سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » همسر شهید رجایی: بر خلاف دوران رجایی، امروز قانون‌شکنی خیلی رایج است...

همسر شهید رجایی: بر خلاف دوران رجایی، امروز قانون‌شکنی خیلی رایج است

چکیده :قانون مداری با جان و بینش دینی رجایی آمیخته بود. بر عکس رجائی، امروز قانون شکنی خیلی رایج است و برخی آن را گناه نمی پندارند. این مسئله به روحیه خود خواهی انسان بر می گردد کسی که قانون را می شکند خود را فراتر از قانون می داند. رجائی خود‌بزرگ‌بینی را در خود کشته...


عاتقه صدیقی، همسر شهید رجایی، گفت: «قانون مداری با جان و بینش دینی رجایی آمیخته بود. اما بر عکس رجائی، امروز قانون شکنی خیلی رایج است و برخی آن را گناه نمی پندارند.»

به گزارش کلمه، همسر شهید رجایی با اشاره به اینکه رجائی قدرت را وسیله خدمت می دانست و آن را بار سنگینی بر دوش خود می دید، پیرامون ویژگی های این شهید بزرگوار اظهار داشت: «شهید رجائی به درجه ای از کمال انسانی دست یافته بود که روحیه انتقاد پذیری پیدا کرده بود. طبیعت بشر این است که وقتی مورد انتقاد قرار می گیرد، ناراحت می شود یا فرافکنی می کنند و یا فکر می کند دیگران او را نمی فهمند و قدرش را نمی دانند. ولی شهید رجائی از این مسائل عبور کرده بود، اول از همه خود را اصلاح می کرد و اگر انتقادی بجا بود آن را می پذیرفت. یکی از صفات مومن متهم کردن خود است».

وی که با سایت خبری جماران گفت‌وگو می‌کرد، همچنین ادامه داد: «اگر انسان متوجه خدا باشد می بیند که انتقاد دیگران درست است باید روش های خود را اصلاح کند».

وی با اشاره به اینکه قانونمداری با جان و بینش دینی رجایی آمیخته بود، افزود: «بر عکس رجائی، امروز قانون شکنی خیلی رایج است و برخی آن را گناه نمی پندارند. این مسئله به روحیه خود خواهی انسان بر می گردد کسی که قانون را می شکند خود را فراتر از قانون می داند».

عاتقه صدیقی در پاسخ به سوالی درباره دولت خوب از دیدگاه امام(ره) خاطر نشان کرد: «امام ارزشهای انقلاب را در دولت رجائی می دیدند و تایید می کردند. البته نصیحت هم می کردند اگر توطئه ای بر علیه دولت از طرف ضد انقلاب و در راس آن بنی صدر هم بود به شدت عمل می کردند».

وی افزود: «امام از دولت آقای موسوی هم حمایت کردند چون ارزشی و کارآمد بود. زمانی که این دولت از سوی خودی ها مورد کارشکنی قرار گرفت، امام در پاسخ به نامه 136 نفر از نمایندگان موسوم به خط امام که از امام کسب تکلیف کرده بودند، مرقوم فرمودند که آقای موسوی فردی متدین و متعهد است. این نشان می دهد که تدین و تعهد برای امام خیلی مهم بود. در دید امام تخصص و تعهد با هم اهمیت داشتتند. آقای موسوی هم تخصص و هم تعهد داشتند و در برابر کارشکنی ها می ایستادند».


3 پاسخ به “همسر شهید رجایی: بر خلاف دوران رجایی، امروز قانون‌شکنی خیلی رایج است”

 1. Arash Hooshmand گفت:

  …Please interview with the greatest green scholars more frequently. It is your responsibility. Do you know how long we have had no news from her, Bakeris’ sister, Ayatollah Taheri, Ayatollah Bayat Zanjani, … Also please encourage people to write their complaints directly on khamenei’s website and specially to kkhobregan council’s members frankly! I have done that & you saw how Ahmad Khatami was crying :D

 2. p گفت:

  sokhane shoma taasire faravan darad chera ke inan mikushand ahmadi-nejad ra be mesabe rajaee neshan dahand.az moze rajaee defaa konid.

 3. ali گفت:

  mishe dar morede dolate aghaye musavi etelaat bedid. mamnoon az sayte kaleme