سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تنها 4 هزار نفر متقاضی خروج از پایتخت شدند؛جمعیت تهران کم می شود!؟...

تنها 4 هزار نفر متقاضی خروج از پایتخت شدند؛جمعیت تهران کم می شود!؟

چکیده :مدير دبيرخانه کارگروه انتقال کارمندان از تهران از اعلام آمادگي رسمي 4208 کارمند دولتي براي خروج داوطلبانه از تهران خبر...


مهدي مقايسه، مدير دبيرخانه کارگروه انتقال کارمندان از تهران در مورد تعداد کارمندان ثبت‌نامي داوطلب انتقال، گفت: از 3-4 روز اعلام سايت ثبت‌نام تاکنون 4208 کارمند دولتي براي خروج داوطلبانه از تهران نام‌نويسي و اعلام آمادگي کرده‌اند.

به گزارش فارس،مدير دبيرخانه کارگروه انتقال کارمندان از تهران تصريح کرد: ثبت‌نام از داوطلبان تا زماني که تقاضا باشد، ادامه دارد.

به گزارش کلمه، این طرح در حالی با تبلیغات فراوان صداوسیما آغاز شد که در روز دوم در خواست ثبت نام تنها 1200 نفر ثبت نام کردند و این درحالی بود که یکی از مسئولان مربوطه اجرای این طرح با حضور در تلویزیون پیش بینی کرده بود در انتهای روز دوم اجرای طرح شمار متقاضیان به 5 هزار نفر می رسد.

این طرح همراه با تسهیلات فراوان دولتی است اما استقبال سردی از آن در بین قشر کارمند صورت گرفته است.


10 پاسخ به “تنها 4 هزار نفر متقاضی خروج از پایتخت شدند؛جمعیت تهران کم می شود!؟”

 1. اتحادیه مشارکت کارکنان ایران گفت:

  دولت حقوق کارمندان را شش درصد افزایش داده است. این هم یک سند برای قانونگریزی دولت دهم
  زیرا براساس قانون خدمات کشور ی افزایش حقوق باید با میزان تورم هماهنگ باشد.
  آیا کار مضاعف نیاز به حقوق مضاعف ندارد؟

 2. چشمك گفت:

  آقاي احمدي نژاد با اين كارشناساني كه دورو برت هستند الانه كه بايد بهت گفت : خوشا بحالت اي روستايي …!!!!

 3. خط امامی گفت:

  اینم از اون تصمیماست که چند وقت پیش رئیس دولت در سیما ظاهر می شود و مجوز زاد و ولد را همراه با جایزه و پاداش به مردم نوید می دهد و چند روز دیگر اعلام می شود که در داروخانه ها وسایل جلوگیری از بارداری به صورت رایگان در تمام داروخانه ها توزیع می شود کدام تصمیم را باور کنیم ؟؟ بچه دار شویم و جایزه بگیریم ؟؟ یا به داروخانه مراجعه کنیم و رایگان از خدمات جلوگیری استفاده کنیم ؟؟
  به شهرهای زیر 1000 نفر منتقل شویم و از امکانات رایگان ورزشی و پزشکی استفاده کنیم ؟؟ شهری که زیز 1000 نفر باشد و اصلا زمین ورزشی و چه بسا بیمارستان درست و حسابی ندارشته باشد که خدمات رایگان برای منتقل شدگان ارائه دهد .به گفته خودشون در سیما که اکثر ا دکترا و فوق لیسانس و کاردانی متقاضیند !!! آخه دکترا در چنین شهری که اصلا دانشگاه و یا محل درست وحسابی در شان کار یک دکترا ( البته از نظر کاری ) ندارد چطور متقاضی انتقال شده در عجبم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. یک کارمند رزمنده گفت:

  انتقال کارمندان ودانشجویان به شهرستان بیشتر جنبه امنیتی وسیاسی دارد.
  عدم استقبال کارمندان به دلیل اینست که مردم به وعده های دولت اعتماد نمی کنند.

 5. حمید گفت:

  فقط سیاه نمائی می کنید انصاف داشته باشید و کاری که مثبت است حمایت کنید کار غلط را هم بگویید به هر حال این عرضه دولت است که اقدام به این کار کرده و از ریسک آن نترسیده .

 6. ندای آزادی گفت:

  بنازم به این عرضه. هر وقت عملی شد پزش رو بدید آقا حمید

 7. رسول گفت:

  تازه مطمئن باشد که اینها هم پس از یکی دو سال که از تحصیلات استفاده کردند به انواع دیگر به تهران باز میگردند

 8. ناشناس گفت:

  آقا حمید گل ، یک تصمیم غلط که البته در کارها و سیاستهای بزرگ مملکتی که کمتر راه برگشت دارد ، کشور را زیر و رو می کند تعلل گذشتگان در این نوع تصمیمات نه به دلیل عرضه نداشتنشان بوده ، بلکه به احتیاط و دور اندیشی آنها در تصمیمات بزرگ مملکتی بر می گردد که نمی خواستند عرصه کشور را به آزمایشگاه دبیرستانی تبدیل کنند که شروع آزمایش با دانش آموز است و نتیجه اش هر چه شد که شد.
  سیاستها کاملا باید روشن باشد و حتی به قدری به موفقیت آن سیاست حتی قبل از اعمال آن در کشور ، مطمئن بود تا در انجام آن فقط موانع کوچک سر راهی را باید برداشت نه پذیرفتن به قول شما ریسک بزرگ .
  چه بسا همین ریسکهای بزرگ دودمان کشور را بعد از سی سال تلاش بی وقفه به باد فنا دهد.

 9. خوش خیال گفت:

  از تهران خواهیم رفت تا وعده های خوش و شیرین دولت دلسوزتر از خودمان را ببینیم!

 10. علی گفت:

  دوست عزیز حمید!
  سیاه نمایی؟ یعنی شما در جامعه زندگی نمی کنید؟ و حرف های متناقض احمدی نژاد را که هر چند روز 180 درجه تغییر می کند را نمی بینید؟؟؟
  نزدیکی انتخابات و افزایش حقوقها را که یادتان هست؟؟ بعدش چه شد؟؟
  اساسا این فکر( انتقال مردم از تهران به شهرستانها) بی منطق ترین و نیز ضعیف ترین نوع تصمیم گیری یک دولت است!
  زمانی باید به این کار دست زد که:

  اولا” زیر ساختهای اقتصادی کشور نه در سطح عالی ولی حداقل مطلوب و جوابگوی ازدیاد جمعیت مثلا” در سهر دیگری به غیر از تهران باشد که این شرایط در حال حاضر به هیچ وجه در کشور وجود ندارد….

  دوما” شرایط و امکانات شهری نظیر بهداشت و سلامت ، ناوگان حمل و نقل شهری ، فضاهای تفریحی ، فضاهای آموزشی و …. بایستی متناسب با ازدیاد ناگهانی شهر باشد که این هم در شهر تهران علی رغم تلاشهای خوب شهرداری هنوز به استانداردهای جهانی نرسیده چه رسد به شهرستانها و شهرهای کوچک با آن امکانات پایین و نا مطلوب ! …

  .سوما” اشتغال و وجود فرصت شغلی ! که این موضوع گل سر سبد مشکلات وخیم کنونی کشور است… امروزه ما شاهد افزایش شهرهای بزرگ بویژه تهران، اصفهان، مشهد و شیراز و….. هستیم چرا؟ دلیل آن واضح است : نبود مکان و موقعیت شغلی جهت امرار و معاش و درآمد کافی در شهرهای کوچک و روستاها بویژه در شاخه ی کشاورزی!

  و چهارم اینکه منابع طبیعی و انرژی ! تا چه اندازه سیستم نیرویی کشور نظیر آب رسانی و تصفیه ی آب و نیز مسئله برق و انرژی های حرارتی و …. در کشور ما استاندارد است؟؟ آیا نیروگاههای استانهای کشور با توجه به جمعیت کنونی خود بی نقص و مطلوبند ؟
  آیا اساسا” ظرفیت و توان خدمات رسانی در هنگام افزایش ناگهانی جمعیت را دارند؟؟ آیا منابع سوختی و فسیلی و نیز منابع غذایی استانها در صورت افزایش جمعیت در آینده جوابگو هستند؟؟

  البته منظور از افزایش جمعیت ، جمعیت 2 الی 5 میلیون نفری است که دولت برای خروج از تهران به شهرستانها اعلام کرده است.

  حال جناب حمید و حمیدها! بد نیست این طرح ناشی از نبود منطق و برنامه و یا به نوعی سیاسی گونه دولت را کمی با ملاحظه و دقت عنایت بفرمایید..