سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ضرورت تقویت شبکه های اجتماعی برای اطلاع رسانی و مقابله با دروغ...
» در دیدار مشترک میرحسین موسوی و مهدی کروبی مطرح شد؛

ضرورت تقویت شبکه های اجتماعی برای اطلاع رسانی و مقابله با دروغ

چکیده :آقایان موسوی و کروبی در نشستی مشترک دلیل راه اندازی شبکه های اجتماعی را مقابله با ارائه آمارهای غلط و دروغین از سوی دولت دانسته و افزودند: کارشناسان و صاحبنظران فعال در بخش های مختلف کشور با ارائه آمار صحیح، به شفاف سازی شرایط موجود بپردازند و با آگاه سازی مردم آنان را در تصمیم گیری شرایط و برنامه ریزی برای آینده یاری...


میرحسین موسوی و مهدی کروبی صبح  دیروز  با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند. در این دیدار این دو شخصیت به گفت و گو و تبادل نظر درباره مسایل روز پرداختند.

در ابتدای این دیدار میرحسین موسوی و مهدی کروبی از ضایعه درگذشت محمد نوری،هنرمند پیشکسوت کشور ابراز تاسف کرده و این حادثه را به خانواده، جامعه هنری  و مردم کشور تسلیت گفتند.

به گزارش سحام نیوز، در این دیدار که با هدف بررسی حوادث و رخدادهای اخیر کشور برگزار شد، میرحسین موسوی با ابراز نگرانی از موج جدید تحریم ها از سوی شورای امنیت سازمان ملل،اتحادیه اروپا، آمریکا،کانادا و استرالیا و پیامدهای ناشی از آن گفت: “تحریم های اخیر که به صورت گسترده و در سطحی وسیع در حال برنامه ریزی و اجراست، موجب وارد آمدن آسیب های شدید به مردم، مخصوصا کارگران، کشاورزان و اقشار محروم جامعه خواهد شد. کشور هم اکنون با مشکلاتی نظیر تورم، رکود اقتصادی و افزایش نرخ بیکاری روبروست که این تحریم ها می تواند این عوامل را تشدید کند.”

در این دیدار مشترک، مهدی کروبی نیز با استناد به سخنان اخیر برخی نمایندگان مجلس گفت:” متاسفانه بارها و بارها نمایندگان مردم خواستار شفاف سازی حساب صندوق ذخیره ارزی شده اند اما  دولت زیر بار ارائه گزارش صحیح از این حساب به بهانه محرمانه بودن آن نمی رود.”

دبیرکل حزب اعتماد ملی گفت:”گویا کفگیر آقایان دولتی به ته صندوق ذخیره ارزی خورده است که توانایی اجرای مصوبه مجلس در خصوص توسعه مترو را نداشته اند. ”

آقای کروبی افزود: “طبق برنامه پنج ساله چهارم ما باید ۸درصد رشد اقتصادی میداشتیم که متاسفانه بدلیل عملکرد بد دولتمردان این رشد به بیشتر از ۲درصد نرسیده است.”

سپس میر حسین موسوی به خبرهای تلخ از زندانیان سیاسی اشاره کرد و گفت:”خبرهای  ناگواری را از بند زندانیان گمنام سیاسی علی الخصوص بند زنان در خبرها می خوانیم که بسیار مایه تاسف و اندوه است. شاید بهتر است تا دیر نشده مقامات قضایی و امنیتی به این موارد رسیدگی کنند تا فردا که مساله ای رخ داد و پرده ها کنار رفت تقصیر را به گردن تعدادی عوامل خودسر نیاندازیم.”

در ادامه این دیدار مهدی کروبی  جو سازی و سردرگمی برخی رسانه های جریان حاکم را بررسی کرد و گفت:” در کشور فتنه ای رخ نداده که سران فتنه ای داشته باشد. آنچه در این یکسال روی داده حرکت اعتراضی مردمی بوده که به دنبال حقوق از دست رفته شان بودند. اینکه برخی رسانه های جریان حاکم طی این یکسال از القابی همچون سران فتنه برای افراد نام می بردند و امروز چیز دیگری می گویند حکایت همان دم خروس است که البته گویا به دم روباه بیشتر شباهت دارد. فتنه چیزی نیست جز مهندسی آرای مردم و نادیده گرفتن حق رای آنان. فتنه چیزی نیست جز تهمت زدن هر روزه، آن هم از تریبون ها و رسانه هایی که از بیت المال تامین می شوند و فتنه چیزی نیست جز رفتارهای بدور از دین، قانون و انسانیت که با زندانیان سیاسی و خانواده هایشان صورت می پذیرد.”

آقایان کروبی و موسوی ضمن محکوم کردن تهدید های اخیر بر علیه کشور، با تاکید بر حفظ استقلال و امنیت کشور از شرایط حال حاضر کشور که نتیجه اجرای سیاست های غلط و سخنرانی های ماجراجویانه دولتمردان کشور بوده احساس خطر کردند و افزودند: “تصمیمات و سخنان نسنجیده این آقایان موجب تحقیر مردم ما در دنیا شده و علاوه بر تحریم های همه جانبه، تهدید ها را نیز به همراه داشته و کار را به جایی رسانده اند که حتی عقب نشینی از برخی مواضع قبلی نه تنها امتیازی برای ما به همراه ندارد بلکه موجب بحرانی تر شدن شرایط می شود. در این وضع بحرانی تعداد کشورهای دوست و باصطلاح هم پیمان به تعداد انگشتان یکدست هم نمیرسد که البته آنها هم به دنبال منافع خودشان هستند. تحریم های صورت گرفته آسیبی است که به قشر محروم جامعه وارد می آید و شرایط را برای این افراد که متاسفانه بخش عظیمی از این جامعه هستند سخت تر می کند.”

این دو کاندیدای انتخابات دهم در خصوص خبر ایجاد ۷۰۰۰ پایگاه بسیج در سراسر کشور افزودند:” بسیجی که امام(ره) باهدف دفاع از صیانت و امنیت مرزهای کشور در مقابل تهدید های خارجی بنا نهاد و هشت سال در جبهه های جنگ تحمیلی جان فشانی کرد، اکنون به حزبی نظامی-سیاسی برای سرکوب مردم، دانشجویان و دراویش و خواسته های مدنی آنان و مهندسی در انتخابات ها بدل شده است.

در پایان مهدی کروبی و میرحسین موسوی از مردم خواستند که با تشکیل شبکه های اجتماعی به تولید محتوا و آمار صحیح در خصوص بخش های مختلف کشور بپردازند.

آقایان موسوی و کروبی دلیل راه اندازی این شبکه های اجتماعی را مقابله با ارائه آمارهای غلط و دروغین از سوی دولت دانسته و افزودند: کارشناسان و صاحبنظران فعال در بخش های مختلف کشور با ارائه آمار صحیح، به شفاف سازی شرایط موجود بپردازند و با آگاه سازی مردم آنان را در تصمیم گیری شرایط و برنامه ریزی برای آینده یاری کنند.


32 پاسخ به “ضرورت تقویت شبکه های اجتماعی برای اطلاع رسانی و مقابله با دروغ”

 1. منیر گفت:

  عموجان موضوع تقلب و مهندسی آرای مردم مسأله خیلی عظیمی است اصلا شوخی بردار نیست. همانطور که موضوع ولایت فقیه خیلی جدی است. با ارکان نظام هیچ کس به هیچ قیمتی نباید بازی کند.
  اگرچه از محمود و دار و دسته اش هیچ عمل خلافی بعید نیست، اما این آقایان توانایی ندارند کل کشور را با خود همراه سازند. می توانستید با شمارش مجدد چند صندوق و ملاحظه ی آرا و مجموع آرای صندوق های مختلف با توجه به رفتارهای ناشایست دولتیان با شما نظر آخرتان را کامل و محکم بیان می کردید.
  گفتن از زشت رویی دگران نشود باعث نکو رویی.

 2. مانی افشار گفت:

  درود به رهبران جنبش سبز ملت ایران ” مهندس میر حسین موسوی و شیخ مهدی کروبی”

  پیرو فرمایشات دو عزیز ،
  واقعا باورش سخت بود که اینگونه هجمه ای از سوی کشورهای غربی و دیگر قاره ها نسبت به ایران به وجود بیاد.
  آیا باید تحریم ها را باور کنیم یا اینکه می گویند شاید خدایی نکرده تا پایان امسال جنگی رُخ دهد ؟!! نمی دانم چرا کشور در این وظعیت واقعا اسفناکی قرار گرفته است که اینگونه هم ما مردم ایران باید در سطح دنیا تحقیر شویم و هم اینکه کشورمان به خاطر جهالت این آقایون کوته فکر باید اینگونه وظعیتی رو متحمل بشه. انشالله که همه چیز ختم به خیر شود و این آقایون دست از لجبازی بردارند. باید باور کنیم که آمریکا و متحدانش هیچ شوخی ندارند و اگر این آقایون کاری بکنند که مورد پسند این کشورهای بزرگ دنیا نباشد ، باید اون موقع خودمون رو خدایی نکرده برای کی جنگ وحستناک آماده کنیم. واقعا تهدیدات بدی دارد از سوی کشور های غربی و آمریکا طی این چند روز صورت می گیرد.

  خبرهای تلخ از زندانیان سیاسی
  ___________

  این آقایون برای اینکه کارهایی ننگین خودشون رو به گونه ای توجیح کنند ، مجبورند که بگویند این حرکات ناشایست در زندان ها و دیگر مکان ها ، کار افراد خودسر بوده. ولی همین افراد خودسر بدون شک از طرف باند کودتا دارد حمایت می شود. خدا رو شکر که مردم بر همه چیز آگاه و مطلع هستند و می دانند که صحبت های این آقایون به اصطلاح مردمی پشیزی ارزش ندارد و دیگر صحبت هاشون فقط برای توجیح و انکار کردن کارهای ننگینشون نیز می باشد.

  در ادامه این دیدار مهدی کروبی جو سازی و سردرگمی برخی رسانه های جریان حاکم را بررسی کرد و گفت:” در کشور فتنه ای رخ نداده که سران فتنه ای داشته باشد.
  ______________-

  پدر گلم ” مهندس میر حسین موسوی و شیخ مهدی کروبی ” باور کنید که مردم سبز ایران این القاب را از جان دل از سوی اینکودتاچیان پذیرا می باشد. اگر فتنه بودن به این می باشد که بیاییم داخل خیابان و شعار دهیم رای من کو ، اگر فتنه بودن به این می باشد که از عدل و عدالت و آزادی دفاع کنیم ، اگر فتنه به این می باشد که از حق و حقوق یکدیگر دفاع کنیم ، اگر فتنه به این می باشد که از بیت خمینی کبیر حمایت کنیم و بلعکس ، اگر فتنه به این است که مردم مسالمت آمیز به خیابان ها آمدند ، اگر فتنه به این می باشد که می خواهیم کشورمان را از این منجلاب که همین آقایون باعثش بودند در بیارییم ، خب ما به فتنه بودن خودمون افتخار می کنیم. شاید تجاوز به جوانان ایرانی ، شاید شکنجه دادن جوانان ایرانی ، شاید کُشتن جوانان ایرانی ، شاید توهین کردن به بیت امام و یارانش ، شاید تقلب آشکار در کودتا انتخابات ، شاید فریب دادن مردم در هر صورت ، و شاید و شاید کارهای وقیحانه این آقایون از نظر خودشون فتنه محسوب نشود. ما در عجب باشیم!!!

  در رابطه با گسترش شبکه های اجتماعی ، واقعا ایرانیان داخل و خارج دارند فعالیت های گسترده ای می کنند و من خودم شاهد هستم که شاید بیش از 20 تا 30 هزار اکانت در فیسبوک متعلق به دوستداران جنبش سبز باشد. بنده خودم که قبلا هم اعلام کردم که در تمام صفحات اجتماعی اخبار سایت کلمه توسط ما؛ برای دوستان سبز ارسال می شود . ولی انشالله که فرمایشات مهندس موسوی و شیخ مهدی کروبی بیش از پیش بهتر توسط دوستداران جنبش سبز انجام شود و انشالله که بهتر از قبل در دستور کار قرار گیرد.

  به امید ایرانی آزاد و به دور از تهمت ، دروغ و ظلم در حق مردم.

  زنده باد مهندس موسوی و شیخ مهدی کروبی.

 3. آشنا گفت:

  آقايان اين حاصل عملكرد شماست اگر شما اين بلواي سياسي را به پا نكرده بوديد لازم نبود نگران اين گونه مسايل و حتي زندانيان سياسي باشيم قطعنامه هم حاصل عملكرد شماست و چراغ سبز امثال شما در هر صورت تحريمها كه براي شما بدي ندارد بخوريد و بخوابيد و هر از چندگاهي به ديدار هم برويد

  • ایران سبز گفت:

   کدوم عملکرد؟!کدوم بلوا؟!اگه منظورتون مطرح کردن موضوع تقلب در انتخاباته و می خواید بگید که این دروغ بوده،باید بدونید که اعتراضات مردم به خاطر چیز دیگه ای بود.این موضوع تقلب در انتخابات فقط یه جرقه بود تا مردم بتونن صدای اعتراضشون به همه چیزایی که توی این 4سال گذشته بهشون گذشته بود رو بیان کنن.صدای اعتراض مردم فقط به خاطر انتخابات مهندسی شده نبود،به خاطر همه بدبختیایی بود که این 4سال گذشته سرشون اومد.به خاطر بی کفایتی آقایون.زندونیای سیاسی هم از بین همین افرادی هستن که می خواستن یه جامعه بهتر بسازن.همونایی که می فهمیدن.مطمئنم که هیچکدوم از این عزیزا از راهی که رفتن پشیمون نیستن.لازم نیست شما و امثال شما براشون دل بسوزونین!دلتون به حال خودتون بسوزه که فریب این آقایونو خوردین نه واسه اسیرامون که راه درستو پیدا کردن.قطعنامه هم حاصل صحبت های اون آقاییه که میره پشت تریبون و از اون جا با ادبیات کوچه و بازاریش ابر قدرت های دنیارو تهدید می کنه!تهدیدهای پوچ و تو خالی که حتی برای خود ایرانی ها هم خنده داره!درسته،این تحریم ها ممکنه روی زندگی آقای موسوی و کروبی تاثیر زیادی نداشته باشه.این عزیزان هم به فکر ما هستن که با این تحریم ها چی کار باید بکنیم.نه مثل اونی که میاد و میگه اینا یه مشت کاغذ پاره ن!و فکر می کنه که الان مثلا مشکل مردم حل شد!اون چون خودش مشکلی واسه ش پیش نمیاد کلا مردم هم براش مهم نیستن!!!!
   درود بر موسوی درود بر کروبی درود بر بانو رهنورد زنده باد جنبش سبز

  • سبر گفت:

   فکر می کنم بهتره کمی بیشتر تفکر کنید.بلوا را امثال شماها به پا کردن نه این دو بزرگوار

  • mohammad گفت:

   البته خوشحالم شما هم به این سایت ها سرک می کشید امیدوارم از ارتش سایبری که پول بیت المال را می گیرند که فقط کامنت بگذارند نباشید.انسان صاحب عقل و تفکر است .اگر در موردی که به آن اشاره کردم صدق نمی کنید در مورد مسایل قبل از انتخابات (30سال قبل) و بعد از انتخابات بیشتر فکر کنید . همین که کامنت شما را در این قسمت گذاشتند یعنی اینکه این سایت به انتقاد ها(البته سازنده ) توجه دارد و نوعی خوش آمد گویی به شماست.این انتخابات جواب خیلی ها را در مورد مسایلی که ذهن و فکر همه را به آن مشغول کرده بود را داد.در مورد موارد زیر که بخشی از آنهاست می توان فکر کرد:
   1- بخاطر نا کارآمدی و نداشتن تخصص در کارها فقط از دین خرج کرده اند.
   2- به راحتی افراد نخبه و متخصص را از دست می دهیم .
   3- به جای ارتقای وضعییت علوم انسانی در صدد نابود کردن آن هستند.
   4- اعتیاد به انواع و اقسام مواد مخدر(بخصوص جوانان ونوجوانان) به جای اصلاح این وضع آنوقت طرح بیشتر بچه داشتن !!!
   5- بالا رفتن طلاق.
   6- نرخ بالای بیکاری.
   7- نداشتن امنیت شغلی، درآمدی و اجتماعی.
   8- وابستگی بخش زیادی از روحانیت به دولت.
   9- نگاه صدقه ای به مردم .اگر چنین نگاهی نبود هیچوقت بخاطر چند کیلو سیب زمینی و چند هزار تومان قبل از انتخابات ها دین و ایمان مردم را به حراج نمی گذاشتند.(این یعنی به اسارت گرفت تفکر و عقل انسانها)
   10- افزایش فساد اداری و رشوه.پرونده دو نفر از بالاترین مقامها (آقای رحیمی در دولت و آقای احمدی نژاد در شهرداری تهران بررسی نشد و همچنین تخلفاتی که هر روز از مجلس در مورد اینها به گوش می رسد آن هم صدتا صدتا .)
   11- مستقل نبودن دو قوه مهم قضایی و مجلس.
   12- سیاسی شدن پاک ترین نهاد یعنی بسیج و سوء استفاده از آن ( بخصوص از سنین پایین شتشوی مغز ی می دهند آیا درست است ؟) . که امام فرمودند ای کاش من هم یک بسیجی بودم ( آیا این بسیج؟)
   13-…

  • دانشجوی سبز گفت:

   آقای احمدی نژاد در چهار سالی که هیچ بلوایی نبود، خیلی خوب بلد بود درآمد نفتی را هدر بدهد. بی کفایتی دولت را گردن دیگران نیاندازید

  • مانی افشار گفت:

   راستی میگی ها. اگر تحریم نبودید ، الان راحت می توانستید ساندیس بنوشید!
   دوست محترم ، مقداری به افکار منحرفت بنگر.

  • کاوه گفت:

   به نام پروردگار پايدار

   خداوند در قرآن مي فرمايد اگر امر به معروف و نهي از منکر نکنيد بدکاران شما بر شما مسلط مي شوند و آنگاه هرچه دعا کنيد مستجاب نمي شود
   اي آشناي غريبه
   شمارا امر مي کنم به معروف تفکر و نهي مي کنم از منکر ساده انگاري و غفلت همچنين شما را نهي مي کنم از منکر خاموشي در برابر ظلم و فساد ودروغ تا چشمتان را بر دروغگويي دولتيان نبنديد و در عملکرد دبير شوراي نگهبان دقت کنيد که از مسند بندگي برخاسته و برمسندي خداگونه تکيه کرده اند

 4. آوند سبز گفت:

  مردم عادی را دریابیم که سرگرمند و از وضعیت وخیم مملکت بی خبر نگه داشته شده.

 5. ابراهيم گفت:

  با دورود به اين دو بزرگوار .کاشکی در مورد حکمهای جديد اعدامها هم اظهار نظر می کردند

 6. محمدحسین گفت:

  ایده بسیار خوبی است. منتظر اعلام چند و چون این شبکه های اجتماعی هستیم تا اگر بتوانیم سهمی در آن داشته باشیم.

 7. مبارز گفت:

  ما پیروزیم اگر با هم متحد باشیم درود بر شما

 8. ناشناس گفت:

  سلام به رییس جمهور عزیز مهندس موسوی و سلام به کروبی فداکار و شجاع که کنار ماست

 9. میلاد گفت:

  درود بر مردان حقیقت گو…..
  درود بر جنبشه همیشه سبز ایران…

 10. sabz گفت:

  درود برکسانی که میخواهند حقیقت در میان مردم فاش شود . درود بر جنبش سبز ایران

 11. سبز گفت:

  بیشتر در مورد مسائل اقتصادی صحبت کنید. جان مردم از گرانی به لبشان رسیده.

 12. نرگس گفت:

  با سلام
  وضعیت زندان ها واقعا تاسف بار است .ما چگونه می توانیم با خانواده زندانی ها همدردی کنیم ؟
  نهاد بسیج درگذشته مردمی بود حال به نهادی حکومتی تبدیل شده.

 13. حسين سبز انديش گفت:

  سلام و درود بر مهندس موسوي

 14. پیام سبز گفت:

  با سلام خدمت دلیر مردان ایران عزیز که با تمام توان هنوز در کنار مردم و دوستداران خود هستند .ایجاد شبکه های اجتماعی به معنی سیستماتیک ان کار مشکلی است و مردم انقدر دچار سردرکمی و نقصان هستند که در حال حاضر مشکلات اقتصادی در راس بقیه امور قرار گرفته است و فقط در حد گفتگو در جمع دوستانه اقدام به اطلاع رسانی میکنند .اما با ایجاد سایت ها و گروههای کوچک که دارای تعداد محدود بیننده خاص از قشر و طبقه ای خاص باشند با بیان مشکلات انها بیشتر جواب میدهد ما این کار را در خصوص آسیب های اجتماعی انجام دادهایم و اطلاعات و مشکلات را واقعی بیان میکنیم والبته جای کله دارد که رهبران جنبش سبز زیاد به قشر آسیب دیده اجتماعی توجه نکرده اند اما ما تا اخر در کنار رهبران عزیز اقایان موسوی و کروبی و تمامی دوستان زندانی خود هستیم

 15. کلوروفیل گفت:

  درود بر موسوی سلام بر کروبی

 16. محمد گفت:

  جناب آقاي مهندس موسوي
  اتفاقاتي نزديک است و آن را مي توان ديد .اميدوارم با بصيرتي که تاکنون داشتهايد بتوانيد آن را مديريت کنيد که در اين بزنگاه تاريخي برايندي براي پيشرفت کشور باشد.

 17. اسلام رحماني گفت:

  آشنا: اگر شما این بلوای سیاسی را به پا نکرده بودید….
  آقا يا خانم آشنا،
  آيا به جمله خود توجه كرديده‌ايد؟؟ شما يا گفتن اين جمله به فهو و شعور اكثر ملت ايران توهين ميكنيد. يعني اكثر ملت ايران كه معترض هم هستند ، فاقد عقل و شعور و قدرت تشخيص هستند. آيا به نظر شما اگر آقايان كروبي و موسوي بر ميثاق خود با ملت ايران پايداري نميكردند، ملت فهيم ايران متوجه تقلب مفتضحانه و كودكانه تماميت خواهان نميشد؟؟؟؟
  اين به قول شما بلواي سياسي را كساني ايجاد كرده و ادامه ميدهند كه از تلوزيون رسمي كشور يا تريبون نماز جمعه يا در مسجد جمكران به ديگران تهمت ميزنند.

 18. عباس گفت:

  “به حزبی نظامی-سیاسی برای سرکوب مردم، دانشجویان و دراویش و خواسته های مدنی آنان و مهندسی در انتخابات ها بدل شده است.” جانا سخن از زبان ما می گویی

 19. عباس گفت:

  ” بسیج به حزبی نظامی-سیاسی برای سرکوب مردم، دانشجویان و دراویش و خواسته های مدنی آنان و مهندسی در انتخابات ها بدل شده است.” جانا سخن از زبان ما می گویی

 20. يك زنداني بالقوه گفت:

  سلام
  آقاي رئيس جمهور و اقاي كروبي آيا لازم نيست موضع گيري تند تري در قبال وضعيت زندان‌ها داشته باشيد؟من خودم از زندانيان حوادث پس از 22 خرداد بوده ام و بعد از دو ماه حبس آزاد شده و در دادگاه محكوم به حبس شده ام كه به زودي اجرا خواهد شد. مي دانم وضعيت زنداني ها در زنداني مثل اوين خيلي بد است چه برسد به جاهاي ديگر. بسياري از اعتصاب كنندگان را مي شناسم و در زمان حبس با آنها رفيق بوده و تا آخر عمرم رفيق خواهم بود بايد از آنها حمايت شود و طرح‌هايي مانند دعوت از مردم براي پيوستن به اعتراض زندانيان توصيه شود

 21. محمد گفت:

  دیروز 10 مرداد 1389 در تبریز تظاهراتی برگزار شد. مردم ترک زبان ایران هم به دنبال حقوق شهروندی خود هستند، همچون سایر مردم ایران. این خواسته باید به درستی و با صراحت از سوی جنبش سبز هم مورد تأکید قرار گیرد. ایران برای همه ی ایرانیان
  راه سبز امید را زندگی می کنم
  یاشئل یول دا یاشییرام

 22. معین گفت:

  فتنه سبز رو به زوال است و با تنفس مصنوعی تحریم آمریکا و دیگر جنایت کاران زنده نخواهد شد.
  سلام و درود بر احمدی نژاد

 23. sabz گفت:

  nazar ersal nemishe…ya hossein mir hossein

 24. ع.ک گفت:

  یک شبکه رادیویی
  مطمئنا همه ی ما در داخل ایران هزینه ش رو تقبل می کنیم

 25. محمد گفت:

  با سلام لطفا از ادعای وقیحانه جنتی یک ملیون دلار غافل نشوید و روزانه انرا از مراجع حقوقی داخل وخارج بیگیری کنید تا سیه روی شود هر که درو غش باشد