سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حمله عسگراولادی به اصلا‌ح‌طلبان:احزاب اصلاح‌طلب شعور مردم را دست‌کم گرفته‌اند...

حمله عسگراولادی به اصلا‌ح‌طلبان:احزاب اصلاح‌طلب شعور مردم را دست‌کم گرفته‌اند

چکیده :قانون احزاب درخصوص شرايط و صلاحيت فعاليت احزاب مواد صريح و روشني دارد، برخي احزاب كه نام برده شد ،مشروعيت قانوني خود را از دست...


کلمه: دبير‌كل جبهه پيروان خط امام و رهبري معتقد است مسووليت سقوط برخي احزاب اصلاح‌طلب با خود آنهاست.

حبيب‌الله عسگراولادي در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، در تحليل خود از امكان جايگزيني اصولگرايان منتقد به جاي اصلاح‌طلبان در فضاي سياسي كشور ، با بيان اينكه بايد ديد چه اتفاقي براي اصلاح‌طلبان افتاده است، اظهار داشت: برخي از اصلاح‌طلبان به دليل رويگرداني از مردم و رهبري و پشت كردن مردم به آنها در چند انتخابات اخير به‌ويژه انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري، با همگرايي با آمريكا و دوري از اصول انقلاب در حال انتقام گيري از مردم هستند.

وي با بيان اين اعتقاد كه آقايان كروبي و موسوي هر روز پرده‌اي از روابط خود با نامحرومان انقلاب و ليبرال‌ها را بالا مي‌برند و از دوستان انقلاب و خط امام (ره) دور مي‌شوند، ادامه داد: اين افراد اكنون نيز درصدد آغاز دور جديدي از بي‌مهري‌هاي تحريك‌كننده هستند،در حالي‌كه رهبري معظم انقلاب، دولت و ملت به فكر پيشرفت كشور هستند، آنها مي‌خواهند گفتمان آشوب و اخلال در چرخ حركت مردم نمايندگي كنند.

دبير‌كل جبهه پيروان خط امام و رهبري با بيان اينكه اين آقايان نبايد دنبال اختلاف‌افكني و اخلال در امنيت ملي و وحدت ملي باشند، تصريح كرد: با اينكه احزاب اصولگرا دنبال خدمت در مسير پيشرفت مردم و نظام در بسط عدالت علوي در جامعه هستند، نبايد آقايان به‌دنبال دعوت غرب به‌ويژه آمريكا براي فشار بيشتر به ايران باشند و در ضربه‌زدن به منافع ملي با اوباما تشريك مساعي داشته باشند، اينها را مردم مي‌بينند و درك مي‌كنند.

به گفته عسگر‌اولادي اين آقايان و احزاب موسوم به اصلاح‌طلب شعور مردم را دست‌كم گرفته‌اند.

وي ادامه داد:مردم در 9 دي و 22 بهمن سال گذشته پاسخ قاطع، روشن و به يادماندني به آنها دادند، اما آنها هم‌چنان بر طبل خصومت با مردم و نظام مي‌كوبند. طبيعي است اين رويكرد آنها را از عرصه سياسي نه تنها حذف مي‌كند بلكه مردم را از آنها متنفر مي‌كند.

عضو ارشد حزب موتلفه اسلامي در عين حال تاكيد كرد: در عرصه سياسي هيچ‌كس جاي ديگري را نمي‌گيرد، هركس در مكان خود مستقر است، اگر كسي به دليل عدم شناخت زمان خود و گفتمان مردم سقوط كرد،مسئوليت اين سقوط با خود اوست به‌ويژه آنكه از سوي مردم به عنوان خائن و وطن‌فروش شناخته شوند، اين ديگر خيلي تاسف‌آور است.

وي با تاكيد بر لزوم درك درست از فضاي سياسي كشور گفت: همه بايد در شناخت گفتمان‌هاي موجود و نيز درجه حقانيت اين گفتمان‌ها تلاش كنند و بدانند مردم انتخاب خود را كرده‌اند، هيچ‌كس حق ندارد انتخاب مردم را تخطئه كند.

دبير‌كل جبهه پيروان خط امام و رهبري در مورد توقف فعاليت احزاب مشاركت و سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي از سوي وزارت كشور نيز گفت: قانون احزاب درخصوص شرايط و صلاحيت فعاليت احزاب مواد صريح و روشني دارد، برخي احزاب كه نام برده شد ،مشروعيت قانوني خود را از دست داده‌اند.

عسگر‌اولادي در تشريح اين گفته خود معتقد است: حزبي كه با ايجاد آشوب، امنيت مردم را به خطر بيندازد و براي دشمن جهت مداخله در امور داخلي ايران بستر مهيا كند ، نمي‌تواند مشروعيت قانوني داشته باشد. حزبي كه راي مردم را به رسميت نشناسد و بر طبل استبداد و همگرايي با دشمن بكوبد نمي‌تواند ادعا كند كه قانونا مشروع است.

وي ادامه داد:حزبي كه قانون اساسي را برنتابد و به دنبال ساختارشكني باشد و سوابق خروج از حاكميت را داشته باشد و در تاملات راهبردي خود به فكر تغيير ساختار سياسي نظام باشد ، قانونا مشروع نيست. حزبي كه به دنبال ترويج سكولاريسم و ليبراليسم و تخطئه مباني اسلام است از نظر مردم و قانون و نظام فعاليتش نمي‌تواند تداوم يابد.

عسگر‌اولادي تاكيد كرد: كادرهاي اصلي برخي از احزاب اصلاح‌طلب و بخشي از رجال سياسي آنها بايد به مردم توضيح دهند كه آن سوي مرزهاي كشور دركشورهاي مخاصم ايران، در راديوها و تلويزيون‌هاي آمريكا و انگليس و برخي كشورهاي اروپايي چه مي‌كنند.

دبير‌كل جبهه پيروان خط امام و رهبري خاطرنشان كرد: وزير ارشاد دولت اصلاحات در لندن چرا هر روز نشر اكاذيب، تشويش اذهان و اهانت به مسئولان نظام مي‌كند. مردم اين مسايل را مي‌بينند و طبيعي است از مسئولان نظام و نهادهاي نظارتي بخواهند در صيات از حقوق مردم و نظام به قانون احزاب عمل كنند.


27 پاسخ به “حمله عسگراولادی به اصلا‌ح‌طلبان:احزاب اصلاح‌طلب شعور مردم را دست‌کم گرفته‌اند”

 1. مانی گفت:

  فقط بلدن …کنند. اون کسی که شعور مردم را دست کم گرفته شما هستید نه اصلاح طلبان. چگونه میشه که تقلب گسترده در انتخابات , جفا و خیانت و دست کم گرفتن شعور مردم نیست , ولی انتقاد و اعتراض اصلاح طلبان به دولت , توهین به شعور مردم است؟؟؟
  خود این اقایون میدانند که دارند از سر احساس صحبت می کنند. واقعا برای این افراد به ظاهر انقلابی متاسفیم.

 2. احمد گفت:

  ما خسته شدیم از بس دنبال این مردم مورد نظر آقای عسگر‌اولادی گشتیم ولی هنوز پیدا نکردیم. شاید این مردم مورد نظر در چین زندگی می‌کنند که ایشان با پول همین مردم سهام دو بانک چین را خریداری کرده اند. شاید……….

 3. محمد گفت:

  ايول به اقاي عسگر اولادي عجب انسان روشنفكري هستند.

 4. حق گو گفت:

  آقاي عسگر اولادي خوشبختانه آقاي موسوي و كروبي كه شما بعنوان وابسته به غرب نام ميبريد در غرب سرمايه گذاري ندارند ولي شما ماشاالله .از اين جهت تهمت زديد در ثاني وقتي رسانه ضد ميهني ما دست كودتاچيان است دليلي ندارد كه از به هر صورتي اطلاع رساني كنند در ضمن شما يك فرصت داديد تا ببينيد مردم چي گفتند حالا شعور مردم رو زير سوال ميبريد توصيه من هم به عنوان يك ايراني به شما اين است اول كلاه خودتان را قاضي بكنيد ببينيد شما چه كارهايي براي مردم وجيب خودتان كرديد وزير ارشاد دوره اصلاحات خيلي وقت است در انگليس است وقتي ميبينند كه شما كل اطلاع رساني را محدود كرديد مجبور ميشن از بي بي سي يا راديو تلوزيون خارجي استفاده كنند يادتان هم باشد در زمان قبل از انقلاب امام هم از راديو هاي بيگانه مانند بي بي سي براي صحبت با مردم استفاده كردند اين صحبت شما زير سوال بردن امام است دقت در بيان بعضي از مطالب در اينده به سود شما نخواهد بود چون بي مهابا با ابراز تهمت و زير سوال بردن همرزمان خود “خودتان را نيز زير سوال ميبريد.

 5. yazdan گفت:

  اقای عسگر اولادی:یک صبح به اخلاص بیا در بر ما—گر کام تو بر نیامد انگه گله کن

 6. فرزند معلم گفت:

  آقا ی عسگر اولدی . من و برادر و پدرم اصلاح طلبیم و در 22 بهمن شرکت کردیم . اما شما حضور مردم رو به نفع خودت مصادره می کنی.

 7. علی از قم گفت:

  میشه یکبار هم شده شماها برای مردم تصمیم نگیرید البته مطمئن هستم همچین کاری نمیکنید و باید در هر کاری نظری داشته باشید و خوشبختانه مردم با شعور بالای که پیدا کردن و دارن میدانن که چه اشخاصی خوب مردم میخواد و کی بد مردم میخواد .مردم وکیل و فضول نمیخوان … همیشه سبز باشید . مابیشماریم . دورد بر میرحسین و خاتمی و کروبی

 8. سپهر گفت:

  ماشاالله استاد رد گم کردن هستن ایشون. یکی نیست بگه آخه اصولگراها جز خراب کردن سیاست خارجی و فقیر کردن مردم کار دیگه ای هم بلدن؟

 9. الماس گفت:

  به قول آقای محمد آقا عجب آدم روشن فکری هستند ایشون. نور فکرشون چشمها رو کور کرده! آقای عسگراولادی میشه بفرمایید به چه علت شما آخر فامیلتون یک ” مسلمان ” دارید؟؟ خیلی برام عجیبه. مگه مسلمان بودن شما چیز منحصر به فردیه که باید حتما آخر فامیلتون ذکر بشه؟

 10. سلیمان گفت:

  اگر کسی منصفانه قصد دارد به علت گرایش مردم به موسوی پی برد فقط کافی است که مقایسه ای ساده انجام دهد؛ بین صحبتهای ایشون با سخنان مهندس موسوی! آقای عسگر اولادی؛ شما سعید الصحّاف رو میشناسید؟ باهاش نسبتی ندارید؟ میگن ایشون هم مثل شما پسوندی در ادامه نام خانوادگی خودشون داشتند . در ضمن اگه دوست داشتید یک روز بیاین دانشگاه تهران، شریف یا امیرکبیر تا این مردمی که انقدر از اصلاح طلبان متنفر شدن رو ببینین و مردم هم بتونن از شما به نمایندگی تمام اصولگرایان تشکر ویژه کنند!!! راستی یه سؤال؛ شما که انقدر به رأی مردم احترام میذارین به بندۀ نادان دشمن مستکبر … توضیح بدید که چرا وزارت کشور مورد تأیید حضرتعالی آرای باطله« پل دختر» را «منفی شش 6-» اعلام کرد؟ چرا صندوقهای بابلسر جمع آرا به ترتیب 65، 211 بود ولی جمع آرای 4 کاندیدا خیلی بیش از این دو عدد؟؟؟ چرا جمع صندوقهایی که ابتدا اعلام شد با آرای هر شهرستان اختلافات فراوان داشت؟ و بسیاری موارد متناقض دیگر که فقط در رأی اعلام شدۀ وزارت کشور وجود دارد!
  این که دیگر برداشت ما نیست، اینها آرای اعلام شدۀ شما و دوستان شماست که به جای عذرخواهی از مردم با کمال وقاحت میگویید مردم قانع شدند! کدام مردم؟ اعضای مؤتلفه و رایحه خوش و اینها تنها مردمی هستند که میشناسید؟؟؟
  بترسید از آن روزی که شما خود نمونه اش ر ا30 سال پیش دیده بودید!

 11. irani گفت:

  كاش اقايون به معناي واقعي اصول گرا بودن٠ اين چه اصوليه كه اجازه هر كار خلاف شرع و قانوني رو ميده؟! بعد هم اگر كسي سوال بكنه به دشمن شاد كني متهم مي شه٠

 12. ناشناس گفت:

  احسنت! خوشمان آمد!میگن حرف راست رو از زبون عسگراولادی بشنو!
  تا حالا راست تر از حرف اصول گرایان حامی دولت نشنیدم!

 13. رضا از مشهد گفت:

  با کمال احترام و عذرخواهی از همه بنا بفرموده بزرگواری این جماعت….آقایان زخم خورده دوران دهه اول جمهوری اسلامی و رهبری حضرت امام(س)و نخست وزیر محبوب ایشان-مهندس موسوی- هستند

 14. سبز سبز گفت:

  با سلام
  شما که از حضور اکثریت خودتان ترسی ندارید چرا با درخواست راهیمایی مسالمت آمیز و حتی راهپیمایی سکوت این اقلیت واهمه دارید . آنکه داور بین ما وشماست خداوند حکیم است و رفراندومی خالی تقلب .

 15. ناشناس گفت:

  آقای عسکراولادی از این ناراحت هستند که دوران مکیدن ثروت مردم و انباشت ثروت را رو به پایان میبینند و ایشان میداند که این سیلی که خواهد آمد ریشه بسیاری از کسانی را که در توجیه وضع موجود و مسدود کردن راه اصلاحات نقش داشتند خواهد کند.

 16. قمشه گفت:

  چند نکته درباره سخنان جناب عسکراولادی:

  اولا این سخنان مربوط به ایشان نمیشود چون ادبیات این آقا با مطالب اطوکشیده همخوان نیست.یا ایلنا به ایشان حال داده یا مصاحبه مکتوب بوده و برایشان تنظیم کرده‌اند.
  ثانیا فراموش نکرده‌ایم که ایشان هم جزو همان گروه جشن سپاسیها هستند.
  ثالثا بیاد بیاوریم که در سالهای آخر رژیم شاه هم وقتی کار همه احزاب که اتفاقا موافق رژیم هم بودند ، یکسره شد و حزب واحد رستاخیز جای آنها را گرفت، پس از مدتی گفتند بهتر است این حزب به 2 جناح پیشرو و تقسیم شود. تقسیم شدند و چه سود که همه در توفان انقلاب رنگ باختند.
  رابعا جناب عسکراولادی آیا حاضرند برای مردم شفاف و بی‌پرده درباره علت استعفایشان از دولت مهندس موسوی و نظر امام دراین باره و واردات کره در همان سالها و نقش بازار در پشتیبانی از دولت مورد حمایت امام و نظرشان درباره جنگ و ادامه مبارزه باصدام و…. توضیح دهند؟
  عزیز برادر! بهتر نیست همان‌طور که عرصه مؤتلفه را به جوانترها سپردی!( البته یکی دو سال کوچکتر از خودت ) اکنون نیز این عرصه پدربزرگی سیاسی را هم وانهی و به امور خانوادگی‌ات بپردازی که هم باعث زحمت دیگران نشوی و هم خودت را نیازاری؟!

 17. ali گفت:

  من فکر میکنم شما داری به شعور مردم توهین میکنید با این حماسه 9دی یا 22 بهمنتون .فکر میکنی با دسته کورا طرفی؟

 18. 349 گفت:

  چرا از حرف ایشون متعجب می شین بنظر شما موتلفه ( اعضا آن بزرگترین واردکنندگان کشورند ) دولتی را که واردات را سرلوحه کارش قرار می ده باید حمایت کنه یا اصلاح طلبانی که تولید داخلی را سر لوحه کار خود قرار داده اند ؟

 19. حمید گفت:

  سیاستهای دولت نهم و دهم در تخریب صنعت و کشاورزی از طریق واردات بی رویه محصولات بنجل چینی باب طبع تجارت پیشگانی همچون استاد عسکر اولادی مسلمان است یادمان نرفته که حضرت استاد سابقا توصیه داشتند که ما هم به دلیل این که کشاورزی در کشورمان ممکن نیست و تکنولوژی صنعتی هم دست غربی هاست و به ما نمیدهند مثل دوبی به تجارت رو بیاوریم! حافظه تاریخی ما سبزها راه را روشن کرده و برای پیداکردن پرتقال فروش!! نیاز به فکر نیست.

 20. ناشناس گفت:

  شما مردم رو بی شعور فرض کردید که بازیر پا گذاشتن اصول و دین دارین به مردم خیانت میکنید .

 21. ناشناس گفت:

  agab porroyi.ki shour mardam ro dast kam gerefte.to boro ba mahsouli va rahimi joun …

 22. عسگر شناس گفت:

  آقای عسگراولادی یادتون هست که قبلا گفته بودیدهر کس که دیگران را خس و خاشاک بنامد از بندگی خدا خارج است شما را چه شده بود که آن زمان از ما احزاب خس و خاشاکی حمایت میکردید اما حالا از حذف کردن احزاب مخالفتون حمایت میکنید قطعا همه ما این را مدانیم که هدف شما از این سخنان چیست “منفعت شخصی”

 23. nima گفت:

  آقاي عسكراولادي شما شعور مردم رو دسته كم گرفتيد من نميدونم چرا شما بايد به مردم خط بديد بابا هر كسي براي خودش فكر ذاره شما هنوز فكر ميكنيد شاه رو شما سرنگون كرديد بابا بذاريد مردم براي خودشون فكر كنند اينقدر براي مردم معلم بازي در نياريد بابا مردم رو شما خسته كرديد شما كدام كشوري رو ميشناسد كه فردي مثل شما 31 ساله بر قدرت سواره

 24. مهرداد نصرتی مهرشاعر گفت:

  یک سئوال داشتم و آن اینکه جناب آقای عسگر اولادی هم در انتهای نام فامیل شان پسوند ” مسلمان ” دارند یا خیر؟

 25. سبز گفت:

  از ترس همین مردم است که با اعمال ان همه خشونت، هنوز بگیر و ببندها و اعمال منتسب به نیروهای خودسر پایان نیافته که هیچ، در حال گسترش هم است.

  بین مردم تفرقه ایجاد کردید جلو رسانه ها و مناظره ها را هم گرفتید و هر کس دم بر می آورد موجی از تهمتها را به سویش روانه میکنید تا همه خواص خفه خون بگیرند. آنوقت ادعای پهلوانی هم میکنید.

 26. Momen گفت:

  aghaye asgaroladie digeh, be jaye inkeh ahmadinejad poshte sare ishun namaz bekhuneh , ishun poshte sare ahmadinejad namaz mikhuneh.

 27. mohamad reza گفت:

  salam aghaye askar olady baz shoma az 9 day va 22 bahman migyd
  khode man va dostanam didim dar khyaban nirihaye shoma ra k hata az ostnahaye atraf avordidi baraye sarkob haman lebas shakhsyha ra migam
  ya avale sobh 2satan kenare jaygah vaystadand velesh hamnakrdande nohe day ham ke agar rst migyd chera be dar khaste aghaye karobi va digaran baraye beyat ba emam va dar hemayat az andishehash 2stanetan mojavez nadadid ha? mage nemigoftid sabzha va eslah talaban mokhalefe emamand onha ke elam kardan baraye defa az andishehaye hazrate emam va tajdide beyat mikhastan byaynd na eteraz?in shoma hastid ke fekr mikonid mardom nemifahmand va nemidanand?in shoma hastid ke shore mardom ra be bazi gereftid?an pare kardane ax ham nemayeshy bod baraye in ke teday adam ra betavarid khiaban manovre tablighaty konid chon vaghean nemitavanestid be gorhy baraye mokhalefat ba gorehe digary mojavez bedahid ama be gorohe digary nadahid bale ma mifahmim .shore ma ra be bazi nagirid va nazare khod ra dar ghalebe mardom bayan nakonid rasty akhavai haleshan chetor ast?oza ba banke chini okye?rasty vaze tejarat ba chin chetor?