سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پیام میرحسین موسوی در باره بی حرمتی های سازمان یافته چهاردهم خرداد...

پیام میرحسین موسوی در باره بی حرمتی های سازمان یافته چهاردهم خرداد

چکیده :آیا جای آن نیست که سوال شود با این همه سیاست های غلط انداز و غیرشفاف و مهلک چه کسانی می توانند فرصت طلایی برای آمریکا و اسرائیل و منافقین و سلطنت طلبان تلقی شوند : آزادی خواهان و عدالت جویانی که به دنبال عظمت اسلام و ایران و ایرانی از طریق بازگشت به قانون اساسی و دوری از فساد و دروغ هستند؟ یا فرقه های مشکوکی که با سیاست های خود کارگران و معلمان و کارمندان و کشاورزان و همه مستضعفان را خاک نشین کرده اند و علی رغم حمله ها و لفاظی های خود علیه شرق و غرب ،همه بازارهای گرم مسلمانی را در اختیار بیگانگان قرار داده...


کلمه : مهندس میرحسین موسوی ،نخست وزیردوران دفاع مقدس با صدور بیانیه ای ضمن بیان دیدگاههای خود در باره مراسم بیست و یکمین  سالگرد رحلت امام خمینی (ره) ، نسبت به بی حرمتی های سازمان یافته  که  در این روز نسبت به سید حسن خمینی ،نواده امام راحل انجام شد ، اعتراض کرد و آن را مهندسی شده خواند.

به گزارش کلمه متن کامل بیانیه میرحسین موسوی به این شرح است :

بسمه تعالی

چند سال پیش مرحوم حضرت آیت الله توسلی یار نزدیک امام راحل جان خود را برسر مقابله با طرحی گذاشت که هدف آن حذف جناب حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی از صحنه سیاسی و امام زدایی در سطح ملی بود.وفات تاثربرانگیز و تکان دهنده ایشان گرچه مکثی در این طرح ایجاد کرد ولی آن را متوقف نساخت.

امسال مراسم  بزرگداشت سالگرد رحلت امام در روز چهاردهم خردادماه فقط به یک روز خلاصه شد و همه برنامه های دیگر مردمی و رسمی از جمله برنامه شبهای 14 و 15 خرداد حذف شد و در همین مراسم مختصر قابل انتظار بود که به بیان چند خصوصیت اخلاقی امام بسنده شود و از احترام ایشان به رای مردم و نگاه ایشان که مجلس را در راس امور می نشاند، سخنی به میان نیاید و باز طبیعی بود که از تاثیرات ایشان بر خطر تحجر و خود رایی در آینده انقلاب غفلت شود و برخلاف خاکساری ایشان در مقابل معصومان علیهم السلام عده ای در حد امیرمومنان و معصومین برکشیده شوند و عده ای نیز که مخالف تخلف ، دروغ ، فساد و خروج از قانون اساسی و به افلاس کشیده شدن کشور به دلیل سیاست های من در آوردی بودند،  در مقابل قرار داده شوند.

داوری در باره این شیوه قیاس و مواجهه با تاریخ با مورخان فرهیخته و سیاستمداران آگاه و اصولیان فاضل  است و تنها به این نکته بسنده می کنم که کشتار و حبس های اخیر ناشی از چنین برداشت هایی از تاریخ و فقه واصول است و باید دید که نظر مراجع بزرگ از چنین استنباطهایی با توجه به مصداق های عملی و نتایج آن چیست؟

مراسم امسال به دلیل جنایت های اخیر اسرائیل آمیخته به سخت ترین شعارهای ضد صهیونیستی بود ولی طرفه آنکه در میان این شعارهای تند هیچ اشاره ای به مصاحبه یکی از روسای جمهورعرب دوست ایران که اخیرا گفته است دولت ایران با مذاکره آنها با اسرائیل موافق است، نشد و بازهم غیرطبیعی نبود که نصیحت حضرت امام (ره)در ماجرای مک فارلین به مسوولین کشور فراموش شود که فرموده بودند “کاری نکنید که نتوانید به مردم توضیح بدهید”

آیا جای آن نیست که سوال شود با این همه سیاست های غلط انداز و غیرشفاف و مهلک چه کسانی می توانند  فرصت طلایی برای آمریکا و اسرائیل و منافقین و سلطنت طلبان تلقی شوند : آزادی خواهان و عدالت جویانی که به دنبال عظمت اسلام و ایران و ایرانی از طریق بازگشت به قانون اساسی و دوری از فساد و دروغ هستند؟ یا فرقه های مشکوکی که با سیاست های خود کارگران و معلمان و کارمندان و کشاورزان و همه مستضعفان را خاک نشین کرده اند و علی رغم حمله ها و لفاظی های خود علیه شرق و غرب ،همه بازارهای گرم مسلمانی را در اختیار بیگانگان قرار داده اند.

عربده جویی و هتاکی عده ای اندک در مراسم سالگرد رحلت  حضرت امام (ره) در مقابل تریبون سخنرانی نمی توانست بدون رضایت و مهندسی قبلی صورت بگیرد .چه کسی است که نداند همیشه عده ای به صورت سازمان یافته و برای هیاهوهایی از این قبیل جلو تریبون ها به صف می شوند. درمراسم چهاردهم خرداد نیز به همین شکل عمل شد و در مقابل دوربین ها و چشمهای حیرت زده، گروهی اندک  هتاکی های همیشگی را این بار علیه نواده گرامی امام به اوج رساندند. لابد به این دلیل که ایشان نخواسته اند هیچ وقت مردم را تنها بگذارند.

غافل از آنکه اینگونه اعمال مهندسی شده بیش از پیش به اهمیت حراست و صیانت از یادگاران حضرت امام دامن خواهد زد.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی یکی از ستارگان پر فروغ حوزه های علمیه و فضای ملی ماست و برنامه ریزی برای خاموشی این فروغ جز خسارت برای طراحان آن نتیجه ای نخواهد داشت.

میرحسین موسوی


251 پاسخ به “پیام میرحسین موسوی در باره بی حرمتی های سازمان یافته چهاردهم خرداد”

 1. ؟؟؟ گفت:

  درود بر میرحسین

 2. امیرحسین گفت:

  سحرنزدیک است
  اندکی صبر باید کرد….

 3. ایرانی گفت:

  درود بر میر حسین عزیز و سلام بر یادگاران عزیز امام

 4. samog گفت:

  سلام.
  سلام خداوند بر میرحسین و لعنت خدا به ظالمان به حق مردم

 5. حسین گفت:

  درود خدا بر سید حسن خمینی یادگار بزرگوار امام.و درود خدا بر میرحسین موسوی.به خدا قسم حقانیت موسوی رو با تارو پود وجودم حس میکنم.

 6. حامی گفت:

  بعد از گذشت این همه مدت و رو شدن دست خیلی ها هنوز بعضی از دولت و دولتمردان دفاع می کنند خنده داره والا

 7. حسین گفت:

  تا خون در رگ ماست پیرو موسوی هستیم

 8. سعید گفت:

  درود بر تو میرحسین عزیزم

 9. بنده سراپا تقصیر خدا گفت:

  خدایا یاریمان کن تا در راه اعتقاداتی که گاها چون پیله به دور خود تنیده ایم ، تا آنجایی پیش نرویم که چشم و گوش و از همه مهمتر وجدانمان را بپوشانیم

 10. فرید گفت:

  آقای موسوی اگر احمدی نژاد با مذاکرات موافقت کرده به خاطر این است که با سیاست است و نمی خواهد کشور با عظمت ایران و مسلمانان را با صهیونیستهای وحشی مسلح به سلاح پیشرفته و اتمی دگیر کند،اگر آنها می خواهند سرزمینهای اشغالی،فلسطین و اسرار آنها را با زبان خوش آزاد کنند و به کشورهای خودشان برگردند هیچ نیازی جنگ و کشته شدن مسامانان نیست،همین فشار های سنگین سیاسی و اقصادی که به زندگی ننگین این موشهای کثیف و نفرت آور وارد می شود کافی است.
  ماجرای مک فارلین هم در دوران نخست وزیری شما اتفاق افتاد نه احمدینژاد(البته کار درستی هم کردی آقای موسوی چون کشور در آن شرایط مانند هم اکنون که در معرض خطر قدرتهای جهانی است شدیداً محتاج سلاح بود)
  درست است که کشور در دوران آقای احمدینژاد دچار مشکلاتی شد اما این نشان از بی کفاتی احمدینژاد نبود بلکه این بخاطر افرادی همچون مهدی هاشمی،بعضی از اطرافیان خود آقای احمدینژاد و همچونین فساد و رشوه خواری است که طی سالهای متوالی در کارمندان ادارات کشور ریشه دوانده که متاسفانه شما هم هر روز مخالف مجازات آنها می شوید.
  آقای احمدینژاد در دوران یاست جمهوری خود کشور را چنان مسلح کرد کشورهای ابرقدرت دیگر جرات حمله به ایران را ندارند و فقط رجز میخوانند.
  مطمئن باشید که اگر هم شما رئیس جمهور بودید با غنی سازی و مسئله هسته ای ایران و یا حمایت ایران از مردم فلسطین برای ساقط کردن رژیم صهیونیستی مخالفت و تحریم می کردند،مگر آنکه قید یکی از این دو را می زدید.

 11. به یک دوست از سبز سبز گفت:

  این جمله رو درست بخون (وبرخلاف خاکساری ایشان در مقابل معصومان علیهم السلام ،عده ای در حد امیرمومنان و معصومین برکشیده شوند )اگر درست بخونی میر حسین عزیز گفتند که امام خمینی در برابر معصومین انقدر خاکسار بودند که هیچ گاه خودشون رو با او نها مقایسه نمیکردند ولی الان بعضی ها خود رو با علی مقایسه میکنند و خود رو در حد معصوم بالا میبرند .لطفا دقیق بخونید تا برداشت بد نکنید دوست عزیز .

 12. رضا گفت:

  از اعجایب است که عده ای در طول حیات امام حتی موفق به دیداربا ایشان نشدند- از روی متن خود را فدائی امام بداند و کسی که از گوشت و خون امام و خانواده محترم اوست غریبه و محارب باشد .خوب به نظر شما نمونه تاریخی این چنین حکومت به جز حکومت اموی که دستشان به خون خاندان پیامبر آلوده است ،چه چیز دیگری می تواند باشد.

 13. فومنی گفت:

  درود بر نوه حق جوی امام

 14. سبز پوش گفت:

  موسوي زنده باد كروبي پاينده باد

  جناب ميرحسين عزيز چه فكري به حال زندانيان كرده ايد؟

 15. ناشناس گفت:

  عجب سایت باحالی اینجا! آدم با خوندن نظرات این سبزها کلی می خنده ! اینها تو چه دنیایی سیر می کنند!

 16. mir گفت:

  از آقای کروبی و خاتمی می خواهیم که این بی حرمتی به نوه ی امام رو محکوم کنند

 17. اسلام رحماني گفت:

  ” لابد به این دلیل که ایشان نخواسته اند هیچ وقت مردم را تنها بگذارند.”
  اين علت همه اين بد اخلاقيها و وشعارها عليه سيد حسن عزيز است. تنها نگذاشتن مردم.
  اين قسمت از بيانيه مبين اين مطلب است كه انان كه امروز قدرت را بدست دارند، از مردم و براي مردم نيستند.

 18. masoud گفت:

  من از سید حسن اقا انتظار داشتم بهتر برخورد کنند

 19. ناشناس گفت:

  ایشان که کم مانده ادعای خدایی کنند ! وقتی قدرت بی حساب را به کسی بدهیدم وضع کشور بهتر از این نمی شود !

 20. بنده خدا گفت:

  مرحوم سید احمد خمینی در سخنرانی بهمن ماه و یک ماه قبل از فوتش : امام نمیگفت که پشتیبان من ولی فقیه باشید بلکه میگفت پشتیبان ولایت فقیه باشید . بنده خدا یک ماه بعدش هم مرد. بد نیست بررسی شود که چرا سید احمد همچین حرفی را آن موقع گفته.

 21. مرد سبز گفت:

  میر حسین عزیز ما همه سرباز تویم . و بدان تا همیشه در کنار تو و سرباز تو هستیم . به شیخ هم سلام برسان و بگو تا اخرین قطره خون با شما هستیم و نخواهیم گذاشت خون ندا و سهراب پایمال شود. فقط مواظب خودتان باشید . فدایی شما . مرد سبز

 22. صدرا گفت:

  طبیعی بود که از تاثیرات ایشان بر خطر تحجر و خود رایی در آینده انقلاب غفلت شود و برخلاف خاکساری ایشان در مقابل معصومان علیهم السلام عده ای در حد امیرمومنان و معصومین برکشیده شوند و عده ای نیز که مخالف تخلف ، دروغ ، فساد و خروج از قانون اساسی و به افلاس کشیده شدن کشور به دلیل سیاست های من در آوردی بودند، در مقابل قرار داده شوند.
  این قسمت از بیانیه عالی بود و تحسین برانگیز . به میرحسین افتخار می کنیم

 23. محسن گفت:

  درود بر میرحسین

 24. خرداد گفت:

  درود بر موسوی هدف 22 خرداد باید سعی کنیم برای این روز جو خاصی اماده کنیم

 25. مهدي گفت:

  موسوي به نكته‌ي سازماندهي بودن آن اشاره مي‌كند. اين دقيقا همان چيزي است كه جنبش سبز با آن مواجه است. يعني سازماندهي نفت عليه دموكراسي و توسعه و قانون.
  زنده باد شير حسين

 26. ناشناس گفت:

  اگر به اوایل انقلاب ورییس جمهوری آقای خامنه ای و نخست وزیر امام دقت شود .در مناظره آقای میر حسین موسوی و احمدی نژاد ، احمدی نژاد گفت که همان اختیارات ناچیز رییس جمهور وقت آن زمان را ازش گرفتید.کاملا مشخص است که این برنامه ریزی ها (تقلب در انتخابات و امام زدادیی و…) از کجا آب می خوره .

 27. فاطمه سبز گفت:

  به قطره قطره خونم قسم جانم را فدای هدفم میکنم …یا حسین میر حسین

 28. محسن گفت:

  ابوالففل علمدار میرحسین نگهدار

 29. artay گفت:

  درود بر میر عزیز درود بر سید حسن

 30. راه گفت:

  متاسفانه ما شاهد مهنئسی معکوس هستیم به نحوی که برای زدودن انقلاب وریشه های آن وهمچنین ازبین بردن محصولات نظام میخواهندبه هر عنوان که شده معماران و اندیشمندان اصلی انقلاب وتفکر اصلاح منشانه را از بین ببرند وآنها یا ازطریق آلوده کردن آنان به فساد خویش یا از طریق سلب و زودون آنان به ای نحوا تا بتوانند افکار وافراد خود را جانشین کنند

 31. آرمان گفت:

  درود بر سید نستوه موسوی درود بر یار جاودانه امام .مرگ بر ظالم .ظالم همیشه می ماند اما ظلم نمی ماند .به امید روزی که درسرزمینمان ظلمی باقی نماند .

 32. green mile گفت:

  درود به امید جوانان ایران.

 33. باقر گفت:

  زنده باد میر ما

 34. نیما گفت:

  درود بر میر حسین عزیز احتمال خیلی زیادی است که با راهپیمایی سبزها مخالفت شود / پیشنهاد میکنم که میرحسین چند روز قبل اولتیماتومی به دولت بدهد تا اگر مجوز نداده شد تظاهرات را نه در یک مسیر که هر محله ای برای خود پخش و در سطح شهر برگزار کنیم تا باینصورت هم امکان سرکوب را کم کنیم و هم مردم هر محله راحتتر در محله خود ویا مرکز خرید محل خود بیرون خواهند آمد با امید پیروزی و برقراری دمکراسی در کشورمان .

 35. سبزینه گفت:

  آقا محمد رضای عزیز
  این اتفاق افتاده اما نرود میخ آهنین در سنگ…….

 36. amir گفت:

  درود بر یادگار حقیقی خط امام راحل ،میرحسین

 37. ایرانی گفت:

  در عجبم که چرا مقام معظم رهبری هیچ اشاره ای به این بی حرمتی ها نکردند و محکوم نکردند .

 38. مرادي گفت:

  واقعا كسي نيست جلوي اين 3 يا 4 نفر رو بگيره !؟
  لامصب همه جا هم هستن كه !؟

 39. faryad iran گفت:

  مير حسين درود بر تو اي رئيس جمهور ايران آزاد

 40. محافظ ارشد موسوي گفت:

  جانم به فدايت مير عزيزم. جان نثارت از مشهد مقدس

 41. علی رامین گفت:

  فتنه ای که از طرف احمدی نژاد هدایت می شود و هرروز چهره گستاخ خویش را بیشتر نمایان می کند، دست به اهانت جدیدی زد.
  همانطور که آقای موسوی فرمودند یک سر این فتنه ایران را به ورطه نا بودی کشاده و سر دیگر آن در جهت امیال اسرائیل گام برمیدارد.

 42. faryad iran گفت:

  مير حسين درود بر تو اي رئيس جمهور ايران آزاد . به اميد روزي كه ايران آزاد بشه

 43. میر یاسین موسوی گفت:

  آفرین به استقامت میر حسین که بخدا ستودنیست…

 44. کیانوش روح الامینی گفت:

  باردیگر به انتخابمان ” میرحسین ” افتخار کردیم.

 45. برگ سبز گفت:

  ” ایستاده با افتخار و سربلندی ” مهندس موسوی عزیز درود بر تو و همراهان غیورت.

 46. ali گفت:

  سلام
  مهمترین اخبار هر هر هفته رو به صورت یه هفته نامه با فرمت پی دی اف اماده کنید و یه گوشه سایت بذارید تا ما اخر هر هفته دانلود کنیم و پرینت بگیریم و تکثیر کنیم و بین مردم بخش کنیم
  دو راه مهم اگهی بخشی وجود داره:
  1 – یه شبکه رادیو سبز که به ویژه تو تاکسی ها خیلی به درد خواهد خورد
  2- هفته نامه سبز(که مهم ترین اخبار هفته و راه کارهای مقاومت مدنی و …به صورت هفتگی توش گنجانده بشه)

 47. محسن گفت:

  22 خرداد امسال هم غلطی نمی توانید بکنید

 48. مهم عبدا... گفت:

  باز برای چندمین بار تکرار می کنم آقایان ، خانم ها ،مراجع، سیاسیون سر شناس و هنوز صاحب منسب، خبرگان،وکلا،قضات با اصل و

  نسب و بی وابستگی،چهره های علمی، فرهنگی، مذهبی همراه ، لطف کنید صبر نکنید بعد از 22 خرداد مظالمی که بر این مردم

  خواهد رفت را محکو م کنید، بلکه تا دیر نشده با نام خودتان به طور مشخص اعلام موضع کنید و ضمن محکوم کردن رفتار الوات گونه

  عصبیون سیاسی در 14 خرداد ، حمایت و همراهی خود را با درخواست راهپیمایی قانونی 22 خرداد اعلام کنید ، اینجا زمان امتحان

  شماست ما ملت همیشه همراه موج سبز چشم به حمایت های شما داریم بپا خیزید و بگویید در صورت دادن مجوز وضو گرفته به میدان

  خواهید آمد حسین زمان را تنها نگذارید تا عصر عاشورا حسرت نخورید اگر آزاده هستید ما منتظر بیانیه های شما در دفاع از

  راهپیمایی قانونی 22 خرداد هسیم البته قبل از راهپیمایی.

 49. فانوس گفت:

  جالب يه عده اي ميان اينجا نظر مي ذارن كه اصلاً هيچ سنخيتي با اين سايت ندارن قشنگ معلومه از كجا، چه جوري و با دستور از چه كساني ميان آفرين به كلمه كه اونها رو سانسور نمي كنه اما واقعاً خنده داره اين دوستاني كه انقدر به قول خودشون نسبت به سران فتنه بيذارند پس تو سايت اطلاع رسانيشون چي كار مي كنن فكر مي كنن اينجام مثل مراسم سالگرد امام (ره) كه با حركات زشت و نا پسند و سخيف بتونن جلوي حرف زدن آزاد رو بگيرن
  خداوند همه رو به راه راست هدايت كنه

 50. مهرداد گفت:

  22 خرداد سالگرد کودتای فرقه حجتيه عليه مردم همه به خيابان ها بياييم..