سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » یک نماینده مجلس: با روند فعلی 60میلیون نفر زیر خط فقر می‌روند...

یک نماینده مجلس: با روند فعلی 60میلیون نفر زیر خط فقر می‌روند

چکیده :هنگامی که بیکاری در جامعه ای افزایش یابد و پول نفت به جای اینکه در کارهای زیربنایی صرف شود در بودجه جاری هزینه گردد، باید شاهد خط فقر در کشور...


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مهمترین دلیل وجود خط فقر در کشور را عدم سرمایه گذاری در بخش اشتغال، واردات بی رویه و تضعیف تولید در کشور ذکر کرد.

به گزارش خانه ملت، داریوش قنبری درخصوص ارائه آمار دولت مبنی بر وجود 40 میلیون نفر در خط فقر گفت: هنگامی که بیکاری در جامعه ای افزایش یابد و پول نفت به جای اینکه در کارهای زیربنایی صرف شود در بودجه جاری هزینه گردد، باید شاهد خط فقر در کشور باشیم.

سخنگوی فراکسیون خط امام (ره) در ادامه افزود: عدم سرمایه گذاری در کارهای زیربنایی و تولیدی در سطح ملی موجب بیکاری، اعتیاد، بزهکاری و فقر شدید، فقر نسبی در جامعه خواهد شد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بررسی های جامعه شناسانه بیانگر این است فقر در ایران ناشی از درآمد پایین است، درآمد پایین به دنبال پس انداز پایین و سرمایه گذاری پایین حاصل می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان دولتی باید بگویند در طول این 5 سال که بالاترین درآمد نفتی را در کشور پس از انقلاب داشته ایم در چه راهی مصرف شده است.

وی خاطرنشان کرد: عدم مدیریت صحیح و کاردان در استفاده بهینه از منابع مالی موجب شده تا نوعی نابسامانی در بخش تولید همراه شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: اگر برای موضوع خط فقر چاره اساسی نشود باید در انتظار این باشیم که در یکی، دو سال آینده 60 تا 65 میلیون نفر از جمعیت کشور در زمره خط فقر قرار گیرند.


12 پاسخ به “یک نماینده مجلس: با روند فعلی 60میلیون نفر زیر خط فقر می‌روند”

 1. چشمك گفت:

  يعني هنوز به 60 ميليون فقير نرسيديم . مگه ميشه !!!!

 2. امیر کوچک فراهانی اراکی گفت:

  پیرمرد خسته کنار صندوق صدقه ایستاد. دست برد و از جیب کوچک جلیقه اش سکه ای بیرون آورد. در حین انداختن سکه متوجه نوشته روی صندوق شد: صدقه عمر را زیاد می کند, منصرف شد!!!.

 3. مهرداد نصرتی مهرشاعر گفت:

  من دنبال آدرس سایت شخصی مجری برنامه امروز دیروز بی فردا گشتم اما نیافتم اگر کسی می شناسد لطف کند موردنیاز است

 4. کنتورچی گفت:

  خدا عمرتون بده که اینقدر زود دست بکار شدین طول این خط فقر رو بلندتر کردین تا حداقل 60 میلیون نفر زیر اون قرار بگیرن یه کاری بکنین یه کم دیگه طولش بلندتر بشه همه مردم زیر اون قرار میگیرن توی این تابستونی دیگه به مخشون آفتاب نمیخوره قاطی کنند زیر سایه این خط همه تونو دعا میکنند.
  خدا قوت . خیر از جونیتون ببینید ننه

 5. سبز سبز گفت:

  خوب این هم یک نوع عدالت اجتماعی است ( همسان و همسطح شدن افراد یعنی فقیر و بدبخت شدن همه مردم بجز آقازاده ها ) ،اینکه ناراحتی ندارد . پس دایما نگوئید که آقای احمدی نژاد به وعده هایشان عمل نکردند .فعلا اینو داشته باشید تا بعد.

 6. سبز سبز گفت:

  خوب بفرمائید : این هم تحقق وعده برقراری عدالت اجتماعی . حالا شما تا می توانید به این آقای احمدی نژاد گیر بدین .

 7. amir گفت:

  مگر هدف این دولت چیزی غیر از این است؟

 8. psdk 313 گفت:

  دوستان سلام.
  برای روشن شدن فکرای سیاهتون، لطفن برنامه های دیروز ، امروز، فردای این هفته رو ببینید.هر شب بعد از خبر ساعت ۱۰ شبکه ۳
  مخصوصا دوشنبه شب با حضور حجه الاسلام حاجتی.
  حتما ببینید.
  والسلام علی من اتبع الهدی

 9. علی گفت:

  فقط می تونم بگم که خیلی خوشحالم که بیش از 70 در صد مردم در وضعیت یکسانی (زیر خط فقر) قرار می گیرند و فاصله طبقاتی از بین می ره؟؟!!

 10. yekani@live.com گفت:

  یاد دارم در غروبی سرد سرد ‏‏‏، میگذشت از کوچه ما دوره گرد ، داد میزد ‌: کهنه قالی می خرم ، دسته دوم جنس عالی می خرم ، کاسه و ظرف سفالی می خرم ، گر نداری کوزه خالی میخرم ، اشک در چشمان بابا حلقه بست ، عاقبت آهی کشید و بغضش شکست ، اول ماه هست و نان در سفره نیست ،ای خدا شکرت، ولی این زندگیست ؟ بوی نان تازه هوشش برده بود ، اتفاقا مادرم هم روزه بود ،خواهرم بی روسری بیرون دوید،گفت : آقا سفره خالی میخری.؟!(شرح وحال زندگی اکثر مردم ایران بعد از اجرای پرنامه ؟! هدفمندکردن یارانه ها توسط دولت احمدی نژاد)

 11. امیر کوچک فراهانی اراکی گفت:

  سلام آقای مهرداد نصرتی. از بابت اشعار زیباتون سپاسگزارم. اینم وبلاگ آقای یامین پور.
  kistiema.blogfa.com

 12. مهرداد نصرتی مهرشاعر گفت:

  امیرجان لطف کردی