سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » علی مطهری: مانيفست جديد اصول‌گرايی نوعی انحصار طلبی است...

علی مطهری: مانيفست جديد اصول‌گرايی نوعی انحصار طلبی است

چکیده :برداشتن چنین گام‌هایی در شرایط فعلی و نام بردن از افرادی چون لاریجانی و قالیباف حکایت از فعالیت‌های زودهنگام انتخاباتی دارد و نشان می‌دهد عده‌ای از هم اکنون در تلاش برای فعالیت‌های انتخاباتی هستند. البته این نمی‌تواند به طور قطع درست باشد اما احتمال آن وجود...


علی مطهری در گفت‌و گو با خبرنگار آفتاب درخصوص مانیفست جدید اصول‌گرایی که از جانب عده‌ای از اصول‌گرایان تندرو در حال شکل‌گیری است و به حذف قالیباف و لاریجانی تاکید دارد گفت: نباید روی مصادیق بحث کرد بلکه اصول و مبانی است که باید در یک مانیفست مطرح شود.

وی افزود: هر کسی معتقد به اصول بود در داخل این دایره قرار می‌گیرد و هر کس که اصول را قبول نداشت بی شک خارج از این دایره است و قرار نیست عده‌ای مسئول قرار دادن اصول‌گرایان در داخل و یا خارج دایره اصول‌گرایی شوند بلکه عملکرد این افراد جایگاه آنان را مشخص می‌کند.

نماینده تهران گفت: این اقدام جدید نوعی انحصارطلبی است و خلاف نظر رهبری مبنی‌بر وحدت بر اساس حفظ اصول است.

مطهری در پاسخ به این سئوال که آیا این عده موفق به تحقق این مانیفست جدید اصول‌گرایی خواهند شد گفت: چنین نخواهد شد زیرا این عده در اقلیت هستند.

وی گفت: برداشتن چنین گام‌هایی در شرایط فعلی و نام بردن از افرادی چون لاریجانی و قالیباف حکایت از فعالیت‌های زودهنگام انتخاباتی دارد و نشان می‌دهد عده‌ای از هم اکنون در تلاش برای فعالیت‌های انتخاباتی هستند. البته این نمی‌تواند به طور قطع درست باشد اما احتمال آن وجود دارد.


2 پاسخ به “علی مطهری: مانيفست جديد اصول‌گرايی نوعی انحصار طلبی است”

  1. سعید گفت:

    متأسفانه کار از انحصار طلبي خيلي وقت است که گذشته است. اگه اين آقايون انشاءالله حذف شوند دلم خنک خواهد شد! آنان که با کودتا همراهي و بر ظلم هاي کبير در حق بيگناهان سکوت کردند سزايي بيش از اين دارند.

  2. مهرداد نصرتی مهرشاعر گفت:

    فعالیت زود هنگام انتخاباتی را 4-5 ماه پیش طی یک مقاله هشدار دادم/بله متاسفانه واقعیت دارد/اما مهمتر از آن این است که دارو دسته دولتیها راه را بخوبی تشخیص داده اند و چاره آنها کودتای دومی است که برعلیه اصولگرایی سنتی رخ خواهد داد ( کاملا مبرهن است) و اما کودتای سوم که کودتای اصلی است و در آن عروسک پشت پرده یکدفعه به میان خواهد پرید و ……
    تا اینجا که خدا را شکر پیش بینی های ما درست از کار درآمد چون بر اساس الگوهای منطق پسند است از این به بعد هم انشاء الله….مهرداد نصرتی مهرشاعر