سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

کرمی مصاحبه نکرد به زندان برگشت

چکیده :کرمی که در دادگاه بدوی به شانزده سال زندان محکوم شده بود ،با ارائه لایحه تجدید نظرخواهی ،تمامی اعترافات خود را در بازجویی ها و دادگاه اولیه تکذیب و اظهار کرده است که تمامی این اعترافات تحت فشارهای شدید از او اخذ شده و فاقد هرگونه ارزش حقوقی و اخلاقی...


حمزه کرمی ، مدیر سایت جمهوریت و از مدیران ارشد دانشگاه آزاد اسلامی که با تویع وثیقه سنگین دو میلیارد تومانی پنج روز پیش به طور موقت از اندرزگاه هفت اوین آزاد شده بود ،عصر امروز-سه شنبه – به اوین بازگردانده شد.

به گزارش خبرنگار کلمه ،ماموران امنیتی از وی خواسته بودند که علیه هاشمی رفسنجانی مصاحبه تلویزیونی کند اما وی این درخواست را رد کرد و به همین دلیل با تمدید مرخصی پنج روزه وی موافقت نشد و به زندان بازگردانده شد.

کرمی که در دادگاه بدوی به شانزده سال زندان محکوم شده بود ،با ارائه لایحه تجدید نظرخواهی ،تمامی اعترافات خود را در بازجویی ها و دادگاه اولیه تکذیب و اظهار کرده است که تمامی این اعترافات تحت فشارهای شدید از او اخذ شده و فاقد هرگونه ارزش حقوقی و اخلاقی است.

شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر تهران، حمزه کرمی را به ۱۱ سال حبس قطعی و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم کرد.

کرمی از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران، به ۱۶ سال حبس و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شده بود که دادگاه تجدید‌نظر، پنج سال از این حکم را کاهش داد.

کرمی از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۴، فرماندار ورامین و از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۰، مدیرکل سیاسی دفتر رئیس جمهوری در دولت‌های اکبر هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی بود.

وی در جریان انتخابات دوره نهم ریاست جمهوری، مسئول ستاد مطبوعات هاشمی رفسنجانی بود و در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مدیریت وب‌سایت جمهوریت را بر عهده داشت.


یک پاسخ به “کرمی مصاحبه نکرد به زندان برگشت”

  1. ناشناس گفت:

    من نمی دونم چرا اقای هاشمی ساکته . وقتی زندانیها حاظر نمیشن بر ضد ایشون و بقیه حرف بزنن ولی کلی شکنجه میشن ایشون باید از این همه محافظه کاری دست برداره ولی ساکت نشسته و این همه ظلم رو نگاه میکنه لااقل ایشوتن قدرت دارن ولی موسوی و کروبی و خاتمی نه .منظورم قدرت حکومتیه وگرنه یه ملت پشت موسوی و خاتمی وکروبی اند