سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هاشمی رفسنجانی: در شب‌های قدر برای حفظ انقلاب و نظام دعا کنیم...

هاشمی رفسنجانی: در شب‌های قدر برای حفظ انقلاب و نظام دعا کنیم

چکیده :در این شب‌های باعظمت مهمترین دعا و خواسته ما از خداوند باید این باشد که نعمت انقلاب و نظام اسلامی را که در سایه مجاهدت‌های بسیار به دست آمده حفظ کند و ما را نیز قدردان این نعمت قرار دهد....


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شب گذشته در «محفل انس با قرآن و عترت» و در جمع قاریان و حافظان داخلی و بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به رشد روزافزون تعالیم این کتاب آسمانی و مکتب اهل بیت(ع) در جهان گفت: مهمترین نشانه این اتفاق مبارک بغض و کینه رشد یابنده دشمنان اسلام و انقلاب است به‌گونه‌ای که برخی آباء کلیسا در آمریکا و ایتالیا از جشن قرآن‌سوزی به مناسبت سالگرد 11 سپتامبر سخن می‌گویند.

به گزارش کلمه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، وی دشمنی کنونی مستکبران با اسلام و قرآن را شبیه به فشارهای سنگین کفار به پیامبر گرامی اسلام خواند و تصریح کرد: متعصبان و جاهلان دنیای غرب اکنون به بهانه افراط‌گرایی اسلامی و تروریسم کور القائده بغض و کینه خود را نسبت به تعالیم رهایی‌بخش اسلام و قرآن به صراحت بیان می‌کنند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گروه‌های افراطی اسلامی چون القاعده و طالبان را ساخته سرویس‌های جاسوسی آمریکا و غرب خواند و گفت: آمریکا قصد داشت با تقویت افراط‌گرایی اسلامی و تقویت و تأسیس گروه‌های تندرو انقلاب اسلامی را متوقف کند، اما حکمت خداوند این بود که دست‌پروردگان آنها اکنون بلای جان خودشان شده‌اند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در «محافل انس با قرآن و عترت» را نمونه‌های ارزشمند قدرشناسی مردم ایران نسبت به قرآن و مکتب اهل بیت علیهم‌السلام خواند و تأکید کرد: در حال حاضر این محافل واسطه‌های خوبی برای آشنایی هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان ایران اسلامی با حفظ، قرائت و تفسیر قرآن کریم شده‌اند.

ایشان افزود: هر مقداری که خودمان را به قرآن و مکتب اهل بیت، قرآن ناطق و قرآن صامت نزدیک‌تر کنیم، راهمان را به خداوند نزدیک کرده‌ایم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه اکنون یک چهارم انسان‌های روی زمین عاشق قرآن هستند و بخش بزرگی از انسان‌ها نیز از معارف و اخلاقیات مکتب اسلام متأثر هستند گفت: برای ما مسلمانان افتخار بزرگی است که خداوند سعادت ما را در انس و الفت با قرآن قرار داده است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به در پیش بودن شب‌های عزیز قدر تأکید کرد: در این شب‌های باعظمت مهمترین دعا و خواسته ما از خداوند باید این باشد که نعمت انقلاب و نظام اسلامی را که در سایه مجاهدت‌های بسیار به دست آمده حفظ کند و ما را نیز قدردان این نعمت قرار دهد.

در ابتدای این دیدار تعدادی از برجستگان و برندگان مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن کریم آیاتی چند از این کتاب آسمانی را تلاوت و فضای «محفل انس با قرآن و عترت» را نورانی کردند.


5 پاسخ به “هاشمی رفسنجانی: در شب‌های قدر برای حفظ انقلاب و نظام دعا کنیم”

 1. سلام گفت:

  در مراسمهای دولتی مداحانی که نام مداح اهل بیت را دارند مدح و ثنای دولت را میکنند و در شبهای عزیز قدر با دشنام به یاران واقعی انقلاب ……………..

 2. مانی افشار. گفت:

  برای حفظ نظام دعا کنیم ولی برای زندانیان سیاسی دعا نکنیم!!!

 3. محمد گفت:

  دعا میکنیم انقلاب به مسیر اصلی که حق حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش را به رسمیت شناخته برسد.

 4. رفیق گفت:

  کدام نظام؟ به نظر شما از نظام جمهوری اسلامی کدام قسمتش باقی مانده ؟ برای کدام دعا کنیم؟

 5. سعید سبز گفت:

  الهم فک کل اسیر