سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » معاون وزیر ارشاد:در دولت های هاشمی و خاتمی،رسانه منتقد دولت به وجود نیامد...

معاون وزیر ارشاد:در دولت های هاشمی و خاتمی،رسانه منتقد دولت به وجود نیامد

چکیده :در تنها دولتی که رسانه هایی به وجود آمدند که به شدت در مقابل عملکرد دولت نقاد بودند و با صراحت حرف می زدند و مسائل را منتشر می کردند چند سال اخیر بوده...


کلمه: معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در هیچ دورانی رسانه های مستقل منتقد دولت در ایران وجود نداشتند و اینگونه رسانه ها محصول پنج سال اخیر هستند.

به گزارش ایرنا،محمدعلی رامین بعد از ظهر چهارشنبه در بندرعباس افزود:از آغاز فعالیت دولت نهم تاکنون عملکرد رسانه ها بسیار روبه رشد ارزیابی می شودکه این رشد هم در تعداد نشریات و خبرگزاری ها و هم در گستره فعالیت آنها مشهود است .

به گفته وی، کارکرد رسانه ها در پنج سال گذشته از منظر استقلال رای و صراحت بیان و حضور در همه عرصه ها قابل مقایسه با گذشته نیست .

وی ادامه داد:در دولت بعد از جنگ تحمیلی رسانه های منتقد دولت را نمی شناسیم ودر دولت های بعد از آن نیز که رسانه ها بسیار گسترش یافتند فقط رسانه های دولتی وجود داشتند که به تایید دولت می پرداختند و در آن دوران نیز رسانه های مستقل که بتوانند عملکرد دولتمردان را به نقد بکشانند به وجود نیامدند.

به گفته معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد:در تنها دولتی که رسانه هایی به وجود آمدند که به شدت در مقابل عملکرد دولت نقاد بودند و با صراحت حرف می زدند و مسائل را منتشر می کردند چند سال اخیر بوده است.

رامین اضافه کرد:آنچه که به وجود آمده اندکی فراتر از آزادی بیان بوده که ما را با یک سری ساختار شکنی ها و اهانت هایی که در هیچ دولتی قابل تحمل نبوده مواجه ساخته است .


8 پاسخ به “معاون وزیر ارشاد:در دولت های هاشمی و خاتمی،رسانه منتقد دولت به وجود نیامد”

 1. ناشناس گفت:

  در زمان اقای هاشمی وضعیت کشور حالت دیگری بود. وضعیت جنگ و شرایط بازسازی و….در آن زمان هم روزنامه منتقد سلام وجود داشت….آزادی مطبوعات در زمان اقای خاتمی به حد بالایی رسید .

 2. مرتضی گفت:

  باز هم توهم مضاعف ! خدایا مار را بکش !!!

 3. همراه گفت:

  این آقا دلش خوش کدوم رسانه منتقد! تلویزیون که تمام و کمال در دست خودشون! روزنامه ها را هم که یکی یکی دارند توقیف میکنند ! سایتها و وبلاگ ها را هم که فیلتر میکنند ! من موندم از نظر ایشون رسانه منتقد در این دوره بیشتر بوده و آزادی بیان داشتند یعنی چه ؟ خدا میدونه!

 4. ناشناس گفت:

  نقد دولت دهم و نهم شاید اصلی ترین عامل برای هویت بخشی به این دو دولت بود، و گرنه این دو دولت شباهتی به دولت نداشتند.

 5. مریم گفت:

  به نظر من عمل کرد دولت اصلا قابل دفاع ویا احترام نیست خودتان هم چیزی نگویید راحتتر ید

 6. رهگذر گفت:

  خوبه که دروغ حناق نمیاره

 7. ناشناس گفت:

  راست میگن!!!!!!!!صدا و سیما اون زمان مهمترین رسانه نقد دولت بود چون دست خود راستی ها بود .تهران بیست دیگه کجا اون انتقادا رو میکنه ؟یا 20/30 و….همه برنامه هاشون در جهت تخریب دولت بود

 8. سبز گفت:

  در تاریخ حکومت ایران هم هیچگاه دولتمردان با این همه دروغهای شاخدار خرد و معرفت مردم رو به بازی نگرفته بودند که این هم از شاهکارهای بی بدیل دولتهای نهم و دهم است.