سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بعد از سه دهه از انقلاب باید پرسید آن آرمان‌ها برای کارگران چه شد؟...
» آيت‌الله العظمی موسوي اردبيلي در ديدار با اعضاي خانه كارگر:

بعد از سه دهه از انقلاب باید پرسید آن آرمان‌ها برای کارگران چه شد؟

چکیده :امروزه مشكلات كارگران در راس امور است و اگر ما نتوانيم كه مشكلات توليد و جامعه كارگري را حل نماييم به نوعي هيچ كاري نكرده‌ايم/ مشكل اينجاست كه حل مشكلات به كساني كه متخصص نيستند، محول مي‌شود/اگر اظهار نظري در رابطه با مساله‌اي كنيم توجهي به آن...


کلمه: يك مرجع تقليد با يادآوري اهداف انقلاب اسلامي مبني بر اينكه بايد جمعيت كارگر در رفاه باشند، اظهار داشت: بعد از گذشت سه دهه از انقلاب اسلامي بايد پرسيد كه آن آرمان‌ها چه شده است؟

به گزارش خبرنگار ايلنا از قم، آيت‌الله سيدعبدالكريم موسوي‌اردبيلي در ديدار دبيركل و اعضاي خانه كارگر با بيان اينكه اميدواريم مشكلات مربوط به جامعه كارگري حل شود، اظهار داشت: امروزه مشكلات موجود بسيار زياد است و براي حل آن يا اقدامي نمي‌شود و يا اينكه نمي‌توانند اقدامي كنند. مشكل اينجاست كه حل مشكلات به كساني كه متخصص نيستند، محول مي‌شود.

وي خطاب به دبيركل خانه كارگر اظهار داشت: انتظار ما از مجلس اين است كه در مقابل اعمال خلاف قانون ايستادگي بيشتري نمايد. زيرا اگر قرار باشد در مجلس كه خانه ملت و محل قانونگذاري است، در اينگونه موارد كوتاهي شود در جاهاي ديگر وضع بدتر خواهد شد.

اين مرجع تقليد با يادآوري يكي از اهداف انقلاب اسلامي مبني بر اينكه بايد جمعيت كارگري در رفاه باشند، اظهار داشت: بعد از گذشت سه دهه از انقلاب اسلامي بايد پرسيد كه آن آرمان‌ها چه شده است.

وي خاطرنشان كرد: امروزه براي افرادي چون ما راهي جز دعا كردن براي رفع مشكلات، باقي نمانده است. چراكه اگر اظهار نظري در رابطه با مساله‌اي كنيم توجهي به آن نمي‌شود.

آيت‌الله موسوي‌اردبيلي با اشاره به وجود بحران‌هاي موجود در كشور، گفت: بسيار مهم است كه انسان خودش را در بحران‌هاي به وجود آمده كنترل كند. چراكه روزي بحران‌ها حل خواهد شد و روزگار به اين شكل باقي نخواهد ماند.

اين مرجع تقليد در پايان اظهار داشت: امروزه مشكلات كارگران در راس امور است و اگر ما نتوانيم كه مشكلات توليد و جامعه كارگري را حل نماييم به نوعي هيچ كاري نكرده‌ايم و بايد توجه به اين مساله در اولويت باشد.

لازم به ذكر است در ابتداي اين ديدار عليرضا محجوب دبيركل خانه كارگر و علي طالبي دبير اجرايي خانه كارگر قم نيز گزارشي شفاهي از وضع موجود جامعه كارگري و توليد در كشور را براي اين مرجع تقليد بيان كردند.


11 پاسخ به “بعد از سه دهه از انقلاب باید پرسید آن آرمان‌ها برای کارگران چه شد؟”

 1. fdg گفت:

  درود بر آیت الله آزاده
  جناب آقای موسوی اردبیلی

 2. sepehr گفت:

  vaghan dorod bar ishon

 3. داوودی...! گفت:

  بعد از سه دهه از انقلاب باید پرسید آن آرمان‌ها برای کارگران چه شد؟

  آی خدا پدر و مادرتون رو بیامرزه… به خدا منم همش همین سوال ها رو از خودم میپرسم !

 4. از دیار رئیس علی دلواری گفت:

  ای کاش همه ی مراجع مثل ایشون بودند پیش به سوی ایرانی ازاد علی از تنگستان

 5. مهرداد نصرتی مهرشاعر گفت:

  اولا کار بزرگی برای کارگران انجام شده و نمونه آن اینکه امروز کارگری که هنوز پانصدهزار تومان پول را یکجا ندیده است برای آنکه جلوی مغازه اش ایستاده بوده بازداشت می شود و برای آزادی از او 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 ریال وثیقه می خواهند که او اصلا بلد نیست عددش را از روی متن بخواند.
  این ارتقاء نیست که از یک کارگر چنین توقعی داشته باشند؟ قدر بدانیم
  دوما ضمن تشکر از این مقام بزرگوار باید عرض کنم که اگرچه همه ما ملتمس دعا هستیم اما اینکه فرموده اند تنها همین از ایشان و سایر مراجع عظماء برمی اید بنده حرف دارم و اینکه اگر این نورهای تابنده و این بزرگان دین در روزهای خون و فریاد پیشاپیش جمعیت به حرکت در می آمدند شاید این خونها به زمین نمی ریخت و برخی کمی شرم می کردند ولو اینکه هنوز هم دیر نشده و امید است از این پس جوانان شیعه را در مبارزه با یهود تندرو در هر رنگ و هر لباس بخصوص باقی مانده های پوسیده انجمن حجتیه تنها نگذارند و در کنار جوانان برومند اسلام باشند. آمین
  مهرداد نصرتی مهرشاعر

 6. ناشناس گفت:

  سلام و درود خدا بر مراجع بزرگوار حقیقت جو و حقیقت طلب …..

 7. Hamid گفت:

  Salam
  Agha bish az 2 dahe karhaye ejrayee dar dast shoma va afrade shoma
  bude ast , shoma chekar kardid ke hala eteraz mikonid ? ensaf dashte bashid.

 8. ناشناس گفت:

  bayad dard keshide basi ta befahmi vaghti ke khodeshon daran ke nemidonan ke ki dare ya ki nadare be omid azadi

 9. hich گفت:

  درود بر تو
  آیا این انقلاب به داد مردم رسید

 10. yek kargar گفت:

  omidwarim ishan be hamin meghdar kefayat nakonand kargaran dar ranje besyarand

 11. باعرض ارادت نسسبت به ایشان این سوال را که خودمان 30سال است که میدانیم . لطفا اگر پاسخی یافتند ما کارگران راهم در جریان بگذارند با تشکر( قرارداد موقت درشرف اخراج)