سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » “آقای احمدی نژاد من که سوال خود را به مسئول كنترل سوالات ارائه کرده بودم…”...

“آقای احمدی نژاد من که سوال خود را به مسئول كنترل سوالات ارائه کرده بودم…”

چکیده :آقاي رئيس جمهور، جالب است بدانيد كه من همان خبرنگار پيراهن نارنجي هستم كه حضرتعالي سه بار فرموديد سوال خود را بيان كنم، اما مجري و مجريان جلسه اجازه حضور در پشت تريبون را با وجود دستور جنابعالي به من...


روزنامه سياست روز نوشت:

در تاريخ دوشنبه هفتم تيرماه دكتر محمود احمدي‌نژاد اقدام به برگزاري يك مصاحبه مطبوعاتي كرد كه به صورت زنده از شبكه خبر و راديو سراسري پخش شد.

متاسفانه در مصاحبه‌هاي رئيس جمهور و در حالت كلي نحوه اطلاع رساني دولت‌هاي نهم و دهم، شاهد اتفاقاتي هستيم كه با مشي عدالت‌طلبانه رئيس جمهوري و نظرات وي در حوزه نقد و نقادي تناقضات بسياري دارد.

به عنوان نمونه، در سه مصاحبه مطبوعاتي اخير رئيس جمهوري هيچگاه فرصت طرح سوال به من نرسيده و جالب آنكه در دو مورد از اين سه مصاحبه مطبوعاتي، به عنوان نماينده دو رسانه حضور داشتم. يكي خبرنگار حوزه دولت روزنامه سياست روز و ديگري خبرنگار حوزه دولت يكي از پايگاه‌هاي اطلاع رساني دولتي!

از آنجايي كه در مصاحبه اخير احمدي‌نژاد، مسئولين برگزار كننده مجددا فرصت طرح سوال به من ندادند، مجبورم از اين طريق سوالاتي را مطرح كنم و اميد است اين سوالات را حمل بر تخريب دولت و رئيس جمهوري نكرده و يا حداقل آنها را به استماع دكتر احمدي‌نژاد برسانند.

1 – آقاي رئيس جمهور،

بر اساس كدام ضابطه قانوني و يا حداقل عرف مرسوم، واحد اطلاع رساني نهاد رياست جمهوري از خبرنگاران مي‌خواهد كه سوالات خود را پيش از طرح در جلسه به اطلاع آنها رسانده و اگر سوالي به ديده آقايان خوش نيامد، خبرنگار و رسانه‌ فوق را به راحتي از انجام وظيفه خود كه پرسشگري است و در اين رابطه رهبري معظم انقلاب نظرات صريح و روشني دارند، محروم مي‌كنند؟

2 – آقاي رئيس جمهور،

به چه دليل در سه مصاحبه قبلي حضرتعالي به من و به عبارت بهتر به دو رسانه‌اي كه نمايندگي آن را برعهده داشته و دارم، عليرغم اينكه سوال خود به اطلاع مسئول كنترل سوالات خبرنگاران!! ارائه كرده بودم، اجازه طرح سوال ندادند؟

آقاي رئيس جمهور، جالب است بدانيد كه من همان خبرنگار پيراهن نارنجي هستم كه حضرتعالي سه بار فرموديد سوال خود را بيان كنم، اما مجري و مجريان جلسه اجازه حضور در پشت تريبون را با وجود دستور جنابعالي به من ندادند؟

3 – آقاي رئيس جمهور،

تاكنون يك بار از خود و يا مسئولان واحد اطلاع رساني و روابط عمومي نهاد رياست جمهوري سوال كرده‌ايد كه چرا همواره يك تعداد رسانه‌هاي خاص در مصاحبه‌هاي شما فرصت طرح سوال مي‌يابند و جالب آنكه حتي ترتيب سوال كنندگان نيز تغيير نمي‌كند؟

در مصاحبه مطبوعاتي روز دوشنبه جنابعالي، به محض ورود از آقاي … كه مسئوليت …. نهاد رياست جمهوري را برعهده دارد، خواهش كردم حداقل اين بار اين اجازه را به من بدهند. ايشان فرمودند ترتيب سوالات بر اساس ساعت ورود خبرنگاران است و هر خبرنگاري كه زودتر آمده باشد، پيش از ديگران فرصت طرح سوال مي‌يابد.

از آنجا كه اين حرف را پيش‌ از اين بارها شنيده بودم، همان موقع ساعت خود را به ايشان نشان داده و گفتم “ببينيد تا اين لحظه خبرنگاران بسياري از رسانه‌ها نيامده‌اند. اميدوارم اين بار اجازه طرح سوال به من بدهيد. اما ….

4 – آقاي رئيس جمهور،

تاكنون يك بار از خود و يا مسئولان واحد اطلاع رساني و روابط عمومي نهاد رياست جمهوري سوال كرده‌ايد كه چرا در سفرهاي استاني و يا سخنراني‌هاي شما تنها چند رسانه خاص دعوت مي‌شوند؟

جالب است بدانيد در سفر دو هفته گذشته شما به عسلويه و عقد قراردادهاي پارس جنوبي خبرنگار يك رسانه تخصصي حوزه نفت و گاز كه متعلق به وزارت نفت هم هست، تقاضا داشت به دليل مرتبط بودن برنامه با فعاليت آن رسانه، حداقل اينبار اجازه همراهي به عنوان خبرنگار با تيم خبري رياست جمهوري را داشته باشد. اما ….

5 – آقاي رئيس جمهور،

چرا برنامه‌ خبري روزهاي چهارشنبه هيئت دولت كه خبرنگاران رسانه‌هاي مختلف مي‌توانستند بدون مانع سوالات خود را از جنابعالي و وزراي كابينه مطرح كنند، تا اين اندازه محدود شده است؟ دعوت از چند رسانه خاص در روزهاي يكشنبه ديگر چه فلسفه‌اي دارد كه ما از آن اطلاعي نداريم و حتي يك بار هم به اين جلسه دعوت نشده‌ايم.

6 – آقاي رئيس جمهور،

شايد براي شما اين سوال پيش نيامده باشد، اما براي خبرنگاران و رسانه‌هاي داخلي همواره اين سوال مطرح است كه چرا حضرتعالي تاكنون ده‌ها بار با رسانه‌هاي خارجي (آنهم رسانه‌هايي از آمريكا و انگليس و آلمان و … ) به صورت اختصاصي مصاحبه‌كرده‌ايد، اما تاكنون حتي يك رسانه مستقل و يا حتي دولتي (به غير صدا و سيما) چنين فرصت مهمي را پيدا نكرده است.

آقاي رئيس جمهور،

شما و تيم همراهتان در دولت، بارها از عدم اطلاع رساني صحيح عملكرد دولت‌ گلايه‌‌ها كرده‌ايد. خودتان انصاف دهيد، وقتي حتي فرصت طرح يك سوال نداريم و هرگونه حمايت تنها به سمت رسانه‌هاي خاص روانه شود، از كجا بايد بدانيم شما و همكارانتان در دولت چه كرده‌ايد و مي‌كنيد كه بخواهيم آن را به اطلاع مردم برسانيم.

آقاي دكتر احمدي‌نژاد، به عنوان يك دلسوز. اجازه دهيد راحت‌تر و صميمانه‌تر با شما صحبت كنم. به عنوان يك بچه‌ محل قديمي از حضرتعالي تقاضا دارم در تيم اطلاع‌رساني نهاد رياست جمهوري تجديد نظر جدي بفرماييد تا اينگونه خبرنگاران و رسانه‌ها مورد بي مهري اين افراد قرار نگيرند.


18 پاسخ به ““آقای احمدی نژاد من که سوال خود را به مسئول كنترل سوالات ارائه کرده بودم…””

 1. ناشناس گفت:

  این سئوالات را بهتره از مدیر مسئول سیاست روز بپرسی … او به شما خواهد گفت چرا زیر این علم سینه می زد …

 2. ناشناس گفت:

  موافقم ولی…..این درد را درمان نیست

 3. ناصر گفت:

  گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من آنکه البته بجائی نرسد فریاد است .

 4. hoshyar گفت:

  iran azad tarine keshvare donyast (aghaye ahmadinejad)ghbaesh konid ba tala ta baraye naslhaye ayande bemanada chand chehregye kasany ke edeaye eslam va mosalmanyat mikonand

 5. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  سلام
  آقای روزنامه نگار و عضو محترم رکن چهارم دموکراسی
  این آقایی که نام بردی رئیس دولت است و نه رئیس جمهور ! شما که باید فرق بین این دوتا را بگذاری.

 6. نور حق گفت:

  به قول یکی از بچه ها مثل اینکه ایشون از خواب سیصد ساله اصحاب کهف به تازگی برخواسته اند!

 7. nashenas گفت:

  malume chera ejaze nadaan , bara inke mitrarsan baz charand bege o ye rosvaeie jadid be bar biare barashun hala khube soal ha ro az ghabl ham midune o bazam……,

 8. ایرانی سبز گفت:

  احمدی نژاد:این قدر سوال کن تا سوال دونت پاره بشه!

 9. مرگ بر دیکتاتور گفت:

  از کسی که هاله نور می بیند انتظاری بیش از این نیست !

 10. ناشناس گفت:

  نامه شما مانند آب در هاون کوبیدن است . از ظالم به ظالم شکایت کردن است ! امکان ندارد سیاستهای نهاد ریاست جمهوری بدون نظر احمدی نژاد اعمال شود. واقعیت این است که … دوست ندارد سوال غیر دلخواهش انجام شود !

 11. حامی جنبش ازادی خاه سبز اندیش گفت:

  خبرنگار محترم شما اگر معنی دیکتاتور را میدونستید هیچ موقع چنین سوالاتی به ذهنتان خطور نمیکرد

 12. همه رنگها منهای سبز را دوست دارم گفت:

  مشخص موقع نوشتن این متن گریه هم میکردی
  آخی اشکال نداره دفعه بعدی 5 تا سوال بپرس تا دلت خنک بشه
  گریه نکن عزیزم!!!!!!!!!

 13. مهرداد نصرتی مهرشاعر گفت:

  یکی از برزترین شاخصه های سیستم اطلاع رسانی بسته همین است .چنانچه سئوالی نامطلوب مطرح شود پاسخ هرچه که باشد به ضرر آن سیستم بسته خواهد بود ولو آنکه طرف بگوید که اصلا به این پرسش پاسخ نمی دهم. خودم چند وقت پیش این مسئله را تجربه کردم و طرف مقابل با زیرکی و به بهانه های غیرمنطقی از حضور بنده در آن جلسه ممانعت بعمل آورد . تازه او یکی از زیر دستان رئیس دولت بود نه خود رئیس.

 14. رضا گفت:

  باید سوالات خود را به زبان عبری بپرسی عزیز. فارسی ….

 15. سينا گفت:

  خبرنگار محترم
  شما هم دل خوشي داري!
  اين حرفا رو به كي ميزني!؟

 16. بي قرار گفت:

  ديرزماني ست كه دراين سرزمين گوش شنوايي نيست.

 17. سبز سبز گفت:

  این شخص رییس جمهور ما نیست!!!
  ادب مرد به ز دولت اوست

 18. مهرداد گفت:

  چرا فقط نظراتی که به نظام توهین میکنن نشون میدین. شما که دم از آرادی میرنین.