سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » واکنش مجدد «نریمان» به جریان سازی علیه اش:وقایع اخیر ربطی به ملاقات با موسوی ندارد...

واکنش مجدد «نریمان» به جریان سازی علیه اش:وقایع اخیر ربطی به ملاقات با موسوی ندارد؛دنبال بهانه اند

چکیده :من در سال های گذشته نیز با مهندس موسوی دیدار می کردم،حتی زمانی که ایشان در سکوت مشغول نقاشی و تدریس بودند،به ملاقات مهندس می رفتم و ارادت قبلی به ایشان داشته و...


کلمه: نماینده اصلاح طلب مردم بابل در مجلس درباره دیدار نوروزی اش با مهندس موسوی  گفت:در هیچ کجای زمین ما شخص ممنوع الملاقات نداریم و اجرای این گونه مقررات،به وضع قانون خاصی نیاز دارد.

محسن نریمان در گفتگو با مازندنومه، افزود:در مجلس سوم که نماینده مجلس بودم،مهندس موسوی نخست وزیر بودند و من از آن زمان با ایشان آشنا هستم.

وی ضمن اشاره به این نکته که ملاقات امسال او برای اولین مرتبه نبوده،ادامه داد:من در سال های گذشته نیز با مهندس موسوی دیدار می کردم،حتی زمانی که ایشان در سکوت مشغول نقاشی و تدریس بودند،به ملاقات مهندس می رفتم و ارادت قبلی به ایشان داشته و دارم.

به گزارش کلمه، اخیرا امام  جمعه بابل نسبت به ديدار نوروزي نریمان به اتفاق تعدادي از نمايندگان فراکسیون خط امام با موسوي انتقاد شديد كرد که عضو فراکسیون خط امام(ره)مجلس در واکنش به این موضع‌گیری  با بیان اینکه برای دیدار با اشخاص نیاز به اجازه ائمه جمعه نیست گفت: پرداختن به مسائل جناحی از سوی برخی ائمه جمعه زمینه اغتشاش و ناآرامی را فراهم می‌کند.

وی در گفتگو با ایلنا با بیان اینکه برای دیدار با اشخاص نیاز به کسب اجازه از ائمه جمعه ندارد و به هیچ‌وجه در حوزه اختیارات ائمه جمعه نیست گفت: بعضی از ائمه جمعه محترم رفتار و صحبت‌هایی می‌کنند که خارج از حوزه اختیارات آنها است و بهتر است به خود بیایند چراکه این رفتار بیانگر شکست‌های سیاسی آنهاست و مطمئنا از طرف مقاماتی که مسائل مربوط به ائمه جمعه را ارزیابی می‌کنند بی‌پاسخ نمی‌ماند.

این سخنان واکنش برخی نمایندگان افراطی مجلس را در پی داشت که حتی یکی از آنها روز گذشته در سخنانی تحریک آمیز و غیر حقوقی خواستار ابطال اعتبار نامه نریمان شد.

اما نریمان در ادامه  گفتگو با مازندنومه  تصریح کرد:در دیدار نوروزی با مهندس موسوی اصلا”مباحث سیاسی مطرح نشد و ملاقات ما جنبه غیر رسمی داشت.

وی پرسید:چند ماه پیش و قبل از عید،آقایان بروجردی وجلالی که هر دو به طیف اصولگرا تعلق دارند نیز به ملاقات مهندس موسوی رفتند،چرا کسی به آن ها ایرادی نگرفت؟!آیا آن هانماینده تر هستند؟!

نریمان افزود:این دو نماینده با هر نیتی که باشد به دیدار موسوی رفته اند،هر چند الان مجبور به تکذیب ملاقات شان شده اند.

وی گفت:ملاقات ما بر اساس سنت نیکوی ایرانیان در عید و بر اساس نظر مقام معظم رهبری مبنی بر جذب حداکثری ودفع حداقلی صورت گرفته است.

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه گفت و گویش با مازندنومه خاطرنشان کرد:من از فرماندار شهرستان بابل درباره تجمع روز چهارشنبه سئوال کرده ام که ایشان گفته اند مجوزی نداده ایم؛البته هر چیزی که در چارچوب قانون باشد،اشکالی ندارد و همه از تجمعات وحرکت های قانونی دفاع می کنند.

نریمان افزود:برخی از جریانات اخیر شهرمان بی اطلاعند.یکی از همین معترضان به من می گفت:چرا به امام جمعه، نامه نوشتی؟!همه می دانند که من نامه ای به ایشان ننوشتم و خیلی کوتاه با خبرگزاری ایلنا گفت وگو کردم و نظرم را بیان کردم.

وی با یادآوری نامه نگاری ها و اعتراض های پیشین علیه خود اظهار داشت:وقایع اخیر ربطی به ملاقاتم با موسوی ندارد و جریان سازان دنبال بهانه ای برای آشکارسازی افکار تندروانه شان بودند.

مهندس نریمان در بخش دیگری از این گفت وگو، با بیان اینکه در هر دوره ای که وارد مجلس شده،بیشترین رای را در میان نمایندگان استان به دست آورده،تصریح کرد:خود آقایان به من گفتند من درچند دوره ای که وارد مجلس شده ام بیش از 500هزار رای مردم شریف بابل را اخذ کرده ام و این نشان می دهد که چه کسی در شهرستان جایگاه مردمی دارد.

وی با طرح این پرسش که مگر می شود این تعداد رای دهنده را تطمیع کرد،ادامه داد:من به مردم شهرم وفادارم و این گونه حرکات باعث نمی شود که امسال خدمات مضاعفی انجام ندهم.

عضو فراکسیون خط امام(ره)مجلس با تاکید بر اینکه اصلا”انگیزه هایم را برای خدمت به مردم از دست نمی دهم،ادامه داد:من خدماتم را به روستاها گسترده تر می کنم و در مناطق دوردست روستایی بابل حضور می یابم تا چهره حامیان واقعی مردم روشن و برای همه ثابت شود که پیرو حقیقی ولی فقیه چه کسی است.

نریمان استدلال کرد:مردم به من لطف دارند و من همه جا کنار آن ها خواهم بود وهجمه ها، انگیزه هایم را کمرنگ نخواهد کرد و امسال بیشتر با مردم حوزه انتخابیه ام خواهم بود.

وی در پاسخ به این سئوال ما که از جلسه نماینده دیگر شهر بابل با سایر نماینده های استان درباره وقایع اخیر این شهرستان،چه خبرهایی دارید،گفت:من در جریان موضع گیری های همکارانم نیستم اما چهره نفاق به زودی خودش را نشان خواهد داد.

این نماینده اصلاح‌طلب افزود:آن هایی که چهره واقعی خود را پشت سر روحانیت معزز شهرستان پنهان و امروز چهره عوض کرده اند،به زودی رسوا می شوند ونفاق آن ها مشخص خواهد شد.

نریمان تصریح کرد: یک عملکرد باعث تصمیم سازی در ذهن افراد نمی شود و زمان مشخص خواهد کرد که چه کسی خادم شهر بوده است.


3 پاسخ به “واکنش مجدد «نریمان» به جریان سازی علیه اش:وقایع اخیر ربطی به ملاقات با موسوی ندارد؛دنبال بهانه اند”

 1. mazandarani گفت:

  مردم بابل و حومه خدمات ایشان را فراموش نخواند کرد او را از ته دل دوست دارند

 2. سبز گفت:

  خوش به حال بابلیها.

  کاش نماینده های شهر ما هم دل و جرأت ایشان رو داشتند و نان به قیمت روز بخور نبودند. محافظه کارانی که حفظ پست و مقامشون به هر قیمت ممکن حرف اول رو براشون میزنه.

 3. همیشه سبز گفت:

  من از سن 10 سالگی(14 سال پیش) آقای نریمان را شناختم البته از طریق پدرم که در ستاد انتخاباتی ایشان فعالیت داشتند(در همان سالی که ایشان را با تقلب از انتخاب شدن برای سومین دوره پیاپی مانع از نماینگی مجلس شدند). بعد از انتخابات ریاست جمهوری همه جور ناملایمات با ایشان از سوی برخی افراطیون اصولگرا صورت گرفته از جمله مانع حضور وی شدن در دانشگاه نوشیروانی بابل و انتصاب اعتراضات مردمی بابل (نسبت به اتنخابات) به وی و… .این اولین باری نیست که افراطیون اصولگرای بابل دست به چنین کاری زدند.