سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » به پاسداشت زهرا(س) زندانیان را آزاد کنید...
» بیانیه زهرا رهنورد در آستانه ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن؛

به پاسداشت زهرا(س) زندانیان را آزاد کنید

چکیده :این فرصت بزرگ را غنیمت شمارید و یکبار هم که شده صدق گفتار و عملتان را ثابت کنید. مناسبت ها همیشه نباید بهانه آزادی دزدان و آدم کشان باشد یکبار هم مناسبت ها را بهانه آزادی زندانیان سیاسی قرار دهید.همه زندانیان را به پاس بزرگداشت زهرا (س) ازاد کنید و این اقدام را با زنان زندانی آغاز کنید، مطمئن باشید کوچک نمی شوید و کسی نمی گوید جا زده...


دکتر زهرا رهنورد در آستانه سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و هفته زن در بیانیه ای ضمن تکریم شخصیت والای فاطمه صدیقه(س)ایشان را نه فقط الگویی برای زن مسلمان که نماد تام و کمال اسلام دانست. به گزارش کلمه متن بیانیه زهرا رهنورد به شرح زیر است:

سالروز تولد حضرت فاطمه زهرا(س) دخت گرامی پیامبر اسلام و روز زن را به شما ملت عزیز تبریک عرض می کنم.

امیدوارم آن بانوی اطهر، آن بانوی بی همتا با تمام ابعاد وجودیش از کلمات روحانی و معنوی و علمی تا نقش های سیاسی و اجتماعی، لطافت مادری و همسری، پیوسته در نقطه اوج آرزوهای انسانی قرار گیرد.

جنبش سبز ضمن وحدت کم نظیرش در عین حال مشحون از تکثرهاست و این طراوت و تنوع فرصت می دهد که به تمام رفتارهای زیبای بشری ارج نهیم و به تمام الگوهای عدالت طلب و آزادی خواه در سطح جهان احترام گذاریم.

در عین حال در قلمرو باور و ایمان اسلامی به فاطمه زهرا تاسی می کنیم و در برابر شخصیت متعالی او سر تعظیم فرود می آوریم.

لحظه ای فراموش نمی کنیم که آن بانو چه رنج های عظیمی برای ارتقا و پیشبرد اسلام به جان خریدند و بدن عنصریشان در اوج جوانی به خاک تیره پیوست اما راهشان و روحشان همچنان برای مومنان و آزادیخواهان مستدام خواهد ماند.

اصلاحات و در بطن آن جنبش سبز، مطمئن است که لازم است با نگاه نو اندیشی دینی و با رویکردی معاصر، شخصیت حضرت زهرا (س) روایت شده و به انسان­های مدرن شناسانده شود. اما، حضرت زهرا(س)، نه تنها الگویی برای زنان بلکه، نماد تام و کمال اسلام است، که این دین حنیف، به تمامی در چهره و شخصیت ایشان متبلور شده است. جای تأسف و تأثر است که حاکمیت فعلی، در شرایطی با تأسی به نام زهرا(س) به تدارک روز زن و هفته زن می­پردازد که فرسنگ­ها از آن شخصیت و آن رفتار دینی فاصله گرفته و جهت عکس آن بانویی بوده است که آزادگی و عدالت طلبی فقط یکی از ابعاد وجودی او بوده و وجه مثالی و الهیش همیشه قلب­های مومنان را نورانی و امیدوار کرده است.

آیا می­توان پذیرفت که حاکمیت به صدیقه کبری، زهرا(س) اعتقاد داشته باشد، و تا این حد دروغ بگوید، زنان و مردان را سرکوب کند و راه تنفس آزادی را با خفه کردن حلقوم­ها، مسدود کند؟

شگفتا در همین هفته و روز حاکمیت ضجه کودکانی را که در فراق مادران زندانیشان ناله می کنند نمی شنود، آن بچه های مظلوم که در انتظار لطف و نوازش مادرانشان که یا در زندانند یا به خاک و خون خفته اند لحظه شماری می کنند و فریاد رسی جز خدا ندارند.

حاکمیت با ریشخند، به چهره مادرانی که پشت درهای زندان ها به امید دیدن پسران یادخترانشان هاجروار این سو و آن سو می دوند و تحقیر می شوند و وعده سرخرمن می بینند نگاه می کند.

زنانی که مرد خانواده شان مدت هاست که در گور خفته یا در زندان تهدید و شکنجه شده اند، مادرانی که آرزوی دامادی و عروسی و تحصیل جوانانشان را به جای جشن بر سر گورشان سوگواره غم و آه می گیرند و فستیوال اشک و افسوس برگزار می کنند.

اینک روز زن و هفته زن به نام نامی حضرت زهرا فرا رسیده است.

به حاکمیت فعلی اعلام می کنم این فرصت بزرگ را غنیمت شمارید و یکبار هم که شده صدق گفتار و عملتان را ثابت کنید. مناسبت ها همیشه نباید بهانه آزادی دزدان و آدم کشان باشد یکبار هم مناسبت ها را بهانه آزادی زندانیان سیاسی قرار دهید.

همه زندانیان را به پاس بزرگداشت زهرا(س) آزاد کنید و این اقدام را با زنان زندانی آغاز کنید، مطمئن باشید کوچک نمی شوید و کسی نمی گوید جا زده اید.

سپس در مراحل بعدی آزادی مطبوعات، آزادی های فردی، عدم دخالت در زندگی خصوصی مردم،انتخابات آزاد و… تا آزادی و مردمسالاری میسر شود.

ما زنان از علما و مراجع عظام می خواهیم با دم مسیحائیشان حاکمیت را وادار به آزادی زندانیان و پاسخ به مطالبات مردم نمایند و چنین باد.


51 پاسخ به “به پاسداشت زهرا(س) زندانیان را آزاد کنید”

 1. SABERE GHAVAMI گفت:

  درود پرشور بر شما خانم رهنورد

 2. vvvvvvvvvv گفت:

  کاملا متین و مناسب بود.
  انشاا… چنین خواهد بود.
  مادران شهدای سبز مادران اسرای سبز مادران جانبازان سبز و مادران سبز وطن تا انتقام رنجها و مصیبتهای شما و فرزندانتان را از این از خدا بی خبران نگیریم لحظه ای آسوده نخواهیم بود.
  به امید آزادی وطن و هموطن.

 3. 25 خرداد روز “جامعه مدنی”

 4. ps love گفت:

  dorudo dorudo dorud na be seied va banubalke be tamame in daryaye sabz

 5. mardom گفت:

  موسوی انشاالله که با همین طرفدارات اون دنیا محشور بشی!
  مردم رو روز 22 بهمن و 9دی ندیدی مگه؟ فکر میکنی اونا طرفدار تو بودند یا رهبر عزیزمان؟!
  چشماتو باز کن…

 6. Mirpouya R گفت:

  خواهشا این متن را چاپ کنید که بدانم دردهای دلم را با هم اعتقادانم گفته ام

  از عاقبت این وقایع،سخت می ترسم
  به خدا بیش از خود،برای هم وطنانم می ترسم.با این سیاست ها جوانان آتیه سازمان،فقط بیشتر به جان هم می افتند.
  می ترسم همه ی این اتفاقات از حب قدرت باشد که از حب مال و شهوت هم بالاتر است(فرموده ی امیرالمومنین)

  هنوز هم به خاک و خون غلطیدن جوانها را باور نمی کنم
  کسانی که با تکیه بر قدرت پوشالی خویش،دست به همه کار می زنید،(که اگر این قدرت ماندنی بود،به شما نمی رسید)
  آیا می دانید که با این روند،ما را به سوی ناامنی بیشتر و نابودی ساخته هایمان سوق می دهید؟

  مرا به خاطر در هم بودن حرفهایم ببخشید.اما می نویسم که بفهمید ذهنم چه قدر آشفته است

  این متن نامه ی محرمانه ی امام خمینی به آیت الله منتظری مگر “محرمانه”نبود؟
  به چه حقی این درخواست امام که خواسته بود این متن علنی نشود را زیر پا له کردید؟
  اگر نیتتان اطلاع رسانی بود،چرا کل ماجرا را نگفتید؟
  چرا ماجراهای عملیات مرصد،حکم امام و مخالفت آیت الله منتظری با این حکم را به جوانها نگفتید؟

  روزی از خود می پرسیدم مگر ممکن است روزی برسد که کسی جرات بردن نام الله را جز در خفا نداشته باشد؟
  امروز دیگر ای سوال را از خودم نمی پرسم

  با این دیکتاتوری و کشتن ها و زندانی کردن ها و تحریفاتی که همه و همه را به نام اسلام عزیز و و صاحبمان امام زمان(ع)انجام میدهید،تصور دورانی که نمی توان اسمی از اسلام واقعی آورد،اصلا سخت نیست.

  امام رضا(ع):اگر اسلام آنگونه که{واقعا} بود عرضه می شد،همه دنیا مسلمان می شدند

 7. سبز می مانیم گفت:

  درود بر خانم رهنورد که همیشه با صحبت ها و بیانیه های خودش روحیه مقاومت در مردم ایران را بالا می بره ، از ایشان خواهشمندیم که به این رویه همچنان ادامه دهند همانطور که تا لالن این کار را به خوبی انجام دادند

  22 خرداد سبز

 8. ardalan گفت:

  zende bad…hame sabzimo sabz mimanim

 9. دوست گفت:

  به خدا قسم که اگه مهندس موسوی برای روز 22 خرداد برنامه مشخص برای اعتصاب یا راهپیمایی ندهد و از مردم درخواست مشارکت نکند بنده شخصا از جنبش خداحافظی خواهم کرد و تمام دوستانم را هم از این مسیر خارج خواهم کرد. چرا که اطمینان دارم دهه آخر خرداد آخرین فرصت مهندس موسوی خواهد بود و اگر از موضع قدرت تصمیم نگرید و ذره ای نگرانی یا ترس یا مصلحت اندیشی به دل خود راه بدهد و از این فرصت استفاده نکند و جنبش در این دهه قدرت نمایی نکند(ترجیحا از راه اعتصاب عمومی) , جناح حاکم موسوی را به هر نحوی که شده یا از بین خواهد برد یا از میدان به در خواهد کرد ( البته اگه تا 22 خرداد این کار اشتباه را نکند).
  به خدا قسم اگه از الان برای اعتصاب عمومی (مانند کردستان) از طریق مهندس اعلام بشود و تا فرصت باقی مانده تا 22خرداد هواداران جنبش اطلاع رسانی کنند به مردم از طریق شبکه های اجتماعی و فامیلی و این اعتصاب تا رسیدن به خواسته های جنبش ادامه پیدا کند حتما پیروز خواهیم شد.این را هم مردم کردستان ثابت کردن هم جعفر پناهی هم نوری زاد و هم مجید توکلی که اعتصاب جواب می دهد.
  مهندس عزیز فرصت زیادی نداریم برای اطلاع رسانی پس سریعا موضعتان را اعلام کنید.
  نگرانم که فردایی دیگر برایمان وجود نداشته باشد.

 10. سلام درودم را به خانم رهنورد تقدیم می کنم ,منکه ازبچه های انقلابم و خیلی هم کوچک بودم واصلاً چیزی را ازآن بخاطدندارم ,توسط خانواده به ویژه مادرم که همیشه چادر به سرکفش بپا همه جا حضورداشته , با انقلاب وانقلابیون صادق آشنا شدم ,به گفته مادرم شما هم یکی ازآن انقلابیون صادق وفاداربه انقلابید ,لذا هم به آنروزتان که کوچک بودم وبیاد نمی آورم وهم به امروزتان که برای خودم حالا خانمی شده ام آنهم جنبش سبزی, به شما وهم اندیشانتان احترام بسیاری قائلم وبه وجودتان افتخار می کنم ,نوشته ها, گفته ها,وبیانه هایتان همه وهمه برای من وهم نسل هایم سرمشق وراهنما هستند .امیدوارم همیشه سلامت وسبز باشید تا بتوانیم همگی با هم پیرزوی جنبش سبزمان را جشن بگیریم.

  پیروزباد جنبش سبز مردم

 11. ناشناس گفت:

  koo gooshe shenava. in hakemiat agar ahle mantegh bood kheyli chizha dorost mishod.

 12. نازی گفت:

  حضرت زهرا رو صدا می کنیم ، 22 خرداد به پا می کنیم

  یا زهرا(س) ، ایران باغ فدک شیعیانت بود ، تصاحبش کردند به زور و زر و تزویر !
  یا زهرا(س) ، حق حاکمیت شیعیانت را هم غصب کردند و این بار هم زدند و شکستند و سوزاندند !
  یا زهرا (س) ، کاش ما هم شهامت تو را داشتیم که مظلومیت را فریاد بزنیم …

 13. سید عقیل گفت:

  به شما بانوی سبز ایران زمین با همه وجود افتخار می کنم و درود می فرستم. به رییس جمهور موسوی هم به دلیل داشتن همسر شجاع و فهیمی چون شما تبریک می گویم. همه با هم تا آزادی ایران عزیزمان “صبر و استقامت” را پیشه خود قرار می دهیم. سحر بسی نزدیک است چون ما بیشماریم…………

 14. چشمك گفت:

  ما هستيم تا جستجوگر روزنه هاي آزادي خويش باشيم. دريغ كه اميدي نيست.

 15. ندا آقا سلطان گفت:

  خانم رهنور : لطفا فراموش نکنید که حاکمان فعلی اعتقادی به دین و دینداری ندارند و دین در دست آنها ابزاری برای حفظ قدرت و سرکوب مخالفان است .

 16. سبز گفت:

  وقتی پول پشت پول کامشان را سیراب می کند و قدرت هم پشتوانه محکمی برای حفظ وضع موجود است، دیگر کدامشان به عدالت علی و زهرا و آزادی خواهی ان ها توجه می کند.

  کافیست هر عامل موثری به نوعی بهره مند شود. بی بضاعت پررو به چند ۱۰ هزار تومان و رئیس دانشگاه … به بورس و ارسال دانشجویانش به خارج کشور و … .

  درنتیجه سکوت مطلق اختیار می کنند و به هیچ دروغ و بی عدالتی کمترین واکنشی نشان نمی دهند.

 17. نجفی گفت:

  ضمن تشکر از سرکار خانم رهنورد باید عرض کنم خود را برای پاسخ منفی حاکمیت هم آماده کنید. زیرا نیک می دانید که اگر احتمال پاسخ مثبت به این خواست ملت بود، اینهمه فرصتهای پیش از این را حاکمیت از دست نمی داد.

 18. afshin گفت:

  22 خرداد با حضور سبز خود در خیابانها باز با شما بیعت میکنیم

 19. یا فاطمه ی زهرا کمکمون کن!دیروز که اون مقاله بند نسوان رو خوندم خیلی دلم گرفت خیلی !! یا منتقم یا مفتح الا ابواب یا اواب یا مجیر یا ظهیر لا تصلت علینا من لا یرحمنا

 20. ابتکار سبز گفت:

  مراسم دعای توسل
  18 خرداد ساعت 9 شب
  پارک لاله

 21. سلام گفت:

  کاربر محترم mardom سلام…..انشالله که طرفداران میرحسین و ما با اجداد بزرگوار میرحسین و امام ره محشور شویم و شما نیز با رئیس دولتتان …..برادر یا خواهر گرامی راهپیمایی 22 بهمن متعلق به همه مردم بوده است….خود و خانواده ام نیز در این راهپیمایی شرکت کردیم … ..از خانواده شهدا نیز هستیم …اما نه از کسی طلبی داریم و نه ادعایی…برادر یا خواهر گرامی …سلام

 22. سلام سبز گفت:

  باسلام

  وقتی سال گذشته احمدی نژاد برای جمع کردن آرا در میدان ولیعصر در سالروز شهادت حضرت زهرا چپیه وپیراهن مشکی می پوشد وامسال با ترکیه وبرزیل رقص را نمایش می دهند شما چه انتظاری از این دروغگویان دارید میخواهید زندانیان شما را آزاد کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 23. حسين گفت:

  دوستان سلام.برای روشن شدن فکرای سیاهتون، لطفن برنامه های دیروز ، امروز، فردای این هفته رو ببینید.هر شب بعد از خبر ساعت ۱۰ شبکه ۳
  مخصوصا دوشنبه شب با حضور حجه الاسلام حاجتی.
  حتما ببینید.
  والسلام علی من اتبع الهدی

 24. ياسمن گفت:

  درود بر بانوي سبز ايران زمين.

 25. زهرا رهرو گفت:

  “آیا می­توان پذیرفت که حاکمیت به صدیقه کبری، زهرا(س) اعتقاد داشته باشد، و تا این حد دروغ بگوید، زنان و مردان را سرکوب کند و راه تنفس آزادی را با خفه کردن حلقوم­ها، مسدود کند؟”
  بانوي سبز پوش اين حاکميت جديدا براي حضرت فاطمه عزاداري 7 روزه و مراسم سينه زني ترتيب ميدهد و عده اي از طرفدارانش در اين مراسم بر سرو رو ميکوبند و زار زار ميگريند، اما از يکي از شرکت کنندگان اينگونه مراسم بپرسيد آيا ميتواند 5 جمله از فاطمه زهرا بيان کند ؟ حاشا که از فاطمه فقط شکستن پهلويي شنيده اند و زار گريستن را نيکي ميدانند.
  ” ما زنان از علما و مراجع عظام می خواهیم با دم مسیحائیشان حاکمیت را وادار به آزادی زندانیان و پاسخ به مطالبات مردم نمایند و چنين باد”
  اي بانو مدتهاست علما، دم عيسوي خود از دست داده اند، ترس مهري بر لبهايشان زده که هر ناحقي را مي بينند و از کنارش بي تفاوت رد ميشوند. آنها فقط مراقب پاي راست و پاي چپ هنگام ورود به … هستند.

 26. سبز گفت:

  مرسی. کاش گوش میکردند

 27. اما افسوس كه اينها عبرت نمي گيرند و آزاد نخواهند كرد زندانيان بي گناه ما رو. ميرحسين جان كمكمون كن من به عنوان فرد كوچكي از خانواده ايرانيان هميشه سبز مظطرب هستم و نگران ما تو اين دوره 1ساله خيلي تلفات داده ايم 1كيش خيلي ساده همين اعلام نتايج كنكور كارشناسي ارشد بود كه دانشجويان سبز حداقل در دانشگاه ما نتونستند نتيجه خوبي بيارند چون به هر حال سبز ها در شرايط كنوني بيشتر از درس و دانشگاه به كارسياسي و يافتن راهكار براي گسترش جنبش سبز مشغولند و در نتيجه نتيجه اي نگرفتند و در عوض اكثر دانشجويان بسيجي و طرفدار كودتاچيان همه براحتي در كنكور با نتايج خوب قبول شدند …اگر وضع به همين منوال پيش رود بايد شاهد تغيير تركيب دانشجويان دانشگاه ها باشيم….يكيش خودم هستم كه از 13آبان مطالعه براي كنكور ارشد رو كذاشتم كنار و فقط در خدمت جنبش سبز بودم و فقط براي گسترش جنبش در شهر خودم تلاش مي كردم و وقتي 2هفته پيش هم نتايج اعلام شد نتيجه اي نگرفتم ودر عوض تمام دانشجويان … ارشد نتايج خوبي گرفتند البته به هر حال يه دليل ديگه براي نتايج خوب اونها تقلب در اعلام نتايج به نفع دانشجويان خاص … می تونه باشه چون بهر حال كنكور كارشتاسي ارشد امسال نتايجي دور از انتظار خيلي ها داشت.از سايت كلمه تقاضا دارم در مورد تقلبات گسترده و نتايج دور از انتظار در مورد كنكور ارشد امسال تحقيق كنند و بار ديگر برگ سياه ديگري براي رسوايي اركان اين دولت فريبكار رقم بزنند.اما خواسته ام از پدرم ميرحسين موسوي اينه كه اين نامه منو حتما بخونند و حتما راي خرداد امسال و مراسم يادبود انتخابات برنامه اي دقيق و منسجم داشته باشند و سخنراني هاشون رو بيش از بيش گسترش بدهند تا22 خرداد حماسه اي سبز خلق شود و خدا رو چه ديديد شايد 22خرداد امسال شاهد در هم پاشيدن بساط دروغ نيرنگ و ريا باشيم.ما بيشماريم

 28. مانی افشار گفت:

  من هم فرا رسیدن ولادت بانوی اسلام ” فاطمه زهرا ” به تمام مادران سبز ایرانی به خصوص مادر عزیزم ” دکتر زهرا رهنورد ” تبریک می گویم.

  خرداد ماه پر از حادثه است. اتفاقات خوب یا بد پارسال باعث پر حادثه شدن ماه خرداد شد. و باید ماه خرداد را بدون شک ماه بزرگری قلمداد کرد.

  بنده افتخار می کنم به اینکه در ماه خرداد و در روز سیزدهم به دنیا امدم.

  خانوم زهرا رهنورد خواهش می کنم خواهش می کنم ، دیگر ابراز امیدواری نکنید که حکومت بیاد و زندانیان سیاسی اعم از زن و مرد را آزاد کند. باور کنید حکومت با هیچ کسی مدارا نخواهد کرد. حکومتی که به سوی دیکتاتوری حرکت کند ، هیچ امیدی به اون حکومت نخواهد رفت.

  شما و مهندس موسوی چندین بار در بیانیه ها و سخنرانی ها خودتون به این موضوع اشاره کردید که این حرکت حکومت بیشتر به سوی استبداد و دیکتاتوری است. خب همه ملت متوجه شدند که واقعا این حرکت حکومت بیشتر باعث استبداد و دیکتاتوری خواهد شد. پس چه امیدی وجو د دارد که شما می گویید کوچک نمی شوید! فرصت را از دست ندهید! به پاسداشت زهرا(س) زندانیان را آزاد کنید.
  این اقایون اگر زهرا و علی و حسین را میشناختند ، خوب اصلا دست به چنین اعمال فاسد و ننگین و سخیفی نمیزدند. کجای اسلام امده که باید مردم را به خاطر اعتراض کردن ، به خاک خون کشید؟؟؟! این نظام جمهوری اسلامی نیست. این حکومت اسلامی است. حکومتی که دارد بر خلاف عقاید اسلامی عمل می کند. این ها هیچ وقت سر عقل نخواهند امد. خانوم رهنورد. من خواهش می کنم. بنده به عنوان یکی از فرزندان سبزت. خواهش می کنم هیچ وقت ابراز امیدواری نکنید. هیچ وقت و هیچ وقت. این اقایون دیگر باید بروند. این اقایون باعث بدختی مردم شدند. این اقایون باعث فساد اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی و به ویژه اخلاقی شدند.

  دکتر رهنورد وقتی شما می گیید کوچک نمی شوید! فرصت را از دست ندهید! به پاسداشت زهرا(س) زندانیان را آزاد کنید. یعنی منظور شما از این حرف این است که ما همچنان امیدوار هستیم و شما می توانید دوباره به آغوش ملت برگردید و شما اگر زندانیان را ازاد کردید اون موقع شاید اون کوچک شدن را که در میان مردم از دست دادید ، شاید دوباره تبدیل به بزرگ شدن کنید!!!

  خانوم رهنورد. زندانیان به جای خود. پس خون شهیدان چی؟ اون دختر و پسری که بدون هیچ دلیل ” شهید شدند” پس خانواده هاشون چی؟؟
  ما دیگر نباید ابراز امیدواری کنیم.

  عدالت زماني مي تواند مطراح باشد که ازادي وجود داشته باشد ما در شرايطي در مورد ازادي يا دموکراسي حرف ميزنيم که جامعه به رشد فرهنگي بالايي رسيده باشه.

  ___________________________
  # mardom
  خرداد ۱۰م, ۱۳۸۹ at ۱:۴۰ ق.ظ

  موسوی انشاالله که با همین طرفدارات اون دنیا محشور بشی!
  مردم رو روز ۲۲ بهمن و ۹دی ندیدی مگه؟ فکر میکنی اونا طرفدار تو بودند یا رهبر عزیزمان؟!
  چشماتو باز کن…
  ___________-

  دوست عزیز اون ها مردم نبودند. اون ها همه بسیجی و دوستان عزیز و کم سواد بودند که از دهات ها و روستاها امدند. معمولا از کوچک به بزرگ شروع می کنند. ولی شما اول گفنید 22 بهمن بعد 9 دی . بماند. ولی دوست عزیز اون مردم که در روز 9 دی و 22 بهمن امدند خب ما قبول می کنیم که حامیان اندک شما بودند. ولی یادمان نخواهد رفت که اون مردم را با اتبوس و ساندیس دیدیم. یادمان است که ان مردم را با گارد های ویژه و لباس شخصی دیدیم. یادمان است که اون جمعیت اندک را با پرچم ها دیدیم که باعث میشد جمعیت پشت سر را درست نبینیم و به همین دلیل بعضی ها مثل خودتون احساس می کردند جمعیت زیاد است.
  حالا دوست عزیز. رفراندوم بزرگ در تاریخ جمهوری اسلامی را که در روز 25 خرداد ، رخ داد رو شما ملاحظه کردید؟ جمعیتی که بیشتر شما بود و در روز قدس به خیابان ها امدند را مشاهده فرمودید؟؟؟ در فصل پاییر هم جمعیت جنبش سبز در مناسبت ها نسبت به شما بیشتر و بیشتر بود.

  درضمن این رو هم بگویم که جمعیت 22 بهمن اکثرا به خاطر عشقی که نسبت به انقلاب داشتند امدند. پس این دلیل نمی شود که شما بخواهید جمعیت 22 بهمن را مصادره کنید. البته این خصلت مصادره در خون حامیان دولت نهم و دهم است.

  22 ، 25 و 30 خرداد را حتما ببینید.

 29. منوچ گفت:

  آقا یا خانم “مردم” از این اسمی که برای شخص خودت گذاشتی معلومه که در توهمات به سر میبری. بیدار شو از این خواب غفلت…

 30. hamrahehamishe گفت:

  afarin . be in baianie ke vaghean rizbinane neveshe shode

 31. ناشناس گفت:

  sabze sabz bashi ta abad

 32. ناشناس گفت:

  موسوی و خاتمی و کروبی برای 22 خرداد، بیانیه دهند.

  “کوچک نمی شوید! فرصت را از دست ندهید!”

 33. ا.م(امید . مرتضی) گفت:

  واقعا فکر میکنید انسان از این کوچکتر هم میشوند؟ که اینان هستن
  درود بر تو و تمامی شیر زنان ایران زمین

 34. samog گفت:

  سلام آقا یا خانم mardom.
  امیدوارم که جایگاه انسانیت خود را با جایگاه ربوبیت پروردگار اشتباه نگرفته باشید. اینکه چه کسی عاقبتش کجا خواهد بود، از دانش شخص من خارج است، شما را نمی دانم.
  ولی کلا می دانم که کسی که بخاطر حق الناس فعالیت کرده و از عوامفریبی و ظلم و جنایت انتقاد می کند، نزد خدا عزیز است.
  یا حسین

 35. ايراني گفت:

  در دوران كودكي كه كتابهاي درسي را مطالعه مي نموديم و در آنجا از بني اميه سخن به ميان مي آمد واينكه مردماني (ظاهرا) براي صواب به لعن و نفرين حضرت علي و اهل بيت پيامبر مي پرداختند و نهايتا مردماني (باز هم ظاهرا) به قصد قربت سر از تن فرزند زهرا(س) جدا نمودند و اهل بيتش را به اسارت گرفتند، باورم نمي شد كه در روزگاري زندگي كنم كه صداي پاي آن حكومت به گوش برسد و به نام دين كامها از دنيا گرفته شود.

  به اميد آنكه اين دين به دنيا فروشان حاكم به راه حق و مردم بازگردندو بيش از اين به نام دين خدا به مردم ظلم روا ندارند.

 36. سید فرزام سبز دل گفت:

  آقایی که به نا حق اسم مردم رو گذاشتی رو خودت اولا ما از خدامونه تا با موسوی ها و رهنوردها محشور بشیم تا احمد خاتمی و جنتی ثانیا 9 دی و 22 بهمن که به زور مدارس وادارات مردم رو ریختن تو خیابون اگه راست میگن چرا اختیاری نمیکنن؟ثالثا ما خس و خاشاکیم بدبختیم فتنه گریم بابا یه روز هم امنیت تامین کنن ما هم بیایم بیرون.البته مثل عاشورا مردم از پل پرت نکنن پایین.

 37. AAA گفت:

  به mardom عزيز:
  كاشكي تو چشماتو باز مي‌كردي و ماموراي امنيتي با اون همه وسايل سركوب تو دستاشونو ميديدي. انشا الله شما هم با احمدي نزاد و … محشور بشويد.اگر مجال ميدادن بهت مي‌گفتم كه ما چند نفريم.

 38. پونه گفت:

  جناب MARDOM
  شما روز 25 خرداد 88 که مردم سبزمان به میدان اومدن، چشماتون رو باز کردید؟ تا 4 روز بعدش اون راهپیماییهای سکوت با شکوه چشماتون رو باز کردید؟ نماز جمعه آقای هاشمی، راهپیمایی روز قدس، 16 آذر در دانشگاهها، ضرب و شتم مردم برای به هم زدن تجمعاتشون در 13 آبان، تشییع پیکر آیت الله منتظری و عاشورای خونین، و غیره (باز هم بگم؟؟) چشماتون رو باز کردید؟
  چیزی به اسم خجالت تا بحال به گوشتان خورده؟

 39. nashenas گفت:

  اون اقایی که با نام مردم پیام گذاشته بود بدونه مردم واقعی 25 خرداد تو خیابون بودن که بی هیچ چشم داشتی امده بودن نه 9دی و 22 بهمن که کارمندارو به زور میبردن راهپیمایی همیشه هم این یادت باشه که ما بیشماریم

 40. دختر آریایی گفت:

  درود بر خانم رهنورد که مصداق واقعی زن و بانوی آریایی هستند. خدا با ماست

 41. سبزینه گفت:

  دست بوس همه مادرانی هستیم که در این یک سال فرندانشان را از دست دادند
  همه مادرانی که پشت درهای زندان به انتظار ایستادند
  همه مادرانی که زخم های کوچک و بزرگ فرزندانشان را به محبت بستند و بر جای کبودی باطوم ها روی پیکر های فرزندانشان با غصه و افتخار نگریستند
  همه مادرانی که با انتظارهای کشنده و طاقت فرسا در اوج نگرانی چشم انتظار برگشتن فرزندانشان از کوچه ها و خیابان های پر آتش و خون صبورانه نشستند….
  همه مادرانی که طعم غذاهایشان و زحمت هایشان در کشاکش بحث های سیاسی سر هر سفره از یاد رفت….
  همه مادران کم و زیاد هزینه دادند
  مادران صبور میهنم روزتان مبارک

 42. ياحسين ميرحسين

 43. سعید گفت:

  درود به شرفت میرحسین ما سبزها 22 خرداد می آییم چون رودی خروشان می آییم که بگوییم ما برنداز نیستیم ما جرءی آزادی برای کشور عزیزمان میخواهیم عدالت بمعنی واقعی کلمه .یاد شهدای سبزمان را گرامی بداریم . به هموطنان سپاهی و بسیجی و نیروی انتظامی بگوییم ما و شما برادریم.

 44. ali گفت:

  گر چه آموزش و نصیحت در تمامی دورانها و جوامع امری است پسندیده که باید همچنان ادامه داشته باشد ،ولی آنانی که به قول رودکی از روزگار نیاموختند از آموزگار نیز نخواهند آموخت

 45. فریبا گفت:

  روی سخنم با mardom عزیز است اگر یک روز به طرفداران جنبش سبز اجازه راهپیمایی داده شود انوقتشما عزیر قدرت این جنبش راخواهید دید درورد بر بانوی همیشه سبزایران درود بررهبران سبز ایران زمین

 46. نجفی گفت:

  دوستان عزیزی که به کامنتی با نام “مردم” پاسخ داده اید، توجه داشته باشید که آن کسانی که در روز 9 دی راهپیمایی کردند هم بخشی از مردم هستند ، جن و پری که نبودند.
  اگر جنبش سبز ملت به یاری خدا پیروز شود باز عده زیادی از همین مردم مخالف این جنبش خواهند بود.
  همانطور که از دیگران انتظار داریم “خود مردم پنداری” نداشته باشند خودمان هم تمام مردم را مثل خود نپنداریم.
  گذشته از این که خود جنبش سبز آنقدر گسترده شده که حتی عده ای از معتقدان به ولایت … را هم در بر گرفته است.
  پس گسترده بیندیشیم.

 47. موسوی گفت:

  باسلام و خسته نباشید
  یک پیشنهاد دارم و آن هم اینه که از چهاردهم خرداد موج سبز را مثل سال گذشته به راه بیندازیم
  و با بستن نمادهای سبز به هم پیام بدیم و بر وحشت طرف مقابل بیفزاییم و آقای رییس جمهور منتخب مان هم برای 22 خرداد سخنرانی داشته باشند تا همه بیاییم 22 خردا یک فرصت است از دست ندهیمش

 48. مرتضی گفت:

  یک پیشنهاد
  با سلام و خسته نباشید
  بیایید از 14 خرداد دوباره موج سبز را راه بیندازیم و مثل سال قبل از نمادهای سبز در داخل شهر استفاده کنیم تا هم اتحادمون بیشتر شود وهم بر وحشت طرف مقابل افزوده شود و در روز 22 خرداد هم رییس جمهور منتخب ملت جناب آقای مهندس موسوی هم به ایراد سخنرانی در یک مکان عمومی بپردازند
  22 خرداد یک فرصت استثنایی است به آسانی از دست ندهیمش

 49. fakhri گفت:

  سلام من به شما باد ای بانوی سبز همچنان دوستدار شما هستم

 50. احمد گفت:

  چرا پیامبر که می دانست بعد از خودش امتش با دین و خاندانش چه می کنند و باهوش سرشاری خدایی که داشت و با یارانی که پیرامونش بودند چرا تدبیری نیندیشید تا قدرت را هرطور شده در خاندانش حفظ کند وطمع ورزان به قدرت را ناکام گذارد و پاره تنش زهرای اطهر چنان روزگاری نداشته باشد. نتیجه اینکه اگر امت گمراهی را ترجیح دادند خدا و پیامبر و امام معصوم در عین اینکه از انذار و نصیحتشان دریغ نمی کنند ولی امورشان را به خودشان واگذار می کنند چرا که در حکومت دینی زور و اجبار نیست. قضیه امروز ما درست به عکس است مردم اسلام ناب محمدی را می خواهند.که درآن به جای دروغ صداقت به جای تهمت و افتراء سلام و صلوات به جای خشونت رفق و مدارا به جای بند و اسارت آزادی وآزادگی به جای تملق و مدیحه سرایی انتقاد و صراحت به جای توهین و تحقیر ادب و متانت و… باشد.