سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سیاستهای موسیقی دولت احمدی نزاد: تحریم شجریان و ناظری، دعوت از معین و بیژن مرتضوی...

سیاستهای موسیقی دولت احمدی نزاد: تحریم شجریان و ناظری، دعوت از معین و بیژن مرتضوی

چکیده :نظیر این اتفاق در عرصه سینما نیز رخ داده و در حالی که سینما گرانی چون جعفر پناهی و تهمینه میلانی به زندان می افتند و بهمن فرمان ارا ممنوع الکار می شود، دفتر ریاست جموری با هزینه های میلیونی از نمایشگاه هدیه تهرانی حمایت می کند و برای محمد رضا گلزار دیدار خصوصی با رئیس دولت برقرار می...


بعد از اعلام خبر حضور حبیب محبیان خواننده لس آنجلسی در ایران به دعوت مستقیم دفتر ریاست جمهوری روز گذشته خبری مبنی بر سفر معین و بیزن مرتضوی به تهران نیز با دعوت رحیم مشایی منتشر شد.

خبرآنلاین گزارش داد: معین روز چهارشنبه هفته گذشته وارد تهران شده است و بیژن مرتضوی نیز در ویلایی در شمال کشور اقامت دارد.

این دو خواننده لس آنجلس نشین، دیدار با یک مقام ارشد دولتی را در برنامه دارند.

به گزارش میزان، در ایام بعد از کودتای 22 خرداد سال گذشته مسوولین فرهنگی حکومتی نتوانستند صدای اعتراض امیز هنرمندان برجسته ایران نظیر شجریان و ناظری را خاموش کنند و استاد محمد رضا شجریان ضمن اعتراض شدید به سخنان احمدی نژاد اعلام نمود که خود را جدا از ملت ایران و حرکت اعتراضی آنان نمی داند.

به همین دلیل نیز این هنرمندان و جمعی دیگر از اساتید متعهد موسیقی ایران در لیست سیاه وزارت ارشاد قرار گرفتند و از تداوم فعالیت انها در ایران ممانعت به عمل آمد و در مقابل اسفندیار رحیم مشایی رئیس رفتر رئیس جمور با دعوت از خوانندگان پاپ لس آنجلسی در نظر دارد نمایی از آزادی در عرصه موسیقی را به نمایش بگذارد.

نظیر این اتفاق در عرصه سینما نیز رخ داده و در حالی که سینما گرانی چون جعفر پناهی و تهمینه میلانی به زندان می افتند و بهمن فرمان ارا ممنوع الکار می شود، دفتر ریاست جموری با هزینه های میلیونی از نمایشگاه هدیه تهرانی حمایت می کند و برای محمد رضا گلزار دیدار خصوصی با رئیس دولت برقرار می نماید.


50 پاسخ به “سیاستهای موسیقی دولت احمدی نزاد: تحریم شجریان و ناظری، دعوت از معین و بیژن مرتضوی”

 1. سبز گفت:

  چه شود؟ …

 2. سبز گفت:

  خون شهدا کجا رفت. دلم براي شهداي جنگ عراق بيشتر از همه ميسورد..

 3. ناشناس گفت:

  بعید می دانم این خبر صحت داشته باشد

 4. ایرانی سبز گفت:

  مرگ بر این دولت مردم فریب

 5. باران سبز گفت:

  بزن باران که دين را دام کردن

  شکار خلق و صيد خام کردند

  بزن باران خدا بازيچه ای شد

  که با آن کسب ننگ و نام کردند

 6. هنردوست گفت:

  چه ميكنه اسفنديار عشق هنر !!!
  همين روزا بايد منتظر ريكي مارتين و جنيفر لوپز و …بقيه هنرمندان متعهد باشيم راستي ميشه يه مراسم هم براي زنده ياد مايكل بگيرن

 7. رضا گفت:

  وقتي دروغ محور سياست بشود دوام امور كم شده و حكام به هر ابزاري متوسل مي شوند…..

 8. برگ سبز گفت:

  “کبوتر با کبوتر باز با باز ” !!! آقایان مکتبی و متعهد دیگه چه می کنند؟

 9. ناشناس گفت:

  بعید است همچین خبری صحت داشته باشد.ما طرفدار آزادی هستیم ولی نه به صورت موقت و برای فریب افکار.به هر حال این خبر دروغ است

 10. سينا گفت:

  مشکل شما چيه؟ اگه مشکلتون اينه که اين هنرمندان مثل معين و بيژن مرتضوي چرا به دعوت کودتا چي ها پاسخ مثبت دادند من هم با شما موافقم که نبايد اين کار رو مي کردند.اما اگه مي خواين بگين اين آقايون چون لس آنجلس نشينن هنرمند نيستن سخت در اشتباه هستيد.کافيه يه نگاهي به جمعيتي که براي کنسرت هاشون ميان بندازين.اين شيوه ي برخورد بيشتر برازنده ي رجا نيوزه تا سايت کلمه.من همون طور که از صداي استاد شجريان لذت مي برم از بعضي از ترانه هاي اين آقايون هم خوشم مياد.قرار نيست شما براي مردم سليقه تعيين کنيد.

  • mohammad گفت:

   سینای عزیز طبق گفته آقای موسوی ما همه می خواهیم با هر سلیقه ،رنگ ،نژاد ، گویش و زبان بدون هیچ دغدغه ای در کنار هم زندگی کنیم ولی سیاست های پر دروغ و فریب این حکومت که از یک طرف با گشت های ارشاد و نام های جدید برای سرکوب مردم جنبش و از طرف دیگر با فشارهای غیر متعارف باعث منزوی کردن خیلی از افراد کارآمد این سرزمین وعملا اخراج نخبه های این مملکت چه در حوزه هنر ،و چه در حوزه علوم مختلف .جایگزین کردن چنین افرادی فکر می کنید چقدر هزینه دارد. ( بدلیل اینکه نمی خواهند فهمیدن در این مملکت جایی داشته باشد ناکارامدی این دولت کودتایی را این افراد زودتر می فهمند چون افراد نخبه می فهمند که این دانشگاه به چی احتیاج دارد وفلان جا به چی و بعد مشخص می شود این همه دلار بدست آمده کجا ها حیف و میل می شود.)

 11. 349 گفت:

  مطمئن باشید که کوچکترین عقل و نقشه و برنامه ریزی پشت این کار هم مثل بقیه کارهایشون وجود نداره چون تا چند روز دیگه صدای مراجع در می اید و آونوقت دوباره همشو جمع می کنن و از دوباره پول بیت المال و….

 12. مانی گفت:

  ننگ بر این دولت مردم فریب

 13. سامان گفت:

  بی انصاف نباشید
  بیژن مزتضوی یکی از بزرگترین موسیقیدانان و ویالونیستهای جهان هست که شاگردانش سرشناسند
  به نظر من بیژن بیشتر از شجریان نباشد کمتر نیست

 14. فرمان گفت:

  ظاهرا این حماقت و نگاه عامه(بی سوادی) فقط در ذهن و رفتارهای ایرانی های داخل نیست و لس آنجلسی ها هم دچار این بیماری و جهالت هستند!

 15. بسیجی خمینی گفت:

  ببینید کی گفتم ! حکم این اسفندیار واسه این نظام ، حکم شاهپور ریپورتره برای نظام مصدق … عکس مصدق را هنگام محاکمه که دیدن ، شاهپور کنار مصدق ایستاده با افتخار و زیر عکس اختصاصی خودش نوشته :” ماموریت انجام شد ” ! حالا کی زیر عکس کی یه همچه چیزی مشایی بنویسه ، بشینید و تماشا کنید !

 16. محمد گفت:

  جای آن است که خون موج زند در دل لعل
  زین تغابن که خزف می‌شکند بازارش
  اما
  در چنان وقت که طوفان بلا برخیزد
  عزت نوح بخواری پسر کم نشود
  خصم بی آب اگر انکار کند طبع مرا
  آب دریا به اراجیف شمر کم نشود
  جم اگر اهرمنی سنگ زند بر جامش
  قیمت لعل بدخشان به حجر کم نشود
  دیو اگر گردن طاعت ننهد انسانرا
  همه دانند که تعظیم بشر کم نشود
  کاه اگر کوه شود سر بفلک بر نزند
  ور سها کور شود نور قمر کم نشود
  دشمنم گر بگدازد ز حسد گو بگداز
  جرم کفار بتعذیب سقر کم نشود
  گر گیا خشک مزاجی کند و طعنه زند
  باغ را رایحه‌ی سنبل تر کم نشود
  چه غم از منقصت بی هنران زانکه بخبث
  رفعت و رتبت ارباب هنر کم نشود
  گر چه هست اهل خرد را خطر از بی خردان
  حدت خاطر دانا بخطر کم نشود
  سخنم را چه تفاوت کند از شورش خصم
  که بشوب مگسی نرخ شکر کم نشود
  جوهری را چه غم از طعنه‌ی هر مشتریی
  که بدین قیمت یاقوت و گهر کم نشود
  مکن اندیشه ز ایذای حسودان خواجو
  نطق عیسی بوجود دم خر کم نشود
  سنگ بد گوهر اگر کاسه‌ی زرین شکند
  قیمت سنگ نیفزاید و زر کم نشود
  گفته‌اند این مثل و من دگرت می‌گویم
  که به تقبیح نظر نور بصر کم نشود

 17. سبز سبز گفت:

  البته من خودم معین رو دوست دارم ولی حالم از این دولت مردم فریب به هم میخوره .میخواد چی رو ثابت کنه ؟بله ! خانوم برادر من تو امام زاده صالح حبیب و محمد رو دیده بود که داشتن تو حیاط امام زاده صالح عکس می انداختند و خانوم برادرم از تعجب شاخ در اورده بود و حالا میخوان مثلا اینا بگن ما خیلی کشور ازادی هستیم؟

 18. yek doost گفت:

  khaheshan matne neveshtaro tashih konid.mardom be hame ina alghe daran.moine badbakht khob chera nabayad byad vatanesh.ina daran sooe estefade mikonan.to rokhoda shoma dige nagin los angelesi.tooye in mamlekate ghamzade ,salha mardom ba sedaye hamin moin taskin migereftan

 19. ناشناس گفت:

  خواهش مي كنم آقا يا خانم سبز نفرماييد اين حرف رو ! خون شهدا چه ربطي به حضور اين خواننده ها داره ؟ مگه اينها ايراني نيستن ؟ چرا نبايد بتونن بيان ايران ؟ و مگه چي مي خونن ؟
  خوب اگر اين رويه ادامه دار بشه كه خوبه ولي موضوع اينه كه اينها اصولا طرز فكرشون اين نيست و از همه مستبد تر هستن فقط يك سي ژست سياسيه .

 20. ناشناس گفت:

  اقای سینا این صرفا یک خبر هست. من که برداشت شما رو از خبر نداشتم. بحث کی هنرمند تره نیست. همه میدونند که اقایان حبیب معین و بیژن مرتضوی محبوب دل مردم هستند بحث مردم فریبیه دولت هست که اینجوری میخواد پایگاه مردمی به دست بیاره!

 21. کنتورچی گفت:

  آخ جون . چه بشود که از نزدیک
  یه حلقه طلائی معین رو از نزدیک بشنویم
  یا
  صدای ویلون بیژن مرتضوی رو همینجا بصورت زنده گوش کنیم.

  شما هم آقای کلمه زیاد خودشو ناراحن نکن و نگران شجریان و ناظری نباش . شجریان و ناظری تحت هر شرایطی جایگاه خودشون رو در موسیقی و آواز ایران داشته و خواهند داشت و چه چیزی بهتر از اینکه آنانی که در خارج از ایران هستند هم بتوانند برگردند ایران و همه در کنار هم باشیم. حالا اگر ترفند دولت این باشد که با آوردن مثلا” معین و مرتضوی با شجریان و ناظری مقابله کند. کاش بیشتر از خوانندگان اونطرفی دعوت کنند. خیالتون تخت همشون برای مردم ایران عزیز هستند.

 22. ناشناس گفت:

  man ham shajarian , ham moein ,ham panahi ra doost daram . gharar nabood kalemeh mesle fars news bashad . ya hosen , mir hosein

 23. الهه گفت:

  متاسفانه بعضی وقت ها توی سایت های که خودشان رو طرفدار جنبش سبز می دونند یک چیزایی می خونم که اون وقت به همه چیز شک میکنم. مطمئن نیستم همه ی چیزایی که الان می گم برای سایت شما بوده چون ممکن هست برای جرس بوده باشد ولی در هر حال این کاملا مشخص است که خط مشی شما یک چیز است. اول اینکه در مورد این خوانندگان “لس آنجلسی” حرف زدید، نفهمیدم منظورتون این بوده که چون لس آنجلسی هستند مورد تقبیح قرار گرفته اند یا نه. اگر اولی باشد که باید بگم وا مصبیتا داریم از چاه در می آییم و می ریم توی یه چاه عمیق تر. خواهش می کنم توهین نکنید، به جای مردم تصمیم نگیرید. یا یه مثال دیگه یه خبر خوندم که گفته بود رحیم مشایی سابقه جنگ ندارد و البته قصدش توهین بود و اینکه بگد چون جبهه نرفته پس حق ندارد حرف بزند که اگر این جور باشد ما نسل 20 تا 30 ساله اصلا حق حرف زدن نداریم.اخیرا هم در پایگاه جرس در مورد آیت الله خامنه ای یک نظر سنجی برگزار شده و از ایشان ” آقای خامنه ای” نام برده شده. حذف آیت الله از ابتدای نام ایشون همون قدر بد هست که به آیت الله صانعی گفتند شیخ صانعی.
  این سه تا رو برای مثال عرض کردم، وگر نه مورد خیلی بیشتر از این هاست. بعضی وقت ها که بعضی خبر ها رو می خونم به این نتیجه می رسم که هیچ فرقی بین ما و دولت کودتایی ها نیست و فقط در دو موضع متفاوت هستیم بعید نیست اگر این جور بخواهیم ادامه بدیم چند سال دیگه خودمون باید شاهد یه جنبش دیگه علیه خودمون باشیم.
  ما این دفعه نمی خواهیم اشتباه کنیم و 30 سال بعد جوابگوی بچه ها مون باشیم.
  ممنون

 24. رضا گفت:

  حيف جميله پير شده و گرنه ………

 25. علی گفت:

  چه قدر مردم فریبند…..

 26. majid گفت:

  شما جوری وانمود میکنید معین و بیژن مرتضوی مرتد هستند و این آقایون پیغمبر خدا ..
  چه اشکالی داره اینها هم به مام وطن برگردند .. بنظرم اگه بشه باید شرایطی پیش
  بیاد ابی و داریوش و سیاوش قمیشی هم برگردند … اگه خبر صحت داشته باشه
  من از دولت نهم تشکر میکنم …

  • علی از قم گفت:

   مجید جان دلبندم کجایی این نوشته مرتد نوشته من پیدا نکردم میشه راهنمایی کنید

  • مانی افشار گفت:

   اصلا می خوای اندی ، لیلا فروهر ، کامران هومن ، سندی ، گوگوش و همه و همه به ایران بیان؟؟
   دادا طوری حرف میزنی که اینگار ایران از دست این رمال ها و دغل باز ها آزاد شده:-)
   درضمن سایت کلمه فقط بر حسب اون عنوان سایتش آمد و این خبر را در سایت منتشر کرد.
   و بار دیگر ، درضمن بگویم که سایت کلمه هیچ مشکلی ندارند با این خبر که 2 خواننده به ایرن آمدند. سایت کلمه و مردم سبز ایران با این مشکل دارند که این دولت برای فریب دادن و منحرف کردن ذهن و افکار عمومی ، دست به هر کاری میزند. همان دیدار مشایی با نیکی کریمی و هدیه تهرانی ، نشان دهنده خیلی مسائل است.
   امیدوارم که شما زیاد به دل نگیرید.

   یا حق

 27. ناشناس گفت:

  اگر خبر صحت داشته باشد عمر کاری این دو خواننده تمام است. مردم ایران با کسی شوخی ندارند.

 28. داود گفت:

  کسی که خائن به وطن نباشد فرزند ایرا ن است خوش امدند

 29. ناشناس گفت:

  این دولت لیاقت شجریان رو نداره…خلایق هر چه لایق

 30. sss گفت:

  این کارها فقط عوام فریبی است و بس.ما کجا و ازادی کجا این هنرمندان لس آنجلس نشین نباید خود را بفروشند به حکومتی که رحمی به هیچ کس نداردو مردم باید این را بفهمند

 31. حاشیه نشین گفت:

  یادمان باشه همه آدم ها و هنر مندان نمی توانند مثل شجریان یا ابی و داریوش نظایر انها در برابر دولت بایستاند و ما هم نباید بی طرفها یا غیر سیاسی ها را بخاطر این موضعشان با چوب لوس انجلسی و غیره تحقیر کنیم . مهم این است که هنر مندان در برابر مدمشان قرار نگیرند. حالا اگر سیاسی بودند و فعال چه بهتر .ادبیات کلمه در برخود با معین و مرتضوی قابل دفاع نیست

 32. کاوه گفت:

  دررود به شرف استاد شجریان و استاد ناظری که به ملت خودشون پشت نکردند وننگ باد بر کسانی که به فکر گریه خانواده هایی نداها وسهراب ها نیستند.

 33. رسول گفت:

  به نظر من آمدن معین و بیژن مرتضوی فکر خوبی است ولی حیف که نیت از چنین کاری خیر و پاک نیست ای کاش خود این آقایون میدانشتند بازیچه دست چه کسانی شده اند

 34. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  سلام
  روزنامه کیهان چیزی راجع به سفر خواننده های اصیل ولی فراری به ایران اسلامی و ولایی ننوشته ؟

 35. ablack... گفت:

  ایول… کی میشه کنسرت داریوش و افتخاری بزارن؟ رجب پور قهرمان… داریوش و بردار بیار!

 36. سبز گفت:

  اومدن معین و مرتضوی که خیلی هم خوبه! خواهشا منحجرانه ننویسین. حداقل آخرش می گفتین که با نیت فریب مردم و تحریم اساتید موسیقی ایران مخالفیم نه با دعوت خوانندگان ایرونی!
  این اولین خبری هست که توش صدای پای تحجر شنیده می شه، امیدوارم دیگه شاهد همچین خبری نباشیم! اینجا که فارس نیوز نیست!

 37. ناشناس گفت:

  آقا به محموت بگید جونه مادرش … شهرام شهپره رو هم دعوت کنه.

 38. پوریا گفت:

  آنها نیز هم وطن های ما هستند ولی امیدواریم در دام عوام فریبان نیفتند انوقت دیگر هیچ محبوبیتی نزد مردم نخواهند داشت

 39. سبز اندیش گفت:

  وظیفه ی اصلی این دولت دست انداختن همه ی مردم ساده لوح ایران است.

 40. علي گفت:

  به سلامتي ! با اين كار ، همان چهار تا طرفدار خودشون رو هم از دست مي‌دهند.

 41. ناشناس گفت:

  پس داریوش و ابی و سیاوش فیشی چی

 42. رکسانا گفت:

  به نظر من هیچ اشکالی نداره، کم کم داره خوشم میاد…ایووووووووووووووووووووول به مشایی.

 43. رضا گفت:

  این نظر مال این خبر نیست. لطفاً اینجا درج نشه. فقط میخواستم جواب گله شما رو بدم که از تندی نظر من ناراحت بودین.

  باشه دیگه تند نمینویسم. ولی بخدا از تو جگرم درمیاد این حرفها. باشه. ولی فکری به حال ما دلشکسته ها، مثلاً آزاده ها، مثلاً جانبازها هم بکنید که با اعتقاد رفتیم، با اعتقاد ایستادیم و با اعتقاد هنوز هم هستیم. شما که من رو نمیشناسین پس راحت تر میتونم حرفم رو بزنم. توی بدنم ترکشها دارن مانور میدن. هنوز هم بعد از 22 سال، پشت کمرم پر از رد پای کابلها و سوراخهای سیم خاردارهایی هست که از عراقیها خوردم. وطنم رو دوست دارم. مردمم رو دوست دارم. زیاد هم مذهبی نیستم و جانماز هم آب نمیکشم. ولی ما را هم دریابید.

  یا علی

  کلمه :
  دوست عزیز تحریریه کلمه دست شما را می بوسد. عبارتی که در هنگام نظر گذاشتن دیدید به تحریریه ارتباطی ندارد . این عبارت به صورت اتوماتیک برای برخی نظرات می آید و مربوط به سیستم امنیتی سایت است و جای نگرانی و دغدغه نیست . صرفا باید ارسال نظر را تکرار کنید .

 44. ناشناس گفت:

  اقعا براي بعضيا كه با همين خبر گول دولتو خوردن متاسفم. بعضي وقتا فكر ميكنم ما ليلقت بيشتر ازينارو نداريم

 45. ناشناس گفت:

  حرف سر امدن معین و مرتضوی به وطن نیست ولی چرا به دعوت مشایی چون هر ادم دانایی میفهمد که فرهنگ و هنر برای امثال مشایی ارزشی ندارد و اینها همه چیز رابازیچه میدانند.

 46. یاس گفت:

  لطفا از استاد شماعی زاده هم دعوت کنید