سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

نگرانی شدید از سلامت جسمی باقی

چکیده :حمله تنفسی باقی که در دوره قبلی بازداشتش در بند 209 به آن دچار شده بود، تشدید و تکرار شده و منجر به بیهوشی باقی شد...


کلمه:عمادالدین باقی شب سال نو را در بیمارستان سپری کرد.

بر اساس خبری که در اختیار کلمه قرار گرفته است، فاطمه کمالی همسر عمادالدین باقی که روز دوشنبه 9 فرودین 89 موفق به ملاقات با همسرش شد با ابراز نگرانی از وضع جسمی باقی اعلام کرد حمله تنفسی باقی که در دوره قبلی بازداشتش در بند 209 به آن دچار شده بود، تشدید و تکرار شده و منجر به بیهوشی باقی شد و او دوباره در آخرین روز سال 88 از زندان به بیمارستان قمر بنی هاشم منتقل شده است و پس از مدتی بستری، دوباره به سلول خود در بند 240 زندان اوین بازگردانده شده است.

همسر عمادالدین باقی با اعلام اینکه مسوولان زندان و بند از پرونده پزشکی باقی و خطراتی که برای جسم و جان او می رود آگاه هستند اما درعین حال به نگهداری او در این وضعیت ادامه می دهند، گفت:”قاعدتا طبق قانون هرگونه مسولیت سلامت جسمی باقی به عهده مقامات نگه دارنده اوست.”به گفته همسر باقی وی همچنین از دیسک کمر شدید وگرفتگی عصب سیاتیک رنج می برد.

فاطمه کمالی همچنین از بلاتکلیفی محض در پرونده همسرش خبر داده و گفته است:” علی رغم خداحافظی کارشناس پرونده قبل از نوروز با باقی و نیز صدور قرار وثیقه از سوی شعبه بازپرسی دادسرای مستقر در اوین و تامین آن توسط خانواده وی همچنان در بازداشت است.”

همسر باقی افزود:” ظاهر امر نشان می دهد که مسوولین امنیتی و قضایی با آزادی باقی موافق هستند اما نمی دانیم چرا او را آزاد نمی کنند؟! جای تعجب دارد فردی که باید طبق قانون آزاد باشد هنوز در سلول بسته دو سه نفره بدون هرگونه امکاناتی که قانون به رسمیت شناخته است نگهداری می شود.”

فاطمه کمالی با اشاره به اینکه به دلیل انتقال شعب بازپرسی دادسرای انقلاب به داخل زندان اوین امکان پیگیری وضعیت از طریق بازپرسی وجود ندارد، از مراجعات مکرر خود به دفتر دادستان تهران با هماهنگی قبلی برای اطلاع از وضعیت حقوقی باقی خبر داد که بی نتیجه مانده است و ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر با توجه به وضع حقوقی پرونده همسرش و وضع جسمی نگران کننده او مقدمات آزادی باقی فراهم شود .

کمالی گفته است در مورد وضعیت باقی نامه ای را به دادستان تهران نوشته و امیدواراست به ابهامات به وجود آمده در مورد آزادی باقی پاسخ داده شود.


6 پاسخ به “نگرانی شدید از سلامت جسمی باقی”

 1. سرباز سبز مهدی (عج) گفت:

  دیکتاتور دست از سر باقی بردار وگرنه…

 2. مهدی گفت:

  به نازم به عدالت اسلامی که اینها دارند اجرا میکنند!

 3. استقامت سبز گفت:

  وای به حالتون اگر بلایی سر باقی بیاید…. او را زودتر آزاد کنید

 4. ناشناس گفت:

  درود بر باقی

 5. مرتضی گفت:

  اینها با کارهای خود باعث اسلام گریزی عده بسیاری از جوانان ایرانی اند . این عدالت اسلامی است .گذشت و عاطفه و جوانمردی را در ایران از بین برده اند و کاری میکنند که ملت از صبح تا شب به خاطر مایحتاج روزمره خود بدوند تا سر از سیاست در نیاورند و آقایان گرگ صفت تا آنجا که میتوانند بیت المال را غارت کنند و کسانی هم که دلشان به حال ملت و برای ملت میتپد هم در زندان نگهداری میکنند و تهمت های ناروای حال خود را به آنان میزنند. ننگ بر حاکمان زورگو و دیکتاتور و درود بر باقی و کسانی اینچنین که روز به روز در دل مردم محبوب تر میشوند درود بر رهبر سبزو سید بزرگوار آقای موسوی که در مقابل تهمت های گرگ صفتان خضوع و بردباری و استقامت دارد.

 6. رسول گفت:

  باقی همیشه باقیست