سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » عده ای نفع خود را در ایجاد تفرقه بین ملت می بینند...
» میرحسین موسوی:

عده ای نفع خود را در ایجاد تفرقه بین ملت می بینند

چکیده :گرچه عده ای که نفع خود را در تفرقه و شقه شقه کردن مردم می دانند با پرونده سازی و اقداماتی گسترده به نام مبارزه با جنگ نرم نفرت پراکنی را ادامه می دهند و جریانهای ناسالمی که امروز گاهی در فضای مجازی می بینیم که مقدسات را به سخره می گیرند ، ریشه در این میلیاردها تومانی دارد که به عنوان جنگ سایبری و لشگر سایبری هزینه می شود...


تازه ترین دیدار میرحسین موسوی با جمعی از فرزندان خانواده های ایثارگران بود.  موسوی در این دیدار ضمن ترسیم آثار جنبش سبز مردم ایران، بر اتحاد و استقامت تا تحقق تغییرات مطلوب در کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار کلمه میرحسین موسوی جنبش سبز مردم ایران را موجب الفت و نزدیکی اقشار مختلف مردم به یکدیگر دانست و گفت: «راهبرد زنجیره انسانی از میدان تجریش تا میدان راه آهن در سطح ملی دنبال می شود و همه ما با تکثر آرا، عقاید و فرهنگها و قومیت ها به تدریج لکنت زبان خود را از دست می دهیم و می توانیم راحت تر با هم صحبت کنیم.»

حلقه وصل تشکلها: آزادی٬ عدالت و پاسداری از حقوق ملت

جنبش سبز زمینه آشتی ملی را فراهم  آورده است

وی در همین زمینه افزود :«تشکل های سیاسی که با سیاست های غلط از هم جدا شده بودند، به تدریج به هم نزدیکتر می شوند، با هم مذاکره می کنند و بر سر یک سفره می نشینند. آنچه نقطه وصل آنها با یکدیگر است تلاش برای آزادی، عدالت و تفاهم بر سر پاسداری از حقوق ملت است. مرزهای خودی و ناخودی به تدریج کمرنگ می شود و به جای آن تعامل و گفت و گو می نشیند. امروز به برکت یک جنبش سبز مردمی زمینه آشتی ملی، دوستی و وحدت بیش از همیشه بین فرهنگهای گوناگون، قومیت ها و شیعه و سنی و همه اقشار بوجود آمده است.»

عده ای نفع خود را در تفرقه می بینند

به نام مبارزه با جنگ نرم نفرت پراکنی می کنند

رسانه ملی را به یک رسانه تفرقه افکن یکطرفه تبدیل کرده اند

موسوی گفت :«گرچه عده ای که نفع خود را در تفرقه و شقه شقه کردن مردم می دانند با پرونده سازی و اقداماتی گسترده به نام مبارزه با جنگ نرم نفرت پراکنی را ادامه می دهند و جریانهای ناسالمی که امروز گاهی در فضای مجازی می بینیم که مقدسات را به سخره می گیرند، ریشه در این میلیاردها تومانی دارد که به عنوان جنگ سایبری و لشگر سایبری هزینه می شود. آنها می خواهند همانطور که رسانه ملی را با دخالت خود به یک رسانه تفرقه افکن یکطرفه تبدیل کرده اند فضای مجازی برآمده از جنبش سبز را با ویروس های خود آلوده کنند تا اعتماد ملت اسلامی ما از این پنجره زیبای باز شده سلب شود ولی این توطئه نیز نتیجه عکس خواهد داد.»

سیاست نامه های قدیمی هم ظلم و ویرانی ملک را قرین  هم می دانستند

نخست وزیر دوران دفاع مقدس ضمن اظهار تاسف از اینکه نظام دچار جمود، فساد و ظلم شده است، گفت: «نظام هم اکنون نمی تواند متناسب با تغییرات جهانی و تغییرات داخلی تحول لازم را در خود ایجاد کند. این موضوع طبیعی هم هست چرا که موثرترین عنصر برای تغییرات مطلوب دخالت مردم در همه امور و رعایت حق تعیین سرنوشت برای ملت و رعایت حقوق شهروندی است. حتی سیاست نامه های قدیمی هم ظلم و ویرانی ملک را با هم قرین می دانستند.»

امروز زندانهای ما از فرزندان مبارز و آزادیخواه این کشور پر شده

میرحسین گفت :«قدیم ها در کتابهای دینی خود از زندانهای منصور دوانیقی ها و هارون الرشیدها می خواندیم و امروزه زندانهای ما از فرزندان مبارز و آزادیخواه این کشور پر شده است. حتی کسانی که شاکی از اتهاماتی هستند که بر آنها وارد شده به زندان برده می شوند و تهمت زننده و دستگاههای حامی او دور از دسترس قوه قضاییه قرار می گیرند.»

رمز بازگشت نشاط به جامعه

موسوی کلیدی ترین رمز تحقق مردمسالاری را قبول آرای مردم دانست و گفت : «آرای مردم است که می تواند کشور را از بحرانی که در آن گرفتار شده ،نجات بدهد و شور و نشاط را به جامعه بازگرداند.»


159 پاسخ به “عده ای نفع خود را در ایجاد تفرقه بین ملت می بینند”

 1. ابي گفت:

  من هم مدتهاست اعتقاد دارم که کودتاچيان بصورت بسيار رذييلانه تلاش در تفرقه افکني دارند. وقاحت را به حدي رسانده اند که حتي وحدت ملي ما را نشانه گرفته اند و هر از گاهي برنامه هايي از تلويزيون پخش ميشود که به يکي از اقوام ايراني توهين ميکند. تلاش ميکنند حتي به قيمت اختلاف انداختن در ميان قوميتهاي ايراني و سلايق گوناگون چند روزي بيشتر حکومت کنند. در فضاي مجازي هم بسياري از افرادي که به مقدسات و اقوام ايراني توهين ميکنند مزدوران کودتاچيان هستند. بيشترين ترس آنها از اتحاد ما ايرانيان است. اما ديگر با استفاده از حقه قديمي تفرقه بنداز و حکومت کن نمي توانند مدت درازي را دوام بياورند چون جنبش سبز در حال متحد کردن ملت است.

 2. همایون گفت:

  همه ما با تکثر آرا، عقاید و فرهنگها و قومیت ها

 3. ناشناس گفت:

  درود بر میر سبز ما

 4. سید محمد گفت:

  بنای جنبش سبز به گفته شما بر دوستی و مهربانی است . برخلاف کودتاگران حکومتی که اساس گفتار و رفتارشان بر نفرت و تزویر و ظلم است. با شما خواهیم بود میر حسین عزیز!

 5. یک کارگر گفت:

  با تقدیم سلام
  سید محمد خاتمی : دانستن حق مردم است.
  احسان طبری در اعتراض به صدا وسیمای قطب زاده : گفتن نصف حقیقت همان دروغ است همان سانسور است.
  دوستان عزیز وسروران گرامی هیچ چیز بالا تر از حقیقت نیست.همیشه سبز و برقرار باشید.
  یا حسین میر حسین

 6. erfan گفت:

  درود بر میر حسین بزرگ مرد تاریخ ایران

 7. مهربان گفت:

  فردا ازان مردم است

 8. erfan گفت:

  درود بر میر حسین بزرگ مرد تاریخ ایران…تاریخ در دستان مبارک اوست

 9. امین گفت:

  تا آخر با توایم ای حسین

 10. Reza molai گفت:

  میر حسین موسوی تاریخ این سر زمین بلا زده از تو به نیکی یاد خواهد کرد

 11. يه سبز پشيمان شده گفت:

  اقاى موسوى من شما رو يه فرد مؤمن وانقلابى ميدانم ،، اما اقاى موسوى اقاى خامنه اى بارها گفت مرزتون با دشمنان روشن كنيد
  وخيلى از مشكل ها حل خواهد شد ،، اقاى موسوى من با بعضى از حرف هاتون موافقم مثل رفتار زشت تيروى انتظامى اما ببين هوادران تو چه كردند در روز عاشورا يه بسيجى برهنه كردن البته نبايد فراموش كرد كه در طرف مقابل يه كارهاى زشتى اتفاق افتاد
  ولى نميشه بگيم اقاى خامنه اى با اين كارها موافق است ،، من وقتى كه به شما راى دادم فكر ميكردم كه شما يه اصلاح طلب معتدل نه افراطى شما قبل از انتخابات از اقاى خامنه اى حمايت ميكردن حالا چه شد .؟؟!
  اقاى موسوى از شما خواهش ميكنم كه با دادن يه بيانه وحدت بخش فضا رو يه كمى بهتر يشه
  اقاى موسوى در 15 خرداد وقتى ما تظاهرات كرديم خيال ميكرديم كه شما يه مستنداتى داريد اما بعدش هيچى نديدم …

  • یک کارگر گفت:

   با سلام
   دوست عزیز میر حسین بارها مرز خود را با دشمنان قانون اساسی… روشن نموده اند.

  • یک احمدی نژادی پشیمان گفت:

   من به احمدی نژاد رای دادم چون بر این خیال بودم که ایشان به داد فقرا می رسد و عدالت را در جامعه اجراء میکند اما حالا که میبینم به آقای مشایی که از بستگان خودش است هجدهمین پست را داده و به فامیل خود پست و مقام میدهد و قیمتهای کالاهای موردنیاز مردم را با بی تدبیری و سیاستهای غلط اقتصادی بسیار گران کرده که در حال حاضر حتی ماهی 3 بار هم نمیتوانم گوشت در سر سفره خانواده ام بگذارم و رانتهای فساد آقای رحیمی را بر ملا که نمیکند تازه از ایشان حمایت هم میکند و تعمدن کشور را بسوی جنگ میکشاند، از ایشان و سیاستهایشان منزجر شده ام

  • سعید سبز گفت:

   صداقت کلام موسوی از هزاران سند و بیانیه معتبر تر است.

 12. مسعود گفت:

  درود بر میر حسین

 13. سامان گفت:

  ميرحسين عزيز
  پدر بزگوارم
  ايمان دارم آن ها كه جاپاي هارون الرشيد و منصور گذاشته اند :
  “و سيعلم الذين ظلموا اى منقلب ينقلبون” ستمگران بزودى خواهند فهميد به كدام بازگشتگاه برمى‌گردند. (شعراء ۲۲۷)
  به همين ماه مبارك قسم خرسندم كه در برابر فرزندانم سربلند خواهم بود كه مظلوميت علي وار تو و شجاعت بي مثال اين ملت گواه اين سرفرازي تاريخي است .
  روزي كتاب تاريخي فزرندان ما هم قصه ي ظلم زمانه مان را روايت مي كند تا بدانند همه چه گذشت بر ما

 14. محمد گفت:

  سلام بر موسوی

  نماد عقلانیت

 15. علی گفت:

  از این که همیشه از حرفهای این بزرگمرد معاصر بوی خرد میاد تا غلبه ی احساسات پیش اونهایی که سرانشون تخم نفرت رو می کارن و تنها از روی احساسات شخصی حرف می زنن سینم رو جلو می دم و به خودم افتخار می کنم.
  امیدوارم در مورد روز قدس هم عاقلانه تصمیم گیری بشه.ما تا آخر پشتتیم شیرمرد ایران زمین.

 16. امير گفت:

  سبز يعني ايران براي همه ايرانيان حتي غير سبز/ درود بر مير حسين موسوي

 17. دادار گفت:

  خداراشکر که اقای موسوی باین نتیجه رسیدندکه نظام قادر بایجاد تحول در درون خود نیست پس از این ببعد باوجود اندیشه راهنمای حاکمیت جمهور مردم بسازماندهی این حاکمیت پرداخته شودو نظریه اجرای بدون تنازل قانون اساسی فعلی را کنار بگذارند چون باوجود اصل ولایت مطلقه فقیه در قانون اساسی تحول از درون امکان پذیر نخواهد بود .باید از حاکمیت خواست بخواست مردم گردن نهد ومردم را برای رسیدن باین خواسته که خواسته عموم مردم است بسیج نمود نظام فقط درصورت جنبش مردم ناگزیر تن بخواست مردم خواهد داد

 18. علیرضا گفت:

  بوی سحر می آید دوستت دارم . به مانند یه پدر مهربان میمانی

 19. رسول گفت:

  سخنان خوبی بود آفرین

 20. رضا گفت:

  مير حسين يعني آرامش…

 21. نسرين گفت:

  سلام مهندس…و هزاران درود
  من و فرزندانم از خرداد سال پيش سبز بوديم
  هميشه در مشهد تا همه جا نوار سبز همراهمان است
  و سبز مي مانيم تا پيروزي…اما آشتي با كي؟

 22. امیر گفت:

  درود بر همه انسانهای آزاده

 23. سعيد گفت:

  درود و صد درود بر رئيس جمهور واقعي ايران.گ
  12 شهريور ايران را باز هم سبز ميكنيم.
  يا حسين مير حسين

 24. مجتبی گفت:

  درود بر مهندس موسوی بزرگ مرد عمل در ایران

 25. کوهستان گفت:

  سید عزیز تا اخر راه با تو هستیم و به عهد و پیمانی که با اخرین کلماتت در صدا وسیمای زر و زور بستیم همچنان پایبند واستواریم به امید روزی سبز در کشوری سبز با رهبری سبز

 26. حسین گفت:

  درود بر میر حسین موسوی . ما هر لحظه اماده ایم فقط منتظر فرمان تواییم

 27. اشکان گفت:

  سلام
  ما بیشماریم. چون ما از همه قشری هم نظر داریم. ما یک طیف وسیع هستیم : عمده افرادی که در اقشار خانواده شهدای جنبش سبز. خانواده شهدای جنگ تحمیلی. دانشجویان. کارمندان . کارگران . معلمان. دانشجویان. طلاب. بازاریان . دانش آموزان هستند با ما هم فکرند . قدری به دور و اطراف خود نگاه کنید تا به این موضوع پی ببرید.. اما فعلا صبر و استقامت می کنند و زندگی با جنبش سبز.

 28. سرباز سبز گفت:

  یاحسین میرحسین

  ما تا آخر راه همراه توایم ای سید خدا! دست حق نگهدارت

 29. ساغر گفت:

  میر حسین عزیز کشور و دینمون را نجات بده.به حق که خدا کورش جدیدی برای ایران ما فرستاده است.

  یا حسین میرحسین

 30. hosein گفت:

  dast dar dast ham dahim be mehr mihan khish ra konim abad

  yek ya hosein ta mir hosein

 31. م.شیراز گفت:

  موسوی مصدقی دیگر است ….. راه او آزادیه میهن است

 32. رامين حكمت آرا گفت:

  درود بر مير حسين عزيز.روز قدس نزديك است .بايد به صورت گروهي در اين روز ايران را سبز كنيم.بايد در ميان مردم براي اين روز اطلاع رساني كرد

 33. کلمه عزیز که مقالات و یاداشتهای بنده را منتشر نمی کنه (تحویل نمیگیره) ولی بنده آن را اینجا میگذارم تا سهم خودم را برای این آشتی بزرگ ادا کرده باشم:
  دوستی خاله خرسه با پرنده انقلاب
  تلاش های اخیر برخی از مقامات و اشخاص نام آشنا در راستای ایجاد شرایط گفتمان میان اصلاح طلبانی که عملا در بایکوت خبری رسانه های دولتی قرار دارند با رهبری و یا نمایندگانی از جانب ایشان اخیرا رنگ و بوی تازه و جدی بخود گرفته است تا آنجا که از تریبون های نماز جمعه هم شاهد مطرح شدن این مباحث هستیم.
  این تلاش بخودی خود پایه ای خیراندیشانه دارد و بدون هیچ تردید چنانچه پتانسیل پنهان طرح این مباحث آزاد شده و تبدیل بالفعل گردد قطعا شاهد کار خواهیم بود. کاری که تنها یکی از آثار آن می تواند بازگشت ظرفیت های بزرگ اما مطرود نظام به عرصه فعالیت درون نظامی گردد.
  از سویی مطرح شدن این مباحث نشان دهنده آن است که علیرغم تلاش مذبوحانه عده ای قلیل و انحصارگرا برای حذف عملی جریان اصلاح طلبی ، دلسوزان نظام قدر این ظرفیت های خاموش شده را می دانند و درک می کنند که نظام بدون گفتمان اصلاح طلبی واقعی ، مانند کبوتری است که یکی از بالهایش را راکد نگهدارد و تصمیم بگیرد تنها با یک بال همچنان پرواز باشکوه سابق را داشته باشد . این خواسته نه تنها از دایره خردگرایی به دور است بلکه عین خصومت با پرواز آن پرنده زیباست .
  دیریا زود دلسوزان نظام می بایست به این نتیجه رسیده و دیگرانشان را نیز به این نتیجه برسانند که دمندگان در شیپور حذف ، نمی توانند نیتی خیرخواهانه داشته باشند و حتی این انتظار بی مورد نیست اگر این آتش آوران معرکه را به میز محاکمه بکشانند که با چه نیتی این چنین تفرقه افکنی کردند و باعث شدند تا چنین القاء گردد که پیاده کردن مهندسین و اهل فن کشتی نظام در جزیره طرد ، خیرخواهی برای مسافران کشتی است .کسانیکه سالهای سال در خدمت به مسافران این کشتی تلاش کردند تا همواره سفری بی خطر را تجربه کنند و در مواجهه با گرداب ها و تندبادها به فوریت از مجموعه دانش و تجارب خود بهره گرفتند و بارفع نقص های پیش آمده ، احساس امنیت را به این مسافران برگردانند چرا و با کدام نیت از عرصه عمل به گوشه مهجوری رانده می شوند؟
  تجربه سالیان دراز در خدمت ، تجربیاتی فراوان را به آنها بخشیده است که این تجربیات و دانش فنی سرمایه سفری بی خطر است آن هم در اقیانوس پهناور و موج خیز قرن بیست و یکم.
  کسانیکه اصلاح طلب را ورانداز معرفی می نمایند چگونه خیرخواه نظامند حال آنکه بخوبی می دانند انکار خدمات آنان ، در واقع انکار بیست و چند سال تاریخ نظام است . انکار خونها و رنج هایی است که مردم به این نظام هدیه کردند تا بماند و ادامه مسیرش را با همین خونها و رنجها تضمین کردند.
  آیا نه این است که انکار بیست و چند سال از یک نظام سی و اندی ساله به معنای آن است که تمام آن خونها و رنجها بر باد فنا رفته است ؟ آیا معتقدان به چنین اندیشه مشکوکی چه پاسخی را به صاحبان آن خونها و تحمل کنندگان تلخناکی آن صبرها و استقامت ها دارند؟
  آنان که از پشت تریبون های پرمخاطبی مثل نماز جمعه و صدا و سیما بر طبل دشمن سازی ها کوفتند و می کوبند چگونه یار و یاور نظامند حال آنکه بالاترین مقام همین نظام خود مکرارا درخواست بازگشت این سرمایه ها را به خزائن نظام داشته اند؟ چگونه خود را ولایی می دانند و حال آنکه عملا نقیض آنچه را می خواهند که والی می گوید و میخواهد ؟
  همین که ندایی برمی خیزد تا بر سر میز گفتگو بنشینیم و به مجادلات دورا دور خاتمه دهیم ، اعتراضمان را مطرح کنیم و پاسخ روشن و مستقیم بخواهیم ، آن عده قلیل به خروش می افتند که : نه خیر ! آنان دیگر جایی ندارند و گفتگو یعنی ذلت! کدام ذلت و کدام خواری ؟ مگر اینکه دو برادر مشکلاتشان را هرچقدر هم که جدی باشد اگر مورد کنکاش قرار دهند کوتاه آمدن از اصول است ؟ اصلا اینان از اصول چه تعریف و تفسیر جدیدی دارند که در هیچ کجای سخنان و اندرزهای امام (ره) ندیده ایم ؟ آیا کدام منافع اینان در وجود و بروز و بزرگنمایی این اختلافات تامین می شود که برای نظام و کشور تعیین تکلیف می کنند که هرگز نباید مشکل پشت میزها حل شود بلکه شاید اساسا اینان مشکلات را حل شده می بینند ؟ اگر چنین است بد نیست لااقل از کسانیکه سوادش را دارند بخواهند تا سیر اندیشه ها را در معدود مجاری که برای معترضان باقی مانده است و از آن مجاری پیام خود را بگوش عالم می رسانند بررسی کنند تا ببینند حاصل اصرار بر دوری گزیدن از گفتمان اصلاح طلبی ، قدر شدن اندیشه های ورانداز در میان جامعه و خصوصا نسل جوان است . باور کنیم این روزها شروع و ادامه گفتمان اصلاح طلبی خصوصا با نسل فرهیخته و جوان کشور بالفور باعث برانگیخته شدن خشم آنان می شود حال آنکه تا همین چندی پیش انقلابی گران بسیار معدود و محدود بودند و حتی مسیر سیر فکری، از انقلابی گری به اصلاح طلبی و کم هزینه گی های آن در تامین خواسته ها از طریق این گفتمان بود. چه کردند این آقایان که امروز سیلی براه افتاده در مسیر معکوس آن جریان مبارک ؟! آیا هدف این رادیکالگری ها همین بوده است و آنان با نقشه از پیش طراحی شده جلو آمده اند که امروز از دستاوردی چنین نامیمون اینگونه با خشم و اسلحه و زندان محافظت و پاسداری می کنند ؟ آیا این یادآورد حکایت معروف “دوستی خاله خرسه ” در ادبیات ما نیست ؟
  بنده معتقدم اگر این پرنده هنوز به پرواز می اندیشد یک راه دارد و آن چیزی نیست جز بازگشت به تحمل دیگری ، کوتاه آمدن در خودخواهی های مذموم و انحصارگرایانه در قدرت .
  کسی نیست تا از اینان بپرسد مگر آیا این چند روز زندگی دنیا چقدر می ارزد تا برای آنکه امور را به تدبیر برخی بگردانند حاضر شوند صلاح و مصلحت هفتاد و چند میلیون انسان را دچار بحران کنند؟! آیا هنوز باید به کوبندگان بر طبل نفاق و تفرقه اجازه داد که باعث شوند هر روز عده ای بیشتر از مردم و جوانان با نظامشان خداحافظی کرده و در مقابل آن صف آرایی کنند ، نظامی که خود یا پدرانشان با خون دل و رنج ها و مشقات بدست آورده اند ؟ آیا مگر این خروج کنندگان روز افزون همانهایی نیستند که باید فردای این مملکت را بسازند ؟آیا مگر اینان همان سرمایه های واقعی نظام نیستند که مقامات دائما سنگ آنها را برسینه می کویند؟
  امید است کسانیکه از دستشان برمیآید بیش از این اجازه مانورهای اختلاف برانگیز را به این دشمنان واقعی نظام و کشور ندهند و با درایت و اقتدار تریبون ها را از دست این گروه انحصارگرا خارج نمایند که غیر از این اگر باشد متاسفانه باید مطمئن بود بزودی آن بال دیگر نیز آسیب می بیند و مشاهده کردن پرواز پرنده انقلاب در آسمان آبی جهان به خاطره ای دور از یک رویا تبدیل خواهد شد .مباد که چنین شود .انشاء الله.
  مهرداد نصرتی متخلص به مهرشاعر

 34. مازندران سبز گفت:

  آقاي موسوي!
  مبادا به نام اتحاد از حقوق مسلم و سلب شده اين اكثريت بگذريد؟
  ثابت كنيد كه اعتماد ملت را سزاواريد!

 35. سونيا گفت:

  واي!
  خيلي خوشحالم كه شما رييس جمهورم هستيد!

 36. مظاهري گفت:

  مصباح و نور چشمي هاي رييس دولت كودتا!

 37. عدالت گفت:

  يكي از اونايي كه بعدا بايد به جرم جنايت عليه ملت ايران به سختي مجازات بشه ضرغاميه.
  ضرغامي اخلاق و انصاف و انسانيت رو فداي موقعيتش كرد.

 38. ما پیروزیم چون حق با ماست گفت:

  تا حالا سابقه نداشت که کسی طی این سالها در مقابل زر و زور و ارعاب جریان دیکتاتوری بتونه مقاومت کند و ادامه بده ولی الان یک نفر هست . قبلا” موج قدیمی که با گذشت زمان قوی تر و با نفوذ تر و وحشت انگیز تر شده بود و همه چیز رو میبلعید رویاروی خودش موج مخالف داره میبینه این موج مخالف با گذشت زمان نیروهای بالقوه و پراکنده رو داره جذب میکنه و ما میدونیم که قدرتمون بیشتر از اون موج قدیمیه همین یعنی پیروزی ما . این حرفا رو باور کنیم چون مثل روز آشکاره پس:
  درود به شرف میر حسین و شیخ مهدی و درود به شرف مادرانشون که شیر حلال بهشون داد و درود به شرف جانباختگان راه آزادی یعنی همه شهیدان مظلوممون.

 39. مازندرانی گفت:

  درود بر مازیار و افشین بزرگمان میر حسین و شیخ مهدی دلاور.

  آقایون این شبکه تلوزیونی رو زودتر راه اندازی کنین مردیم از بس روز شماری کردیم

 40. حبیب گفت:

  یا حسین
  میرحسین

 41. ايراني گفت:

  يك يا حسين تا مير حسين

 42. del shekaste گفت:

  khatab be tarafdarane ahmadi nezhad: be khoda in hame edea nishkhand dare iran sader mikone dokhtare 18sale

 43. نوا گفت:

  درد از چاره برون است
  بیا چاره کنیم
  گرچه چسبیدند مردان کام سخت کلاه
  لیک ما جور کشانیم خود بگذشته

  در نوشته ای از وزین نوشته هایت نوشته بودیدکه این انقلاب حاصل مبارزه یکصد ساله اخیر ایرانیان مسلمان از مشروطه تا کنون است و این یکی از بهترین رهنمود ها نه برای طرد و نفی گروه ها بلکه برای خوشامد گویی و یا هشداری ظریف به همه گروه ها بود که این برگرفته و منبعث از علم و عمل شما و خلوصی است که دارید
  مردمان فکور براین اعتقادند که هر انقلاب ناشی و یا بحکم سنت الهی است که متاثر از پیامد های اجتماعی ناشی از تصمیمات حاکمیت . پیشرفت علم . بالا رفتن سطح سواد و بیش اجتماعی مردم . قوت گرفتن قدرت بلامنازع رژیم گذشته . بهره برداری و بهره گیری و نهایتا تحکیم و تحکم گروهی بنام ساواک و اعمال اعمال فراقانونی ایجاد رعب و وحشت و سوء استفاده از قدرت امنیتی ناشی از سرسپردگی صادقانه و یا ناشی از منافع بعث شد تا در جامعهکلید می خورد
  در صفی بودم جهت گرفتن نان که جوانی معترض میان سالی چون من رامخاطب قرار داده بود که چرا انقلاب کردید و .. الخ و آن مرد با بیان جملات ناشایست به آنانی که کرده اند انقلاب کردنداذعان داشت که من مبرا هستم و … که اینجانب معترض شده و گفتم من و امثال من کردیم و از کرده ی خود هیچ هم پشیمان نیستم
  و اینکه انقلاب به معنای تغییر و تحول در جامعه همچون عمر ما از قوانین . حدود و سنن الهی است که حتمی است (اذا جاء اجلهم لا یستخرون و لا یستقدمون..)
  و اینکه یک فاز از نظر اجتماعی جلو افتاده ایم و آنک شماها که فیض جمهوری اسلمی مفت چنگتان است با سعی و تلاش سعی بر رفع نواقص آن کنید که این راه را بر قدرتمندانی که دوست دارند مادام العمر و بدونترس از بازخواست و بدور از جزای منبعث از تصمیمات و خطاهای سهوی و عمدی بر اریکه ی قدرت نشسته و جولان بدهند جولان دهند ببندید و الخ ..
  و حال روی صحبتم با شماست که دل و دیده ام را در راه تو نهاده و به لطف خدا بهصداقت و روشن ضمیری شما امید بسته ایم نه برای اینکه هر چیز و همه چیز برهم بریزد و روز از نو روزی از نو و ایضا نه برای اینکه حال ایکه شما یا غیر شمایی که این حرکت از صفر و نادیده گرفتن خون شهدا و زحمات مردم ایران است بیاید
  خوب می دانید که اهل ایمان و مردمان معتقد و مقید به روز جزاء خدا ترس تر از آنند که اینگونه باشند و بر کام گذران چند روزه ی دنیا دل ببازند واینکه اگر نبود دستوخداوند متعال که
  کلکم راع و کلکم مسئول و … بهترین و بیشترین حال و هول برای امثال شمای مومنگوشه نشینی و دل بستن و دل دان به انوار دعا و .. بود و یقیقنا شبها راحتر بخواب فرو می رفتید
  الغرض و کوتاه سخن اینکه در این صد ساله ملت ما یک روند یا پروسه را چندین و چند بار تجربه کردهاست به شکل زیر:

  قیام – انقلاب(با رهبری و یا با همکاری تواما روشنفکران و روحانیت ) – پیروزی اولیه – حاکم شدن عمدتا یک گروه -(روحانیت + روشنفکران) -ایجاد اختلاف و سلیقه بین روحانیت و روشنفکران (در خصوص نوع حکومت ..میزان دخالت یا سهیم شدن دین ..در شکل دخالت یا تاثیر روحانیت در حکومت + اختلاف در شکل مجادله .درگیری و یا کنار کشیدن یک گروه + ضعف جبهه انقلاب +نارضایتی ناشی از خلاء و یا مشکلات بعد از هر انقلاب و پا گیری حکومت جدید+ دخالت مستقیم و تخریبی عوامل رژیم گذشته +پشتیبانی حکومت ها دول خارجی از ضد انقلاب و براندازان+ شکست انقلابو انقلابیون+استقرار حکومت جدیدتر با اندکی تغییروباطرد دو گروه یا استحاله و تغییر نیروهای انقلاب و میدان دهی به افراد دست چندم (اعم از نفوذی و یا خودباختگان )+ سر کوب انقلابیون آزاده با هر رنگ و نام و از هر گروه -استقرار دوباره یک نظام وابسته

  آری برادر بزرگ و کسی که سالهاست دل در گروه راه و روش و مهر تو دارم که دلی پر مهر و ایمانی راسخ و بی شیله پیله داشته و دارید
  باید عاقل بود
  باید دست به عصا راه رفت
  اصل اسلام و انقلاب با ندانم کاری و لجاجت بعضی از عربده کشان داخلی و با مکر و طمع ورزی و سیاست های مکارانه ی دنیای غرب سرمایه داری در معرض خطر است
  راه ناصحیح و یا دیکته ی نوشته اما پر اشتباه را می شود با زحمت و صبر درست کرد
  امابستن مدرسه و طرد تمامی دانش آموزان و کسانی که می باید و می بایست در کلاس درس این نعمت خدا دادی درس آموز باشند چیز دیگری است

  ازدکتر شریعتی بزرگ پرسیدن اگر انقلاب پیروز بشود و شما رژیم شاه را براندازیدر آیا شما بر مسند حکومت /رهبری می نشینید
  ایشان فرمودند من به عنوان یک روشنفر کارم حکومتداری و حاکم شدن نیست بلکه روشنفکر با دادن ایده و با راهمایی و ارائه راهکارها (چیزی به این مضمون )طوری عمل می کند که کسانی از مردم تربیت شده و بر جامعه حاکم شوند که لیلقت حکومت کردن بر من روشنفکر(شریعتی ) را هم داشته باشند
  و ایضا نظامیان در هر لباس و شکل چه بدون ایده و اعتقاد همچون ارتشیان ترکیه و پاکستان و ..
  و چه با ایده همچون سپاهیان و…. (که قهرمانان ملی -مذهی یا بالعکس بوده و هستند و اگرشان پیش خدا محفوظ و مهرشان در دل ما که به یمن تلاش آنان وارتشیان اکنون در مدوده ی ایرانی مستقل زندگی را به با امنیت گذران می کنیم )
  در یک زمان مرحوم شیخ فضل الله نوری قصد اعمال نظراتش داشت …کار اختلاف و مجادله به آنجا کشید که.. ایشان و انقلابیونی چون ستارخان و … شهید شدن
  دریک زمان مرحوم مصدق اسعی بر اعمال نظراتش داشته و بر تساهل و تعامل بیش از اندازه اصرار می ورزید که نتیجه اش کنار کشیدن ایت الله … کاشانی و ماحصلش آن شد که دیدیم
  و حال هم حاکمیت به اصل بودن وارجع بودن راه و روش اصرار ورزیده و به کسانی که بجای جمهوریت حکومت اسلامی را تایید و تبلیغ نموده و بر بازساخت یک حکومت دینی با شاخصه هایی که در تاریخ گذشته باه اسم رسم و… وجود داشته اند اصرار ورزیده و می ورزند میدان داده و می ده که نتیجه آن طرد و یا منکوب روشنفکران است و حاصل ا ش عدم ثبات اقتصادی . عدم همدلی و همراهی در تداوم انقلاب و بازساخت زیر ساخت اقتصادی و احیا و استقرار سیستم های علمی و ایضا قصد و غرض نیروهای استعمار گر و زیاده طلب خارجی جهت منع و محروم کردن ما از دستاود هی علمی / دفاعی همچون انرژی هسته ای و ..

  در هر حال نوشتم تا شما بدانیدبایدبا یک دست برسینه مردمان قیم اقتدار . انحصارطلبی و ضد آزادیزده و با دست دیگر دست به سوی همه انانی که انسانیت و اسلام را با هم خواسته و بدور از دلباختگی های ناشی از دنیا خواهی و نادانی های مترتب از تحجر در فکر رضای خدا و آرامش آسایش خلق خدا هستن دراز کنید
  قانون اساسی ما که دستاورد انقلاب و تلاش صد ساله ی تمامی مومنان و ازاد مردان ایرانی است علی رغم تمامی نقاط قوت و برتری اش برقوانین شماری از کشور های کنونی جهان دارای همان معضلاست یعنی اختلاف نظر و کشمکش سلایق روحانیت با روشنفکران در آن وجودداشته و یا مستتر است که در یک زمان اصول روشنفکرانه اش می چربید یا مجریان به آن اصول بیشتر اصرار می ورزیدند و الان روحانیت و اقتدار گرایی و دولت به وجه دیگر آن که همان تبلیغ و تاکید بر شریعت در کلیت جامعه است اصرار می ورزند
  با امید موفقیت و وحدت در برابر توطئه های دین ستیز

 44. محمد گفت:

  جنبش سبز یعنی ،فرهنگ،آزادی،اسلام،ایران

 45. نامی گفت:

  چون دولت حقیقی متعلق به میر حسین عزیز میباشد هفته دولت را به وی تبریک میگوییم انشائ ا… بزودی از شر غاصبان دولت همه ملت خلاص شوند

 46. سبز حقيقي گفت:

  آفرين دون كيشوت…آفرين

  • محمد گفت:

   دون کیشوت اونهایی هستند که از ترس اجازه یک راهبیمایی به مردم نمیدهند.البته بزودی نیزهچوبیشان خواهد شکست.
   اندکی صبر سحر نزدیک است

 47. مظاهر از قزوين گفت:

  سلام بر مير حسين عزيز
  يا حسين مير حسين

 48. سبز گفت:

  بسیار عــــالی

  آدم احساس آرامش می کنه. احساس اطمینان می کنه

 49. محمود گفت:

  درود بر رئیس جمهور عزیز. میرحسین موسوی
  یه توصیه دارم. ما اعضای جنبش سبز این روزا وظیفه مون خیلی سنگینه. باید با توسعه شبکه های اجتماعی ارتباطمون رو با مردم و مخصوصا طیف خاکستری برای خبر رسانی و بیان مواضع بیشتر کنیم.
  جلسات ماه رمضان و افطاریهای فامیلی بهترین وسیلست.
  پیروز میشیم. مطمئنم…

 50. جواد گفت:

  واقعا تا کی شما می خواهید چشمانتان را ببندید ؟ شما ها خودتون واقعییت را می دانید و فقط از سر عناد و لجبازی و کینه است که اینگونه عمل می نمایید.