سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » محسن رضایی: فضای سیاسی فعلی باید متحول شود...

محسن رضایی: فضای سیاسی فعلی باید متحول شود

چکیده :تخریب چندجانبه در فضای سیاسی کشور راه افتاده است. ما باید این فضا را عوض کنیم و فضای اعتماد و برادری، همکاری و اینکه همه را خوب ببینیم، ایجاد کنیم که در این صورت می‌توانیم پیشرفت و موفقیت داشته باشیم، لذا دیر یا زود فضای فعلی سیاسی باید متحول شده و به سوی فضای دیگری برویم....


محسن رضایی در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی حل بحران‌ها توسط امام(ره) گفت: ایشان در مدیریت بحران، سبک خاص خود را داشتند و همیشه از موضع ”اخلاق“‌ و ”معنویت» شروع می‌کردند. برخوردها را در صورت ناچاری انجام می‌داند و در واقع نسخه امام، نسخه ”اخلاق و معنویت“‌و حل و فصل مسائل و جلوگیری از تفرقه بود و هر جا هم لازم می‌شد از قاطعیت بی‌نظیر خود استفاده می‌کردند. همیشه می‌گفتند ”کاری نکنید که یک کلمه بگویم“،و همین تهدید کار خودش را می‌کرد.

به گزارش ایلنا، وی در پاسخ به سوالی در خصوص اظهار نظر برخی افراد در خصوص حذف تدریجی و بی‌مهری به یاران امام گفت: من فضای سیاسی کشور در دو سه سال اخیر را اصلا نمی‌پسندم، فضای سیاسی همراه با تخریب و اتهام زدن و بداخلاقی وجود دارد و از یک طرف هم نمی‌بینیم و متاسفانه این مسأله در همه طرف‌ها وجود دارد. یعنی تخریب چندجانبه در فضای سیاسی کشور راه افتاده است. ما باید این فضا را عوض کنیم و فضای اعتماد و برادری، همکاری و اینکه همه را خوب ببینیم، ایجاد کنیم که در این صورت می‌توانیم پیشرفت و موفقیت داشته باشیم، لذا دیر یا زود فضای فعلی سیاسی باید متحول شده و به سوی فضای دیگری برویم.

رضایی در پاسخ به سوالی در خصوص دلیل تغییر فضای جامعه و ایجاد پراکندگی در عرصه‌های اساسی کشور طی سالیان اخیر گفت: بخشی از این مسأله به نداشتن تئوری برای ”بعد از سیاست“ است. یعنی ما برای سیاست تئوری داشتیم؛ استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، ولایت فقیه، مردم‌سالاری دینی و …، اما برای پس از آن تئوری نداشتیم و در دوره‌های هاشمی، خاتمی و احمدی‌نژاد هم نخبگان نتوانستند تئوری‌سازی کنند، تا ”ما بعد سیاست“ را تفسیر، تحلیل، سازماندهی و سپس برنامه‌ریزی کنند.

لذا این مسأله به گروه خاصی برنمی‌گردد و به همه نخبگان و اندیشمندان و دولتمردان مربوط است.


7 پاسخ به “محسن رضایی: فضای سیاسی فعلی باید متحول شود”

 1. ناشناس گفت:

  تو هم بدلت خوشه به بخدا
  حیف اون رای ای که بهت دادم

 2. zahra گفت:

  درود بر رضایی.

 3. مهدی(سبز سابق) گفت:

  همکاری!!! اون هم با این جماعت ضد ولایت فقیه.

 4. سلام گفت:

  اقای رضایی هم شبهه داشتند ولی کوتاه امدند …چرا؟

 5. محسن گفت:

  باسلام

  احترامآ
  آقای رضائی چندین سال است که اینجانب چهره شما را مثل زمان جنگ نورانی نمی بینم
  آقای رضائی چندین سال است که کلام شما را صادقانه نمی دانم
  آقای رضائی بار اول که شما با آقای هاشمی در ارتباط با جنگ جدال روزنامه ای راه انداختید و ….. به صداقت شما شک داشتم ولی شک ام تا 80 در صد به یقین تبدیل شد. با وجودی که با آقای هاشمی بیشتر اوقات هستید ولی هنوز این مرد را نشناخته اید و برای شما متاسفم
  من نه آقای هاشمی از نزدیک دیده ام و نه نسبت فامیلی با ایشان دارم ولی به ذکاوت و صداقت این مرد ایمان دارم در دهه 80 از وزیر امورخارجه وقت فرانسه دوما ( زمان میتران ) پرسیدند به ایران رفتی چه کسی را از همه با هوش تر دیدی گفت هاشمی ولی شما در کنار ایشان نشسته
  اید ولی یک کلمه از این مرد که این همه تهمت و افترا زدند دفاع نکردی. هاشمی در زمان شاه هم در زندان مظلوم بود و حالا هم هست منتهی چشم ها را باید شست.
  آقای رضائی انتخابات شد اول گفتید احمدی نژاد ما را به پرتگاه خواهد برد سخن درست بود ولی شما دیگر مرد نورانی و مقاوم جنگ نبودی بعد از حرف خودت عقب نشینی کردید میدانید چرا برای اینکه وابسته به دنیا و…. شده بودید و شهامت و شجاعت و… جنگ از دست داده بودید و حقیقت را فدای مصلحت کردید
  آقای رضائی وقت مناظره ها شد در مناظره با میر حسین بحث اصل 44 و بحث های آن را در شورای مصلحت به شکل موذیانه ای مطرح کردید و خود را مظلوم جلوه دادید ولی در زیر لوای نشان دادن چهره مودب یک زیرکی که نه بلکه رفتار موذیانه نهفته در زیر آن را نشان دادید اینجا صد در صد یقین کردم که شما آخرت خود را به دنیا فروختید و بعد در سایت تان از به به و چهچه و ادب خود از قول دیگران که چه ها نگفتید.
  آقای رضائی فرزند دوست شما را ( آقای روح الامینی ) به مسلخ بردند و شما خاموش ماندید و به یک مراسم اکتفا کردید .
  و کلام آخر آقای رضائی اگر شما پشت گوش تان را دیدید حتما محاکمه قاتلین فرزند دوستتان را خواهید دید ( زهی خیال باطل ) و شنیدم آرزوی شهادت مثل شهید هاشمی را کرده اید. اما این کلام امام را دوباره تکرار می کنم “شهادت هنر مردان خداست” و عرض بنده این است مردان خدا پشتیبان حق اند و از دروغ گویان و پشتیبانان آنان نه تنها بیزارند بلکه دشمن آنها هستند من این هنر را در شما نمی بینم.
  والسلام

 6. neda گفت:

  nezami che kar be siasat dare

 7. پاسدار حضرت امام (ره) گفت:

  فرمانده عزیز سپاه امام ! انقلابی که با خون سرخ چندین نسل و فقر و گرسنگی و دربدر شدن ملت بدبخت ایران تا اینجا رسیده بود در حال نابودیست فردا به شهدا چه جوابی خواهید داد به خداوند بزرگ توکل کن و از کسی نترس و با فریاد بلند حرف حق را بگو امثال شما اگر از روی ملاحظه کاری و محافظه کاری سکوت کنید فردا دیگر خیلی دیر شده است .