سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » برخورد خشونت آمیز پلیس با تجمع خانواده های زندانیان سیاسی...

برخورد خشونت آمیز پلیس با تجمع خانواده های زندانیان سیاسی

چکیده :نیروهای پلیس ضد شورش که باتوم در دست داشتند با حمله به خانواده های زندانیان سیاسی در سبزه میدان تهران ، مقابل دراصلی اداره کل دادستانی تهران ،عکس های زندانیان سیاسی را به زور از دست خانواده ها بیرون کشیدند و ضمن پاره کردن عکس ها ،به مادران زندانیان فحاشی و توهین...


کلمه :نیروی انتظامی خانواده های زندانیان سیاسی اعتصاب کننده را تهدید به بازداشت و دستگیری کرد و مانع تجمع آنها مقابل دادستانی تهران شد.

به گزارش کلمه به نقل از خانواده های زندانیان سیاسی ،نیروهای پلیس ضد شورش که باتوم در دست داشتند با حمله به خانواده های زندانیان سیاسی در سبزه میدان تهران مقابل دراصلی اداره کل دادستانی تهران ،عکس های زندانیان سیاسی را به زور از دست خانواده ها بیرون کشیدند و ضمن پاره کردن عکس ها ،به مادران زندانیان فحاشی و توهین کردند.

ده روز از اعتصاب غذای هفده زندانی سیاسی بند 350 زندان اوین می گذرد . هفده زندانی در پی اعتراض به رفتارهای توهین آمیز ماموران زندان و تحقیرهای آنان دوشنبه گذشته به سلول انفرادی منتقل شده و تاکنون نیز در اعتصاب غذا در همین سلول ها باقی مانده اند .این زندانیان برای دسترسی به حداقل حقوق انسانی خود مجبور به اعتصاب غذا شده اند.

خانواده های این زندانیان در اعتراض به شرایط نامناسب عزیزان دربندشان امروز چهارشنبه ، بار دیگر مقابل دادستانی تهران جمع شدند تا صدای اعتراض خود را به دادستان تهران و مسئولان برسانند اما با برخورد نیروی انتظامی مواجه شدند.

مقابل دادستانی تهران تا لحظه تنظیم خبر (ساعت سیزده )مملو از نیروهای پلیس و لباس شخصی است و نه تنها اجازه ایستادن به خانواده ها را مقابل ساختمان دادستانینمی دهند که آنها را تهدید به بازداشت و دستگیری کرده اند. خانواده ها تهدید شدند که در صورت ایستادن مقابل ساختمان دادستانی به زندان منتقل می شوند.

همچنین به گفته خانواده های متحصن، چند نیروی لباس شخصی نیز بطور مداوم از این خانواده ها و دیگر حاضران در محل فیلمبرداری و عکسبرداری کرده اند.

حانواده های زندانیان اعتصاب کننده پس از برخورد خشونت آمیز پلیس به دفتر رییس کل دادگستری در خیایان خیام تهران رفندو برای بیان اعتراض و ابراز نگرانی شان در مقابل ساختمان دادگستری تحصن کردند .خانواده ها خبر داده اند که نیروهای ضد شورش به این محل نیز هجوم آورده و خانواده ها را محاصره کرده اند.

در یک هفته اخیر ،این دومین حضور خانواده های این زندانیان مقابل دادستانی تهران بوده است و روزهای گذشته نیز مقابل ساختمان امور زندان ها و نیز زندان اوین ساعت ها تجمع کرده و خواستار رسیدگی به اوضاع نگران کننده عزیزان شان شده بودند.

شرح عکس :

وقتی خانواده های زندانیان با اجبار پلیس مجبور به ترک محل تحصن خود در مقابل دادستانی تهران شدند ، در حرکت به سوی ساختمان مرکزی دادگستری ،در پیاده روهای خیابان خیام برای مردم شرح درد گفتند .در تعدادی از عکس ها مادران برخی از زندانیان ،عکس های پاره شده فرزندانشان را به مردم نشان می دهند.


11 پاسخ به “برخورد خشونت آمیز پلیس با تجمع خانواده های زندانیان سیاسی”

 1. Behzad گفت:

  valla polise shah ham ba mardom inchenan raftar nemikard ke in namerdha ba madrane ma mikonnand.

 2. حسين گفت:

  اعلان يك تحسن يك روزه از طرف جنبش سبز به منظور حمايت از خواستهاي زندانيان در بند
  به همراه خانواده انان ميتواند روحيه بخش انان بوده وتحرك سبزها را در استانه روز قدس و باز گشايي
  مدارس و دانشگاه ها و………..گردد

 3. صلاحدین گفت:

  آقای موسوی و کربی به جای اینکه هی بگوید دارند ظلم می کنند لطفا برای حمایت خانواده ها فراخوان دهید مردم به صحنه بیایند تا چقدر باید سکوت کرد و این یزیدیان ظلم .

 4. شیما گفت:

  هر جا چراغی روشنه
  از ترس تنها بودنه ،
  ای ترس تنهایی من!
  اینجا چراغی روشنه ،
  اینجا یکی از حس شب
  احساس وحشت میکنه ،
  هر روز از فکر سقوط
  با کوه صحبت میکنه ،
  جایی که من تنها شدم
  شب قبله گاه آخره ،
  اینجا تو این قطب سکوت
  کابوس طولانی تره ،
  من ماه می بینم هنوز
  این کورسوی روشنو ،
  اینقدر سوسو می زنم
  شاید یه شب دیدی منو

 5. آخرین سنگر گفت:

  زودتر اطلاع رسانی شود تا مردم نیز به جمع این خانواده های ستمدیده بپیوندند

 6. ناشناس گفت:

  چه تجمع عظیمی ؟؟

 7. ناشناس گفت:

  درود بر شما ظلم دیدگان که چنین از حق فرزندان خود دفاع میکنید که آنان به نوبه خود از حق تک تک مظلومان خاک ما دفاع میکردند و دستگیر شدند.،آنها نیز میتوانستند مانند خیلی از آقایان و حتی کسانی از میان ما به آرامش زندگی خود را طی کنند ولی چه خوب از معلمان خود درس گرفته بودند که حسین وار و زینب وار از حق الناس نگذرند.درود بر آنان و درود بر رهگذرانی که با این بستگان همدردی نشان دادندو ننگ بر آنان که قدرت ،بصیرتی برای آنان نگذاشته است.

 8. saeed گفت:

  khoda beheshoon komak kone faghat
  az daste ma dige kari bar nemiad

 9. ناشناس گفت:

  zolm dige balatar az in

 10. ناشناس گفت:

  agar in eslam va jomhorye eslami ast,ma nemikhahim.nangetan bad

 11. رامین از اراک گفت:

  ما تا آخرین قطره خون با شما هراه هستیم …………..ای مادران داغ دیده ای ÷دران زجر کشیده