سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ادامه اخراج کارگران؛کارگران شرکت کشتی سازی بندرعباس از کار بیکار شدند...

ادامه اخراج کارگران؛کارگران شرکت کشتی سازی بندرعباس از کار بیکار شدند

چکیده :مسئولان اين شرکت بـه ازاي هر کارگر ماهانه يک ميليون تومان به پيمانکاران پـرداخت مي کنند و پيمانکاران نيز با کسر 650 هزار تومان از اين مبلغ، 350 هـزار تومان بـه هـر کارگر حقوق مي...


کلمه: كارگران شركت كشتي سازي وصنايع فراساحل بندرعباس به نبود امنيت شغلي و تصمیم مسئولان برای اخراج آنها از شرکت اعتراض کردند.

یکی از مسئولان محلی استان هرمزگان با تایید تجمع حدود 300 کارگر در مقابل ساختمان مديريت شركت كشتي سازي وصنايع فراساحل بندرعباس به آخرین نیوز گفت: مسئولان این شرکت تاکنون 30 نفر از کارگران را اخراج و از چند روز پيش کـارت حضور و غيـاب آنها را غیرفعال کردند .اين شرکت 15 روز پيش هم 18 کارگر را اخراج کـرد که 16 نفر آنان بومي بودند .

به گفته وی مسئولان شرکت قصد دارند نیمی از نیروهای این شرکت را تعدیل کنند و از کارگران مي خواهند که پس از اخراج با پيمانکاران قرارداد ببندند . مسئولان اين شرکت بـه ازاي هر کارگر ماهانه يک ميليون تومان به پيمانکاران پـرداخت مي کنند و پيمانکاران نيز با کسر 650 هزار تومان از اين مبلغ، 350 هـزار تومان بـه هـر کارگر حقوق مي دهند.

این درحالی است که کـارگران این شرکت مي گويند ساخت 5 فروند کشتي دراين شرکت آغاز شده و علتي براي تعديل نيرو وجود ندارد .یکی از مقامات ارشد استان هرمزگان هم هفته گذشته در نشستي به موضوع اخراج کارگران يکي ازشرکتها اشاره و اعلام کرده بود اين شرکت حق تعديل نيرو ندارد.

کارگران معترض قرار است امروز پنجشنبه مقـابل استانداري هرمزگان تحصن کنند.در اجتماع کارگران شرکت کشتي سازي بندرعباس در مقابل دفتر شرکت هيچ يک از مسئولان براي پاسخ گويي در جمع آنان حاضر نشده بودند.


6 پاسخ به “ادامه اخراج کارگران؛کارگران شرکت کشتی سازی بندرعباس از کار بیکار شدند”

 1. شهروند سبز گفت:

  هیچ قشری بیش از قشر عزیز و محروم کارگر نه مورد فریب پوپولیسم است و نه قربانی آن. البته ما باید این نگاه سطحی را کنار بزنیم که این کارگران تا آخر عمرشان باید کارگر بمانند. در سایۀ رشد اقتصادی یک جامعه و فراهم آوردن فرصت های برابر است که کارگران می توانند ارتقای شغلی بیابند و نه در هزارتوی شعارهای توخالی و اقتصاد صدقه ای. کارگری فقط باید دوره ای از زندگی یک فرد باشد که به دلایل فقر و ندیدن آموزش و نداشتن تخصص، بدان اشتغال دارد. دولت های پوپولیستی هرگز در پی رفع محرومیت قشر کارگر نیستند چرا که این قشر را برای برنامه های فریبکارانه شان لازم دارند.

 2. اسلام رحماني گفت:

  با سلام و خسته نباشيد
  لطفا اطلاع رساني از وضعيت نابسامان كارگران و معلمان را پس از روزهاي كارگر و معلم نيز ادامه دهيد. تا به معلمان و كارگران اثبات شود كه سبزها در تمامي لحظات به فكر اين دو قشر زحمتكش هستند ونه مانند حاكميت كه فقط در يك روز سال به ياد معلمان و كارگران مي‌افتند.

 3. مهرداد نصرتی مهرشاعر گفت:

  آقای عسگری انصافا فرد پیروز در میدان مناظره با حسین فدایی بود ولی اعتارض بنده به ایشان و امثال ایشان که در برهه سکوت اجباری معترضین فرصتی برای اظهار نظر می یابند در این است که وقتی طرف مقابل از و کمکی های تلفنی او از هیچ رفتار ضد اخلاقی صرف نظر نمی کنند نباید دائم با احتیاط بیش از حد مسائل را مطرح کرد و صد البته نباید مانند آنها هم پرخاشگر بود .درست آن است که از این چنین فرصتهایی بیشتر با مخاطب قرار دادن مردم و طرح مسائل بدون پرده پوشی استفاده کرد. آنان دائما اتهام می زنند بدون اینکه هرگز این اتهامات اثبات شده باشد پس چرا نباید مواردی که دیگر برای همه اثبات شده هستند شفاف و بدون پرده پوشی مطرح گردند؟
  مهرداد نصرتی مهرشاعر

 4. امضاء محفوظ گفت:

  خبر مهم
  یک روحانی که از اساتید دانشگاه است و در کلاس های درسش یک خط در میان به جنبش سبز و رهبران آن توهین می کرد وقتی با اعتراض چند تن از دانشجویان و صلوات دسته جمعی مبنی بر تائید این حرکت از سوی سایر دانشجویان حاضر در کلاس مواجه شد اعلام آمادگی کرد که در کلاسش دانشجویان می توانند اعتراضات خود را بر شرایط فعلی و مشکلات دولت احمدی نژاد در غالب کنفرانس مطرح کنند.
  جلسه بعدی این کلاس روز چهارشنبه هفته آینده خواهد بود و انشاء الله اطلاع رسانی خواهد شد. در صورت موافقت استاد مربوطه( که خود علاوه بر تدریس در دانشگاه در یکی از ارگانهای دولتی نیز سمتی دارد) آن گزارش تفصیلی و بهمراه فایل های صوتی و تصویری خواهد بود. استاد مذکور امنیت دانشجویان کنفرانس دهنده را شخصا تضمین نموده است.

 5. 349 گفت:

  امضا محفوظ عزیز مراقب باش امثال این شخص با توجه به اینکه حدس می زنند که دانشجویان با توجه به سن در جریان وقایع ابتدای انقلاب و جنگ نیستند وقایع را بنفع خودشان مصادره می کنند لذا باید مشورت با افرادی که در آن موقع بودند و یا با مطالعه کامل به مباحثه بپردازی وگرنه با توجه به اینکه شخص مورد نظر در حوزه درس خوانده و اینها دوره هایی برای سفسطه و مباحثه را می گذرانند ممکن است بظاهر پیروزی بدست بیاره اگر در موردی به مشکل برخوردید جواب را به جلسه بعدی موکول کنید تا با مطلعین مشورت کنی من بارها و بارها از زبان دانشجویان این نوع مباحثات را شنیده ام و روش حمله آنان به جنبش سبز که همانا بی خبری جوانان بنا به کم سن و سال بودن آنها و سو استفاده آنها از وقایع بنفع خود است را دیده ام لذا مطالعه و پرس جو از ریش سفیدان بی طرف را سرلوحه کار قرار دهید عجله نکنید

 6. yek madar گفت:

  hamzaman ba rooze kargar bikaritan mobarak