سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محدودیت برای پرواز هواپیماهای ایران‌ایر به اروپا...

محدودیت برای پرواز هواپیماهای ایران‌ایر به اروپا

چکیده :در عمل محدودیت‌های وضع شده برای ایران ایر باعث خواهد شد تا از ناوگان هوایی این کشور که شامل حدود 59 هواپیما خواهد بود، فقط 39 هواپیما بتواند به کشورهای اتحادیه اروپا پرواز...


کلمه: اتحادیه اروپا، تعدادی از هواپیماهای شرکت هواپیمایی ایران ایر را به دلیل غیر ایمن بودن از پرواز به اروپا منع کرده است.

به گزارش ایسنا، کمیسیون حمل و نقل اروپا در تازه‌ترین اقدام خود تعدادی از هواپیماهای شرکت هواپیمایی ایران ایر را در فهرست هواپیما‌هایی که اجازه پرواز به اروپا را ندارند (فهرست سیاه)، قرار داد.

هلن کرنس ـ سخنگوی کمیسیون حمل و نقل اتحادیه اروپا ـ در این باره گفت که نگرانی‌ها درباره حوادث هوایی است که هواپیماهای فوکر 100 دچار آن شده‌اند و این هواپیماها اجازه پرواز به اتحادیه اروپا را نخواهند داشت.

وی تصریح كرد که هواپیماهای بوئینگ 747 و مدل‌های مختلف ایرباس متعلق به ایران ایر همچنان اجازه پرواز به اتحادیه اروپا را خواهند داشت.

کرنس دلیل تصمیم اتحادیه اروپا را نگرانی قابل توجه درباره ایمنی هواپیماهای ایران ایر اعلام کرد و افزود: در عمل محدودیت‌های وضع شده برای ایران ایر باعث خواهد شد تا از ناوگان هوایی این کشور که شامل حدود 59 هواپیما خواهد بود، فقط 39 هواپیما بتواند به کشورهای اتحادیه اروپا پرواز کنند.

به گزارش منابع خبری هلن کرنس ضمن اعلام اینکه نمایندگان کمیسیون اروپایی برای بازدید از ناوگان هوایی ایران تا پیش از تابستان به این کشور سفر خواهند کرد، گفت: گفت‌وگو با مقامات ایران ادامه خواهد داشت تا وضعیت امنیت پروازهای ایران ایر را بررسی کنیم.


یک پاسخ به “محدودیت برای پرواز هواپیماهای ایران‌ایر به اروپا”

  1. سهند گفت:

    این مدیر جهان کجاست تا به وضع اتحادیه اروپا رسیدگی کنه !؟
    آخه اینم شد اتحادیه؟ محمود خان رو میگم که میگفت این تحریمها کاغذ پاره ای بیشتر نیست حالا هم میگه سقوط هواپیما ها در اثر تحریمه .راسته که گفتن دروغگو کم حافظه است.