سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در همبستگی با کارگران و معلمان ایران...

اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در همبستگی با کارگران و معلمان ایران

چکیده :دولت به طور آگاهانه سیاست فقیر سازی و گداپروری سیستماتیک دولتی را تنها به منظور وابسته کردن و تحت فشار قرار دادن هر چه بیشتر اقشار محروم و دور کردن آنان ازجنبش اجتماعی در پیش گرفته و در چنین شرایطی صحبت از حق و حقوق کارگر و زحمتکشان همانقدر مضحک به نظر میرسد که صحبت از حقوق بشر در زندانهای...


کلمه: در آستانۀ اول ماه مه (۱۱ اردیبهشت) روز جهانی کارگر و 12 اردیبهشت روز معلم در ایران، گروهی از زندانیان سياسي ایران اعلام کرده اند که در آن روز و در همبستگی با کارگران و معلمان ايران ، دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

بنا به گزارش منابع خبری جرس، زندانیان سیاسی در این بیانیه خود ضمن تبریک این دو روز و آرزوی موفقیت برای معلمان و کارگران کشور در راه رسیدن به حقوق حقه و قانونی خود، خاطرنشان کرده اند که حاکمیت فعلی در حالی به استقبال روز کارگر می رود که در اثر سیاست های ناشایست و ناکارآمد و سرکوب گرانه دولت اقشار محروم بیش از پیش در زیر فشارهای اقتصادی کمر خم کرده اند. کارگران ماهها حقوق نمی گیرند و از ابتدایی ترین حقوق مانند بیمه و بازنشستگی وبیمه بیکاری محروم هستند. در حالی که اکثر مردم ایران زیر خط فقر به سر میبرند ثروت های کشور ما خرج سیاست های سرکوبگرانه و جنگ طلبانه و صرف رشوه دادن به کشورهای دیگر برای خرید رای آنها در سازمان ملل می شود.

بیانیۀ این گروه از زندانیان سیاسی همچنین تصریح می کند که “دولت به طور آگاهانه سیاست فقیر سازی و گداپروری سیستماتیک دولتی را تنها به منظور وابسته کردن و تحت فشار قرار دادن هر چه بیشتر اقشار محروم و دور کردن آنان ازجنبش اجتماعی در پیش گرفته و در چنین شرایطی صحبت از حق و حقوق کارگر و زحمتکشان همانقدر مضحک به نظر میرسد که صحبت از حقوق بشر در زندانهای ایران.”

زندانیان سیاسی خاطرنشان کرده اند “از یازده اردیبهشت سال ۸۸ تا یازده اردیبهشت ۸۹ هزاران پیر و جوان و زن و مرد به ما در زندانها پیوستند. شکنجه شدند و به شهادت رسیدند و بهای آزادیخواهی را با گوشت و پوست خود پرداختند. ما خاطره نداها و سهراب ها و کیانوش ها و جوادی فرها و روح الامینی ها و همه عزیزانی که در راه آزادی وطن جان باختند را گرامی میداریم .”

صادر کنندگان این بیانیه، همچنین اعلام کرده اند که در همبستگی با کارگران و معلمان و جنبش آزادیخواهی مردم ایران، “در روز اول ماه مه روز جهانی کارگر دست به یک اعتصاب غذای یک روزه خواهیم زد و از همه هموطنان بویژه معلمین, دانشجویان, کارمندان و کارگران دعوت می کنیم تا دست به دست هم داده و در این روز ندای آزادیخواهی خود را فریاد بزنند.”


3 پاسخ به “اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در همبستگی با کارگران و معلمان ایران”

 1. ناشناس گفت:

  lمن به وجود شما افتخار میکنم و حتما با اعتصاب غذای شما همراه می شویم لطفا بیشتر اطلاع رسانی کنید که باز تاب بیشتری داشته باشد

 2. ع.ک گفت:

  من با ناشناس موافقم
  فرض کنید یک روز در هفته، یک ملت به طور نمادین روزه بگیرند
  روی این مسئله میشه اطلاع رسانی کرد

 3. سبز سبز گفت:

  مگه شما غذا هم می خورید که از آن امتناع کنید . دوستتان داریم.