سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

ما بیشماریم و تقسیم نمی شویم

چکیده :جنبش سبز بیشمار است. این جنبش در عین حالی که متنوع و متکثر است باید از هر گونه انقسام در حرکت بپرهیزد. چه بسا آنها بخواهند با نرمش خود ما را قسمت کنند. باید مراقب آن باشیم و از آن بپرهیزیم. این کار جز با هماهنگی امکان پذیر نیست. شاخص هماهنگی نیز جز رهبران جنبش بخصوص مهندس میر حسین موسوی نمی تواند...


علی شکوری‌راد: از لحن و مطالب آقای صدیقی در نماز جمعه اخیرتهران و لحن آقای جنتی در نماز جمعه هفته پیش و نیز برخی گفتارهای دیگر که بر خلاف یک سال گذشته فاقد رجزخوانی برای سبزها، بخصوص بزرگان جنبش سبز، و تهدید آنها بود می توان پی برد که دستورالعمل جدیدی تدوین و به ائمه جمعه داده شده است و آن اینکه باید در صفوف متحد جنبش سبز که به رغم همه فشارها و تهدید ها روز به روز مستحکم تر شده است رسوخ کرد و فاصله انداخت.

حقیقت این است که گستردگی و انسجام جنبش سبز حاصل برخورد رادیکال حاکمان با معترضان به نتیجه انتخابات از یک سو و پایداری و ایستادگی سران جنبش بر مواضع حق طلبانه و پیوستگی وثیق آنان با مردم بوده است. آنها همه گونه فشاری را بر رهبران جنبش وارد آورده اند ولی نتیجه ای نگرفته اند. همه گونه رفتار خشنی را با مردم انجام داده اند ولی نتیجه نگرفته اند. جنبش سبز روز به روز عمیق تر و منسجم تر شده و امیدش به پیروزی بیشتر. سخنرانی سردار مشفق را گوش بدهید. انگار دارد به تعدادی از نیروها گزارش پیروزی داده و به آنها برای ادامه حرکت بصیرت می دهد. آن سخنان مربوط به پائیز گذشته است. زمانی که آنها کار را تمام شده می دانستند. ولی اکنون می بینند نه تنها کار جنبش سبز تمام نشده است بلکه بنظرشان می آید که کار خودشان ساخته است. طرح بحث مکتب ایران و مکتب اسلام که مهندس موسوی هشیارانه آن را جنگ زرگری نامید و افشا کرد نیز این هشدار را به ما می دهد که با ترفند جدیدی روبرو هستیم و باید مراقب باشیم. آنها صفوف متحد ما را هدف قرار داده اند.

جنبش سبز یک سازمان، حزب یا تشکیلات نیست که عضوگیری کند و یا کسی برای عضویت دیگری در آن تصمیم گیری کند. هر کس که بخواهد، هر آن می تواند عضوی از جنبش سبز باشد کافیست باور داشته باشد نتایج اعلام شده برای انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری واقعی نبوده است و فرد اعلام شده به عنوان رئیس جمهور، منتخب مردم نیست، و بر این اساس با سایر مردم در اعتراض قانونی و مسالمت جویانه به آن نتیجه و تبعات آن همراه و یا حد اقل همدل بوده باشد و یا بشود و یا اینکه اکنون حقوق شهروندی و اجرای بدون تنازل قانون اساسی را مطالبه کند. بنابراین عضویت و همراهی با جنبش سبز به دیدگاه و خواست خود هر فرد بستگی دارد و نه دیگری ، و نیز کسی نمی تواند دیگری را از همراهی با جنبش منع کند و یا حضورش را در جنبش نفی نماید.

جنبش سبز بیشمار است. این جنبش در عین حالی که متنوع و متکثر است باید از هر گونه انقسام در حرکت بپرهیزد. چه بسا آنها بخواهند با نرمش خود ما را قسمت کنند. باید مراقب آن باشیم و از آن بپرهیزیم. این کار جز با هماهنگی امکان پذیر نیست. شاخص هماهنگی نیز جز رهبران جنبش بخصوص مهندس میر حسین موسوی نمی تواند باشد.

منبع: نوروز


17 پاسخ به “ما بیشماریم و تقسیم نمی شویم”

 1. حسن ک گفت:

  درود بر میرحسین موسوی و یاران باوفایش
  مابیشماریم

 2. صادق سبز گفت:

  دیگربه هیچ روشی نمیتوانندماراگول بزنند.ماقدرتمندانه به حرکت سبز خودادامه میدهیم.زنده بادجنبش سبز ملت ایران

 3. سایه گفت:

  هر روز سر افطار برای جنبش سبز و خانواده های شهدا و زندانیان دعا میکنم و میدانم که خدا همیشه یاور مظلومان هست و ما در نهایت پیروزیم چه در دنیا و چه در آخرت.انشاالله

 4. خس سیز گفت:

  ما بیشماریم ما تواناییم ما سبز می مانیم

 5. سید علی گفت:

  سلام.
  .
  وقتی عده ای در فیس بوک و جاهای دیگه مینویسند”من اگر سبزم سبز براندازم” و یا “ما با سبز های انقلابی کاری نداریم” شما چه طور همه سبز ها را یکی میدانید؟
  .
  من هم سبزم با همان منشوری که میر حسین موسوی بیان کرد…به نظر من کسانی که به فکر براندازیند سبز نیستند…

  من سایت شما رو بلند گوی واقعی جنبش سبز میدانم…

 6. همیشه سبز گفت:

  من گول دسیسه های اینها رو نمیخورم. بذار خیالشون از این خارجیها راحت بشه دوباره برامون از طلحه و زبیر حرف میزنند. کور خوندن.

 7. سینا گفت:

  ما جوان ها فعلا جوانه ایم وقتی که سبز بشیم همه مردم دنیا سبزیه ما رو می بینند انوقت است که ما می گوییم

  ماسبزیم و بیشماریم

  درود بر موسوی درود بر هر ازادی خواه عشق وطن

 8. حسین گفت:

  تا حالا به این شعارتون فکر کردین؟
  “ما بیشماریم “شعاریه که فقط می تونه ناشی از توهم باشه!همون چیزی که موسوی رو به اینجا رسوند!!

 9. سبز روشن گفت:

  این به اصطلاح آشتی و بازگرداندن پیادگان نظام به کشتی، به تمامی یک جنگ زرگری دیگر است که چندماهی مردم را سرکار بگذارند ولاغیر! اینان کینه ای که از سبزها به دل گرفته اند با ترور خواهرزادۀ مهندس موسوی و ترور اساتید سبزی چون استاد مسعود علی محمدی و … خاموش نشده است و می خواهند در سایۀ فریب کاری دیگری باز از سبزها انتقام بگیرند. ما هرگز در پی آشتی با جنایتکاران و کودتاچیان نیستیم. ما خواهان انتخابات کاملاً آزادیم. ما بیشماریم و ترس اقلیت حاکم نیز از همین است. صدای جنگ به گوششان رسیده دم از صلح می زنند وگرنه به خون همۀ ما تشنه اند.

 10. سبز گفت:

  البته ما بیشماریم .کور شود هر آنکه نتواند دید.

 11. امید گفت:

  نفرین بر عمروعاص.بقول رییس دولت کودتا اون …را لولو برد.اقایان اول باید تاوان خون جوانان مظلوم را بدهند و بعد در دادگاه عدل محاکمه.

 12. بی رنگ گفت:

  با جمله آخرتون بشدت موافقم که گفتید: “شاخص هماهنگی نیز جز رهبران جنبش بخصوص مهندس میر حسین موسوی نمی تواند باشد.” ولی واقعیت انکار ناپذیر این است که متاسفانه بسیاری از افراد تشکیل دهنده بدنه این جنبش مواضع معتدل مهندس موسوی رو نمی پسندند و اعتقاد دارند مواضع رهبرانشون باید بسیار تند تر از مواضع ایشان باشد و این طرز فکر و موضع به نظر بنده بزرگترین عامل تفرقه و شکاف در این جنبش است. من بارها و بارها تو شبکه های اجتماعی مختلف مثل فیس بوک و حتی لابلای نظرات خوانندگان کلمه عزیز شنیدم و خوندم که مهندس رو متهم به محافظه کاری و حتی خیانت به مردم کرده اند. به نظر من این طور طرز فکر ناشی از احساسات آمیخته با جهل صاحبان این طرز فکر است.

 13. پیاده نظام سبز گفت:

  اگه شک دارین که ما بیشماریم.
  .
  .
  .
  فقط یک مجوز راهپیمایی بدین. اونوقته که نمی تونین مار رو بشمارین (حتی اگه همه بزغاله هاتون جمع شن)
  .
  .
  .
  و اینگونه بود که شعار ما بیشماریم کشف شد!!!

 14. م.شیراز گفت:

  کاملا موافقم
  هر کسی که اعتقاد به تکثرگرای دارد و ایران را برای همه ایرانیان می خواهد می تواند عضو جنبش باشد.از سکولار گرفته تا ملی مذهبی و اصلاح طلب و حتی محافظه کار معتقد به حاکمیت مردم ……..

 15. ما گفت:

  ما بیشماریم.و سبز میمانیم

 16. سبز گفت:

  به شرفم قسم ما بیشماریم . درود بر میر حسین موسوی عزیز

 17. محسن گفت:

  ما بیشماریم