سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پلیس ضد شورش در اوین و تهدید زندانیان بند 350 :اینجا را کهریزک دوم می کنیم...
» افشای واقعیت های تازه که منجر به اعتصاب غذای 17 زندانی شد

پلیس ضد شورش در اوین و تهدید زندانیان بند 350 :اینجا را کهریزک دوم می کنیم

چکیده :تعدادی از نیروهای وزارت اطلاعات که در برابر مقاومت زندانیان در این بند حضور یافته بودند ، زندانیان را تهدید می کنند و خطاب به آنها فریاد می زنند:« اینجا را تبدیل به کهریزک دوم می کنیم.»جمله ای که بارها توسط مقامات زندان نیز خطاب به زندانیان سیاسی بند 350 تکرار شد :"اینجا را برای شما تبدیل به کهریزک می کنیم."...


کلمه :پلیس ضد شورش با ورود به بند 350 زندان اوین،زندانیانی را که به شرایط زندان اعتراض داشتند به انفرادی فرستاد و مسوولان زندان از جمله بزرگ نیا رییس بند 350 زندان اوین، به زندانیان گفتند که اوین را تبدیل به کهریزک دوم برای زندانیان سیاسی می کنند .تهدیدهایی که اعتصاب غذای 17 زندانی سیاسی را در پی داشت.

طبق گزارش های رسیده از زندان اوین به کلمه ، پس از شش روز قطع تمامی تماس های تلفنی زندانیان بند 350 ،امروز واقعیت هایی بیشتری از حوادث روز دوشنبه گذشته زندان اوین فاش شد.حوادثی که منجر به اعتصاب غذای هفده زندانی سیاسی این بند شد .

رییس زندان اوین زندانیان را فریب می دهد

روز دوشنبه گذشته و در آستانه نیمه شعبان روز تولد حضرت مهدی ( عج )که روز ملاقات زندانیان بند 350 زندان اوین هم هست.،زندانیان شاهد برخوردهای نامناسب و توهین آمیز ماموران زندان بودند . آنها به این رفتارها اعتراض کردند. اینکه چرا ماموران زندان بی توجه به آنها و خانواده هایشان که ساعتها در صف ایستاده اند تا عزیزان شان را ملاقات کنند به مکالمات تلفنی شخصی و طولانی مشغول اند و با کلمات توهین آمیز با آنها که خواستار رسیدگی هر چه زودتر به آنها برای ملاقات هستند، برخورد می کنند .

آنها وقتی دیدند که ماموران به اعتراض های آنها بی توجهند و بطور عمدی آنها را همچنان برای ملاقات معطل می کنند و با مانع تراشی ها ی متعدد از زمان ملاقات زندانی با خانواده ها می کاهند، دست به تحصن در سالن ملاقات کابینی زدند . با این اتفاق ملاقات برخی از زندانیان از جمله بهمن احمدی امویی و کیوان صمیمی لغو شد.

در پی تحصن زندانی ها صداقت نژاد ، رییس زندان اوین به میان این زندانیان رفت و به آنها وعده داد که حتما با ماموران خاطی برخورد می کند . اما پس از گذشت دقایقی کوتاه مشخص شد که این حرفهای صداقت نژاد، رییس زندان اوین فقط برای فریب زندانیان بوده است چرا که او نه تنها با ماموران قانون شکن برخورد نکرد که بهمن احمدی امویی و کیوان صمیمی از جمله معترضان به این رفتار نامناسب را که ملاقات های شان هم لغو شده بود به سلول انفرادی فرستاد .

رییس بند 350 : رییس جمهورمان دست آمریکا را قطع می کند شما که عددی نیستید

انتقال یاران دربند به سلول انفرادی و وعده های دروغ رییس زندان اوین موجب عصبانیت دیگر زندانیان بند 350 می شود و آنها به نشانه حمایت از هم بندانشان و در اعتراض به رفتارهای توهین آمیز مسوولان زندان به اعتراض ادامه دادند ،آن ها همچنین یکصدا سرود یار دبستانی را در زندان سر دادند .سرودی که با صدای بلند دربند طنین انداز شد و موجب عصابنیت رییس بند 350،” مصطفی بزرگ نیا” می شود. وی به میان زندانیان می آید و آنها را تهدید می کند.او رو به زندانیانی که فقط به نقض اولیه حقوق انسانی شان معترض بودند ،می گوید :« وقتی آقای احمدی نژاد رییس جمهورمان گفته ما دست آمریکا را قطع می کنیم ،حالا شما ها که عددی نیستید.شما را به راحتی سر جایتان می نشانیم ، شما که در مقایسه با آمریکا برای ما هیچ به حساب می آیید.» .

بعد از ظهر همان روز یعنی دوشنبه، ماموران اطلاعات با در دست داشتن فهرستی ده نفره از زندانیان ،به بند 350 می روند و می گویند باید این ده نفر را به سلول های انفرادی بند امنیتی وزارت اطلاعات ببریم که این بار نیز زندانیان سیاسی بند 350 اعتراض می کنند و اجازه نمی دهند هم بندان شان توسط نیروهای اطلاعات به بندهای امنیتی و سلول انفرادی انتقال داده شوند .

تعدادی از نیروهای وزارت اطلاعات که به خاطر مقاومت زندانیان سیاسی در این بند حضور یافته بودند ، زندانیان را تهدید کردند و خطاب به آنها فریاد زدند:« اینجا را تبدیل به کهریزک دوم می کنیم.»

جمله ای که بارها توسط مقامات زندان نیز خطاب به زندانیان سیاسی بند 350 تکرار شد :”اینجا (بند 350 اوین )را برای شما تبدیل به کهریزک می کنیم.”

یورش پلیس ضد شورش به بند 350 زندان اوین

این اعتراض ها همچنان در بند 350 ادامه می یابد تا در نهایت و در نیمه شب همان روز (دوشنبه)، گروهی از ماموران گارد ویژه و پلیس ضد شورش با یورش به بند 350 زندان اوین 15 زندانی سیاسی این بند را ضمن تهدید دوباره به کهریزک کردن اوین به انفرادی های بند 240 وزارت اطلاعات منتقل می کنند . اقدامی که موجب می شود هر هفده زندانی سیاسی این بند در اعتراض به این تحقیرها و توهین ها دست به اعتصاب غذا بزنند.

در حال حاضر هفده تن از زندانیان سیاسی بند 350 زندان اوین در سلول انفرادی نگهداری می شوند . برخی از این زندانیان از همان روز انتقال به سلول انفرادی دست به اعتصاب غذا زده اند و هنوز از وضعیت آنها خبری نیست . تلفن ها و ملاقات های بند 350 زندان اوین هم قطع شده است و هنوز نمی دانیم که در بند 350 اوین بر سر زندانیان چه می گذرد؟ آیا همان طور که مسولان زندان گفته اند کهریزکی دیگر در اوین درست شده است و بر زندانیان همان می رود که بر قربانیان زندان کهریزک گذشت ؟ آیا بنا به گفته های بزرگ نیا رییس بند 350 و نیروهای وزارت اطلاعات زندانیان بند 350 و معترضان همچون زندانیان کهریزک قربانی خواهند شد ؟

علی ملیحی فعال دانشجویی و عضو ادوار تحکیم وحدت، بهمن احمدی امویی روزنامه نگار، حسین نورانی نژاد روزنامه نگار و عضو جبهه مشارکت، عبدالله مومنی فعال دانشجویی و سخنگوی ادوار تجکیم، علی پرویز فعال دانشجویی، حمیدرضا محمدی فعال سیاسی، جعفراقدامی فعال مدنی، بابک بردبار عکاس خبری، ضیا نبوی دانشجوی محروم از تحصیل، ابراهیم (نادر) بابایی فعال مدنی و از جانبازان جنگ ایران و عراق، کوهیار گودرزی فعال حقوق بشر و وب نگار، مجید دری فعال دانشجویی، مجید توکلی فعال دانشجویی، کیوان صمیمی روزنامه نگار، غلامحسین عرشی، پیمان کریمی آزاد از بازداشت شدگان حوادث عاشورا و محمد حسین سهرابی راد از جمله زندانیان منتقل شده به سلول انفرادی هستند که در اعتصاب غذا به سر می برند.

همچنین سایر زندانیان بند 350 که همچنان تلفن شان قطع است به شدت نگران هم بندان خود در سلول انفرادی هستند و می ترسند بی توجهی مسولان زندان به اعتصاب غذای آنان حوادث ناگواری را برای هم بندان شان رقم بزند


26 پاسخ به “پلیس ضد شورش در اوین و تهدید زندانیان بند 350 :اینجا را کهریزک دوم می کنیم”

 1. رها گفت:

  فقط و فقط و فقط از خدا میخام آزادی تمام زندانیان سیاسی

 2. سلام گفت:

  زندان بان فیلم مارمولک هم اول وعده داد ، بعد برعکس عمل کرد و زندانی اش را به انفرادی انداخت

 3. سید سجاد گفت:

  آقای مهندس
  شما را به جدتون قسم
  در مورد این زندانیان بند 350 سکوت نکنید
  می دانم که دوستان شاید می گویند از صحبت شما دردی دوا نمی شود اما با حرف زدن شما :
  اول ) از همه خود این زندانیان وقتی خبردار شوند می فهمند تنها نیستند و قوت قلبشان می شود مخصوصآ اگبر ادنند شما شخصآ از آن ها یاد کرده اید ،
  دوم ) خانواده های آن ها می دانند که مورد توجه هستند و نسبته به فریادهایشان بزرگانی هستند که هم صدا و هم درد شوند ،
  سوم ) کودتاچیان می فهمند که شما همچنان نسبت به سرنوشت مردم و زندانیان حساس هستید و از پا ننشسته اید ،
  چهارم ) بازتاب سخنان شما در میان مردم به مراتب گسترده تر و بیشتر و صد البته موثرتر خواهد بود و اخبار این زندانیان بیشتر به گوش همه خواهد رسید ،
  پس خواهشآ به طور خاص در این مورد فجیع صحبت کنید
  ممنونیم

 4. سمیه گفت:

  عجب صبری خدا دارد.

 5. mehdi گفت:

  shoma ro be khoda jeloye edame aghaye kazemi ro begirid,khanevadeye in agha gonah daran,aghaye rafsanjani agar bachehaye khodetunam inghadr dar khatar budan baz ham saket mimundin,ye bar ham ke shode salahe hamvatanhatun ro bar salahe nezam tarjih bedin!!

 6. امیر گفت:

  برادران و خواهران بازجو و شکنجه گر ، مسئولین زندانها ، قضات عادل!، داد!ستان عمومی و انقلاب ، ماموران مامور و معذور :
  از خدا نمی ترسید ؟
  برای چند سال زندگی در این دنیا نقشه کشیده اید که اینگونه می کنید ؟
  به کدامین بها انسانیت خود را به حراج گذاشته اید؟ چه قدر ؟ چند سال؟
  نگویید که برای اسلام اینکارها را میکنید که به شما خواهم گفت این معاویه ویزید و بنی امیه و بنی عباس و… بودند که شکنجه خانه هایی سیاه داشتند به سیاهی دلها و روح هایشان و نه مولا علی
  در این روزها که روایت برادران و خواهرانم از اوین و گوهردشت به بیرون درز کرده ، حتی تصور کلمات و نوشته هایشان خواب را از چشمانم گرفته است . شما که خود عامل این فجایع هستید برای خواباندن و فراموش کردن وجدانتان از کدامین جادو استفاده می کنید؟ بر سر خود چه آوردید؟
  اگر شیعه مولا علی هستید ، کمی نحج البلاغه بخوانید لطفا ، مگر مولا نفرمود که امری را که برای خود نمی پسندی بر دیگری نیز روا مدار؟ مگر مولا نگفت که حکومتی که با زور بماند را از عطسه بزی پست تر می دانم ؟
  شما شیعه کدام امامید ؟
  برادران و خواهرانم ، فریاد حسین هنوز طنین انداز است :
  هل من ناصر ینصرنی ؟
  هنوز هم برای جبران دیر نیست … .
  یا حسین

 7. ناشناس گفت:

  daste aghaye khamenei dard nakone vaghean.

 8. ناشناس گفت:

  vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaay bar ma

 9. سبز آزاداندیش گفت:

  مرگ بر دیکتاتوری

 10. نويد گفت:

  ننگ بر ما

 11. رضا گفت:

  یک غلطی در کهریزک کردند که بوی گند رسوایی شان در عالم پخش شد.

 12. فريد گفت:

  اگه با اين كارا انساز آزاد خاموش ميشود فرزند شاه الان بر مسند كار بود

 13. ناشناس گفت:

  الهی که خدا لعنتتون کنه.این همه آه پشت سرتونه.دوست دارم ببینم لحظه جون دادنتونو….. خدایا به دادمون برس……

 14. سارا گفت:

  اللهم عجل لولیک الفرج

 15. علی گفت:

  وای بر ما و ننگ بر سکوت ما

 16. رضا ایرانی گفت:

  شب است و چهره ی میهن سیاهه
  نشستن در سیاهی ها گناهه
  تفنگم را بده تا ره بجویم
  که هر که عاشقه پایش به راهه
  برادر بی قراره.برادر شعله واره.برادر دشت سینه اش لاله زاره
  شب و دریای خوف انگیز و طوفان
  من و اندیشه های پاک پویان
  برایم خلعت و خنجر بیاور
  که خون می بارد از دلهای سوزان
  برادر نوجوونه.برادر غرق خونه.برادر کاکلش آتش فشونه
  تو که با عاشقان درد آشنایی، تو که هم رزم و هم زنجییرمایی
  ببین خون عزیزان را به دیوار ! بزن شیپور صبح روشنایی!

  بنی آدم اعضای یک پیکرند
  که در آفرینش ز یک گوهرند
  چو عضوی به درد آورد روزگار
  دگر عضوها را نماند قرار
  تو کز محنت دیگران بی غمی!
  نشاید که نامت نهند آدمی!

  الیس صبح بقریب!
  اندکی صبر! سحر نزدیک است!

 17. n گفت:

  وای بر ما آخه پس ما این بیرون باید چی کارکنیم دارم خل میشم

 18. اميدوار گفت:

  خواننده محترم لطفا جو زده نشويد تاريخ از اين قصه ها ي پر غصه زياد داره .منتظر بمانيد

 19. محمد حسین گفت:

  من به دوستانم گفته ام، در حال حاضر تقابل اصلی در جامعه ایرانی تقابل سنت با تجدد نیست، که این دو دیگر تا حد زیادی با یکدیگر آشتی کرده اند؛ بلکه تقابل فهم تعدادی قضایای اولیه با بدویت است.
  کنش های افرادی مانند احمد خاتمی (فریادهای خشمگینانه پشت میکروفن و درخواست اشد مجازات از قوه قضاییه) و محسنی اژه ای (گاز گرفتن آقای سحرخیز که در نوع خود بی نظیر است) و قتل های زنجیره ای و تهدیدات حسین شریعتمداری نمونه ای است که می توان آنها را در طبقه رفتار های بدوی دسته بندی کرد.
  موارد اشاره شده شده در این خبر هم نشانه دیگری است از بدویتی که عده ای با گشودن عقده های فرویدی انجام می دهند. اگر کسی می تواند توضیح دهد که چگونه بعد از دوران اصلاحات و بعد از آشکار شدن چشم اندازی جدید برای ایران، چگونه می شود که تاریخ انسان های اولیه را در چنین جامعه ای زنده می کند؟

 20. emin گفت:

  merg ber dıktator ve vay ber haleman ager saket bemanım ke ruzı ham nobetm ma mısheved

 21. ناشناس گفت:

  این معنای حکومت عدل علی ست! این معنا را به خاطره خود بسپارید! این معنا را به خاطره تاریخ ایران بسپارید. ملت به اعتصابیون بپیوندد، من و خانواده ام اعلام اعتصاب می کنیم.

 22. آرش گفت:

  آقای مهندس موسوی و آقای کروبی ! سکوت نکنید ، تهدید را جدی بگیرید .

 23. یاشیل گفت:

  سرور آزادگان جهان: اگر دین ندارید لااقل در دنیایتان آزاده باشید.

 24. حمید گفت:

  عجب قصه جالبی بود با تشکر از داستان نویس محترم سرگرم شدیم.

  • خلیل گفت:

   آقای حمید
   این عین واقعیته من بدتر از اینو هم از یکی از دوستام که دو هفته بازداشت بود شنیدم. درحالیکه بهش گفته بودن که چیزی نگه و تعریف نکنه ولی چون دوست صمیمیم بود به من گفت. ازشون حمایت کن تا روزی که خدا اون جنایتکارها رو با حامیانشون محاکمه کن.

 25. shahram گفت:

  آفرین بر حکومت مردم مدار مهرورز…..که اینگونه با روشنفکرانش مهرورزی می کنه.