سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » احمد منتظری در دادگاه ویژه روحانیت: این ننگ را نمی‌پذیرم که دفتر مرحوم پدرم را تعط...

احمد منتظری در دادگاه ویژه روحانیت: این ننگ را نمی‌پذیرم که دفتر مرحوم پدرم را تعطیل نمایم

چکیده :اینجانب تاکنون تعهدی مبنی بر تعطیلی دفتر نداده‌ام و هیچگاه در این دفتر کارهای خلاف شرع و قانون انجام نداده‌ایم و نسبت دادن اینگونه امور به اینجانب اتهامی نارواست و اکنون هم هیچ تعهدی مبنی بر تعطیلی دفتر...


حجت الاسلام احمد منتظری فرزند آیت الله العظمی منتظری به دادسرای ویژه روحانیت احضار شد . بنا به گزارش سایت دفتر آیت الله منتظری ، فرزند وی این احضار را که درباره فشارهایی مبنی بر تعطیلی دفتر آیت الله منتظری است به طور کامل شرح داده است:

باسمه تعالی

اینجانب احمد منتظری در تاریخ 89.03.08 به دعوت دادسرای ویژه روحانیت قم در ساعت 9 صبح در آن دادسرا حاضر شدم و چون در آن جلسه تهمت هایی به اینجانب زده شد لازم دیدم موارد را شفاف بیان نمایم تا جواب تهمت‌های مشابه آن نیز باشد.

دادیار شعبه 4 جناب حجة الاسلام آقای انصاری و بازپرس آن دادسرا جناب آقای قاضوی در جلسه‌ای نسبتاً دوستانه مسئله تعطیلی دفتر آیت الله العظمی منتظری را مطرح کردند که با مخالفت جدی اینجانب روبرو شدند. همانطور که در دو جلسه قبل در اداره اطلاعات قم مطرح شده بود و اینجانب جواب داده بودم که طبق هیچ قانونی ادامه کار دفتر منع نشده‌است و من به هیچوجه این ننگ را نمی‌پذیرم که دفتر مرحوم پدرم را تعطیل نمایم.

پس از اتمام مذاکرات نامه‌ای توسط دادیار شعبه 4، جناب حجة الاسلام انصاری، تهیه شد و پس از مشاوره با دیگر قسمت‌ها تایپ گردید و به اینجانب ابلاغ گردید که با کمال تأسف و تعجب مضمون آن این بود که: “حجة‌الاسلام احمد‌منتظری تاکنون دو بار در تاریخ 88.12.05و 89.2.6 در اداره اطلاعات قم حاضر شده است و علیرغم تعهد خود مبنی بر تعطیلی دفتر مرحوم آیت الله منتظری، همچنین به کارهای خلاف شرع و قانون خود ادامه می دهد و به اخذ وجوهات شرعیه و پرداخت شهریه ادامه می‌دهد و در روز 8/3/89 مجدداً به او ابلاغ شد که باید دفتر را تعطیل نماید.”

اینجانب در جواب نوشتم :”بسمه تعالی اینجانب تاکنون تعهدی مبنی بر تعطیلی دفتر نداده‌ام و هیچگاه در این دفتر کارهای خلاف شرع و قانون انجام نداده‌ایم و نسبت دادن اینگونه امور به اینجانب اتهامی نارواست و اکنون هم هیچ تعهدی مبنی بر تعطیلی دفتر نمی‌دهم.”

لازم به ذکر است که چون به فتوای مراجع معظم تقلید دامت برکاتهم بقا بر تقلید میت اعلم یا واجب است یا جایز، تعداد زیادی از مقلدین مرحوم آیت الله العظمی منتظری بر تقلید از ایشان باقی هستند و دفتر ایشان لازم است جوابگوی مراجعات آنان باشد. علاوه بر آن بزودی کتابخانه بزرگ ایشان بنابر سفارش آن مرحوم، در اختیار مراجعین قرار خواهد گرفت و مراجعه به دفتر بیشتر جنبه فرهنگی خواهد داشت و جلوگیری از ادامه کار آن به هیچوجه در جمهوری اسلامی پسندیده نیست.

در پایان چون در دادسرای ویژه روحانیت به اینجانب تهمت زدند که بدون اجازه وجوهات شرعیه را دریافت می‌نمایم، تصویر تعداد 5 عدد از اجازات مراجع معظم تقلید دامت برکاتهم را در اختیار مردم عزیز قرار می‌دهم تا از تهمت‌های مشابه جلوگیری شود:

1- اجازه حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی

2- اجازه حضرت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی

3- اجازه حضرت آیت الله العظمی یوسف صانعی

4- اجازه حضرت آیت الله العظمی سید صادق شیرازی

5- اجازه حضرت آیت الله العظمی اسد الله بیات زنجانی

همچنین اجازات شفاهی از طرف حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی و حضرت آیت الله العظمی سیستانی دامت‌برکاتهما نیز توسط حضرت آیت الله سید اصغر ناظم زاده به اینجانب ابلاغ گردیده است.


12 پاسخ به “احمد منتظری در دادگاه ویژه روحانیت: این ننگ را نمی‌پذیرم که دفتر مرحوم پدرم را تعطیل نمایم”

 1. مینا گفت:

  بر فرض که دفتر ایشان را بستید ، با مقلدین کثیر ایشان چه می کنید؟
  من هر بار که به زیارت حضرت معصومه می روم با حسرت از پشت شیشه از کنار مزار آیت الله بروجردی ، مزار آیت الله منتظری را نگاه می کنم که چرا ما خانوم ها حق زیارت ایشان از نزدیک را نداریم.
  من و تمام خانواده ام مقلد ایشانیم و من آیت الله منتظری را اندازه پدرم دوست داشتم.
  خدایا به مظلومیت منتظری ، ظالمان را رسوا کن

 2. ناشناس گفت:

  عجب دنیایی شده///دفتر مرجع تقلیدی که از مراجع معظم زمان هم اجازه دریافت وجه دارد باید بسته شود…..اینها از چه میترسند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ مردم در تشییع پیکر ایت الله منتظری زمانی که به حرم حضرت معصومه س رسیدند شعار میدادند….یا حضرت معصومه س/////منتظری مظلومه…………..

 3. يک سبز گفت:

  ای کاش آيت الّله منتظری هنوز در قيد حيات بود. چه شجاعانه در مقابل ظلم و استبداد ايستاد..

 4. ناشناس گفت:

  روحانی واقعی،منتظری صانعی

 5. بهروز گفت:

  سخنی دلسوزانه با آقای حسینیان :
  امام حسین نوه حضرت محمد ( س) ، در واقعه کربلا توسط عبید الله زیاد در زمان استبداد حکومت یزید، سخت تحت محاصره قرار گرفت که با آنها بیعت کند هازتا در تاریخ گفته شده است که اخبار نا صحیح هم به شام نزد یزید فرستاده است .
  عبید الله در کوفه و کربلا در فاصله روزهای اول تا نهم محرم سال ۶۱ در کوفه و کربلا شایعه کرد که از خط حضرت محمد جدا گشته است و بار ها به امام حسین پیغام فرستاده شد که از خط خارج گشته ای و هشدار داد که به خط حضرت محمد بر گرد.
  امام حسین ، در پاسخ به عبید الله پاسخ داد که تو حضرت محمد را بهتر میشناسی یا من؟ تو بهتر به حضرت عشق میورزی یا من ؟ تو بهتر خط ایشان را میشناسی یا من ؟ و من هرگز با کسانی که خودشان از خط حضرت محمد خارج هستند و حکومت را بدون رای مردم قبضه کرده اند بیعت نمیکنم و به مردم باید احترام گذشت .
  باقی داستان را همگان میدانند و اکنون بعد از ۱۴۰۰ سال ، همگان میدانند که کدام در خط امام بوده است و کی نبوده است اگرچه امام حسین ناجوانمردانه شهید گشت
  حالا من از آقای حسینیان سوالی دارم :
  شما حضرت امام را بهتر میشناسی یا نوه امام ؟ شما به ایشان بهتر عشق میورزی یا نوه امام ؟ شما بهتر ، خط امام را میشناسی یا نوه امام ؟ دایه به فرزند بیشتر علاقه دارد یا مادر اصلی ؟ آقای حسینیان ، لطفآبگذارید نوه عزیز امام ، کار خود را که ۱۰۰% خط امام را از هر کسی بهتر میشناسد رهبری کند

 6. مگه امام خمینی حتی باز بعد از آن جریان ها با آیت الله منتظری نگفت که من هنوز شما را به عنوان مرجع عالی قدر می شناسم
  آیا این حکومت ( همان طور که رئیس جمهور گفتند ) جدا از وبلاگ ها از دفتر یک مرجع فوت کرده ی خط امام هم می ترسد با این کار ها تیشه به ریشه ی خود می زنند
  امام خمینی کجا و بعضی ها کجا ….

 7. سید حامد موسوی گفت:

  مرجعیت و اعلمیت آیت الله منتظری برای برخی که به زور و با شعار ، یک شبه مرجع شده اند سنگین می آید .
  حق دارند بترسند از اندیشه ی آزاد ایشان که تا مسلمانی هست و تشیع ، جریان خواهد داشت.

 8. عارف گفت:

  قدرت خدارا بين كه از آن عالم بي همتا ختي در زمان غيبت نيز مي ترسند.
  درود خدا بر آيت اله منتظري و بازماندگانش

 9. حسين گفت:

  دوستان سلام.براي روشن شدن فكراي سياهتون، لطفن برنامه هاي ديروز ، امروز، فرداي اين هفته رو ببينيد.هر شب بعد از خبر ساعت 10 شبكه 3
  مخصوصا دوشنبه شب با حضور حجه الاسلام حاجتي.
  حتما ببينيد.
  والسلام علي من اتبع الهدي

 10. علی گفت:

  من بعد از فوت ایشان اگر چه در مورد مسایل روز از ایت الله صانعی تبعیت میکنم اما هنوز خودم رو مقلد مرحوم ایت الله العظمی منتظری میدانم

  خداوند ریشه ی این ظلم ها رو برکند

 11. سبز گفت:

  از آقاي موسوي مي خواهيم برنامه دقيقي براي 22 خرداد اعلام کنند

 12. مقلد منتظری گفت:

  منتظری زنده است مرجع پاینده است