سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شناسایی10 هزار متخصص ایرانی درخارج...

شناسایی10 هزار متخصص ایرانی درخارج

چکیده :در حال حاضر بیش از 10 هزار نفر از متخصصان ایرانی که مقیم خارج از کشور هستند شناسایی شده و آمار و اطلاعات آنها در بانکی که برای همین منظور تهیه شده درج شده...


معاون وزیر علوم و رئیس مرکز همکاریهای علمی و فناوری وزارت علوم از شناسایی 10 هزار متخصص ایرانی خارج از کشور خبر داد و گفت: آمریکا در میان سایر کشورها دارنده بیشترین تعداد متخصصان ایرانی است که این متخصصان در رشته های مختلف علمی مشغول فعالیت هستند.

به گزارش مهر، ارسلان قربانی افزود: در حال حاضر بیش از 10 هزار نفر از متخصصان ایرانی که مقیم خارج از کشور هستند شناسایی شده و آمار و اطلاعات آنها در بانکی که برای همین منظور تهیه شده درج شده است.

وی اظهار داشت: از میان افرادی که اطلاعات آنها در بانک اطلاعاتی کارگروه علمی آموزشی شورای عالی ایرانیان خارج از کشور موجود است بیشترین تعداد در آمریکا زندگی می کنند و پس از این کشور، کشورهای اروپایی دارای بیشترین تعداد متخصصان ایرانی هستند.

رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم به مهر گفت: این افراد در تمامی زمینه های علمی نظیر علوم پزشکی، صنایع، علوم انسانی و فنی و مهندسی تخصص دارند اما بیشترین تعداد آنها در علوم فنی و مهندسی متخصص هستند.

وی اظهار داشت: از قابلیتهای علمی و فناوری این افراد به تدریج برحسب مورد و نیاز در وزارتخانه ها و دستگاههای مختلف استفاده می شود.


16 پاسخ به “شناسایی10 هزار متخصص ایرانی درخارج”

 1. ناشناس گفت:

  حالا شما از همینها که در ایرانند استفاده کنید. ایرانی های خارجه که آنها را با ردنگی بیرون کرده اید پیش کشتان. اصلا لازم به آمار نیست شما را چه حاجت به آمار شم ام الآمار را دارید!

 2. ناشناس گفت:

  به دولت بگيد شما همين متخصصهاي داخل كشور را نگه داريد، استفاده از متخصصان خارجي پيشكش

 3. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  با سلام
  معیار شما برای کلمه متخصص یه چیزی شبیه به مفهوم نخبه از دید آقای احمدی نژاد است؟
  بر فرض که معیارها با استانداردهای جهانی مبنی بر تحصیلات دانشگاهی ، دانشگاهی که تحصیل در آن انجام شده و … مطابق باشد اونها حاضر هستند برای دولت ناپایدار و نامشروع شما کار کنند ؟

 4. سپهر گفت:

  متخصصینمون برای چی باید به کودتاچی ها کمک کنن؟؟؟

 5. مچ بند سبز گفت:

  اصلاً مگه متخصصان خارجی به شماها اهمیت میدن که بیان باهاتون همکاری کنن. انگار اونجا بهشون بد میگذره که حالا پاشن بیان ایران. اگه توی ایران به اونها اهمیت میدادن که پا نمی شدن بروند خارج.

 6. چشمك گفت:

  كساني هم كه داخل موندن كارشناس نيستن بلكه خدانشناس و كارشكن هستند.!!!!

 7. أرش گفت:

  چگونه به أنها كار ميدهيد وقتي اينهمه بيكار داريم؟ مطمئنم أنها عاشق كار كردن براي ايران عزيزمان هستند

 8. artay گفت:

  نیازی نیست اینا رو برگردونید.همونجا باشند و آبروریزیهای حکومت رو در سطح بین المللی جمع کنند بهتر است. اصلا چرا در این وضعیت برگردند .برگردند تا مثل میلیونها ایرانی تحقیر و بی عدالتی ببیند و بعد هم افسرده یا مفسد اقتصادی بشن.

 9. اعظم گفت:

  ایرانیها خیلی با هوش و همچنین میهن پرست هستند. ولی دلیل اینکه تو ایران نیستد این است که زندگی زیر سایه یک حکومت دیکتاتوری را نمی

  پذیرند. اون جوانان ایرانی که تو کهریزک و گوهردشت و اوین و غیره کشته شدند یا توی خیابانها به گلوله بسته شدند هم ایرانی بودند هم تحصیل

  کرده که بخاطر عشق به وطن و آزادی وطنشان جانشان را از دست دادند. چرا به اونها رحم نکردید. مگر آنها جوان و بی تجربه نبودند؟ این خدای شما

  کیست که به شما اجازه می دهد پل پوت وار شکنحه کنید و بکشید. شما دین را هم خراب کردید. کاری کردید که در کشور اسلامی جوانان مسلمان

  دینشان را هم از دست دادند. حالا فکر می کنید به بهشت می روید یا به قعر جهنم.

 10. امیر کوچک فراهانی اراکی گفت:

  برنامه ریزی برای استفاده از متخصصین داخلی با موفقیت انجام شد. الان به فکر برنامه ریزی برای استفاده مناسب و به جا از متخصصین اون وری در دست انجام است. راستی یکی از این متخصصین داخلی که شاگرد اول ورودی دوره خودش هست در داخل جز یه حقوق حق التدریسی ساده در چند تا دانشگاه دور افتاده هنوز کار درست درمونی پیدا نکرده. ارشد شیمی فیزیک داره.رتبه اشم یکه. از لیسستون انگار جا مونده. این یک نفر را هم سامان بدید بعد برید سراغ خارجی هامون.

 11. حسن گفت:

  با سلام.
  درامد یک مهندس در ایران بین ۱/۶ تا ۱/۴ یک کارگر ساده در جایی که بنده مشغول تحصیل هستم می‌باشد، و خرج زندگی کم و بیش با تهران مساوی است. ار مشکلات مالی بگذریم این طور که پیداست یکی از اهداف دولت فراری دادن حداکثر تعداد متخصص از کشور با فشار به مردم است. صد البته متخصصان تحصیل کرده که در جریان کار کرد دولت هستند و از دنیای خارج از ایران نیز به غیر تصویر دروغ جهنمی که صدا و سما می‌کشد مطلع هستند هر چند که وطن خود را دوست دارند مجبور به ترک آن می‌شوند. وجود آدمهای آگاه، صادق و قابل برای این دولت یک آفت است.

 12. amir گفت:

  خجالت بکشید. هر کدوم از این دانشجوهأی که می‌گیرید و میزنید و زندان می‌کنید می‌تونن یکی‌ از همین متخصصین باشند. اینو بدونید همونطور که شما متخصصین ایرانی‌ در خارج رو شناسائی می‌کنید، خارجیها هم مغزای داخلی‌ رو شناسائی می‌کنن و به اونا امکانات میدن که از ایران خارج بشن برن به اونها خدمت کنن (من خودم ۲ نمونه میشناسم که الان دیگه در ایران نیستن و با بهترین امکانات در خارج مشغول تحصیل و زندگی‌ هستن). این ننگه برای مملکتی که اینقدر جوون پر مغز و با استعداد داره.

 13. Iranie Motakhases dar kharej az keshvar گفت:

  Shoma kheyli honar darid iranihaye motekhases dar iran ro negah darid ke hame daran farar mikonan…keshondane iranihaye kharej az iran pishkeshetoon..

 14. دوست گفت:

  وضع مملکت را درست کنید آمار پبشکشتان آزادی ها را درست کنید

 15. سام گفت:

  به قول بقيه دوستان، همين هايي كه براتون موندن رو فراري ندين و ازش استفاده كنيد، بكار گيري متخصصين خارج از كشور پيشكش. من خودم كارشناسي ارشد مهندسي مكانيك دارم از دانشگاه معتبر دولتي، 10 ماهه در به در دارم دنبال كار ميگردم اما هنوز موفق نشدم. چند تا ديگه از همكلاسيهاي سابق من هم همين وضعيت رو دارن. خيلي هاشون هم به بهانه ادامه تحصيل پذيرش گرفتن و تو دانشگاه هاي كانادا وآمريكا و اروپا دارن ادامه تحصيل ميدن كه اميدي به برگشتن خيليهاشون نيست. منم كه ميبينم اينجا شرايط اينجوري تصميمم اينه كه برم و اينجا نمونم.

 16. سبز گفت:

  فقط مدیر متخصص می تواند زمینه فعالیت متخصصان کشور را فراهم کند.

  مدیر متخصص باید تحصیلاتش در زمینه ی علم مدیریت باشد و به قوانین کشور اشراف کامل داشته باشد و مهم تر از همه به آخرین دستاوردهای علمی دنیا در زمینه ی سازمان متبوعش آگاه باشد.

  سال گذشته چند تن از دوستان فارغ التحصیل دوره ی دکترا به مراکزی در تهران و تبریز که به تحصیلاتشون مربوط می شد مراجعه کردند و با ناباوری از مدیران مربوطه شنیدند که : آخه ما برای شما چه کاری بدهیم؟ ما به این همه تحصیلات در این زمینه نیاز نداریم.