سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » محرومیت از تحصیل بیش از ۱۵ دانشجوی معترض به احمدی نژاد در دانشگاه شهید بهشتی...

محرومیت از تحصیل بیش از ۱۵ دانشجوی معترض به احمدی نژاد در دانشگاه شهید بهشتی

چکیده :در حالی که محمود احمدی نژاد و اطرافیانش در مصاحبه با رسانه های بین المللی هر گونه برخورد با معترضان را انکار می کنند، سیل برخورد بی سابقه با دانشجویان در دانشگاه های مختلف کماکان ادامه...


در پی حضور محمود احمدی نژاد در دانشگاه شهید بهشتی و اعتراض دانشجویان به حضور وی، کمیته انضباطی این دانشگاه تا کنون برای 15 تن از دانشجویان معترض حکم تعلیق صادر کرده است.

به گزارش دانشجونیوز، در حالی که محمود احمدی نژاد و اطرافیانش در مصاحبه با رسانه های بین المللی هر گونه برخورد با معترضان را انکار می کنند، سیل برخورد بی سابقه با دانشجویان در دانشگاه های مختلف کماکان ادامه دارد. پس از بازداشت 17 دانشجو و احضار و تهدید بیش از 30 دانشجوی دانشگاه باهنر کرمان پیش از ورود احمدی نژاد به این شهر، این بار اخبار تأسف باری از برخورد گسترده انضباطی با دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی به گوش می رسد.

پس از حضور غافلگیرانه احمدی نژاد در دانشگاه شهید بهشتی و اعتراض گسترده دانشجویان آن دانشگاه به وی که به درگیری نیروهای بسیج و حراست با دانشجویان و ضرب و شتم دانشجویان معترض نیز انجامید، کمیته انضباطی و حراست دانشگاه شهید بهشتی اقدامات گسترده ای را برای برخورد با دانشجویان معترض به احمدی نژاد آغاز کرده اند، در این میان تاکنون ده ها نفر از دانشجویان این دانشگاه به کمیته انضباطی احضار شده اند و طبق اخبار رسیده به خبرنگاران دانشجو نیوز برای بیش از 15 نفر از آنان تاکنون حکم تعلیق از تحصیل صادر شده است. دانشجویان زیادی نیز با احضار به حراست تهدید به بازداشت شده اند.

برخی از داشجویانی در بازگشت از کمیته انضباطی خبر از لیست 180 نفره دانشگاه برای احضار دانشجویان به کمیته و صدور احکام انضباطی برای آنان می دهند. برخورد شدید کمیته انضباطی، حراست و نهادهای امنیتی با دانشجویان مترض به احمدی نژاد سابقه دیرینه دارد، دانشجویان دانشگاه امیرکبیر پس از اعتراض سال 85 خود تا مدتها طعم صدها احضار، تعلیق،ممنوع الورودی و بازداشت و شکنجه را کشیدند،اخیراً نیز ده ها نفر از دانشجویان دانشگاه تهران پس از اعتراض به حضور محمود احمدی نژاد در دانشگاهشان به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات احضار و تهدید شدند.


14 پاسخ به “محرومیت از تحصیل بیش از ۱۵ دانشجوی معترض به احمدی نژاد در دانشگاه شهید بهشتی”

 1. مرد میخوام از 10 کیلومتری دانشگاه رد شود گفت:

  با این کارها ما را ساکت کنند جرات دارد با اعلام قبلی به دانشگاه بیاید

 2. چشمك گفت:

  خوب ستاره هاي اين دولت كه به دانشجويان ميدن رنگشون غليظ تره !!!!

 3. سلام گفت:

  مسلما دانشجویان را دوستان و اقوامی است و و دوستان و اقوامشان را دوستان و اقوام و مسلما این ظلم نقل میشود همچنان مسلسل…………………..و خدا ظالمان را رسوا میکند..وعده خدا حق است

 4. رضا گفت:

  دانشگاه مبدا همه تحولات است…..امام خمینی ره……اینان از دانشگاه و دانشجو میترسند…..اقای رئس دولت وقتی میداند که دانشگاهیان به ایشان اغتقاد ندارند مجبور نیست به دانشگاه بیاید…نماینده رهبری در دانشگاه تهران اذعان کردند که 70 درصد دانشگاهیان محالف دولت هستند ….

 5. امضاء محفوظ گفت:

  در روز ی که محمود احمدی نژاد کرمان بود ده نفر از دانشجویان بدون آنکه کاری کرده باشند یا حرفی زده باشند به حراست برده شده و عملا ساعتها در یکی از اطاقها زندانی شدند .علت ظاهرا این بوده که گفته اند شما “قصد داشتید” نظم دانشگاه را بهم بزنید.در همانجا تقهیم اتهام شده و موظف می شوند همانجا و همان موقع دفاعیه بنویسند و همانجا و همان موقع هم حکم برای آنها صادر شد.
  عجیب است که اینها از قصد و نیت و اتفاقات اینده هم خبر دارند!!!

 6. بهروز گفت:

  در بسیاری از کشور ها ، تحصیل تا هر درجه ، آزاد است و به صرف فعالیت سیاسی ، هیچ کسی را نمیتوان از حق تحصیل محروم کرد
  محروم کردن هر فرد از حق تحصیل محکوم است زیرا ضد حقوق مدنی هر شهر وند است

  حق تحصیل ، یک حق از حقوق شهروندی و مدنی است حق تحصیل را از هیچ کسی نمیتوان گرفت و کسی را نمیتوان از حق تحصیل محروم کرد حتا اگر فعالیت سیاسی هم داشته باشد
  حقوق اولیه انسان ها و حقوق شهروندی و مدنی انسان ها را شناختن و بازگو کردن مانند حق تحصیل ، از وظیفه های هر شخص است

  بنده یک سوال شرع دارم که آیا محرومیت حق تحصیل یک دانشجو، شرعی است یا آیا قانونی است ؟ که آیات الله ها به این سوال بنده پاسخ بدهند تشکر

 7. amir گفت:

  دانشجویان همیشه نبض تپندهٔ هر حرکتی بوده‌اند. این حکومت هم تجربهٔ انقلاب رو به یاد داره و برای همین از دانشجو وحشت داره. ولی‌ بگیرید و زندانی کنید و …. حرکتی آغاز شده که فقط در یک مقصد ایست خواهد؛ کرد و آن آزادیست.

 8. موسوی فتنه گر گفت:

  دلیل نمیشه هر بی تربیتی تو دانشگاه تحصیل کنه
  آقای احمدی نژاد رئیس جمهور محبوب ماست وهیچ کس حق کوچکترین بی احترامی به ایشان رو نداره(طبق قانون)
  و موسوی همیشه به عنوان خائن در ذهن تاریخ ثبت شده به امید پیروزی حق بر باطل

 9. psdk 313 گفت:

  دوستان سلام.
  برای روشن شدن فکرای سیاهتون، لطفن برنامه های دیروز ، امروز، فردای این هفته رو ببینید.هر شب بعد از خبر ساعت ۱۰ شبکه ۳
  مخصوصا دوشنبه شب با حضور حجه الاسلام حاجتی.
  حتما ببینید.
  والسلام علی من اتبع الهدی

 10. سبزینه گفت:

  دست از سر دانشگاه بردارید!!!

 11. سرانجام فرا میرسد>> گفت:

  واقعا حقتونه و حقشونه که اینجوری تحقیر بشین شماها که کاری از دستتون بر نمیاد چرا الکی زرت و پرت میکنین فقط تو چند سایت که معلوم نیست خرجش از کجا میاد خبرای کذب رو برای ضد ایرانیها منتشر میکنین شما از جامعه خبر ندارین اکثریت خواستار نظاممند اکثریت احمدینژادیند بیشتر مردم از شماها بدشون میاد خودتونو گول نزنین مخالف جریان اب نرین قدرت با ماست هیچ کاری نمیتونین بکنین شما فقط و فقط تو سایتا باید دنبال ازادی بگردین ما تو جامعه این اجازرو بهتون نمیدیم تا وقتی مردم با مان ما هستیم اگه میخواین موفق شین باید مردمو داشته باشین که ندارین حتی اگه عوام فریبی کنیم بازم مردم ما رو میخوان الکی چرت ننویسین برین جامعه اتفاقی از دست فروش بپورسین ببینین درباره شما چجوری فکر میکنن اینا ما رو میخوان نه شما رو مردم که ازادی نمیخوان بیشترشون با حرفایی که محمودمون میزنه حال میکنن در ضمن اینقدر نگین چجوری اومدم تو سایت چون اصلا فیلتر نیست یعنی جمهوری اسلامی اهل فیلتر نیست همه میتونن حرفشونو راحت بگن شما خودتون واسه مظلوم نمایی سایتتونو فیلترینگ کردین مدارکش هم موجوده بگم!!!!!!!!

 12. daneshjooye beheshti گفت:

  man farda bayad beram komite enzebati!!!! fek konam az farda bayad bezarid 16 nafar taligh shodan

 13. beniamin گفت:

  برادر شما حالت خوبه؟؟؟
  دست بزن پييشونيت ببين تب نداشته باشي

 14. امیر کوچک فراهانی اراکی گفت:

  موسوی فتنه گر ارجمند ,psdk313 ، و دوستان عزیز ضد فتنه : می دونم بغض و کینه و نفرت گلوتونو گرفته. دوست دارید یک سبز را گیر بیارید و تا میخوره بزنیدش.به قول یکی از دوستان هم اندیش شما اینا (سبزها) بمیرند بهتره. آه یادم آمد سخن نغز حسینیان دلیر را که دندانهایشان هوس خرخره دراندن کرده بودند. و باز یادم آمد سخنان شیرین رسایی و نامه های قشنگش را و مقاله ها و غیب گویی های شریعتمداری را. چهره معصوم داد گستر و روشنفکر و اندیشمند یامین پور را. چشمهاتون باز و از عذاب خدا هراسان. عدالت را گسترش دادید و حالا در پی حفظ آنید. کرامت انسنها را از قران آموختید و آیه قصاص را چه قشنگ دریافتید. ما که ندیدیم . چشمان غیب بین شما و شریعتمداریها بود که از بطن هفتم قران این آیه را یافتید که اگر کسی بر ضد شما صحبت کرد و مشتش را به علامت اعتراض بلند کرد بکشیدش و اگر در ماه حرام خدا بود با ماشین های منقش به رنگ سبز چند بار از روی جنازه اش رد شوید تا عبرتی باشد برای فتنه گران.
  چقدر زیبا عمر بی ارزش انسانهی فتنه گر را در زندانها به حراج گذاشتید (حتی اگر یک محقق دانشجوی نخبه یا یک سیاست مدار با اخلاق چون بهشتی که پدرش یک ملت بود) تا شاید عصبیت های و تعصب های خود را سامان دهید مبادا عقده ای در گلو بماند تا در آینده سرباز کند و قتلهای زنجیره ای دیگری رخ دهد.. شما پاکان روزگار و بهترین اندیشمندانید که حقیقت را از ازل آموختید و هر که خلاف شما بگوید باید بمیرد، زندان رود و ……راستی آیه ای دیدم در سوره کورت. می گفت آن روز که از دختران زنده بگور سوال می شود به جرم کدامین گناه کشته شده اند.
  مردمی که شما می شناسید می دانند ؛ حق با شماست و شما با حقید. شعارهای باطل ما را بکوبید که ما خود مهر ابطال را یک سالی است خورده ایم. سهم ما از کشور شما در حد ابتدا و انتهای دستگاه گوارشمان است . بقیه اعضا باید با اذن شما و در جهت اهداف شما حرکت کنند. اینجا برای ما کشور بیگانه است که حق نداریم حرفی درحد یک جمله چند کلمه ای بگوییم. راستی چه جور اینجا آمدید.
  نماز و روزه و صدقه و حج ما باطل است چون جدیدا اصول دین شش تا شده و ما ششم ان را قبول نداریم (البته آنطور که شما می گویید). دل خوش باشید که شما خوبید و ما بد. هر جا هم خلاف شما بگوییم آنجا جایی نداریم. شما فقط یک لطف کنید و ینکه افکار روشنتان را برای خودتان نگه دارید. ما را به انوار افکار شما نیازی نیست.