سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » درخواست صدور مجوز راهپیمایی از سوی کروبی و موسوی...
» در دیدار صبح امروز ارسال شد؛

درخواست صدور مجوز راهپیمایی از سوی کروبی و موسوی

چکیده :کروبی درباره وضعیت اکنون امام خمینی(ره) در جامعه گفت: هم اکنون وضع امام و نامش را طوری محصور کرده اند که یک گروه خاص فقط میتواند درباره امام سخن بگوید و مراسم برگزار کند که حتی آن گروه خاص هم گروهی نظامی باشد!//میرحسین موسوی نیز در سخنانی از امام به عنوان یک چهره برجسته علمی و معنوی یاد کرد و افزود: هم اکنون وضعیت کشور بگونه ای است که این افراد تصویر امام را نیز زندانی کرده اند. امام متعلق به همه ی ماست و متعلق به همه مردم است. اما کاری که انجام شد این بود که یک عده ای مهندسی کردند و تصویری که خودشان میخواستند از امام بیرون دادند تا بتوانند سر قدرت باقی بمانند که این یعنی حصر کردن...


صبح امروز مهدی کروبی میزبان میرحسین موسوی بود.

به گزارش کلمه، در این دیدار که با هدف بررسی مسائل و رخدادهای ماه جاری برگزار شد، مهدی کروبی ضمن تبریک پیشاپیش ایام خجسته میلاد حضرت فاطمه(س) و روز زن؛ یاد و خاطره امام خمینی(ره) و سالگرد رحلت ایشان را گرامی داشت. کروبی با انتقاد شدید از فشارها و محدودیت های ایجاد شده برای برگزاری این سالگرد گفت: در آستانه سالگرد رحلت امام هستیم ودوست داریم همچون سالیان قبل این مراسم باشکوه برگزار شود.

کروبی در ادامه افزود: سال های قبل جماران مرکز رفت و آمد گروه های مختلف مردمی بود. حتی هرساله زندانیان مسلمان زمان شاه در مراسمی تحت عنوان “خاطره با امام” در زمان حیات امام به دیدار ایشان میرفتند و افراد خاطراتشان را برای امام و یکدیگر بازگو می کردند. پس از رحلت امام این مراسم در حضور خانواده امام و دیگر بزرگان کماکان ادامه داشت ولی امسال به دلایلی جلویش را گرفتند.

نماینده امام در حج و بنیاد شهید و در باب وضعیت اکنون امام خمینی(ره) در جامعه گفت: هم اکنون وضع امام و نامش را طوری محصور کرده اند که یک گروه خاص فقط میتواند درباره امام سخن بگوید و مراسم برگزار کند که حتی آن گروه خاص هم گروهی نظامی باشد!

میرحسین موسوی نیز در سخنانی از امام به عنوان یک چهره برجسته علمی و معنوی یاد کرد و افزود: هم اکنون وضعیت کشور بگونه ای است که این افراد تصویر امام را نیز زندانی کرده اند. امام متعلق به همه ی ماست و متعلق به همه مردم است. اما کاری که انجام شد این بود که یک عده ای مهندسی کردند و تصویری که خودشان میخواستند از امام بیرون دادند تا بتوانند سر قدرت باقی بمانند که این یعنی حصر کردن امام. جماران مکانی خاطره انگیز بود و مردم با عشق میرفتند و با یاد امام تجدید بیعت میکردند. ولی حالا در مراسمی کلی و سراسری در کشور برگزار میکنند و باعث میشوند آن همه خلاقیت و شور و شوق از بین برود.

نخست وزیر دوران امام افزود: باید نسل قدیم به نسل جوان کشور این یادها و خاطرات و نیز میراث گران بهایی را که امام به یادگار گذاشتند را منتقل کنند چرا که این سالگرد، مراسم بزرگداشت امام نیست بلکه حصر تصویر امام خمینی است.

در پایان این دیدار مهدی کروبی و میرحسین موسوی با امضاء نامه ای مشترک و ارسال آن به استانداری تهران؛ نسبت به برگزاری راهپیمایی مطابق با اصل ۲۷قانون اساسی در سالگرد انتخابات ۲۲خرداد ۸۸ را خواستار شدند.


ویدیوی دیدار امروز


147 پاسخ به “درخواست صدور مجوز راهپیمایی از سوی کروبی و موسوی”

  1. ناشناس گفت:

    زنده باد رییس جمهور جناب آقای موسوی عزیز .این نامه یعنی مجوز. باید برای بر گزاری هر چه مسالمت آمیزتر این راهپیمایی برنامه ریزی کرد تا حاکمین بفهمند که این جنبش خشونت طلب نیست. طبق اصل 27 قانون اساسی اگر سلاح حمل نشود ومخالف موازین اسلام نباشد تجمعات آرام برای اعتراض اشکالی ندارد.واین نامه فقط برای آگاهی حاکمان است والسلام. با تشکر از این دو بزرگوار که تکلیف را برای همه روشن کردند.

  2. احسان يوسفي(فرزند مير حسين) گفت:

    سلام ميكنم به مهندس عزيز ريس جمهور ايران و دورد بر شيخ اصلاحات موهبت قوم لر ايران….

    تا زماني كه در صف مرديميد بدانيد مردم جوانشان را نيز فدايتان ميكنند….

    دوستان عزيز نظر ميدن كه مهندس و شيخ اگه اعلاميه يا بيانه در بابا اعتصاب عمومي در 22 خرداد و غير ندن جنش براي هميشه به طور فرسايشي و زود از بين ميرود .من با نظر اين دوستان مخالفم اما با خود اعتصاب نه….
    براي چه اعتصاب كنيم؟آيا نمام سبز هاي ايران قادر به اعتصاب هستند؟تا چه مدت اعتصاب كنيم؟و در قبال اعتصاب خود چه را در خواست كنيم؟آيا اعتصابامان بايد چند سايت يا چند روزه باشد يا تا رسيدن به خواسته هاي به حق خود بايد بر وعده خويش محكم بمانيم.و سوال هاي ديگر…اما دوستان

    كشور و جامعه(مردم ناراضي و اكثريت)الان به نظر من ظرفيت و توان اعتصاب رو ندارد چرا كه مردم ما اگر چه همه ناراضي و معترضن اما اكثر حقوق بگير دولتن…..اكثر سبز پوشان كارمندن با حقوقي بخور نمير اگر چه دلشان با جنش است و براي ازادي وطن حاضرن هر كاري بكنن اما از اعتصاب ميترسن نه از انجام ان از عواقب ان..از اين كه همه بر نخيزند….از اين كه بعد از اعتصاب كه به شكل ولقعي خود انجام نشود همان حقوق خود را كه از دست ميدهند هيچ به حكم محاربه اعدام شودند….بيشتر سبزهاي ايران از قشر ضعيف و فقر مالي هستند اما نميتوانند همچين ريسكي را بپذيرند نه به خاطر ان كه به مهندس يا شيخ اعتماد ندارن نه اين چنين نيست ترس انها از اين است كه همه ما”ما نشويم….از اين ميترسند كه هنوز كشور شرايط يك اعتصاب كلي را ندارد….از اين كه تاگر چه همه ما ميخايم وضع عوض بشود ولي به طور 100 درصد هماهنگ نشده ايم….

    من با اعتصاب موافقم اما نه الان….چون هنوز اين دگ جوشان در حال جوشش است و اماده غريو نيست تصميم الان ما براي اعتصاب زود است چون هنوز همه ما به طور 100 درصد وارد ميدان مبارزه نشده ايم….اعتصاب زماني معنا دارد كه اكثر ايران با هم متحد و هماهنگ شوند نه ان كه من در گفتار سبز باشم اما بنشينم و بگويم ببين مردم تهران و دانشجويان تهران چه ميكنند….نه ان كه در سايت كلمه بيانيه هاي مهندس را بخوانيم و از ما بخواهد كه بر اگاهي تلاش كنيم اما من حتي اين كار را براي پدر و مادرم انجام ندهم……نه دوستان من اعتصاب تير نهايي است اما نه در اين زماني كه هنوز جنگ واقعي شكل نگرفته است.

    بعدشم دوستان ما ميگوييم اعتصاب…اعتصاب كلمه بزرگي است اما ما از اعتصاب چه ميخواهيم ميخاهيم ريس جمهور عوض شود…ميخواهيم قانون اجرا شود…ميخاهيم زندانيان سياسي ازاد شودند يا ميخايهم انتخابات ازاد داشته باشيم….همه ما ميدانيم ديگر گوشي شنوايي براي خوساته هاي به حقمان پيدا نميشود…..و ديگر باور كرديم اصلاحات هم ممكن نيست چرا كه حاكميت خواهات نابودي ماست چه برسد به توجه كردن به نظرات ما.

    اعتصاب خوب است اما نه الان…دوستان عزيز اين جنگي كه بين حاكميت و ملت ايجاد شده ريشه اشت نه به خاطر دزديدن شدن راي است بلكه بحث روي جاهليت يك حكومت با فهم يك ملت است….اين ميدان جنگ 1 شبه براي ما ايجاد نشده است كه با يك اعتصاب چند ساعته يا چند روزه چون قزاقستان به خواسته هايش برسد…اين جنگ مرد نبرد ميخواهد چرا كه اين تقابل فرسايشي است زمان ميبرد اما آخر به خواسته هايمان خواهيم رسيد….اين كودتا 1 شبه به وجود نيامد كه ما بخواهيم با 1 سال راهپيمايي يا 1 اعتصاب كمرش را بكشنيم اين برنامه اي كه بر ضد ملت كليد خورد و كودتايي 22 خرداد از ان بيرون امد دقيقا كليد اجرايش از 2 دور مجلس شوراي اسلامي كليد خورد كه با رد صلاحيت 2500 تا 2700 نماينده اصلاحطلب و منتخب مردم صورت گرفت…پس اين برنامه ريزي ريشه بالاتر از 8 سال دارد و ما هم بايد با گذر زمان با ان مقابله كنيم به همين خاطر است كه ميگويم اين جنگ :جنگ فرسايشي است و مرد نبرد ميخواهد…
    باز ميگويم اعتصاب خوب است اما نه الان كه هنوز به طور 100 درصدي با هم متحد و هماهنگ نشده ايم.
    بعضي از دوستان ميگن چرا رهبران كاريزماي سبز درخواست مجوز كردن ايا نميدانند كه پاسخ به مجوزشان نه است؟!
    اري رهبران سبز هم ميدانند درخواستشان نه است اما انها ميخواهند بهانه دست رسانه ميلي!!ندهند و ميخواهند قانوني عمل كنند شايد باز بگويد پس اصل 27 قانون اساسي چه ميشود….من ميگويم حق با شماست اما حكومتي كه قانون اساسيش را اجرا نميكند ايا به خواسته به حق ما كه نظر امام هم بود تن ميدهد.؟

    همه ما از مير حسين و شيخ و سيد خاتمي و تمام دوستان دربند و علماي عزيز البته نه همشان تشكر داريم كه تا الان دوش به دوش ما قدم نهادن اما دوستان عزيز من و تو و ما كه از مير گلايه ميكنيم و از او خواستار دستور به اعتصاب ملي هستيم چه كاري براي او و جنش كرده ايم؟!

    اين همه مير عزيزمان گفت آگاهي سبز را در جامعه مروج كنيد ايا ما اين كار را كرديم؟چند تاي ما 17 بيانه موسوي را چاپ كرديم و به دوستانمان داديم……چند تاي ما بيانيه هاي مهندس اظهار نظر هاي شيخ در مورد تجاوز هاي زندان و و و رو به صورت فايل هاي صوتي و تصويري در اوردم و بين ملت پخش كرديم….چند تاي ما حاضر به پخش علاميه هاي سبز كرديم…ايا جنش فقط مال تهران ان هم نه همه ان بلكه دانشجويان است….پس من توي عزيز كه اين قدر به مهندس فشار مياوريم ايا نبايد خود نيز مدعي انجم كارهايمان شويم….ميگويم اعتصاب اما ايا اگاهي كامل را انجام داديم …ميگويم ملت معترض است اما نبايد انگيزه اي در دل اين ملت ايجاد كرد كه بر خيزد باورتان نميشود اما همين ملت ما در همين هفته پر خبر هيچ اطلاعي به حمله لباس شخصي ها به دفتر فاعزه هاشمي يا گذاشتن نامه اقاي هاشمي رفسنجاني به آيت الله خامنه اي در سالگرد انقلاب يا مجيد توكلي و و و ندارند ….پس كجاست ان اگاهيي چرا همه ما ميگويم ما هستيم اما موقع عمل تنها تعداد كمي ميمانند….؟به خدا داريم فرصت سوزي ميكنيم برادر من خواهر من مهندس وظيفه اش را انجام داد ان همه روشن كرد حقايق با كمك شيخ ولي حال نبود حركت من و تو است پس برخيز كه من و تو ما بشويم…….

    22 خرداد اگر بياييم نياز به اعتصاب نيست حاكميت از عمل ما نميترسد بلكه از زنده بودن ما و بيدار بودن جنبش هراسان است…فلسفه خداد و 22 خرداد و 25 و 30 خرداد به حضورمان است نه به اقداممان ابتدا حضوري حداكثري بعد اقدام منطقي….اين حضور سبز من و تو است كه باز رعشه بر تن اين كودتاچيان ميزند و بار ديگر كاخ هاي استبدادشان را ميلرزاند پس حضورم سبز و حداكثريمان ابيتدا معنا دارد تا اقدام عمليمان…..

    سبز باشيم و جاودان
    ببخشيد اگر حرفام طولاني شد….من نميگم حرفام 100 درصد درسته اما نظري داشتم كه علاقمند به گفتارش بودم…

    اندكي صبر كنيد سحر نزديك است..

  3. ناشناس گفت:

    چه مجوز بدهند و چه ندهند رسوا می شوند… کارشان از این چیزها گذشته..تک تک مردم همانند آتشفشان خشمگین هستند. خداوند زهرا (سلام الله علیها) یارتان باد.

  4. ناشناس گفت:

    Mr Mousavi,
    with all due respect for you I donot think they would give you permit for this walk. Please ask people for strike. This is the only way for getting rid of all this KHAFEHGHANS.

  5. احتمالات سبز گفت:

    سلام . با تشکر از جناب موسوی و شیخ کروبی راست قامت . به نظر من 2 حالت بیشتر پیش نمیاد ، یا اینکه کلا لغو میکنند و اون روز یه شرایط شدید امنیتی برقرار میشه مثل 22 بهمن و حتی شدیدتر – یا حالت دوم که مجوز میدن ولی از 1 هفته قبل تو صدا و سیما و اینور اونور شروغ به تبلیغ میکنند و آدم میارند و خلاصه مطلب تظاهرات دزدی میکنند .از دوستان خواهش میکنم اگه در این باره نظرات رو مطرح کنید که در هر صورت برنامه ی مشخصی داشته باشیم .
    با آرزوی برقراری عدالت .

  6. فرید -اصفهان گفت:

    22 خرداد 89. ما هستیم ما هستیم راه دروغ را بستیم.

  7. Reza گفت:

    اعتصاب عمومی چنانچه با برگزاری راهپيمائی مخالفت كنند…موسوی جان نترس ۱۰۰ ها كشته داديم و حاضريم باز هم كشته بشيم مردانگی كن چنانچه با مجوز شما مخالفت شد ؟اعلام اعتصاب سراری كنيد …كار برد داره حتما هم داره

  8. وطن سبز گفت:

    درود بر جنبش سبز.

    خیلی نامرد و ترسو هستن اگر قبول نکنن…

  9. مرتضی گفت:

    خوبه – دوستانی که سر در گم بودن حالا دیگه فک کنم روز راهپیمایی واسشون مشخص باشه .

    22 خرداد انقلاب تا ازادی

  10. ایرانی گفت:

    درود بر شما هر دو میرحسین عزیز و کروبی بزرگوار. در مالزی هستیم ولی در خبررسانی و حضور در مراسم دریغ نمیکنیم. منتظر بودیم.

  11. علی سبز اندیش گفت:

    با تو هستیم ای علمدار حسین سبز باشی سبز تو ای یار حسین
    22 خرداد مجوز بدن که چه بهتر اگر مجوز ندن خود مردم بر طبق اصل 27 قانون اساسی برخورد میکنیم در کل کشور

  12. مریم یک پیشنهاد دهنده گفت:

    از رهبران جنبش سبز انتظار دارم برای محکوم کردن حمله اسرائیل به کشتی کمک رسانی فعالان حقوق بشر در غزه و کشتار آنان, مردم را به راهپیمایی اعتراضی در اولین فرصت (سه شنبه یا چهارشنبه) فراخوانند. این حرکت علاوه بر این که امکان برگزاری یک راهپیمایی اعتراضی را به جنبش سبز می دهد, امکان عکس العمل خشونت آمیز را از حکومت می گیرد. همچنین حمایت مردم کشورهای همسایه و خاورمیانه را به جنبش سبز جلب می کند و می توان این عمل اسرائیل را با رفتار حکومت جمهوری اسلامی با معترضین خود مشابهت داد.
    سه شب نیز به این مناسبت بر پشت بام الله اکبر بگوییم.

  13. سهراب گفت:

    ما همه سرباز تواییم موسوی ، گوش به فرمان تواییم موسوی

    حمله به مردم صلح دوست در کشتی محکوم است
    لطفآ واکنش نشان دهید تا همه بدانند که ما از کشتار در هرجای دنیا بیزاریم
    منتظریم

  14. سبز حسینی گفت:

    ما بیشماریم…مردمی که سال گذشته حضور سبزشان رو به نمایش گذاشتند باز هم میتوانند شکوه اراده خود را به منصه ظهور برسانند.سال گذشته مردم ما از یک احساس عمومی که بواسطه تحمیل تحقیری بزرگ از سوی حکومت متبلور گشته بود برای رساندن صدای اعتراض خود راهپیمایی سکوت کردند.بخوبی روشن شد که با حضور جمعیت ترس به دل متقلبان افکنده میشود.اگر من و تو ما بشویم و گروه گروه برای نشان دادن صبر و استقامت خود و برای اثبات دلواپسی و دلنگرانیمان نسبت به سرنوشت خود و فرزندان خود و میهن خود به یکدیگر بپیوندیم یقینا قدم بزرگی برای پیروزی برداشته ایم.در این مدت پس از انتخابات حکومت خیلی تلاش کرده که بذر ترس و یاس و عافیت طلبی را در جامعه پراکنده کند ولی طفره رفتن حکومت از دادن مجوز برای راهپیمایی ما خود نشان دهنده شکست پروژه های تبلیغاتیشان است.

    اگر حکومت اندک تدبیری داشت عقده فروخورده جامعه را میفهمید و برای اعتراض مسالمت آمیز و دینی میهنی مردم ارزش قائل میشد و از آن در جهت حفظ اقتدار ملی استفاده میکرد.ولی افسوس که راه صلاح و اصلاح را بر خود بسته اند و این عقده فرو خورده را میخواهند به سمت انفجاری بزرگ و خشمی غیر قابل کنترل هدایت کنند.از این رو است که ما باید بر این حق مسالمت جویانه و دینی میهنی خود پای فشاریم و برای اصلاح حکومت همچنان اصرار ورزیم و هزینه های این راه را با دل و جان بپذیریم.چرا که به گفته میرحسین عزیزمان آنان باکی از این ندارند که این خانه پارسایان را به آتش بکشند.این ما هستیم که باید راه سبز امید را با صبر و استقامت هموار کنیم و این خانه پارسایان را در مقابل مخاطرات حفظ کنیم.

    هیچ کس و هیچ قدرتی نخواهد توانست در مقابل تبلور این حس عمومی سدی باشد.وقتی دلهایمان بهم نزدیک است آینده از آن ماست.

    یا حسین…میرحسین

  15. محمدرضا گفت:

    سکوت خیانت است
    درود بر رهبران جنبش که روح تازه ای در جنبش میدمند
    به امید دیدار همه یاران سبز

  16. جوان حامی موسوی گفت:

    بهترین راه تبلیغ و اطلاع رسانی اسکناس نویسی است
    بی خطر و پرمخاطب
    شروع کنیم

  17. جوان سبز گفت:

    دیگه جای هیچ حرفی باقی نمی مونه. پیش به سوی 22 خرداد سبز

  18. ناصر گفت:

    با تشکر از آقایان موسوی و کروبی
    حالا توپ در میدان کودتاچیان است ، اگر مجوز بدهند که با حضور میلیونی سبزها خوار خواهند شد و اگر مجوز ندهند که نمی دهند ناخواسته به بیشمار بودن ما اقرار کرده اند و هراس خود را از حضور ما به وضوح اعلان کرده اند .
    امام راحل بعد از رفراندوم فرمایشی در مورد انقلاب سفید در قسمتی از نامه ی خود به حکومت شاهنشاهی می نویسند : عجب است دستگاه، بی پروا ادعا دارد كه قاطبه ی ملت با اوست و از پشتیبانی اكثریت قاطع برخوردار است، با این وصف در تمام شهرستانها، قرا و قصبات به دست و پا افتاده و با ارعاب و تهدید ملت، خفقان ایجاد می كند. اگر این ادعا صحیح است، ملت را این چند روز به حال خود واگذارند تا، از پشتیبانی مردم متمتع شده، موافقت 6 میلیونی به همه ملل جهان ظاهر، والاّ اشاعه اكاذیب برای تشویق افكار عامه بر خلاف مصالح اسلام و مملكت، جرم و قابل تعقیب است.
    دستان سبز این درخواست مجوز نیز به چالش کشیدن کودتا است ، چرا که اگر به زعم آنان مردم در مورد اتفاقات سال قبل با تمهیدات حاکمیت قانع شده و همانطور که بارها و بارها در هر کوی و برزنی یقه درانیده اند که هوادران جنبش سبز حداکثر 200 یا 300 نفرند از دادن مجوز نه تنها نباید بیمی به خود راه دهند که باید برای نشان دادن این مسئله که رهبران جنبش و به قول آنان سران فتنه در میان قاطبه ی مردم از جایگاهی برخودار نیستند از آن استقبال نیز نمایند .
    خوش بود گر محک تجربه آید به میان
    تا سیه روی شود هر که در او غش باشد
    در پایان با توجه به اینکه قریب به یقین با تقاضای فوق مخالفت خواهد شد ، پیشنهاد می کنم آقایان موسوی و کروبی پس از رد درخواستشان از طرف وزرات کشور با ارسال نامه ی دیگری به جناب تمدن جویا شوند آیا حاکمیت اجازه می دهد بدون آنکه عواقبی متوجه حامیان جنبش سبز شود در روز 22 خرداد بادکنک به هوا بفرستند ؟ تصور کنید پاسخ مسئولان را
    ما بیشماریم ، پیروزیم چون حق همیشه پیروز است .
    ما بیشماریم ، پیروزیم چون حق همیشه پیروز است .
    ما بیشماریم ، پیروزیم چون حق همیشه پیروز است .

    صبر و استقامت تا صبح ظفر

  19. میرزا گفت:

    خوش بودگرمحک تجربه ایدبه میان تاسیه روی شودهرکه دراوغش باشد

  20. ناشناس گفت:

    مجوز که نمیدن ولی باید بیایم

  21. ناشناس گفت:

    ما هستيم….
    يا حسين- مير حسين

  22. ناشناس گفت:

    امیدوارم همه بیایند

  23. علی گفت:

    برای شهرستانها و همینطور ساعت مراسم فکری کنید ساعت مشخص و زمان مشخص حیاتی است در اینکه مردم کمتر صدمه بخورند و پخش نشوند

  24. سبز V گفت:

    خونی که در رگ ماست هدیه به جنبش ماست

  25. علی گفت:

    خیلی سعی کردند با ایجاد فضای رعب و وحشت وریختن تخم نا امیدی مردم رو مرعوب کنند میخاستن دست پیشو بگیرن پس نیوفتن ولی مردم ایران پسشون انداختن طوری که از اجساد شهدای سبز میترسن از روزنامه ها میترسن از کتاب میترسن از اینترنت میترسن ازقانون اساسی خودشون میترسن ازرنگ سبز پرچم میترسن از انتقاد میترسن از تشییع جنازه میترسن و………………….از ترس مردن چطوریه دیگه؟خودشونو حبس کردن تو یه جهاردیواری با تیرو تفنگ ووسایل شکنجه ولی مردم ایران با دست خالی وهمونطورکه موسوی گفت با آگاهی رسانی واستقامت وعشق کانون های دروغ وریاونا آگاهی وبی قانونی را یکی پس از دیگری از بین میبرد وبه حق تعیین سرنوشت خود نزدیکتر میشود.

  26. سرباز سبز وطن گفت:

    آقایان موسوی و کروبی عزیز؛ مسیرهای راهپیمایئ تهران را مشخص کردید، در دیگر شهرها را هم اعلام کنید، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، کرج، اهواز و …منتظر شما هستند

  27. اسلام رحماني گفت:

    اما و اگر و شايدها را كنار بگذاريم و فقط اطلاع رساني در خارج از فضاي مجازي را دنبال كنيم. و در انتها به خدا توكل كنيم.
    بيا كين داوريها را به پيش داور اندازيم
    22 خرداد سبز
    ميدان امام حسين (ع) تا ميدان آزادي
    يا حسين

  28. ali گفت:

    خیلی سعی کردن با ایجاد فضای رعب و حشت وریختن تخم نا امیدی مردم رو مرعوب کنندمیخاستن دست پیشو بگیرن پس نیوفتن ولی مردم پسشون انداختن طوریکه که از اجساد شهدای سبز میترسن ازمراسم تشییع جنازه میترسن از روزنامه آزاد میترسن از کتاب میترسن ازشنیدن حرف مخالف میترسن ازقانون اساسی خودشون میترسن از اینترنت میترسن از رنگ سبز پرچم میترسن و……………..واقعااز ترس مردن چطوریه دیگه؟خودشونو حبس کردن تو یه چهاردیواری و دلشونو خوش کردن به تیرو تفنگ ووسایل شکنجه ولی مردم ایران با دست خالی و بی خشونت همونطور که آقای موسوی گفت با آگاهی رسانی واستقامت و عشق کانون های دروغ وریا وستم رو یکی پس از دیگری از بین خواهد بردوبه حق تعیین سرنوشت خود خواهد رسید.

  29. فریادسکوت سبز گفت:

    ضمن تشکر از این اقدام و تاکتیک جدید آقایان موسوی وکروبی باید اذعان داشته باشیم که حقیقتا”ایشان رهبرانی بسیار باهوش،زیرک وسیاستمدار واقعی هستند که تمامی حرکاتشان بسیار حساب شده و منطقی است و صد افسوس که افرادی بی سیاست و نادان با حیله و نیرنگ برجای ایشان تکیه زده اند.امید وارم که مردم انقدر که به فکر امروز خود هستند اندکی به فکر فردای فرزندانشان باشند .خواهش میکنم اندکی تامل کنید ،آیابا ادامه این وضعیت آینده روشنی برای فرزندانتان می توانید تصور کنید ؟ به پاخیزید

  30. مهیار گفت:

    درود بر تمامی شیر مردان و شیر زنان ایران زمین همه با هم و یک صدا 22 خرداد در کنار هم حق دزدیده شده را پس خواهیم گرفت

  31. ایران سبز ه م گفت:

    ما به خرداد پر از حادثه عادت کردیم .

    هرکه خواهد من و تو ما نشویم ، خانه اش ویران باد .

    من اگر برخیزم ، تو اگر برخیزی، همه برمی خیزند

  32. محمدرضا گفت:

    مبارزه مدنی را باید شروع کرد. باید با هماهنگی کامل اقداماتی انجام دهیم تا کثرت خود را به رخ آقایان بکشانیم.

  33. هادي گفت:

    ما شهرستاني ها نمي توانيم كاري بكنيم اما فقط در دل و افكار و انديشه مردم كار ميكنيم سال پيش اينجا (مراغه ) همه سبز بودند حيف شد
    به اميد پيروزي

  34. همواره سبز می مانیم گفت:

    مسیر ها مشخص شد پیش به سوی 22 خردادی متحدتر.

  35. ساسان گفت:

    اونها مجوز نمیدن ولی برای ثبت در تاریخ و روشن شدن هرچه بیشتر این مساله که چه کسانی قانون اساسی را نقض میکنن کار خوبیه

  36. امیرحسین - فرزند میرحسین گفت:

    رییس جمهور موسوی بزرگ دوستت داریم و مقاومت تو را ارج می نهیم.
    ما فرزندان میرحسین بیشماریم
    یاحسین میرحسین

  37. محمد گفت:

    يك سوال از سايت كلمه و اقاي موسوي دارم.اگه مجوز ندادن چيكار كنيم؟ايا اين همه درحخواست مجوز كرديد كسي جواب داد؟و يك در خواست هم از اقاي موسوي دارم لطفا شما به گوششان برسانيد .ايا زمان ان فرا نرسيده كه اعلام يك اعتصاب سراسري
    كنيد؟لطفا پاسخ دهيد.

  38. رهروی سبز گفت:

    در جواب دوستانی که فرمودند اگر مجوز ندادند، استراتژی جایگزین چیه، مهندس موسوی و آقای کروبی توی دیدار قبلیشون به این مسئله اشاره کردند ولی هیچ کس اصلا توجه نکرد،

    به طور خلاصه:
    “در این جلسه تصمیم گرفته شد تا در صورت دادن مجوز راهپیمایی،در سطح ملی مردم به شرکت در این راهپیمایی دعوت شوند و در غیر این صورت برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی با تنوع و تکثری که شبکه های اجتماعی دارند به صورت مسالمت آمیز جریان اطلاع رسانی صورت گیرد.”

    کل مطلب:
    http://www.kaleme.com/1389/03/03/klm-20365

    این نوع جریان اطلاع رسانی اگر اجرا بشه می تونه تاثیر بسیار زیادی بر کل جامعه بذاره، نگاه کنید به بسیاری از افرادی که در راهپیمایی ها شرکت می کنند اما در فاصله بین دو راهپیمایی فعالیت موثری رو انجام نمیدهند، نگاه کنید به بسیاری از افراد که به هر دلیلی در راهپیمایی ها شرکت نمی کنند اما دوست دارند کاری کنند، نگاه کنید به تاثیری که این اطلاع رسانی می تواند در خنثی سازی جو سنگین ساخته حاکمیت داشته باشد . . .

  39. جوادجان گفت:

    ایول
    تا آخرش هستیم

  40. یا و واو گفت:

    خدا به همراه ما مردم ایران

  41. درود بر آزاداندیشان سبز ملت ایران آقایان موسوی و کروبی دو پدیده و گوهر از گوهران سبز آسمان ایرانمان
    ما نیز ضمن شرکت در راهپیمایی مسالمت آمیز و سکوت از کلیه هموطنان سبز ایران دعوت میکنیم در روز جمعه 21 خرداد از سراسر کشور در نماز عبادی سیاسی جمعه شرکت جسته و با فریاد سکوت وامتناء از اقامه نماز و با تحصن نشسته خود با شهدای سبزایران وآزادیخواهان در بندمان تجدید میثاق کنیم.
    انشاالله حضور میلیونی ما و تحصن نشسته ما و امتناء از اقامه نماز حاکمان خودکامه و انحصارطلب را بخود آورد و روح شهدای سبز را شاد گرداند ودر روز شنبه 22 خرداد با راهپیمایی سکوت در سراسر کشور پرچم سبز آزادیخواهی را با فریاد شبانه الله و اکبر بر بامها برافراشته خواهیم ساخت. انشاالله

  42. کاوه از اردبیل گفت:

    ندای سبز ایران همواره در آسمان ایران طنین انداز است و گوش قاتلان ندای ایران کر .
    جناب مهندس موسوی بنده یکی از مسئولین ستاد انتخاباتی شما بودم باور کنید اینها به هیچ صراط مستقیمی پای بند نیستند پس چرا به استاندار دولت نامشروع درخواست مجوز می دهید متن درخواست راهپیمایی را به ملت ایران ارائه نمایید تا ملت بزرگ ایران مهر سبز تایید بر درخواست شما بزرگواران در 22 خرداد بزند .
    ندای سبز بر تارک آسمان ایران سبز پایدار .

  43. امین گفت:

    به لحظه لحظه این روزهای سرخ قسم
    که بوی سبزترین فصل سال می آید

    ما بی شماریم

  44. امین گفت:

    به لحظه لحظه این روزهای سرخ قسم
    که بوی سبزترین فصل سال می آید

  45. ا م گفت:

    رهبران ما دوستتان داریم…

  46. ایران دوست گفت:

    ایران دوست …

    خطاب به آقای “احسان یوسفی” …

    دوست من تمام مطلبت را خواندم. شاید حرف شما درست باشد. اما در اینجا چند سوال برایم پیش می آید که امیدوارم بخوانی و بدانها پاسخ دهی . شما فرمودی که سبزها یا مردم اکثرا حقوق بگیر دولت هستند. خوب دوست من اصولا در ایران مگه به جز دولت چیز دیگه ای وجود داشته؟ مثلا ما بخش خصوصی داریم؟؟؟ آیا زمان شاه ما بخش خصوصی داشتیم؟ چطور اون زمان همه اعتصاب کردن رو خوب بلد بودن اما الان نه! مگه اون زمان هم مردم حقوق بگیر دولت نبودند؟ بنده اصلا قبول نخواهم کرد که مخالفت ها با رژیم شاه بیشتر از مخالفت ها با این رژیم بوده است! چون رژیم شاه حداقل در تمام جنبه های زندگی خصوصی مردم دخالت نمی کرد و البته وضع اقتصادی مردم نیز به این خرابی نبود. من معتقدم پس از بیشتر از 30 سال و خصوصا این یکسال گذشته با این همه جنایت اگر مردم ما هنوز متحد و آماده نیستند پس هیچ وقت نخواهند بود! دیگر چه کاری باید این حکومت انجام دهد که این دیگ جوشان را به نقطه جوش 100 درجه برساند؟ بابا مملکت نابود شد رفت یه قلپ آبم روش کشیدن بالا! چرا فکر می کنی هدفی برای اعتصاب وجود ندارد؟ هدف می تواند آزادی زندانیان سیاسی یا استعفای دولت کودتا عنوان شود. من منکر این نیستم که وضع اقتصادی مردم خراب است. اما دیگر برای ما چه راهی مانده است؟ در خیابان که نمی گزارند بیاییم! خوب اعتصاب هم که نکنیم! چرا ما باید پول قبوض و مالیات را به حکومتی بدهیم که فرزندان ما را می کشد و ما با این کار عملا او را فربه و تواناتر می کنیم. چرا حکومت پول آب و برق و اتوبوس را گران می کند و ما هم به آسانی با وجود عدم استطاعت مالیمان می پذیریم! خوب مگر نمی گویید این جنبش مسالمت آمیز و مدنی است؟ بابا والا به خدا به پیر به پیغمبر در تمام این گونه جنبش ها از هندوستان گرفته تا شیلی و صربستان مردم همین مسیرها را رفته اند! پول قبوض حکومت را پرداخت نکرده اند. محصولات حکومتی را 100 % بایکوت کرده اند. اعتصاب کرده اند! حداقل ما باید بتوانیم با هماهنگی دو مورد اول را انجام دهیم! وگرنه چه راهی باقی می ماند؟ فقط غر بزنیم؟ یا فقط ایشا الله ماشالله بگیم؟ فقط بیانیه بدیم و قربون صدقه بریم؟ نه عزیزم! ملتی که آزادی بخواد یک هفته نون پنیر فقط می خوره و اعتصاب می کنه. بهت قول می دم اگر فقط 2 روز شهرهای بزرگ ایران اعتصاب شه خیلی چیزها تغییر خواهد کرد.
    البته همان طور که شما گفتی من هم معتقد نیستم که حرف های من 100 درسته! اما کسی که چیزی رو نفی می کنه باید یک راه حل دیگه رو پیش پای مردم قرار بده.

  47. Bic گفت:

    چرا عاقل کند کاری که باز ارد پشیمانی

  48. سبزنگر گفت:

    یک روز خوب اومد. 22 خرداد سبز.همه با هم بدون توجه به تخریب های فکری نیومدن مردم و ترسیدن . ما بی شماریم و پیروز اگه فقط همه با هم حضور سبز داشته باشیم. 25 خرداد و 13 آبان و 16 آذر که یادتون نرفته. آزادی و اختیار حق هر انسان آزاد آفریده شده است.امروزقدرت طلبان و زور گویان مجبورند که ما را ببینند که ما هستیم و بی شمار و هر روز بر تعدادمان افزوده می شود. نه شرقی نه غربی دولت سبز ملی.
    فقط به جز مسیر حرکت باید ساعتش هم معلوم بشه تا حجم سبز بیشتر به هم نزدیک باشه.

  49. ناشناس گفت:

    یاشاسین آذزبایجانین مرد اوغلی میر حسین موسوی خامنه
    یاشاسین کروبی
    یاشاسین خامنه