سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آرمان جنبش سبز امتداد آرمانهای انقلاب ودفاع مقدس...
» تاکید زهرا رهنورد در آستانه سالروز فتح خرمشهر:

آرمان جنبش سبز امتداد آرمانهای انقلاب ودفاع مقدس

چکیده :جنبش سبز نمی خواهد شما سقوط کنید ، انقلاب کبیر اسلامی ما به 2500 سال شاهنشاهی خاتمه داد و به نهضت انبیا پیوست. این انقلاب هیچ وقت سقوط نمی کند ولی این حاکمیت فعلی اگر خودش را اصلاح نکند و به مطالبات مردم پاسخ ندهد ، جنبش سبز آن را بر نمی اندازد، بلکه این حاکمیت خودش ،خودش را بر می اندازد. ما امیدواریم که این گونه نشود. ما دلمان می خواهد که همه چیز به بهترین وجه اصلاح شود. امیدواریم خود نظام پیشوایی این مطالبات را بر عهده بگیرد و آن را به انجام برساند. اگر هم به مطالبات مردم بی توجه باقی بماند ، تیشه به ریشه خود زده و امیدواریم اینطور...


جمعی از  خانواده های  سرداران شهید دوران دفاع مقدس ، رزمندگان، جانبازان و ایثارگران  با زهرا رهنورد و میرحسین موسوی دیدار کردند.

به گزارش خبر نگار “کلمه” دکتر زهرا رهنورد، قرآن پژوه و استاد دانشگاه در این دیدار ضمن تشکر و خوش آمد گویی از حضوراین جمع  ، بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر را به خاندان شهادت و ایثار و رزمندگی تبریک گفت و افزود: روز فتح خرمشهر، روز  بزرگی است که بر تارک حفظ تمامیت ارضی ما مثل خورشید می درخشد . من در ایام  حصر آبادان و فتح خرمشهر با همسران اعضای کابینه مهندس موسوی در خرمشهر و آبادان بودیم و شاهد ایثارگری ها ، فداکاری ها و شهادت ها از نزدیک بودیم. رهنورد افزود : واقعا  از آنچه می دیدیم ،نیرو گرفتیم و قسم خوردیم که همیشه پاسدار این همه ایثار و فداکاری باشیم  و فکر نمی کنم سایه نورانی آن رویدادها بر زندگی ام هیچ وقت حذف شود . همیشه مثل حضرت موسی که می فرمود  من هیچ وقت ظهیرا للکافرین نخواهم شد ،  انجا قسم خوردم که هیچ وقت یار کافرین چه بی دینان و چه کسانی که حق ، زیبایی ، عدالت و آزادگی را پایمال می کنند نباشم .

این استاد دانشگاه در ادامه گفت : بر تارک تمامیت ارضی ما فتح خرمشهر و آبادان  می درخشد. وقتی بیشتر درخشش این پیروزی ها درک خواهد شد که آن را با برخی از توافقنامه های امروزی مقایسه کنیم .توافقنامه هایی که از قرار دادهای ننگین ترکمنچای و گلستان بدتر است و آخرین نمونه اش همین معاهده  هسته ای هفته گذشته  است.

وی با یاد آوری این که  در  زمان قاجار هم  ما با این معاهدات روبه رو بودیم ، گفت :  فقط شاید فرق آن قرار دادها با الان این باشد که قاجارها وقتی این شکست ها را خوردند شخصی مثل عباس میرزا بود که تمام دلایل شکست را احصا کرد و اقداماتی برای نوسازی کشور انجام داد .

رهنورد ادامه داد :  شاید اگر حیات پربرکت امیر کبیر ادامه می یافت ، نوسازی ای که در زمان عباس میرزا آغاز  شد ،خوب پیش می رفت و کار به اینجا نمی رسید که بعد از 200 سال یک ترکمنچای دیگر امضاکنیم و آن را فتح الفتوح و فتح المبین بگوییم.

رهنورد با اشاره به این که  ایثارها و رزمندگی ها و شهادت های ایام جنگ تحمیلی نهایتا به شکوه و حفظ تمامیت ارضی انجامید ، گفت:  جنبش سبز به نوعی دیگر به همان دوره متصل  است  و تمامیت و هویت شکوهمند ملی را حفظ می کند. جنبش سبز  امروز در جهت احیای آن ارزش های متعالی است که انقلاب اسلامی با آن ارزش ها شکل گرفت و شهدای عزیز  ،رزمندگان و جانبازان یه خاطر آن ارزش ها زندگی خودشان را تقدیم کردند.

رهنورد همچنین یادآور شد: امروز هم جنبش سبز به دنبال همان ارزش های متعالی و در امتداد اهداف انقلاب و دفاع مقدس است و  شهدای جنبش سبز و رزمندگان و جانبازان این جنبش   ، رهروان همان شهدای هشت سال دفاع مقدس  و بویژه فتح آبادان و خرمشهر هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت :

“شهدای جنبش سبز امروز همان پرچم شهدای دفاع مقدس  را بلند کرده اند  و خاطره فداکاری مادرانی را زنده می کنند که گهواره های فرزندان شهیدان ، رزمندگان و جانبازان را به حرکت در می آوردند. امروز آن فرزندان از گهواره ها برخاسته و هرکدام به یک سلحشور و ایثارگر تبدیل شده اند. اینجاست که نقش بانوان، دختران و همسران بیت شهدا به عنوان پرچمداران پاکی ، عدالت و آزادگی واقعا فراموش نشدنی است و فرا روی همه ما خواهد بود.

دکتر رهنورد در ادامه با تشریح معنای اصلاحات افزود:  “اصلاحات همیشه در جهان اسلام  بوده و چیز تازه ای هم نیست . بیداری ، احیاو اصلاح همواره همراه هم بوده اند و این سه مقوله در امور سیاسی تئوریزه شده اند . جنبش سبز نیز همین پدیده ها را دنبال می کند، احیا ارزش ها ، اصلاح کجی ها ، بیداری و دردمندی ای که براساس آن به مظالم حکومت ها و دولت ها تن ندهیم .مظالمی که در هرحکومتی ممکن است  مثل یک اژدها به جان مردم بیفتد.”

وی خطاب به خانواده های شهدا گفت :”مایلم در حضور شما که هرکدام شاهدانی ارزشمند بر ارزش های شهدایتان بوده و هستید بگویم که این نظام اگر در پی درخواست ها و مطالبات متعالی  وارزشی جنبش سبز نباشد قطعا خودش، خودش را شکست خواهد داد. حاکمیت باید بداند که طبع اصلاحات ” اصلاح “است و برانداز نیست.اما ممکن استاین نظام با روشی که در پیش گرفته ،خودش را براندازد.  حکومت امروز نه 90 درجه که180 درجه  ازارزش های متعالی اسلام و انقلاب و جنگ تحمیلی انحراف پیدا کرده است .”

رهنورد در پایان سخنانش خطاب به دولتمردان امروز ایران گفت :” جنبش سبز نمی خواهد شما سقوط کنید ، انقلاب کبیر اسلامی ما به 2500 سال شاهنشاهی خاتمه داد و به نهضت انبیا پیوست. این انقلاب هیچ وقت سقوط نمی کند ولی این حاکمیت فعلی اگر خودش را اصلاح نکند و به مطالبات مردم پاسخ  ندهد ، جنبش سبز آن را بر نمی اندازد، بلکه این حاکمیت خودش، خودش را بر می اندازد. ما امیدواریم که این گونه نشود. ما دلمان می خواهد که همه چیز به بهترین وجه اصلاح شود. امیدواریم خود نظام پیشوایی این مطالبات را بر عهده بگیرد و آن را به انجام برساند. اگر  هم به مطالبات مردم بی توجه باقی بماند،  تیشه به ریشه خود زده و امیدواریم اینطور نشود.


32 پاسخ به “آرمان جنبش سبز امتداد آرمانهای انقلاب ودفاع مقدس”

 1. ر.ن گفت:

  درود بر بانو رهنورد که بسیار رسا و محکم سخن میگویند.

 2. بهروز و بهزاد و جمعی از دوستان گفت:

  سخنی با خانم زهرا رهنورد : در مقاله ای که قبلا برای شما نوشتم آنرا با چند نفر دار میان گذاشتم به این نتیجه رسیدیم که:
  شما را میخواهند دستگیر کنند و با انواع اتهامات واهی و بی اساس ، محکوم کنند و جنبش سبز را بی محتوا و وابسته به خارج و بیگانه امریکا و اسرائیل و … نشان بدهند همگان میدانند کهکه شما به اسلام ، وطن پرستی، استقلال طلبی ، اصلاح طلبی ، انسانیت و شرف و آزادی خواهی انسان اعتقاد راسخ دارید اما از آنجا که آنان هر کس را که بگیرند با شکنجه و تهدید خورد میکنند و بچه و خانواده ، آدمی را وسیله اقرار میکنند تا سرانجام فرد را به پای تلویزیون بکشانند تا اقرار الکی از ایشان بکشند مگر انسان از پوست و گوشت و استخوان نیست ؟ در برابر شکنجه ، مقاومت ندارد به همین سبب ما نگران شما ها هستیم آنها میخواهند که شخصیت شما را بشکنند هر چند که ملت ،به این ترفند گرگ ها ، مدتهاست کهآشناست

  ساده و رک به شما عرض میکنم جان شما در خطر است شما و جناب موسوی را میخواهند زندانی کنند میخواهند که شما را در زندان آنقدر شکنجه دهند که به تلویزیون برای اقرار اجباری و پشیمانی بیاورند میخواهند شما را از آقایان خاتمی ، کروبی و همفکرانتان جدا کنند میخواهند که به سراغ شما ها، تک تک بیایند

  میخواهند شما را از مردم جدا کنند میخواهند که چهره شما را تخریب کنند به مردم نشان دهند که مثلا شما دست نشانده اسراییل و یا امریکا هستید وتفکر شما را ضد ارزش های انسانی نشان بدهند میخواهند به فرزندان شما، به فامیل شما فشار بیاورند میخواهند به پیروان شما و همفکران شما ، آنقدر فشار بیاورند تا شما را به تسلیم بکشانند .

  آنها توان مبارزه در یک گفتگوی آزاد تلویزیونی با شما را ندارند اکنون راه شما سخت محدود شده است و هر روز فشار را آن چنان بیشتر میکنند که شما را به شکست بکشانند شما که از تجربه آقای نخست وزیر مصدق خبر دارید ابتدا بر ایشان کودتا کردند سپس حکم اعدام دادند و سپس به زندان تقلیل دادند و سر انجام ایشان را به مدت ۱۳ سال در خانه شخصی خود در احمد اباد در حصر خانگی به سر بردند تا وفات یافت جرم ایشان چه بود؟ فقط عشق به ملت و ملی کردن نفت بر ایرانیان .

  نام شما هم ، بی شک در طول تاریخ به جا خواهد ماند خواهش ما از شما این است که نگذارید چهره اسطوره ای شما و جناب موسوی را تخریب کنند. خفاشان میخواهند که ، سرنوشتی مثل امیر کبیر و مصدق و … بر شما تحمیل کنند یعنی یا بر علیه شما کودتا نهائی کنند یا به مرگ بکشانند یا خانه نشین تان کنند یا به اقرار و تخریب شخصیت بکشانند

  نگذارید تاریخ ، به نامردان و ناکسان و کسانی که به نام اسلام ، حضرت محمد ، و امام زمان ، با افکار و اعتقادات ملتی بازی میکنند شانس رهایی بدهد و به توانند نام نیک را به دروغ از خود به یادگار بگذارند . هر چند ملت هوشیار است و هیچ خبر کذبی را در این مورد باور نخواهد کرد و تاریخ هم هوشیار تر از این است که در دراز مدت ، حقیقت را ننویسد

  ملت هوشیار باشید که جان خانم رهنورد و یارانش ، به خاطر عشق به وطن و آزادی و اسلام در خطر است وما ، با نام آزادی ، استقلال ، ایران ، شرف ، انسانیت ، از ایزد یکتا برای خانم رهنورد و خانواده اش و همفکرانش سلامتی آرزو میکنم

  رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند
  . چنان نماند و چنین نیز هم نخواهد ماند

 3. سبز گفت:

  حکومت امروز نه ۹۰ درجه که۱۸۰ درجه ازارزش های متعالی اسلام و انقلاب و جنگ تحمیلی انحراف پیدا کرده است.

  چه کسی می تواند این موضوع را در حیات عملی جامعه منکر شود.

 4. علی گفت:

  چه فردای خوشی را خواب دیدیم، تمام نقشه ها بر آب دیدیم
  چه دورانی و چه رویای عبوری، چه جستن ها به دنبال ظهوری

  به یاد شهیدان آرام گرفته در گورها، اندیشمندان گرفتارگشته در سرداب ها، دختران و پسران آسیب دیده از تجاوزها، مادران و پدران داغ دیده از فقدان عزیزان، خردادماه امسال را گرامی می داریم و نفرت خود را از سیاه دلان ابلیس سیرت نشان می دهیم

  الله اکبر، مرگ بر دیکتاتور، الله اکبر

 5. “جنبش سبز آن را بر نمی اندازد، بلکه این حاکمیت خودش، خودش را بر می اندازد. ما امیدواریم که این گونه نشود. ما دلمان می خواهد که همه چیز به بهترین وجه اصلاح شود. “، بانو این جمله از صمیم قلب ما بود ،عالی و رسا سخن گفتید، درود بر بانو رهنورد ،درود بر خانواده شهدا

 6. رضا گفت:

  درود بر سبز بانو رهنورد

 7. رضا گفت:

  آدم رك و راستي هستي مراقب خود و خانواده خود باش

 8. ناشناس گفت:

  آفرین به این فکر

 9. پسر سبز موسوی و رهنورد گفت:

  درود بر مادر رهنورد- یا حسین میرحسین

 10. نجفی گفت:

  خدا را شکر می کنم و بسیار خوشحالم از اینکه می بینم همراهان ارجمند جنبش سبز همچون خانم رهنورد رو به تعالی افکار و بیاناتشان دارند.
  این سخنان از پربارترین سخنرانیهای خانم رهنورد می بینم و از خداوند متعال می خواهم به همه ما توفیق دهد که در تفکراتمان و در اعمال و گفتارهایمان همیشه رو به بهتر شدن داشته باشیم.

 11. فرزند موسوي گفت:

  درود بر بانوي سبز ايران.
  سخنان اقاي موسوي چه شد؟؟

 12. سلام بر مادر سبز گفت:

  الحق که بیانشان زیبا منطقی و عقیده شان قابل احترام است…..دعاگوی شما مادر سبز اندیش و خداجو و میرحسین عزیز هستیم…

 13. اقتدر سبز گفت:

  الله اکبر – یاحسین میرحسین
  سلام برعصر سبز خمینی – سلام بر ایثارگران سبز انقلاب -سلام بر سوم خرداد…

 14. hooshang گفت:

  با احترام عمیق به شما خانوم رهنورد با بودن ولایت فقیه که در قنون اساسی همه قدرت را به ایشان داده و ما اکنون هم شاهد هستیم چگونه شما میخواهید دموکراسی و حکومت قانون را پیاده کنید؟

 15. ناشناس گفت:

  مرگ بر دیکتاتور

 16. نجفی گفت:

  بدجوری جمله ام را سانسور کردید کلمه عزیز.
  یکی از دوستانم می گفت این سایت بی جهت نسبت به خانم رهنورد تعصب دارد اما من دائم از شما دفاع و عملکردتان را توجیه می کردم. اما می بینم که حق با آن دوستم بوده است.
  البته من شما را متهم به چیزی نمی کنم و همچنان سایت شما را دوست دارم و همچنان هوم پیج جستجوگرم است .
  اما به گمانم این کار شما به شأن خانم رهنورد نمی افزاید بلکه آن را حداقل در نظر من کاربر می کاهد.
  اگر انتقاد کردن درست است از همه درست است.
  با خود فکر کنید ایشان که قدرتی به دست ندارد اطرافیانی چنین متعصب پیرامونش را گرفته ، پس چرا از کسانی که قانون اختیارات بی حد به آنها داده ایراد می گیریم و توقع داریم اطرافیان متعصب خود را برانند تا با واقعیتها روبرو شوند.
  اگر خانم رهنورد انتقاد کسی که دوست اوست را نشنود انتقاد چه کسی را خواهد شنید؟
  ضمن اینکه با درج انتقادات هرچند بیرحمانه نسبت به دوستانمان می توانیم میزان آزاد منشی و سعه صدر و انتقادپذیری خود را نشان دهیم.
  اگر نظرم را کامل گذاشتید که چه بهتر وگرنه ممنون می شوم که پاسخ قانع کننده ای به ایمیلم بفرستید.

 17. ناشناس گفت:

  یاحسین میرحسین. باید برای رسیدن به آزادی ایستادگی کرد

 18. شایان گفت:

  سبز سبزم ریشه دارم ؛ من درختی استوارم ؛ سبز سبزم ریشه دارم ؛ در زمستان هم بهارم ؛ شور و عشق و شادیم را از خدایم هدیه دارم

  تا آخر ایستاده ایم …

 19. yaser گفت:

  خطاب به دوستانم بهزاد و بهروز:دوستان نترسید از این تهدیدها اینها ترسوتر از این حرفها هستند

 20. م.شیراز :* هیچکی نمی تونه مثله احمدی نزاد قرارداد ببنده* گفت:

  صد رحمت به دوره قاجار
  اونها حداقل با این که اون موقع اکثر مردم بی سواد بودند به شعور مردم احترام می گذاشتن بعد از این قرار داد های ننگین جشن نمی گرفتن,
  این حکومت که بعد از بزل وبخشش دریای خزر که طی سفر پوتین اتفاق افتاد ,نه تنها شرمنده این همه خون شهدای که برای وجب به وجب این آب وخاک جونشون رو دادند, نشدند , بلکه به خاطر اینکه رئیس جمهور روسیه افتخار دادن و مارو قابل دونستن و تشریف آوردن تهران , چه جارو جنجال وتبلیغاتی توی صداو سیما راه انداخته بودند که انگار روسیه رو فتح کردن.شادی به خاطر از دست دادن سهم 50 در صدی دریای خزر !!!!!!!!!!!!!
  توی همین قرار داد تحویل اورانیم که دیگه گفتن نداره .واقعا چه پیروزی و چه افتخار بزرگتر از این قرارداد .رو رو برم!!!!
  قراردادهای نفتی رو که دیگه نگو , خوشبحال چین که مسئولین ما اینقدر به سود سیاسی اعتقاد دارن و همچین قرار داد های 50 ساله ای با چین می بندن که به قول خودشون اگه کاملا به ضرر ایرانه ولی سود سیاسیش خوشمزه تره …………….
  روسیه که قربونش برم به اندازه 10 تا نیروگاه اتمی پول گرفته تازه دارن منت می زارن که تا چند ماه دیگه بوشهر افتتاح می شه.البته اگه بعد از این همه سال تجهیزاتش فرسوده نشده باشه .حتما بعد از یه سال کار کردن هم به علت فرسودگی تشریف می آرن واسه تعمیرات اساسی و دوباره کنگر مخورن و لنگر می ندازن…
  البته کشور دوست وبرادر سوریه را هم فراموش نکنیم ,اون که دیگه از خوده بودجه ایران و سوریه نداره , پای یه سفره نشستیم فقط نمی دونم چرا همش اونا مهمونن و ما میزبان.عجب بخور بخوریه!!!!!!!!!
  گروه های اسلامی برادر توی کشورهای خودشون که دولتاشون بهشون حقوق نمی دن مگرنه ما از پول بیت المال واسشون خرج نمی کردیم,حالا اگر هم بعضیاشون هم واسه اعدام صدام عزای عموی اعلام کنن حتما حواسشون نبوده..شاید هم فکر کردن بعداز جنگ ما دیگه صدام رو بخشیدیمو دوسش داریم……..
  راستی برادر مش چاوز رو فراموش نکنید .چه ساختمونهای اونجا زدیم وچه کارخونه های ولی چه اشکالی داره بالاخره مش چاوزی گفتن.اگه چیزی ازش به ما نمی رسه بجاش نزدیک آمریکاست هر وقت خواستم جوری مرگ بر آمریکا بگیم که آمریکای ها راحت بشنون و زورشون بگیره, یه سفر می ریم خونه مش چاوز اینا.البته به غیر از این کشور عزیز کشور های کمونیستی ورشکسته اونجا زیادن اونجاها هم می تونیم بریم .نیکاراگوه وبولوی…….فقط بایید از خجالتشون در بیام که با این همه پول نفت کاری نداره…..
  روابط با کشورهای آفریقای که همش سود خالصه چه قراردادهای بستیم , تنها شرط اونا هم واسه این که زیر بار قرارداد ها برن که کلی واسه ما سود داره اینه که اولا کمکشون کنیم از گشنگی نمیرن , بعد هم اگه تونستیم یه چندتا کارخونه بزنیم که بیکار نمونن.مخصوصا خودرو سازی آخه می خوان مثل ما یه دفعه تبدیل به یکی از ابر قدرت های جهان بشن. حالا کارخونه ایران خودرو هم بخواد برشکست بشه .مشکلی نیست همت مسئولان و پول نفت ماشالله همه مشکلات مارو حل می کنه.
  تو این وسط یه کشورای هم هستن که هنوز کشف نشدن یا کشف شدن تشکیل نشدن یا تشکیل شدن هنوز پولی واسه اداره کردن خودشون ندارن که حتی اسمشونو توی نقشه جغرافیا ثبت نام کنن .خوب گناه دارن بیچاره ها یکی بالاخره بایید کمکشون کنه .ما که پول نفت داریم چرا کمک نکنیم.
  البته ما کشور قدرتمندی هستیم,چون به آمریکا باج نمی دیم. با این همه دوست و رفیقی هم که توی سرتاسر عالم داریم هیچ کی نمی تونه به ما زور بگه مخصوصا آمریکای جهان خوار…
  راستی حالا می فهمم چرا آقای احمدی نزاد می خواد مدیریت جهان رو دودستی تقدیمش کنن.البته اول بایید یه چند صدتا چاه نفت جدید پیدا کنیم بعد انشالله خود جهان می آید والتماس می کنه که مدیریتشو بده دست احمدی نزاد.
  هیچ کی نمی تونه مثله احمدی نزاد جهان رو اداره کنه!!!!!!!!!!
  م.شیراز

 21. مهرزاد ایرانی گفت:

  دوستان سبز من.
  به نظر من میر حسین با یادآوری زنجیره انسانی سال 88 راهکار تظاهرات مسالمت آمیز بدون درگیری و خونریزی را به ما نشان میدهد.
  امسال نیز در صورت عدم صدور مجوز راهپیمایی این کار را در سطح تمام شهرهای ایران و و بدون ایجاد مزاحمت ترافیکی و با حضور تک نفره درکناریکدیگر در سطح تمام معابر شهری اجرا کنیم.
  امکان سرکوب این روش صفر است چرا که نیروهای امنیتی توان مانور در این سطح وسیع و برای نفرات کم را ندارند ضمنا حضور در پیاده روها حق همه شهروندان است.
  تجربه موفق چهارشنبه سوری و پذیرش پیشاپیش شکست از طرف رژیم موید این مطلب است.
  ضمنا در صورت موفقیت میتوان آن را در همه ماههای دیگر هم اجرا کرد و نمایش اتحاد و انسجام ملی داد.

 22. ایران دوست گفت:

  خطاب به ” بهروز و بهزاد و جمعی از دوستان”

  دوستان عزیزم. اگر مبنا را بر صحت تفکرات شما بگذاریم چند نکته را باید یادآور شد:
  1- زمان زنده یاد مصدق با زمان حاضر خیلی متفاوت بود. آن زمان تنها یک رادیو دولتی وجود داشت و هیچ امکان ارتباطی دیگری اصولا موجود نبود. سطح فکر و سواد مردم بسیار پایین تر از اکنون بود و هرچه آن یک رادیو دولتی می گفت مردم به دلیل عدم دسترسی به اطلاعات از منابع دیگر قبول می کردند و مصدق در آن زمان تنها بود. بعدها مردم فهمیدند که بر او چه رفته است.

  2- زمان امیرکبیر هم نیز که جای خود دارد و به 200 سال پایش باز می گردد. اما اکنون فکر نمی کنم حکومت هرگز به خود جرات دهد که به رهبران جنبش سبز گزندی وارد کند. چون آنگاه مردم در عرض یک ساعت مطلع خواهند شد و اینها نیز خود این را می دانند. به همین دلیل است که تا کنون جرات انجام چنین عملی را نداشته اند.

  3- با توجه به سوتی که رئیس به اصطلاح قوه قضائیه داد و گفت که برخورد با رهبران جنبش تنها با اجازه رهبری صورت خواهد گرفت فکر نمی کنم رهبر بخواهد چنین ریسک بزرگی را مرتکب شود و بعد متهم شود که او دستور چنین کاری را داده است.

  تنها راه رهبران جنبش سبز جسارت و جلو آمدن بیشتر است. به طوری که حکومت را همیشه در معرض فشار و حتی تهدید نگاه دارند. هر عقب نشینی رهبران جنبش امکان دستگیری آنان را برای حکومت بیشتر می کند.

 23. سروش وند گفت:

  خوشا به سغادتتان که در بلندای تاریخ این جغرافیای بلا خیز و در کنار بزرگانی چون امیر کبیر،مصدق،بازرگان، جا خوش کرده اید. حسادت کور در چهره بزرگ مستبد تاریخ ایران زمین از پشت تمامی حصار های امنیتی پیداست و کوردلانه در صدد تغییر آن است

 24. به آقای ایران دوست :
  اولان ممنون که سعی کردید نگرانی مارا در مورد دستگیری و یا سوء قصد نسبت به جان خانوم رهنورد و آقای موسوی در بیاورید
  اما مگر این همه دوستان و اندیشمندان و مشاوران ایشان را که دستگیر میکنند و به زندان میاندازند زنگ خطری برای ما نیست ؟
  این همه اخراج از دانشگاه ها ، بستن روزنامه ها، دستگیری افرادی مثله نوری زاد ها و بهشتی ها ، حذف اندیشه های امام و بهشتی و … چه معنایی دارد؟ آیا به جز ، زنگ خاطر برای این عزیزان است ؟

  حالا سوال فرضی ؟ آقای ایراندوست عزیز : ملت بی سلاح است و جنبش هم سبز است ، سپاهیان و حکومت هم به اندیشه های سبز آگاه است که هیچ خشونتی حتا در مقابل خشونت آنها نمیکنند اگر آنها آنقدر گستاخ شدند که این کار را کردند چه راه حلی برای همگان میماند ؟
  مارا از نگرانی در آورد

 25. رسا گفت:

  راه سبز اميد
  اين شعاري بود كه من ميدادم.
  من به حق و حقيقت جنبش سبز ايمان دارم. به آزادگي و آزادمردي متفكرين جنبش سبز {و نه رهبران آن؛ بلكه رهبران جنبش خود مردم هستند} ايمان دارم.
  كاش دولت و حكومت حاكم با دستان خود زير پاي خود را اينگونه سست نمكرد كه مجبور شود خون جوانان نسل دوم و سوم را بر زمين بريزد.

  ما به خرداد پر از حادثه عادت داريم.

 26. توانا گفت:

  اگر چه حاكميت با ما بد كرد ولي

  دعا كنيد تا آقاي خامنه اي زنده است تكليف افراطيون روشن شود كه در غير اينصورت بدبختي ما شروع خواهد شد.

  اگر آقاي موسوي مي توانند پذيراي عده اي باشند به خاطر آن است كه آقاي خامنه اي اجازه تعرض به ايشان و كروبي و خاتمي را نمي دهند و افراطيون از اين قضيه بسيار ناخرسند هستند شاهد مثال آقاي روح الله (فريدون) حسينيان است كه در متن استعفايش به سرخوردگي خود اعتراف كرد و خود را موسي و آقاي خامنه اي را خضر ناميد.

  افراطيون تعلل آقاي خامنه اي در خصوص عدم دستگيري سران فتنه را بر نمي تابند و به تناقض رسيده اند.

  اميدوارم حاكميت هرچه سريعتر سر عقل بيايد و اعتراضات مردم در 25 خرداد را به رسميت بشناسد و از بازداشت شدگان و خانواده هاي آنها دلجويي كند و زندانيان در بند را هرچه سريعتر آزاد كند كه اگر دير اقدام كند معلوم نيست بعد از ايشان چه نكبت و مصيبت و بدفرجامي اي نصيب اين مملكت شود.

  ولايت فقيه مخالف ديكتاتوري است اين گفته امام است اميدواريم به ديكتاتوري افراطيون و احمدي نژاد خاتمه داده شود.

 27. امیر گفت:

  دم خانم دکتر گرم
  به خصوص قسمت پایانی صحبت هاشون که فوق العاده بود

 28. م.شیراز : هچکی نمی تونه مثله احمدی نزاد قرارداد ببنده گفت:

  صد رحمت به دوره قاجار
  اونها حداقل با اين که اون موقع اکثر مردم بي سواد بودند به شعور مردم احترام مي گذاشتن بعد از اين قرار داد هاي ننگين جشن نمي گرفتن,
  اين حکومت که بعد از بزل وبخشش درياي خزر که طي سفر پوتين اتفاق افتاد ,نه تنها شرمنده اين همه خون شهداي که براي وجب به وجب اين آب وخاک جونشون رو دادند, نشدند , بلکه به خاطر اينکه رئيس جمهور روسيه افتخار دادن و مارو قابل دونستن و تشريف آوردن تهران , چه جارو جنجال وتبليغاتي توي صداو سيما راه انداخته بودند که انگار روسيه رو فتح کردن.شادي به خاطر از دست دادن سهم 50 در صدي درياي خزر !!!!!!!!!!!!!
  توي همين قرار داد تحويل اورانيم که ديگه گفتن نداره .واقعا چه پيروزي و چه افتخار بزرگتر از اين قرارداد .رو رو برم!!!!
  قراردادهاي نفتي رو که ديگه نگو , خوشبحال چين که مسئولين ما اينقدر به سود سياسي اعتقاد دارن و همچين قرار داد هاي 50 ساله اي با چين مي بندن که به قول خودشون اگه کاملا به ضرر ايرانه ولي سود سياسيش خوشمزه تره …………….
  روسيه که قربونش برم به اندازه 10 تا نيروگاه اتمي پول گرفته تازه دارن منت مي زارن که تا چند ماه ديگه بوشهر افتتاح مي شه.البته اگه بعد از اين همه سال تجهيزاتش فرسوده نشده باشه .حتما بعد از يه سال کار کردن هم به علت فرسودگي تشريف مي آرن واسه تعميرات اساسي و دوباره کنگر مخورن و لنگر مي ندازن…
  البته کشور دوست وبرادر سوريه را هم فراموش نکنيم ,اون که ديگه از خوده بودجه ايران و سوريه نداره , پاي يه سفره نشستيم فقط نمي دونم چرا همش اونا مهمونن و ما ميزبان.عجب بخور بخوريه!!!!!!!!!
  گروه هاي اسلامي برادر توي کشورهاي خودشون که دولتاشون بهشون حقوق نمي دن مگرنه ما از پول بيت المال واسشون خرج نمي کرديم,حالا اگر هم بعضياشون هم واسه اعدام صدام عزاي عموي اعلام کنن حتما حواسشون نبوده..شايد هم فکر کردن بعداز جنگ ما ديگه صدام رو بخشيديمو دوسش داريم……..
  راستي برادر مش چاوز رو فراموش نکنيد .چه ساختمونهاي اونجا زديم وچه کارخونه هاي ولي چه اشکالي داره بالاخره مش چاوزي گفتن.اگه چيزي ازش به ما نمي رسه بجاش نزديک آمريکاست هر وقت خواستم جوري مرگ بر آمريکا بگيم که آمريکاي ها راحت بشنون و زورشون بگيره, يه سفر مي ريم خونه مش چاوز اينا.البته به غير از اين کشور عزيز کشور هاي کمونيستي ورشکسته اونجا زيادن اونجاها هم مي تونيم بريم .نيکاراگوه وبولوي…….فقط باييد از خجالتشون در بيام که با اين همه پول نفت کاري نداره…..
  روابط با کشورهاي آفريقاي که همش سود خالصه چه قراردادهاي بستيم , تنها شرط اونا هم واسه اين که زير بار قرارداد ها برن که کلي واسه ما سود داره اينه که اولا کمکشون کنيم از گشنگي نميرن , بعد هم اگه تونستيم يه چندتا کارخونه بزنيم که بيکار نمونن.مخصوصا خودرو سازي آخه مي خوان مثل ما يه دفعه تبديل به يکي از ابر قدرت هاي جهان بشن. حالا کارخونه ايران خودرو هم بخواد برشکست بشه .مشکلي نيست همت مسئولان و پول نفت ماشالله همه مشکلات مارو حل مي کنه.
  تو اين وسط يه کشوراي هم هستن که هنوز کشف نشدن يا کشف شدن تشکيل نشدن يا تشکيل شدن هنوز پولي واسه اداره کردن خودشون ندارن که حتي اسمشونو توي نقشه جغرافيا ثبت نام کنن .خوب گناه دارن بيچاره ها يکي بالاخره باييد کمکشون کنه .ما که پول نفت داريم چرا کمک نکنيم.
  البته ما کشور قدرتمندي هستيم,چون به آمريکا باج نمي ديم. با اين همه دوست و رفيقي هم که توي سرتاسر عالم داريم هيچ کي نمي تونه به ما زور بگه مخصوصا آمريکاي جهان خوار…
  راستي حالا مي فهمم چرا آقاي احمدي نزاد مي خواد مديريت جهان رو دودستي تقديمش کنن.البته اول باييد يه چند صدتا چاه نفت جديد پيدا کنيم بعد انشالله خود جهان مي آيد والتماس مي کنه که مديريتشو بده دست احمدي نزاد.
  هيچ کي نمي تونه مثله احمدي نزاد جهان رو اداره کنه!!!!!!!!!!
  م.شيراز

 29. علي ح گفت:

  سربلند باد رهبران جنبش سبز
  سرافراز باد درفش سبز كاويان
  پيروز باد جنبش سبز

 30. ناشناس گفت:

  دلایل قوی در مورد روابط میان جمهوری اسلامی و آمریکا

  با توجه به این روابط .ایالات متحده تلاش می کند تا آنها را در قدرت نگاه دارد ،بحث درباره این موضوع میتواند آنها را

  در موضع دفاعی و نه حمله قرار داده و می تواند آنها را نابود

  در ایالات متحده انجام کودتا ساخته شده ، روسیه نیست
  چرا در مورد این بحث نیست
  روسیه برای همیشه مرده است
  جنبش
  با دادن آدرس اشتباه متوقف شده
  برنامه ریزی برای تقسیم ایران است
  توسط ایالات متحده و جمهوری اسلامی

  آنها در حال کار بر روی آن هستن
  به خاطر این کودتا ساخته شده و موضوع هسته ای

  انتقال اطلاعات به مردم ، می تواند آن را متوقف کند
  آنها ارتباط پنهان دارند

  این مانند روز روشن است
  با تشکر

 31. abas گفت:

  با سلام به همگی.من یه پیشنهاد دارم و اونم این که بیایید حالا که عدالت اجرا نمیشود دست به دعا برداریم و برای نابودی کفر و نفاق و دروغ گو وتمام کسانی که منافع ایران را فقط برای خودشان میخواهند و بس دعا کنیم و امیدوار باشیم که منافق ختما نابود میشود و روشنی و صداقت است که میماند.من فکر کنم مردم ایران اهل تشخیص هستند و همه چیز را خیلی خوب میدانند یادما نباشد ایران ۷۵ملیون جمعیت دارد…

 32. یک آزاده گفت:

  من دلم میشکند وقتی که میبینم در میان ایثارگران اسمی از اسرا و بعد آزادگان به میان نمی آید. واقعاً از نظر شما ما مجرم هستیم که اسیر دشمن شدیم؟ همش صحبت شهدا، جانبازان و رزمندگان است و با اینکه ما هم جزیی از رزمندگانیم ولی زمانیکه ما را به صورت خاص خطاب نمیکنید این احساس در تمام ما اسیران جنگ تحمیلی بوجود می آید که اسارت ما شاید ننگی بوده بر این سرزمین و مثلاً من که در سنگرم و در خواب اسیر شدم و یا دوستم که پس از فرار فرمانده گروهانشان (که البته ایشان نیز بحمدالله اسیر شد) اسیر شد خارج از خط امام، انقلاب، و از همه مهمتر ملت هستیم. بد نیست که در صحبتهایتان یادی از ما بکنید. بخدا سالهای تلخی را گذراندیم و حتی مثل برادر عزیزم مجید توکلی، کسی نبود که از شکنجه های ما به اسم نام ببرد.
  خداوند تمام زندانیان و اسیرانی که در چنگ دژخیمان اهریمنی گرفتارند نجات دهد. آمین.

  یک آزاده (آیا هستم؟!)