سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حمایت کروبی از شکایت نامه علیه دخالت نظامی در انتخابات...
» در دیدار با جمعی از جوانان اصلاح طلب اعلام شد

حمایت کروبی از شکایت نامه علیه دخالت نظامی در انتخابات

چکیده :بعضی از آقایان چنان سخن می گویند که گویی ظاهرا هر روز با جبرییل امین ارتباط داشته و پیامهای آسمانی برای آنها می آید که حق و معیار این است. در ارتباط با پیامبر و معصومین هم اگر چیزی وحی می شد به مردم تحکم نمی شد بلکه مشاوره و گفتگو بود. من تعجب می کنم که قدرت و دنیا چگونه انسان را به اینجا می کشاند و انسان را اینچنین خودپسند می کند. من در عجبم از اینگونه سخن گفتن آنهم از سوی کسانی که متدین و مومن هستند واینگونه دروغ می گویند و چشم بر واقعیات بسته اند ، استفاده از تعابیر غلط و بی حرمتی چه معنایی دارد و آیا سرنوشت مردم در دست...


در سالروز ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) جمعی از جوانان اصلاح طلب با مهدی کروبی دیدار کردند.  در این دیدار مهدی کروبی ضمن خوشامدگویی به جمع حاضر توفیق آنان را خداوند تبارک و تعالی خواستار شد و همچنین مصادف شدن این دیدار با سالروز تولد امام حسن مجتبی را به فال نیک گرفته ، این روز را به همه حاضرین تبریک و تهنیت گفت .

کروبی در این نشست به پرسشهایی که از سوی حاضرین در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری ، حوادث پس از آن و تقلب در انتخابات پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار کلمه وی با بیان اینکه «در این ملاقاتها و دید و بازدیدهای مختلف سخن و بحث درباره خانواده اسرا ، آسیب دیدگان ، مجروحین و شهدای پس از انتخابات انسان را متاثر می کند ،گفت :«به خصوص وقتی سخن از افراد کمتر شناخته شده و گمنام به میان می آید انسان بیشتر متاثر می شود.افراد گمنام در جریان این حوادث هزینه های بسیاری را متحمل شده و حتی هنوز هیچ اطلاعی از برخی از آنها در دست نیست ، در صورت اطلاع هم ، گاه سهوا مورد توجه کمتری قرار گرفته و به سختی با مشکلات پیش آمده و محدودیت هایی که به دنبال آن برایشان ایجاد شده دست و پنجه نرم می کنند .»

مهدی کروبی در همین زمینه اضافه کرد :« انتظار نداشتیم که به خاطر یک انتخابات حادثه ای به این تلخی بوجود آید. انتخاباتی که خرداد سال گذشته با شور و شوقی وصف ناپذیر برگزار شد و امروز که اوایل شهریور 89 است و یکسال و نیم از آن روز گذشته هر جا که می نشینیم بحث اسرا و جان باختگان را می شنویم.»

وی در همین زمینه افزود:«جای تاثر دارد انتخاباتی که مردم دنبال رای شان بودند به اینجا منجر شد ، دیدیم در این مدت با انسانهای ارزشمند چه آنها که سرشناسند و چه آنها که ناشناسند چه کردند.»

کروبی همچنین گفت :«اتهامی که به ما نسبت می دهند این است که شکست خورده اید و ماجراجویی می کنید اما مستندات و دلایل محکمی وجود دارد که انتخابات سال 88 کاملا ناسالم بوده. اگر قرار است رقابتی سالم و مسابقه ای برای پیروزی باشد چرا در این مبارزه مسالمت آمیز همه امکانات و مزایا برای یک گروه خاص است.»

مهدی کروبی در بخش دیگری از سخنانش گفت :«اگر رسانه ها ، سایتها و فضای مجازی نباشد اخبار و اطلاعات ما و صدای ما به کسی نخواهد رسید . تعطیلی روزنامه ها ، مطبوعات و رسانه از جمله محدودیتهایی است که برای ما وجود دارد و از این سخت گیریها می توان متوجه شد که در گذشته چگونه بوده است.»

مهدی کروبی ضمن تاکید بر ناعادلانه بودن انتخابات در باره تقلب در انتخابات گفت : «بحث عده ای این است که تقلب شده است و عده ای هم مصرند که تقلب نشده است اما ما می گوییم نه تنها تقلب شده و در حد یکی دو میلیون نبوده که فراگیر بوده و از قبل سرنوشت انتخابات تعیین شده بود.همه چیز از قبل جوری برنامه ریزی شده بود که آن طرف 25 میلیون و این طرف هم چند میلیون و یکطرف هم حدود 300هزار تا رای داشته باشد . حرف این بود که اینها باید شکست بخورند . برای این مساله ادله کافی داریم و در همان مناظره ای که مدتهاست درخواست برگزاری را داریم ،دلایلمان را با ازائه اسناد و مدارک بیان خواهیم کرد.»

وی اضافه کرد :«آقایان می گویند شورای نگهبان ناظر است و بحث تقلب را رسیدگی و بررسی خواهد کرد و ما باید از طریق قانونی پیگیر شکایتمان شویم ولی اشکال اصلی به همین ناظر است که بی طرف نیست و بر همگان روشن است که بی طرفی را رعایت نکرده و دستشان آلوده ی خیانت به رای مردم است. اگرشورای نگهبان بی طرف است چرا یک جلسه یا مناظره رو در رو برگزار نمی کنند من درخواست می کنم یک جلسه بگذراند هر کجا که میخواهند دانشگاه ، مسجد ، صدا و سیما و در این جلسه نمایندگانی از حاکمیت ( هم نظارت و هم اجرا) حاضر باشند تا در این جلسه ثابت کنیم که نه تنها در انتخابات تقلب که کاملا مهندسی شده و سرنوشتش از قبل تعیین شده بوده است. ضمن اینکه خبرنگارانی مستقل مشروح این مناظره را بدون دخل و تصرف برای مردم منتشر کنند تا گفتگوها صادقانه منعکس شود.»

کروبی تصریح کرد که او و دیگر معترضان به نتیجه انتخابات همچنین ثابت خواهند کرد که هیات نظارتی که با غرض ورزی و جبهه گیری عمل می کند و هیات اجرایی که با سخنرانی ، تبلیغات و صرف پولهای گزاف برای مقاصد شخصی و گروهی گام بر می دارد و علیه ماو علیه گروههای اصلاح طلب سخن می گوید عادلانه و بی طرفانه عمل نکرده اند.

در ادامه مهدی کروبی در خصوص برخی ادعاهای مطرح شده اینچنین گفت : «بعضی از آقایان چنان سخن می گویند که گویی ظاهرا هر روز با جبرییل امین ارتباط داشته و پیامهای آسمانی برای آنها می آید که حق و معیار این است. در ارتباط با پیامبر و معصومین هم اگر چیزی وحی می شد به مردم تحکم نمی شد بلکه مشاوره و گفتگو بود. من تعجب می کنم که قدرت و دنیا چگونه انسان را به اینجا می کشاند و انسان را اینچنین خودپسند می کند. من در عجبم از اینگونه سخن گفتن آنهم از سوی کسانی که متدین و مومن هستند واینگونه دروغ می گویند و چشم  بر واقعیات بسته اند ، استفاده از تعابیر غلط و بی حرمتی چه معنایی دارد و آیا سرنوشت مردم در دست ماست؟»

وی هچنین با تاکید براین موضوع که او در این مدت به دین ، روحانیت و جمهوری اسلامی خدمت کرده ، و نه تنها خدمت که از حق و رای مردم دفاع کرده است است گفت :« برخلاف گفته برخی نه تنها نسوخته ام که به فعالیت هایم نیزافتخار می کنم.»

کروبی خطاب به اقتدارگرایان گفت :«خودتان می دانید که در میان مردم رای ندارید و یا حداقل رایتان کم است . من حاضرم با هر کس که گفتید، از هر کجا که گفتید ، از قهوه خانه ها شروع کنیم تا سینما و زیارتگاه ها ، از شمال تا جنوب ، از شرق تا غرب ، سواره و پیاده در شهرها و بین راه برویم ، ببینیم و بپرسیم که مردم به چه کسی و چه گروهی تمایل و گرایش دارند .

آیا مردم آنها هستند که حمله می کنند و ماشین و مغازه مردم را تخریب می کنند؟ آیا مردم کسانی هستند که در گرمای تابستان اورکت ضخیم پوشیده ، زیپ آن را بالا کشیده و زیر اورکت انبار ادوات ضرب و شتم است و همه مردم از آنها ترس و وحشت دارند یا مردم کسانی هستند که در کوچه و بازار و سراسر کشور معترض و ناراضی هستند و اعتراض خود را مسالمت آمیز بیان می کنند؟ »

وی ضمن اشاره به ماجرای تلخ کهریزک گفت :« مساله کهریزک لکه ننگینی برای نظام بود. وقتی از فجایع آن صحبتها کردیم ، به جای رسیدگی و قضاوت عادلانه ، به ما هجمه و حمله کردند و نهایتا به جایی رسید که ضمن تایید جنایات اتفاق افتاده در آن به سه تن از جان باختگان عنوان شهید را اعطا کردند که جای بسی خوشحالی است ولی آیا باقی کسانی که همان روز و روزهای بعد کشته شده اند شهید نیستند؟ »

مهدی کروبی ضمن حمایت از شکواییه 7 نفر از اصلاح طلبان گفت : «یک مقام امنیتی حرفهایی زده و به اصطلاح افشاگریهایی کرده است ، آقایان محترم نهایتا نامه ای در جواب آن نوشته و شکایت خود را رسما اعلام کرده اند ، آیا با بگیر و ببند و بازگرداندن آنها به زندان مساله حل می شود ؟ همین بازگرداندن به زندان خود یک عکس العمل است. »

وی ضمن اشاره به محدودیتهای اعمال شده برای خود و خانواده اش در این مدت ، گفت :« نمی گذارند چند نفر دور هم جمع شوند ، اجازه برگزاری مراسم ختم و روضه و… نمی دهند رفت و آمدها و بازدیدها کنترل می شود.

اجازه برگزاری یک راهپیمایی تضمین شده گویای همه چیز است ، جرات کنند اجازه برگزاری مراسم را در یک مسجد به ما بدهند و خودشان استقبال و نظر مردم را ببینند. از حضور ما میان مردم و گفت وگو با آنان، از حق گویی و شنیدن حرف حق از سوی مردم می ترسند ولی امروز به کمک تکنولوژی و رسانه های مجازی دیگر نمی توان جلوی انتشار اخبار و حقایق را گرفت. »

مهدی کروبی از تهیه و تدوین مجموعه ای که به تجزیه و تحلیل انتخابات های برگزاری شده در 20 سال گذشته می پردازد، خبر داد و افزود : «من انتخابات چند سال گذشته ، بعد از فوت امام که شامل پنج انتخابات مجلس ( دوره های چهارم ، پنجم ، ششم ، هفتم و هشتم) ، شش انتخابات ریاست جمهوری ( دو دوره سازندگی ، دو دوره اصلاحات و دو دوره دولتی که عطر خوش خدمت و آرمان خواهیش نه ایران که همه دنیا را فراگرفته ) و همچنین سه دوره انتخابات خبرگان را تجزیه و تحلیل خواهم کرد چرا که از ابتدا در این جریان فعال و در بطن آن بوده ام. نشان خواهم داد که چگونه از 20 سال گذشته و بعد از فوت حضرت امام ( ره) تحرکاتی برای سرکوب جریانی خاص شروع شد و در این دوره به اوج خود رسید ، بحثی که من در آینده مطرح خواهم کرد فقط برای نقد طرف مقابل نیست که چه بسا اشکالاتی هم در بعضی انتخابات به حوزه اصلاح طلبان هم مربوط باشد ، بررسی و تجزیه تحلیلی که همه گروهها و احزاب و همچنین شکستها و پیروزها را شامل می شود. »


27 پاسخ به “حمایت کروبی از شکایت نامه علیه دخالت نظامی در انتخابات”

 1. haamed گفت:

  Janaabe Karoobi,
  Ay kaash aakhond naboodi
  Be har haal ghorbaane dastat

 2. ناشناس گفت:

  درود بر مهدی کروبی

 3. ahmad گفت:

  haji madoonegito eshghe

 4. مجتبی گفت:

  در سالروز ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) جمعی از جوانان اصلاح طلب با مهدی کروبی ……

  ]چرا خبر 5 روز پیش رو امروز که 20 رمضان هستش منتشر می کنید و کاملا مشخصه که امسال روز قدس هیچ برنامه ای نداریم مگر سکوت

 5. ناشناس گفت:

  به عنوان یک ایثارگر که سابقه حضور 50 ماه جبهه را دارم به این مرد بزرگ و موسوی درود می فرستم که برای اولین بار فصل الخطاب بودن نظر یک نفر را پنبه کردند.

 6. محمد گفت:

  درمراسم قدس امسال ببینیدکه حکومت اسرائیل به مسلمانان اجازه نماز درکناربیت المقدس میدهد.ایاحکومت ایران به نهضت سبز اجازه میدهد دربیابان نمازظهروعصربجابیاورند؟

 7. ali sabz گفت:

  با سلام به مهندس موسوي عزيز
  ازتون خواهش ميكنم تا براي روز قدس برنامه خود را اعلام كنيد
  ما سبزها دسبندهاي خود را شسته و آماده كرديم ولي سرگردان هستيم
  خواهش ميكنم اعلام كنيد تا دوباره ترس رو دل دل ديكتاتورها بيندازيم

  سبز باشيد

 8. پدرام گفت:

  ميرحسين يا کروبي يه موضوع مهم رو نميدونن، براي مردم مصدق با رضاشاه، خميني با ممدرضا يا ميرحسين با احمدينژاد فرقي ندارند!
  مردم يک کشور امن ميخواهند و البته هر کسي که منافع اونها رو تأمين کنه. اينهايي که دنبال موسوي و کروبي بادمجون دور قابچين شده اند يه مشت تراست و مفتخور هستن که منافعشون در مقابل منافع ملت ايران اصلاً به حساب نمياد.

 9. زاهد گفت:

  زنده باد كروبي وميرحسييييييييييييييييين

 10. یاران شیخ گفت:

  درود بر مهدی کروبی

 11. رامين حكمت آرا گفت:

  درود بر كروبي عزيز.من هم موافق اين هستم كه ديگر بايد اتمام حجت كرد و اگر حكومت قاصب جرات دارد يك مجوز تظاهرات بدهد بعد بيايد ببيند

 12. علی گفت:

  اینان حتی از مراسم احیا نیز توسط افراد مستقل میترسند…….

 13. م.ن گفت:

  این نظام نشان داد که دیگر جایی برای اصلاح ندارد.مگر با این اقتدارگرایان و اینهمه خط قرمز میتوان حرفی از آزادی و دموکراسی زد؟

 14. امیدوارم این شجاعت و جسارت بیان در آقایان کروبی و موسوی به دیگر بزرگان آزادی خواه و اصلاح طلب نیز سرایت کند . اگر دیگران نیز با این شجاعت به افشای حقایق پرداخته واذهان عمومی را روشن کنند و از ترس و محافظه کاری پرهیز نمایند ، مطمئن باشند که مردم نیز آنان را سرمشق خود قرار داده و بدون ترس به احقاق حقوق از دست رفته خود خواهند پرداخت و دیگر هیچ قدرتی یارای سرکوب سیل خروشان مردم حق طلب را نخواهد داشت.

 15. محمد گفت:

  درود بر کروبی شجاع

 16. رزمنده دفاع مقدس گفت:

  بنام خدای خمینی(س)
  بدون شک اگر نسل فعلی طرفدار دولت و جناح مطلق گرا، دهه شصت را درک می کردند و معنای واقعی فقه سیاسی حضرت امام(س) را متوجه میشدند، هرگز تن به این انحراف عظیم نمیداند و خود اینها به یکی از بزرگترین مخالفین اینها در میآمدند و درک میکردند که اسلام امام(س) کجا و اسلام مصباح کجا!!؟ متاسفانه آنچنان این نسل در غرقابی از دروغ و قلب واقعیات دهه شصت بسر میبره که وقتی بنده با اونها در باره وقایع دهه شصت صحبت میکنم، باور نمیکنند که این آقایان ولایتمدار فعلی چه ها که نکردند و چه بر سر امام(س) نیاوردند تا جایی وقتی بنده در یکی از وبلاگهای به نسبت معروف طرفدار دولت(آهستان)توضیحاتی در مورد دهه شصت دادم و حتی نوشتم اسناد آن نیز نزد سایتهای خبری خود شما بفور یافت میشود عنوان کرده بودند که بنده توهم دهه شصت دارم!!هر چند که میدانم به احتمال بالا خود مدیر محترم این وبلاگ میداند که این حقیقتی محض است و آنان دچار توهم خود ساخته خود هستند!بطور حتم با روشنگری میتوان بسیاری از این نسل را از جهالت که هدیه اسلام معاویه به آنان است رهانید!

 17. یاران جنبش سبز گفت:

  درود بر شیخ اصلاحلات..درود بر شرافتت
  درود بر تو و میر حسین موسوی

 18. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  درود بر شیخ مهدی کروبی ، روز قدس در کنارت خواهیم بود ، کروبی بت شکن … بت بزرگو بشکن

 19. irani گفت:

  doset darim piremarde javan

 20. ناشناس گفت:

  mokhlesetim…

 21. محسن سبز پوش گفت:

  درود بر شیخ شجاع اصلاحات درود درود و صد بدرود

 22. mohammad گفت:

  آقای کروبی و آقای موسوی برای نماز عید فطر در بیابانی، مسجدی ، کوی و برزنی اعلام برنامه کنید . چرا این دست و آن دست می کنید. می خواهید از این بیشتر کار از دست برود( هر چند موفقیت های این جنبش بر هیچ کس پوشیده نیست ولی …) .اعلام کنید بگذارید آنجا را ببندند . بگذارید ماهیت آنان بیشتر مشخص شود.

 23. dariush گفت:

  ما پشتیبان شما هستیم

 24. مهرنوش گفت:

  آفرین بر شما. شما علی دوران هستید . مثل علی باشید و برای وحدت امت اسلامی در مقابل ظلمی که به شما رفته ساکت باشید

 25. ناشناس گفت:

  تشکر می شود

 26. ناشناس گفت:

  زنده باد شیخ شجاع

 27. حمید گفت:

  سلام بر شیخ حقگو من به او رای دادم چه کار افتخار امیزی