سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » کعبی: دولت نرخ واقعی تورم را به مردم اعلام نمی‌کند...

کعبی: دولت نرخ واقعی تورم را به مردم اعلام نمی‌کند

چکیده :دولت ابتدا اصرار فراوانی برای اجرای این طرح داشت اما حالا که مجلس در نهایت همکاری این قانون را تصویب کرده است، در اجرای این قانون تعلل می...


نایب رییس کمیسیون انرژی با اشاره به تاثیر مستقیم قیمت حامل‌های انرژی بر زندگی مردم خواستار شفاف سازی دولت در مورد چگونگی هدفمند کردن یارانه‌ها و ارائه برنامه‌ای مدون و مشخص در این مورد به مردم و نمایندگان شد.

به گزارش خانه ملت، عبدالله کعبی ضمن انتقاد شدید از تاخیر دولت در اجرای هدفمندی یارانه ها گفت: دولت ابتدا اصرار فراوانی برای اجرای این طرح داشت اما حالا که مجلس در نهایت همکاری این قانون را تصویب کرده است، در اجرای این قانون تعلل می کند.

عضو فراکسیون خط امام(ره)مجلس با اشاره به تاثیر مستقیم قیمت حامل های انرژی بواسطه افزایش قیمت حمل و نقل گفت: دولت هنوز ظرفیت ها در بخش حمل و نقل عمومی، ریلی و هوایی را آنچنان که متناسب اجرای قانون هدفمندی است بالا نبرده و با افزایش قیمت حامل های انرژی باید شاهد تاثیر نامطلوب این تاخیر در ظرفیت سازی بر زندگی مردم باشیم.

رییس کمیسیون انرژی همچنین با انتقاد از دولت برای اعلام نکردن نرخ واقعی تورم گفت: دولت باید نرخ واقعی تورم را به مردم اعلام کند تا بعدها با اجرای قانون هدفمندی، مردم دچار مشکل مضاعف نشوند.

وی همچنین در مورد افزایش قیمت ها گفت: هنوز که یارانه حامل های انرژی را حذف نشده است، کالاها گران شده است و به این ترتیب به خاطر تاخیر در بالا بردن ظرفیت ناوگان حمل و نقل با اجرای قانون هدفمندی کمک های نقدی به مردم مفید نخواهد بود و مردم ما که عطش خرید دارند با دریافت این کمک های نقدی دچار مشکلات بیشتری خواهند شد.

کعبی همچنین در مورد افزایش قیمت برق صنعتی که توسط وزارت نیرو اعلام شده نیز گفت: این امر قطعا در بحث تولید، مشکل ایجاد خواهد کرد و باعث ایجاد گرانی زود هنگامی خواهد شد که بر اثر فشار بر کارخانجات بوجود می آید.


4 پاسخ به “کعبی: دولت نرخ واقعی تورم را به مردم اعلام نمی‌کند”

 1. سبزینه گفت:

  مردم که می فهمند

 2. ناشناس گفت:

  از شب عید قیمت ها همین طوری داره می ره بالا. احتیاج نیست چیزی به مردم بگن ما تورم رو با گوشت و استخوانمان حس می کنیم

 3. بیدارسبز گفت:

  اگر نرخ واقعی تورم را میخواهید بدانید به سراغ مردم بروید.

 4. سبز گفت:

  دولت خیلی چیزها رو به مردم اعلام نمی کنه. نرخ تورم که چیزی نیست.