبز با انفعال به ثمر نخواهد نشست

 2. حسين گفت:

  روح همه شهداي جنبش سبز شاد باشد .

  كاشكي مهندس موسوي و خانوم رهنورد به شهداي گمنام تر و خانواده هاي زنداني گمنام بيشتر سر ميزدند .

 3. ahmed.... گفت:

  روحش شاد و یادش گرامی باد

 4. مصدق گفت:

  شهیدان و عاصیان یارانند بار آوری را بارانند بار آورانند.امروز وقتی متوجه شدم به مزار شهید محرم چگینی باز هم حمله شده بیشتر ایمان آوردم که شهدای ما تا همیشه تاریخ بر سرنوشت این سرزمین و در راه آزادی و حرمت انسان همواره تاثیر گذارند زنده باد جنبش سبز.