سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تحقیق و تفحص از بازداشتگاه‌ها در دستور کار هفته آینده مجلس...

تحقیق و تفحص از بازداشتگاه‌ها در دستور کار هفته آینده مجلس

چکیده :گزارش كمیسیون حقوقی و قضایی در ارتباط با تصویب تقاضای تحقیق و تفحص مصطفی كواكبیان نماینده سمنان از وضعیت بازداشتگاه‌های كشور نیز برای چندمین بار متوالی در دستور كار این هفته مجلس قرار...


کلمه: نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته آینده پس از یك هفته تعطیلات به بررسی طرح‌ها و لوایح در صحن علنی مجلس خواهند پرداخت.

به گزارش پارلمان نیوز، وزیر اقتصاد و دارایی این هفته به منظور پاسخ به سئوال جمعی از نمایندگان به مجلس می‌آید و خلیلیان وزیر جهاد كشاورزی نیز برای پاسخ به سئوال اقبال محمدی نماینده مریوان و امین شعبانی نماینده سنندج به صحن علنی مجلس خواهند آمد.

گزارش كمیسیون حقوقی و قضایی در ارتباط با تصویب تقاضای تحقیق و تفحص مصطفی كواكبیان نماینده سمنان از وضعیت بازداشتگاه‌های كشور نیز برای چندمین بار متوالی در دستور كار این هفته مجلس قرار دارد. تقاضای تحقیق و تفحص جمعی از نمایندگان در مورد عملكرد سازمان تامین اجتماعی و سازمان بازنشستگی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

گفتنی است نمایندگان در این هفته به بررسی هفت گزارش از كمیسیون عمران در ارتباط با لایحه الحاق ایران به كنوانسیون بازنگری‌كننده مدارك شناسایی دریانوردان، لایحه الحاق ایران به كنوانسیون بین‌المللی لایروبی درباره انتقال لاشه كشتی‌ها، لایحه الحاق ایران به كنوانسیون بین‌المللی درباره مسئولیت مدنی برای خسارت آلودگی نفت سوخت كشتی، لایحه و انصراف ایران از عضویت در قرارداد بین‌المللی مربوط به خط شاهین كشتی‌ها خواهند پرداخت. همچنین بررسی لایحه الحاق ایران به كنوانسیون بین‌المللی كنترل سامانه‌های مضر ضد خزه بر روی كشتی‌ها، طرح اصلاح قانون احداث تونل مشترك شهری و طرح حمایت از بازسازی بافت‌های فرسوده از دیگر موارد مورد بررسی نمایندگان در هفته آتی است.

لازم به ذكر است نمایندگان مجلس به بررسی دو گزارش از كمیسیون كشاورزی در ارتباط با طرح افزایش بهره‌وری بخش كشاورزی و لایحه چگونگی حفاظت دریا و رودخانه‌های مرزی از آلودگی به مواد نفتی نیز خواهند پرداخت.

بررسی لایحه نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جریمه‌های مربوط به امور حمل‌ونقل و عبور و امور وسایل نقلیه، لایحه الحاق ایران به مقاوله‌نامه كار دریایی و لایحه پیش‌فروش ساختمان نیز در دستور كار این هفته مجلس قرار دارد.

گزارشات كمیسیون اقتصادی در ارتباط با لایحه تسری حكم ماده 191 قانون مالیات‌های مستقیم، لایحه موافقت‌نامه بین ایران و مونته‌نگرو به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف در مورد مالیات بر درآمد و سرمایه، لایحه موافقتنامه میان ایران و صربستان به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف در مورد مالیات بر درآمد، لایحه الحاق یك تبصره به قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم و اجرای سیاست‌های كلی اصل 44 و همچنین لایحه موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات‌های بردرآمد و سرمایه میان ایران و یمن نیز این هفته مورد بررسی نمایندگان مجلس قرار خواهد گرفت.

گفتنی است گزارشات كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور در مورد لایحه مستثنی شدن شهرداری‌های كشور در واگذاری قسمتی از پارك‌ها و میادین و اموال عمومی اعم از عرصه و اعیان از شمول قوانین مربوط به مالك و مستاجر، طرح اصلاح ماده 68 قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران، طرح اصلاح ماده 77 قانون شهرداری، لایحه اصلاح قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و طرح الحاق یك تبصره به قانون راجع به منع توقیف اموال منقول و غیرمنقول شهرداری‌ها نیز توسط نمایندگان مجلس در این هفته كاری بررسی خواهد شد.

لازم به ذكر است گزارش كمیسیون آموزش و تحقیقات در مورد لایحه حمایت از شركت‌های دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات نیز این هفته بررسی خواهد شد.

گفتنی است دو تقاضای رسیدگی به لایحه امور گمركی و همچنین لایحه آئین دادرسی دیوان عدالت اداری بر اساس اصل 85 قانون اساسی نیز این هفته بررسی خواهد شد.


6 پاسخ به “تحقیق و تفحص از بازداشتگاه‌ها در دستور کار هفته آینده مجلس”

 1. شهروند سبز گفت:

  تقاضای ما از این نمایندگان این است که به جای تفحص از بازداشتگاه ها و زندان ها، درون دل خود را تفحص کنند. اخبار ظلم و فساد در این بازداشتگاه ها و زندان ها گوش فلک را کر کرده است. آن ها نیازی به تحقیق ندارند که خبر ظلم را باید از مظلوم پرسید، نه از ظالم. به درون خود بنگرید که آنجا جز قصور و کوناهی و نان مردم خوردن و همراهی ظالم کردن نمی بینید. شما را چه شده است که از همین ملت حقوق می گیرید ولی قدمی برای این ملت برنمی دارید.

 2. ناشناس گفت:

  از ماجرای کوی و تحقیق و تفحص مجلس چه خبر؟ کهریزک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. ناشناس گفت:

  مجلس با توجه به اکثریت استصواب شده کاملا هیچ کاره است و با این کارها کسی را نمیتوانند فریب بدهند. بر فرض محال اگر آن انگشت شمار نماینده واقعی و آزاده ملت هم پس از پرس و جو و کنکاش در امور بازداشتگاه ها به مسئولین واقعی این فجایع برسند کسی به آنها اجازه پیگیری و مجازات متخلفان و قانون شکنان را نخواهد داد.

 4. سپهر گفت:

  نوشدارو بعد از مرگ سهراب.

 5. سپهر گفت:

  آخه گرفتاری ما اینه که مجلس هم با ایناس. همشون یه گروه درست کردن به اسم اصواگرا و آیین نامه اش هم این هست که اگر هر کدوم از اعضا خلافی کرد بقیه باید سکون کنن. گزارش کوی دانشگاه چی شد؟

 6. سبز سبز گفت:

  راستی از گزارش کهریزک چه خبر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟