سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انقلاب را عده ای تازه به دوران رسیده نمی توانند به پرتگاه سقوط بکشانند...
» مهدی کروبی:

انقلاب را عده ای تازه به دوران رسیده نمی توانند به پرتگاه سقوط بکشانند

چکیده :” اختلافی وجود ندارد حتی برعکس، در این دوران سخت و دشوار تلاش می کنیم تا با همدلی و همراهی امور را پیش ببریم و در کنار مردم باشیم. متاسفانه این سایت ها هر روز یک خبر را به دروغ جعل و منتشر می کنند گویی حرفه و تخصص آنان دروغ گویی و دروغ آفرینی شده است....


حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی در دیدار با جوانان اصلاح طلب،گفت: ” در گذشته با وجود تمام بدی ها و زشتی ها که رژیم فاسد شاهنشاهی با خود داشت ولی حرمت انسان ها نگه داشته می شد .. مگر انقلاب و نظام به همین راحتی بدست آمده که عده ای تازه به دوران رسیده و سرمست قدرت بخواهند آن را این گونه به پرتگاه سقوط بکشانند؟! .. حرفه و تخصص آنان دروغ گویی و دروغ آفرینی شده است”

اگر می خواهید کدخدایی نیز بکنید نخست باید رعیت پروری را یاد بگیرد!

حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی در دیدار با جوانان اصلاح طلب ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، افزود: “با وجود آغاز ماه عزیز و پر رحمت رمضان، متاسفانه روز به روز شاهد افزایش فشارها بر مردم می باشیم. مشکلات معیشتی مردم کم نبود که در امور کفن و دفن و برگزاری مراسم های عزاداری مردم نیز دخالت می کنند که بنده بارها این موضوع را بیان کرده ام ولی گویی گوشی شنوا برای جلوگیری از برخوردهای عده ای مواجب بگیر وجود ندارد. در آخرین نمونه از این دست متاسفانه شاهدیم که اجازه برگزاری مراسم ختم آقای ططری را نیز ندادند در حالی که می دانیم ایشان یک بیسجی واقعی، جبهه رفته و مسوول بسیج عشایر و مورد قبول آنان بود ولی آقایان حتی برای چنین فردی نیز احترام قائل نیستند و از برگزاری مراسمش جلو گیری میکنند. “

دبیر کل حزب اعتماد ملی با اشاره به اینکه کار به جایی رسیده که حتی در بعضی از مراسم ها از قبل به صاحبخانه تماس می گیرند که مبادا ما را دعوت کرده باشد تا از حضور ما در آن مکان جلو گیری کنند تاکید کرد: ” در گذشته با وجود تمام بدی ها و زشتی ها که رژیم فاسد شاهنشاهی با خود داشت ولی حرمت انسان ها نگه داشته می شد اما اکنون در تعجبم که آقایون تازه به دوران رسیده چه می کنند و به کجا می خواهند بروند؟ در واقع با این اعمال آبروی حاکمیت را می برند. متوجه نیستند که هرکاری چارچوب خودش را دارد و اگر می خواهید کدخدایی نیز بکنید نخست باید رعیت پروری را یاد بگیرد.”

مگر انقلاب و نظام به همین راحتی بدست آمده که عده ای تازه به دوران رسیده و سرمست قدرت بخواهند آنرا اینگونه به پرتگاه سقوط بکشانند؟!

رئیس مجالس ششم و سوم در ادامه با تاکید بر اینکه آینده پیش روی جوانان، روشن و درخشان است خاطر نشان کرد: “انقلاب اسلامی با هزینه هنگفتی که خون جوانان این سرزمین بود به پیروزی رسید. در آن زمان شاه به عنوان نخستین قدرت منطقه و ژاندرام خلیج فارس شناخته می شد اما به دلیل گرفتاری در فساد و عدم برخورداری از پایگاه مردمی، با آن همه توانایی زمین خورد و حکومتش از هم پاشید، این باید درس عبرتی برای همه باشد. مگر انقلاب و نظام به همین راحتی بدست آمده که عده ای تازه به دوران رسیده و سرمست قدرت بخواهند آنرا اینگونه به پرتگاه سقوط بکشانند؟!”

قرار بر این شد که همه چیز بر مبنای آراء ملت باشد!

کروبی سپس با اشاره ویژگی های جمهوری اسلامی یعنی اسلامی بودن و تکیه بر آرای مردمی افزود: ” این نظام دو وِیژگی مهم دارد. نخست اسلامی بودن آن، که قوانین باید با شرع و اسلام هماهنگی و همخوانی داشته باشد و دیگری نیز جمهوریت آن است، یعنی مسوولان نظام با تکیه بر آرای مردم انتخاب می شوند و عملکرد آنان تحت نظارت مستقیم و غیر مستقیم مردم است. در دوره های قبل از انقلاب، کشور مجلسی که بر آمده از رای مردم باشد به معنی واقعی کلمه نداشته است و به هر نحوی، پس از کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ تمامی مجالس فرمایشی و انتصابی بوده است. ” وی تاکید کرد: ” با پیروزی شکوهمند انقلاب و رایی که مردم در سال ۵۸ به جمهوری اسلامی دادند کشور به سمت نظام مردم سالار پیش رفت و قرار بر این شد که همه چیز بر مبنای آراء ملت باشد اما نمی دانم که چرا اکنون وضعیت به این شکل در آمده است؟ متاسفانه می بینیم که امروز عده ای به صراحت می گویند که رای مردم ارزشی ندارد و این انتخاب ها همه دست و پاگیر است و نباید برگزار شود!!! این حرفها خلاف انقلاب و خواست امام و مردم است. مردم اتفاقا نه تنها به برگزاری انتخابات دهم اعتراض داشتند بلکه حرفشان این است که چرا اصول قانون اساسی اجرا نمی شود. چرا انتخابات دموکراتیک و آزاد برگزار نمی شود؟ ..” ایشان در ادامه با تاکید بر اینکه قرار نبود از اسلام استفاده ابزاری شود گفت: ” نمی دانم چرا اسلام را به اینگونه در آورده اند؟ وقتی شعارهای اسلامی اینها را می بینم تعجب می کنم! چرا که قرار ما این نبود که از اسلام استفاده ابزاری شود و به وسیله ای برای حفظ قدرت تبدیل گردد. حفظ قدرت به توانایی های فرد و همچنین خواست و اراده مردم بستگی دارد و نمی توان با زور و استفاده از دین حفظش کرد. “

کروبی خاطر نشان کرد: ” متاسفانه با انتخابات اخیر عده ای سر کار آمدند که به هیچ عنوان نظام و انقلاب و امام را قبول ندارند و مردم هم در راه پیمایی خود به اینها نه گفتند. جمعیت ۳ میلیونی مردم در ۲۵ خرداد یک شوخی نبود، البته وجود تکثر و خواستگاه ها ی متفاوت طبیعی است اما همگی معترض به عدم اجرای درست قانون اساسی و خیانت در امانت ملت (آرای مردم) بوده اند.”

جنبش مردمی ایران منحصر به یک فرد و یک رسانه و یک گروه نیست

دبیر کل حزب اعتماد ملی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه حرکت بزرگ و اصلاحی ملت، متکثر از گروه ها و افراد مختلفی است تاکید کرد: ” جنبش مردمی ایران منحصر به یک فرد و یک رسانه و یک گروه نیست. باید توجه داشته باشید که همه مردم با گرایش ها و سلایق مختلف در این حرکت سهیم اند. لذا باید هوشیار بود و از ایجاد تفرقه جلوگیری کرد. باید با تحمل یکدیگر و احترام به سلیقه ها و گرایش های مختلف در جهت به تحقق رسیدن آرمان های این حرکت اصلاحی آغاز شده در کشور، کمک کرد.”

خواستگاه اکثریت جبنش اصلاحی مردم بازگشت به مسیر قانون اساسی است

کروبی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص مانیفست و برنامه ادامه راه برای جنبش مردمی ایران خاطر نشان کرد: ” من نیز موافق هستم که باید برای رفتن به جلو دارای برنامه بود و این را برای جنبش لازم و ضروری می دانم اما متاسفانه در شرایط کنونی حتی نمی توانیم یکجا با خیال راحت جمع شویم و گفت و گو کنیم چرا که آنها گستاخانه مترصدند تا جلسات را بهم بزنند. این امر خود موجب شده که نتوانیم آن طور که باید به برنامه ریزی برای آینده مشغول شویم. از طرفی دیگر اکثر احزاب ما تحت فشار هستند و ما نمی خواهیم فعالین بیش از این متحمل فشار شوند. “

وی با اشاره به تعطیلی حزب اعتماد ملی گفت: ” همین حزب خودمان نیز به صورت غیر قانونی دفترش پلمپ شده و به هیج عنوان حاضر نیستند در ساختمان آن را باز کنند تا حداقل صاحبخانه که هیچ گناهی ندارد به ملکش برسد. این وضعیت برخورد با احزاب است که از مهمترین اصول قانون اساسی هستند. می بینید که چگونه به قانون بی توجهی شده است. در چنین شرایطی ارائه مانیفست بسیار مشکل است ولی چون خواستگاه اکثریت جبنش اصلاحی مردم بازگشت به مسیر قانون اساسی است، می بایست حول این محور همه گرد هم آئیم و حرکت کنیم “

آقایان حرمت هیچ چیز نگه نمی دارند، نه حرمت مراجع، نه حرمت بیت امام!

رییس مجالس سوم و ششم در خصوص نقش روحانیون و علما در جنبش مردمی ایران، نیز گفت: ” در طول این مدت برخی از علما صراحتا از حرکت ملت ایران بر علیه دروغ گویی و قانون شکنی اعلام حمایت کردند که متاسفانه خساراتی نیز متوجه آنها شد. مانند بیوت حضرات آیات عظام صانعی و منتظری که مورد حمله و هجوم قرار گرفت. برخی دیگر از علما نیز بی تفاوت نبوده و سکوت نکرده اند. آنها نیز حمایت های خود را در قالب نصیحت و صحبت با ارکان حکومتی دارند و اتفاقا در این جریان هیچ گله ای از علمای برجسته نیست و همگی به نحوی به یاری خواستگاه شرعی و قانونی مردم شتافتند.”

ایشان افزودند: ” در همین وقایع اخیر قم مشاهده کردید که چه اتفاقی افتاد، نه تنها به خانه مراجع حمله شد که وقاحت را به آنجا رساندند که در شهر مقدس قم به نوه امام حاج حسن آقا نیز با بدترین الفاظ توهین کردند. اقایان حرمت هیچ چیز نگه نمی دارند، نه حرمت مراجع، نه حرمت بیت امام! تمامی این اتفاق ها نشان می دهد که نظام دچار انحراف شده است و تنها خواسته ما نیز بازگشت به مسیر اصلی نظام که همان خواستگاه قاطبه ی مردم ایران است.”

حرفه و تخصص آنان دروغ گویی و دروغ آفرینی شده است

مهدی کروبی همچنین در بخش دیگری از سخنانش در خصوص بعضی از اخباری که سایت های معلوم الحال مبنی بر وجود اختلاف بین سران جنبش، گفت: ” اختلافی وجود ندارد حتی برعکس، در این دوران سخت و دشوار تلاش می کنیم تا با همدلی و همراهی امور را پیش ببریم و در کنار مردم باشیم. متاسفانه این سایت ها هر روز یک خبر را به دروغ جعل و منتشر می کنند گویی حرفه و تخصص آنان دروغ گویی و دروغ آفرینی شده است. “

وی در ادامه در خصوص اختلافات خود اصول گرایان افزود: ” همین کسانی که دروغ آفرینی می کنند، اکنون در میان خود دچار اختلافات شدیدی شده اند و انقدر تنگ نظری دارند که نمی توانند حتی صدای مخالفی را در میان خودشان تحمل کنند. به همین دلیل و برای سرپوش گذاشتن بر این اختلافات است که می ایند و به دیگران تهمت و افترا می زنند. ماجرای کذب و زشت یک میلیارد دلار! آقای جنتی را دیدیم که چگونه دچار اختلافات داخلی شدند و در همان طیف به دلیل این تهمت و افترا ، جنتی را سرزنش کردند. و آیا همین مسایل اخیر که از سوی مشایی و احمدی نژاد مطرح شده و صف بندی جدیدی را میان آنان ایجاد نموده است، گواه همین اختلافات و عدم انسجام نیست؟!”

قطعا پیروزی دیر یا زود از آن ملت بزرگ ایران خواهد بود

مهدی کروبی در پایان با اشاره به نقش آفرینی جوانان در کشور، افزود: ” به شما جوانان توصیه می کنم که از شیوه این کذابان درس بگیرید و بدانید که تحت هیچ شرایطی نباید اصول و اعتقادات خود را از دست بدهید و یا فدای منافع گروهی و حزبی بکنید. اعتقادات، اصول، شخصیت و هویت شما اساس زندگیتان را تشکیل می دهد و از آنها دست برندارید.”

وی افزود: “حرکتهای شما باید با حفظ اعتقادات و هویتتان همراه باشد. از افراط و تفریط بپرهیزید و بدانید قطعا” با حرکتی مداوم و مستمر که به همراه صبر و پایداری باشد، پیروزی دیر یا زود از آن ملت بزرگ ایران خواهد بود.”

گفتنی است، در ابتدای این دیدار جوانان اصلاح طلب نیز نقطه نظرات خود را در خصوص جنبش مردمی ایران و برنامه ریزی بهتر برای ادامه راه و تحقق پیروزی جنبش با حجت الاسلام والمسلمین کروبی در میان گذاشتند و در پایان با ایشان عکس یادگاری گرفتند.


31 پاسخ به “انقلاب را عده ای تازه به دوران رسیده نمی توانند به پرتگاه سقوط بکشانند”

 1. ناشناس گفت:

  درود بر مردان حق

 2. سبز روشن گفت:

  چرا «نامه ی آخر» نوری زاد به آقای خامنه ای را منتشر نمی کنید؟ به کدامین شرک مبتلا گشته اید پس از 1400 سالی که از بعثت پیامبر می گذرد؟ شرم ندارید از کسانی که اکنون در اوین و رجایی شهر شکنجه هایی برابر با شکنجه های نومسلمانان صدر اسلام می بینند؟ ترس تان از چیست؟ برای کسی آبرو می خرید که برای دین خدا آبرویی نگذاشته است.

 3. سلمان گفت:

  چه عجب دلتون به حال انقلاب سوخت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. علی گفت:

  درود بر تو مرد آزاده
  تا آخر خط پا به پایت می آییم

 5. شهريار گفت:

  زنده باشن حاج آقا

  اين جمله ايي كه گفتن خيلي به من چسبيد

  “ه شما جوانان توصیه می کنم که از شیوه این کذابان درس بگیرید و بدانید که تحت هیچ شرایطی نباید اصول و اعتقادات خود را از دست بدهید و یا فدای منافع گروهی و حزبی بکنید. اعتقادات، اصول، شخصیت و هویت شما اساس زندگیتان را تشکیل می دهد و از آنها دست برندارید.”

 6. irani گفت:

  zaman mesle dorane jahle pish as eslam ast.fesad az har lahaz.dorood ba karubi

 7. ناصر گفت:

  خدا ایشان و همه یاران سبز را طول عمر با عزت و برکت عنایت فرماید .

 8. تهرانی نسب گفت:

  درود بر کروبی و خاتمی و موسوی و مرجع سبز ایران آیت الله دستغیب

 9. دفتر سبز گفت:

  درود بر شیخ شجاع اصلاحات

 10. شاهین گفت:

  درود بر کروبی قهرمان امیدوارم بزودی پیروزی ازان ملت بزرگ ایران گردد

 11. جواد گفت:

  اقای موسوی
  روز قدس نزدیک است ، و همه میدانیم که ایران در اشغال استبداد است. دیدیم چطور ایرانیان در ایران زمین با چوب و چماق و گلوله سرکوب شدند.
  امام (ره) پیش بینیی چنین روزی را می کرد که روز قدس را بنا نهاد.
  نگذارید این فرصتها یکی پس از دیگری از دست برود و انقلاب به دست مستبدین بیفتد.
  ازادی هزینه دارد و ازادی، ازاد بدست نمی اید.
  ما حاضریم یک بار دیگر هزینه را بپردازیم.
  ما در برابر نسل اینده مسئولیم.
  کجایند شیران و پهلوانان ایران زمین که ما بیصبرانه محتاج یک قهرمانیم.

 12. ایرانی گفت:

  اگه قرار است رای ها مشخص کنند پس آقای کروبی جی میگه؟ آخه مگه ممکن است که 15 میلیون رای تقلبی درست کرده باشن؟ من خودم شاهد بودم ودیدم که مردم به احمدی نژاد رای دادند چرا شما که میگوئید آدم های خوبی هستید اینقدر دروغ می گوئید؟

 13. اسلام رحماني گفت:

  درود بر شيخ شجاع كه با اين شجاعت تكيه گاه جنبش سبز است.

 14. اسکادران سبز گفت:

  آقای کروبی ! بی برو برگرد دوستت دارم .

 15. بختیاری سبز گفت:

  با درود بر همه سبز اندیشان
  درود بر شما جناب کروبی مرد دلاور
  وقتی اینها حرمت نگه نمی دارند با مشت آهنین بر دهان آنها کوبید
  اینها از صهیونیست ها و مسکتبران بدترند

 16. مهدی حاج حسینی گفت:

  واقعا تاسف برانگیز است که نامه ششم نوری زاد را از عناوین خبری سانسور کردید. اگر قایل به شفافیت هستید توضیح دهید چرا در غیر این صورت ما را به خیر و شما را به سلامت.

  مهدی حاج حسینی

 17. ایمان گفت:

  آقای کروبی شجاعت و صداقت شما و رهبران سبز را میستاییم . نیازی نیست که بگویم سخنانت را قبول دارم و یا از شما تشکر میکنم.چون وظیفه رهبران جز کاری که شما عزیزان انجام میدهید .نیست .اما از اینکه یک گام بلند و راهبردی را در مسیر حرکت جنبش و ایجاد اتحاد برداشته اید دلیل دیگری بر آنست که رهبران جنبش ضرورت و شرایط را بخوبی درک میکنند .شما در مصاحبه اینترنتی خودتان بیان کردید که( گرچه شما از جمهوری اسلامی حمایت میکنید .اما در تعین نوع حاکمیت تابع رای مردم هستید )بنظرم اگر آقای موسوی و خاتمی و بدنه رهبری جنبش هم نظر خود را درین مورد خاص بیان کنند گامی مهمی خواهد بود.

 18. تغییر برای ایران گفت:

  زنده باد شیخ اصلاحات و ای کاش این حرفا که امروز می فرمایند را در زمانی که در رأس مجلس بودند هم باور داشتند که شاید اگر آن وقت تکاپوی بیشتری به خرج می دادند برای پیگیری مطالبات آزادیخواهانه مردم، الان عاقبت اینگونه نبود که مشتی چماقدار لباس شخصی حرمت ریش سفید شیخ را هم نگه نمیدارند و همه به وضعیتی رفتیم که بهش میگویند اختناق…

 19. ایمان گفت:

  درود به آقای کروبی

 20. Mehran گفت:

  با درود به این بزرگواران ،بانو رهنورد ، آقایان کروبی و موسوی .
  دلنگرانی این مخلص ، از دست رفتن زمان است . به باور من ، دنیای غرب و شرق ، علاقه ای به آزادی ایران عزیز ما ندارد ، و اگر چنانچه ملت قهرمان نتواند ، در اسرع وقت این کودتا چیان را سرنگون کند ، ایران به طرف مورد حمله نظامی قرار گرفتن، میرود .

 21. ناشناس گفت:

  زنده باد شیخ سبز ما

 22. jj گفت:

  ” در گذشته با وجود تمام بدی ها و زشتی ها که رژیم فاسد شاهنشاهی با خود داشت ولی حرمت انسان ها نگه داشته می شد”
  ‫از آقای کروبی بپرسید با این وصف جریان سینمای رکس آبادان بیشتر به عوامل رژیم فاسد شاهنشاهی میخورد یا دیگران؟

 23. رفیق گفت:

  درودبرشماحقاکه عزت وخفت به دست خداست

 24. محمد گفت:

  از ته دل آرزو میکنم بتونی به دامان ملت و نظام و اسلام برگردی! هرچند با این وضعی که برا خودت درست کردی خیلی خیلی بعیده!!!!

 25. علی سبز اندیش گفت:

  با سلام و درود دوباره به همه رهپویان راه حق
  سوالی داشتم مبنی بر اینکه قصد دارم وبلاگی از طریق میهن بلاگ برای جنبش سبز را بیاندازم ایا ممکن است خطری مرا تهدید کند لطفا در همین جا مرا راهنمایی فرمایید

 26. ناشناس گفت:

  تا رمقی هست با دروغگوی مفسد خواهیم جنگید

 27. محمد گفت:

  سلام بر شما
  امروز جايي افطار بودم مي گفتند ديديد شما سبز ها چنين وچنان هستيد وشاهد مي اوردند كه اين سيد حسن را فقط براي استفاده مي خواستيدو و شاهدشان هم اين بود كه دليل راه را سايت هاي سبز ديگر چاپ نمي كنند من انكار كردم يكي ادرس سايت شما را داد گويي درست بوده خواهش مي كنم از فردا دوباره منتشر كنيد. سيد حسن از بزرگترين سرمايه هاي ماست. نذاريد از دستمان بگيرند

 28. Hamid گفت:

  درود بر کروبی

 29. محمود گفت:

  از شجاعت و بینش خوب اقای کروبی واقعا باید درس زندگی و شجاعت گرفت درود بر جنبش سبز

 30. llll گفت:

  درود بر شيخ اصلاحات