سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سرعت اینترنت در ایران کمتر از عراق...

سرعت اینترنت در ایران کمتر از عراق

چکیده :در آخرین آماری که کشورهای دنیا را از نظر سرعت اینترنت خانگی مورد مقایسه قرار داده است کره جنوبی دارای بیشترین سرعت اینترنت است اما ایران در رده 144 دنیا از ونزوئلا، نیجریه، بولیوی، عراق و پاراگوئه عقب تر...


در آخرین آماری که کشورهای دنیا را از نظر سرعت اینترنت خانگی مورد مقایسه قرار داده است کره جنوبی دارای بیشترین سرعت اینترنت است اما ایران در رده 144 دنیا از ونزوئلا، نیجریه، بولیوی، عراق و پاراگوئه عقب تر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، نتایج آخرین تست سرعتی که به واسطه وب سایت Speedtest.net صورت گرفته است لیستی جدید حاصل از مقایسه و رتبه بندی سرعت اینترنت مصرف کنندگان خانگی اینترنت را در سراسر کره زمین ارائه کرده است.

سایت Netindex که این لیست گرافیکی را منتشر کرده سرعت اینترنت خانگی هر کشور را بر اساس حداکثر عملکرد و سرعت اینترنت خانگی بر واحد مگابیت بر ثانیه طی 30 روز گذشته ارزیابی کرده است. (تحت شرایطی که معدل فاصله میان مصرف کننده و سرور کمتر از 482 کیلومتر باشد.)

بر اساس این لیست کاربران کشور کره جنوبی همچنان خوش اقبال ترین کاربران اینترنت در جهان به شمار می روند و از سرعتی برابر 34.31 مگابیت بر ثانیه استفاده می کنند.

پس از کره جنوبی کشور لتونی با سرعتی برابر 24.46 مگا بیت بر ثانیه، جمهوری مولداوی با 21.76 مگابیت بر ثانیه، ژاپن با 20.38 مگابیت بر ثانیه، سوئد با 20.10 مگابیت بر ثانیه، جزایر آلند با سرعت 19.84 مگابیت بر ثانیه، رومانی با سرعت 18.64 مگابیت بر ثانیه، بلغارستان با سرعت 17.66 مگابیت بر ثانیه، هلند با سرعت 17.15 مگابیت بر ثانیه و لیتوانی با سرعت 16.79 مگابیت بر ثانیه به ترتیب رتبه های دوم تا دهم را به خود اختصاص داده اند.

کشورهای توسعه یافته ای از قبیل سوئیس، آلمان، دانمارک و بلژیک رتبه های 15 تا 18 را اشغال کرده اند و فرانسه، آمریکا و روسیه به ترتیب در رتبه های 20 و 28 و 29 قرار گرفته اند. کانادا و انگلستان نیز در جایگاه 32 و 33 قرار دارند.

با این حال حتی در مجاورت کشورهایی کوچک مانند مالدیو، مالت، قبرس و قطر نیز نمی توان نامی از ایران را در این لیست یافت زیرا از میان 152 کشور بررسی شده ایران پس از کشورهایی مانند ونزوئلا، نیجریه، بولیوی، عراق، پاراگوئه و جزایر ترک و کایکاس با سرعتی برابر 0.61 مگابیت بر ثانیه در رتبه 144 قرار گرفته است.

پس از ایران تا انتهای لیست کشورهای لبنان، هائیتی، السالوادور، افغانستان، مالی، گواتمالا، زیمبابوه و یمن باقی مانده اند نامهایی که با دیدن آنها این سئوال به ذهن می آید: “تا کی باید در انتهای لیستها باقی بمانیم؟”

اسامی 10 کشور اول دنیا از نظر سرعت اینترنت خانگی:

1- کره جنوبی

2- لتونی

3- جمهوری مولداوی

4- ژاپن

5- سوئد

6- جزایر آلند

7- رومانی

8- بلغارستان

9- هلند

10- لیتوانی

لازم به ذکر است که دو وزیر مخابرات دولت نهم و دهم از کافی بودن سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه و حتی کمتر از آن برای کاربران خانگی تاکید دارند.


10 پاسخ به “سرعت اینترنت در ایران کمتر از عراق”

 1. رسول گفت:

  این هم سند افتخاری دیگر بر سینه دولت قدرتمند و خدمتگذار احمدی و یاران مهرورز چکمه پوشش !!!!….از این دولت ترس دیدی؟؟؟؟؟؟ نه نه نه نه نه

 2. سپهر گفت:

  البته در مواردی هم در ابتدای جدول هستیم از جمله زبان بازی و درغگویی. فردا میان میگن ما سرعت اینترنتمون تو دنیا اول هست. حالا بیا ثابت کن دروغه!!!!!!!!!!!!!

 3. چشمك گفت:

  سرعت افزايش بر جمعيت فقيرمون كه بيشتره !!!!

 4. حسین گفت:

  شرم اوره

 5. داود گفت:

  دولت الکترونیک همینه همینه

 6. رهروی سبز گفت:

  0.61 مگابیت؟ خیلی زیاد حساب کردن، 52 کیلوبیت (0.052 مگابیت) بر ثانیه با فیلتر شکن.

 7. براى آزادى گفت:

  حالا اين آقايون كه ميگن 128‎kb ‎‏ همينش هم خيلى جاها نيست . اگر هم باشه قيمتش از ساير كشورها خيلى بيشتره . حالا همن 128kb ‎رو هم كه اين قدر فيلتر مى كنند و به خاطر ترس از بيدارى بيشتر مردم هر موقع كه بخوان يا سرعتشو كم مى كنند يا اصلا قطعش مى كنند كه ديگه چيزى ازش نمى مونه . فكر كنم اگه اين موارد رو هم در رتبه بندى در نظر مى گرفتند ديگه رتبه اى بهتر از رتبه ى آخر نصيبمون نمى شد

 8. irani sabz گفت:

  iani age mir hosein miomad be in chiza ham ahamiat midad? ia be rahbari keshvar ertebat darad

 9. ناشناس گفت:

  چند وقت دیگه ادعا می کنن با یک کیلو بیت هم می شه همه کار کرد!!!!!!!

 10. چشمک 2 گفت:

  به نسبت سرعت آزادیمان .