سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حمزه کرمی بعد از 10 ماه حبس همچنان بلاتکلیف است...

حمزه کرمی بعد از 10 ماه حبس همچنان بلاتکلیف است

چکیده :خانواده کرمی در این مدت بارها با حضور در دادستانی ،دادگاه انقلاب و دیگر مراجع قضایی نسبت به طولانی شدن روند دادرسی پرونده حمزه کرمی اعتراض کرده اند.وی در دادگاه بدوی به شانزده سال زندان محکوم شده است و ماههاست که درخواست تجدینظرخواهی وی در انتظار صدور رای دادگاه تجدید نظر...


کلمه :حمزه کرمی ،مدیر سایت جمهوریت و از مدیران سابق سازمان بهینه سازی مصرف سوخت پس از تحمل ده ماه حبس در بندهای 209 و 350 اوین همچنان بلاتکلیف است.

به گزارش خبرنگار کلمه ،در واپسین روزهای سال گذشته با تودیع وثیقه برای آزادی وی از سوی دادستانی تهران موافقت شد ،اما در روزهای بعد از پذیرش وثیقه تامین شده از سوی خانواده کرمی مخالفت شد و همچنان نیز با درخواست آزادی با وثیقه و یا مرخصی وی مخالفت می شود.

خانواده کرمی در این مدت بارها با حضور در دادستانی ،دادگاه انقلاب و دیگر مراجع قضایی نسبت به طولانی شدن روند دادرسی پرونده حمزه کرمی اعتراض کرده اند.وی در دادگاه بدوی به شانزده سال زندان محکوم شده است و ماههاست که درخواست تجدینظرخواهی وی در انتظار صدور رای دادگاه تجدید نظر است.

هادی عرب قبادی ،امیرعلی آقایاری و محمدرضا رجبی دیگر هم پرونده ای های حمزه کرمی نیز شرایط مشابهی را می گذرانند و پس از ماهها تحمل زندان ،همچنان بلاتکلیف هستند و با آزادی و یا مرخصی آنها مخالفت می شود.

حمزه کرمی فرماندار ورامین در سالهای 68 تا 74 و مدیرکل سیاسی نهاد ریاست جمهوری دولت های هاشمی و خاتمی بوده است که در حوادث پس از انتخابات بازداشت و به بند 209 اوین منتقل شد.وی پس از چند ماه به بند 350 و هفته قبل به بند هفت اوین منتقل شد.کرمی سابقه سالها حضور در جبهه های جنگ را دارد و از فرماندهان لشگر 27 رسول الله بوده است.


3 پاسخ به “حمزه کرمی بعد از 10 ماه حبس همچنان بلاتکلیف است”

 1. یه دوست گفت:

  حمزه کرمی یکی از بهترین انسانهای وارسته و متعهد به این انفلاب است. این ظلم است که به وی روا شده است. اللهم فک کل اسیر

 2. مصطفي گفت:

  با سلام
  چرا از مديران سايتهاي اصلاح طلب و خبرنگاران در بندشون اطلاع رساني نميكنيد ؟
  تازه پس از مدتها من اسم ايشون رو اينجا و چند سايت ديگه ديدم

  سايت جمهوريت يكي از سايتهاي خوبي بود كه تا حالا ديده بودم

  نه تنها اين سايت
  بلكه سايتها ديگر هم همچنين
  خواهشمندم در اين مورد بيشتر اطلاع رساني كنيد تا بيشتر از اين رنج نكشند و بدانند كه كساني هستند كه آنها را ميستودن و به انها افتخار ميكنند

 3. ناشناس گفت:

  جالب است که کرمی را که در نمایش اعترافات علیه اصلاح طلبان وارد کرده بودند آزاد نمی کنند. وعده آزادی بعد از این نمایش درست به مسیر معکوس افتاد: کرمی اگر آزاد شود پشت پرده نمایش لو می رود!