سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

وبلاگ ابتکار سبز مسدود شد

چکیده :سوال اینجاست که اگر معصومه ابتکار با سوابقی که به لحاظ دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و تلاش برای تقویت جمهوری اسلامی دارد نتواند در فضای مجازی سخن بگوید، حد آزادی در ایران تا کجا محدود شده...


وبلاگ ابتکار سبز متعلق به معصومه ابتکار عضو شورای اسلامی شهر تهران و معاون رییس جمهور در دولت اصلاحات به دستور مقامات قضایی مسدود شد.

به گزارش خبرنگار کلمه  معصومه ابتکار که از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام بوده و همچنین در سال 2006 به عنوان قهرمان زمین از سوی برنامه محیط زیست ملل متحد انتخاب شد، از آذرماه 1385 این وبلاگ را راه اندازی کرده و تا امروز 431 یادداشت را در آن منتشر کرده است.

این یادداشت ها که در زمینه های مختلف زیست محیطی، سیاسی و اجتماعی، مباحث زنان و موضوعات قرآنی بود مجموعا بیش از یک میلیون نفر بازدید کننده داشته است.

ابتکار سبز البته از جمله وبلاگ های منتقد به سیاست های دولت نهم و دهم به شمار رفته، لیکن همواره با رعایت خطوط قرمز به مسایل مختلف می پرداخت.

این وبلاگ در سال 88 به شرح ملاقات با خانواده های شهدای سبز پرداخته و بر مظلومیت آنان گواهی می داد.

سوال اینجاست که اگر معصومه ابتکار با سوابقی که به لحاظ دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و تلاش برای تقویت جمهوری اسلامی دارد نتواند در فضای مجازی سخن بگوید، حد آزادی در ایران تا کجا محدود شده است؟

ابتکار سبز یک بار در بهمن ماه 88 و بار دیگر در خرداد 89 فیلتر شد . ولی ظاهرا مقامات به این میزان هم بسنده نکرده و اقدام به مسدود کردن آن نموده اند.

آخرین یادداشت های این وبلاگ با نام های کودتا، بی ادب محروم ماند از لطف رب، رمضان؛ تغییر شیوه زندگی، کاپوچی در دوبرگ تاریخ و … با محتوای اجتماعی و سیاسی منتشر شده بود.


4 پاسخ به “وبلاگ ابتکار سبز مسدود شد”

 1. قلم فرانسه گفت:

  یکی نیست بگه : معصومه خانوم ابتکار سبز نوشتنت چی بود ؟! اسم وبلاگت رو میزاشتی ابتکار خاکستری ! سال به سال کسی سراغت رو نمی گرفت . از اینکه یک رسانه سبز متوقف شد متاسفم . قلم فرانسه

 2. هاله گفت:

  هر چند جای بسی تاسف داره ، ولی اینبار به خانم ابتکار پیشنهاد می کنیم
  در یک بلاگ دیگه با یه اسم دیگه مطالب نغز خودشون رو مرقوم بفرمایند
  با تشکر

 3. رضا گفت:

  مسدود یا فیلتر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. علی گفت:

  شاید گناه ایشان این است که زمانی دانشجوی خط امام ره بوده