سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » محمدعلی کشاورز:کار هنري در ايران هيچ ارزشي ندارد...

محمدعلی کشاورز:کار هنري در ايران هيچ ارزشي ندارد

چکیده :اگر خيرآبادي همان بانوي بزرگ تئاتر نبود پس چرا در سال هاي پاياني عمرش هيچ خبري از ايشان نمي گرفتند مگر هنر هم کالايي تجاريست که تاريخ انقضا داشته باشد! گله من از دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد نيز هست، آنان هم اندک توجه و محبتي به ما...


کلمه: محمدعلي کشاورز بازيگر پيشکسوت عرصه تلويزيون و تئاتر درگذشت حميده خيرآبادي را ضايعه اي دردناک دانست و گفت:با سکوت رسانه ملي در خصوص اطلاع رساني و پوشش خبري درگذشت مادرسينماي ايران، بيانگر اين مطلب است که هنر در ايران هيچ ارزشي ندارد.

وي در گفت و گو با خبرگزاری آریا گفت:بهترين ها يکي پس از ديگري مي روند،به عالم مرگ حسادت مي کنم زيرا هنرمندان را در نزد خود دارد ديگر اگر هنرمندان بخواهند از مادري مهربان ياد مي کنند مثال چه کسي را بياورند.

کشاورز اين ضايعه را بس دردناک براي سينماي ايران دانست و با اندوهي فراوان گفت:من ابتدا اين غم بزرگ را به دختر ايشان ثريا قاسمي، جامعه هنري و هنردوستان تسليت عرض مي نمايم اما مطلبي که بيانش تکراري است اما ضروري که شايد گوشزدي براي برخي از مسئولين و افراد باشد اين است که متأسفانه هنرمندان ما تا زماني که پا به سن مي گذارند به جاي کرامت،احترام و توجه،مورد بي مهري خبرنگاران قرار مي گيرند مگر ما از آنان چه مي خواهيم،اندکي محبت و توجه به پاس زحمات چندين ساله شان آيا خواسته بزرگي است؟!

وي خاطرنشان کرد:واقعاً چرا بايد مسکن بزرگ و بانوي پدرسالار اتاقي کوچک و مهقر باشد؟ چرا بايد تنهايي، يار و همدم هميشگي اش شود؟ متأسفم،اما بايد بگويم اين فاجعه اي است بي بزرگ که گريبان گير تمامي هنرمندان خواهد شد.

کشاورز با بيان اينکه خبرنگاران هنرمند را تا زماني که جوان هستند آن را هنرمند مي دانند،تأکيد کرد:مگر خيرآبادي همان بانوي بزرگ تئاتر نبود پس چرا در سال هاي پاياني عمرش هيچ خبري از ايشان نمي گرفتند مگر هنر هم کالايي تجاريست که تاريخ انقضا داشته باشد! گله من از دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد نيز هست، آنان هم اندک توجه و محبتي به ما ندارند.

وي در ادامه،موضوع بي مهري که براي اطلاع رساني خبر اعلام درگذشت حميده خيرآبادي در رسانه ملي و پوشش خبري تشييع جنازه اين مرحومه،اظهار داشت:خانم خيرآبادي دو شب پیش فوت کردند اما هيچ پوشش خبري در اين رابطه انجام نشد من از راديو و تلويزيون توقع داشتم که در اين زمينه اطلاع رساني خوبي انجام دهند.مگر نه اين که نادره با پدرسالار مردم را با تلويزيون آشتي داد.

پدرسالار همان سرياليست که پس از درگذشت سالها همچنان طرفدار دارد و حتي نامش تداعي کننده خاطرات خوشي براي مردم است به طوريکه پکيج آن بنا به خواسته مردم به بازار آمده است اما حال مي بينيم که خانه سينما و صداوسيما هيچ کاري در رابطه با اين ضايعه بزرگ انجام ندادند.

وي اشاره کرد:چرا بايد اين بازيگر توانا دور از دوستان و طرفدارانش به خاک سپرده شود بسياري از مردم و هنرمندان بي خبر از اين غم بزرگ بودند که ايشان را در قطعه 62 در مقبره خانوادگي شان به خاک سپردند.

اين بازيگر پيشکسوت عرصه بازيگري،در پايان افزود: آيا جز سکوت در برابر اين کم لطفي بزرگ،راه ديگري وجود دارد. اشک،ديدگانم را پرمي کند وقتي ياد تنهايي اش در وطنش مي افتم در حاليکه حتي مردم تاجيکستان به واسطه فيلم پربيننده “پدرسالار” او را مي شناسد به نظر من با عرض تأسف هنر در ايران هيچ ارزش و جايگاه موجهي ندارد و قدم گذاشتن در راه هنر کاري است بس بيهوده.


7 پاسخ به “محمدعلی کشاورز:کار هنري در ايران هيچ ارزشي ندارد”

 1. irani sabz گفت:

  az dostane sinamaii sabz oltimatom midahim ke agar ta salroze be vojodamadane jonbeshe azadekhahe sabz khod va hoviate khod ra namaian nakonid dar aiande tasof va bargasht be samte mardom ra az anha ghabol nadarim va eine khianat va doroii midanim

 2. پیام گفت:

  من از اینجا این غم بزرگ رو به همه تسلیت میگم.رفتار دولت هم واقعا تاسف بر انگیزه.

 3. علیرضا گفت:

  عشق بازی کار هر شیاد نیست این شکار دام هر صیاد نیست
  عاشقی را قابلیت لازم است طالب حق را حقیقت لازم است

  من به نوبه خودم این ضایعه بزرگ رو به جامعه ی هنر دوست ایران تسلیت میگویم

 4. پرلا گفت:

  اقای کشاورزعزیز خنک ان که برمسنددل نشیند. این بانوی شیرین دردل ها جاداشت. روانش شاد باد. وامادرایران کدام توانمندی ارزش دارد ؟؟؟

 5. amir گفت:

  سیاه تر از آنچه امروز بر ایران میرود امکان پذیر نیست. هنر ارزشی ندارد. انسان ارزشی ندارد. دروغگوی، چاپلوسی، دزدی، ظلم و جنایت و خیاینت بیداد میکنند. کتاب بزرگ تاریخ همواره ورق می‌‌خورد حتی اگر آن ورق یکی‌ از سیاهترین اوراق کتاب باشد.فقط باید امید داشت که انسان به امید زنده است.

 6. علی ازقم گفت:

  من هم به نوبه خودم این ضایعه درگذشت مادر سینمایی ایران را به جامعه هنری و مخصوصا به خانم ثریا قاسمی تسلیت میگویم . در خاتمه اقای کشاورز شما دیگه چرا بعدا از این همه سانسور شما چه توقعی از صداو سیما میلی دارید

 7. beh گفت:

  یاد خانم حمیده خیر ابادی هنر مند دوست داشتنی و پیشکسوت ما گرامی باد.