سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » با ایجاد«شبکه های همیاری سبز»به یاری هموطنان با هرگونه طرز فکر و سلیقه ای بشتابیم...
» اطلاعیه ستاد نوروزی جنبش راه سبز امید:

با ایجاد«شبکه های همیاری سبز»به یاری هموطنان با هرگونه طرز فکر و سلیقه ای بشتابیم

چکیده :در هنگان تحویل سال نو، برای موفقیت جنبش سبز به درگاه ایزد متعال دعا خواهیم کرد و به نشانه یادمان شهدای همیشه جاودان انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و جنیش سبز، و آرزوی آزادی بازداشت شدگان جنبش، شمعی برخواهیم افروخت.با توجه به وضعیت نابسامان اقتصادی و تنگناهای معیشتی ناشی از سیاست های غلط دولت کنونی، بسیاری از هموطنان ما که عمری را با آبرومندی و شرافت گذرانده اند، اینک در معرض دشواری های سهمگین در این زمینه هستند. چه بسیار خانواده هایی که در معرض تلاشی و سقوط هستند و به علت از دست دادن شغل یا رکود بی سابقة اقتصادی و افزایش هزینه های زندگی، روزهای دشواری را به شب می رسانند. با ایجاد «شبکه های همیاری سبز» به یاری هموطنانمان، با هرگونه طرز فکر و سلیقه ای که باشند بشتابیم....


کلمه: ستاد نوروزی جنبش راه سبز امید با صدور اطلاعیه ای از مردم خواسته است که بازدید از خانواده شهدا ،مجروحین انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و حوادث پس از انتخابات را در اولویتهای خود در ایام نوروز قرار دهند.این ستاد همچنین خواستار ایجاد «شبکه های همیاری سبز» برای یاری رساندن به هموطنانمانی شده که دارای مشکلات هستند.

به گزارش کلمه متن کامل اطلاعیه ستاد نوروزی جنبش راه سبز امید به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

هموطنان عزیز، ایرانیان سرافراز و برادران و خواهران دینی

اینک که در آستانه فرارسیدن سال نو و آغاز سبزترین فصل سال هستیم، ضمن آرزوی سالی سبز، پربرکت، موفقیت و نشاط، پیشنهادات زیر را که از طریق شبکه های اجتماعی سبز به دستمان رسیده، به آگاهی می رسانیم:

۱. در ایام نوروز به دیدار خانواده‌ی شهدا و مجروحین انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و حوادث پس از انتخابات می رویم و ضمن بزرگداشت یاد آنان، برای پاسداشت از دستاوردهای جنبش سبز و تلاش برای تحقق آرمان های ملت ایران (آزادی، استقلال، عدالت و پیشرفت) تجدید پیمان می کنیم. در آخرین پنج شنبه سال به همراه خانواده های شهدای جنبش سبز مزار این عزیزان را گلباران می کنیم و ضمن همدردی با مادران، پدران، همسران و فرزندان عزادار، عزم خود را برای ادامه راه سبز این شهیدان به نمایش می گذاریم. در روزهای نوروز با دیدار از خانواده های زندانیان سیاسی، ضمن ستایش از مقاومت و صبوری اسیران جنبش و خانواده هایشان، آرزوی آزادی همه زندانیان سیاسی را فارغ از نوع اندیشه و افکارشان می کنیم.

۲. در مراسم باستانی و ملی آخرین چهارشنبه سال، ضمن حرمت نهادن به آیین های ملی جشنواره نور علیه تاریکی، از هر حرکتی که باعث بدنامی و سوء استفاده علیه جنبش سبز شود خودداری می نماییم.

۳. هدیه ما به یکدیگر برای سال نو، یک جلد نهج البلاغه به نشانه هویت دینی مان، یک جلد دیوان حافظ به نشانه هویت ملی مان، و مجموعه‌ی بیانیه های رهبران جنبش سبز به نشانه هویت سبزمان خواهد بود.

۴. در هنگام تحویل سال نو، برای موفقیت جنبش سبز به درگاه ایزد متعال دعا خواهیم کرد و به نشانه یادمان شهدای همیشه جاودان انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و جنیش سبز، و آرزوی آزادی بازداشت شدگان جنبش، شمعی برخواهیم افروخت.

۵. به نشانه همراهی با کشاورزان و باغداران و حمایت از اقتصاد ملی و اعتراض به سیاست های غلط و خانمان برانداز دولت در عرصه‌ی اقتصادی، از خرید میوه های وارداتی خودداری و با میوه های تولید داخل از میهمانانمان پذیرایی خواهیم کرد.

۶. با توجه به وضعیت نابسامان اقتصادی و تنگناهای معیشتی ناشی از سیاست های غلط دولت کنونی، بسیاری از هموطنان ما که عمری را با آبرومندی و شرافت گذرانده اند، اینک در معرض دشواری های سهمگین در این زمینه هستند. چه بسیار خانواده هایی که در معرض تلاشی و سقوط هستند و به علت از دست دادن شغل یا رکود بی سابقه‌ی اقتصادی و افزایش هزینه های زندگی، روزهای دشواری را به شب می رسانند. با ایجاد «شبکه های همیاری سبز» به یاری هموطنانمان، با هرگونه طرز فکر و سلیقه ای که باشند بشتابیم.

با آرزوی سربلندی همه‌ی ایرانیان، در هرکجا هستند، از هر قوم و پیرو هر دین و مسلکی که هستند، و آرزوی سالی سبزتر از همیشه.

ستاد نوروزی جنبش راه سبز امید


22 پاسخ به “با ایجاد«شبکه های همیاری سبز»به یاری هموطنان با هرگونه طرز فکر و سلیقه ای بشتابیم”

 1. رسول گفت:

  باشه فکر خوبیه فقط موندم چرا شما هم به جای چهارشنبه سوری میگین مراسم چهارشنبه آخر سال در ضمن هر سال چهار شنبه سوری با آتش و ترقه همراه بوده

 2. نجفی گفت:

  گرچه نمیدانم این ستاد از چه کسانی تشکیل شده و خوب بود خود را معرفی می کردند، من به عنوان یک رهرو راه سبز امید از این بیانیه به خصوص بندهای 5 و 6 آن حمایت می کنم و به نظر من این دو بند از بندهای قبلی مهمترند و مناسبتر با اهداف جنبش سبز.

 3. سمانه گفت:

  خب این شبکه ها چه جوری باید شکل بگیرن؟

 4. هویت گفت:

  سمانه جوون جنبش سبز مردمیه . پس خودجوش شکل میگره .من که از شروع شکل گیری جنبش خیلی از این کارها رو میکنم .قبلا کمتر ولی حالا بیشتر. نهج والبلاغه میخونم . فال حافظ میگیرم . به نیازمندان کمینم . حالا این نیازمند نیاز مادی داشته باشه یا معنوی . حدالمقدور پوشاک دوخت ایران می خرم .گرچه به خاطر نبود رقابت کیفیتشون پایینه. و………………. . کشورهای ازاد ودمکراتیک یه شبه به اینجا نرسیدن . به جنبش مدنی امریکا نگاه کنید .ابراهام لینکلن شهید و مارتین لوترکینگ شهید یادتون باشه .به هند نگاه کنید . ماهاتما گاندی شهید رو در نظر داشته باشید . به نلسون ماندلای ازاده نگاه کنید .

 5. irani sabz گفت:

  diroz raftam bazar mive begiram goftam be mive foroshe in porteghale tamson chande kojaiie goft chinie bavar nadarid berin bazar beporsid bekhoda in haighat dare porteghalam az chin miaran

 6. فرزانه گفت:

  به نظر من یکی از کارهایی هم که باید حتما انجام بگیره اطلع رسانی به سایر مردم در سایر شهرها و روستاهاست که هیچ رسانه ای جز رسانه میلی رو در اختیار ندارن و لذا همان رو باور میکنن که رسانه میلی و البته روزنامه های دولتی به اونها القا می کنن بنابراین سفرهای نوروزی و البته بازگشت دانشجویان به شهرهای خودشون میتونه فرصت مناسبی باشه برای بیان واقعیتها.هم زبانی و هم همان که دولت در اداره ها کرد یعنی توزیع CD ها که حاوی تصاویر و اخبار مربوط به وقایع اخیر در تهران و سایر کلان شهرهاست.من خودم دانشجوی شهرستان هستم و دارم می بینم که مردم روستاها چه طوری تحت تاثیر اخبار کذب حکومتی هستن.میشه این CD ها یا حتی مثل زمان قبل از انقلاب بیانیه ها و اخبار رو بر روی کاغذ آورد و در سفر نوروزی به صورت نا محسوس در خانه ها انداخت یا در خودروها.

 7. دم شما گرم،الهی همیشه یار هم باشیم ،پیش به سوی همیاری

 8. با تشکر از زحماتتان سال نو را به شما تبریک میگوم!
  به امید پیروزی ها بیشتر جنبش سبز
  حبیب تبریزیان

 9. ناشناس گفت:

  با تمام توان وانرژی و نشاط، پیش به سوی نیل به اهداف متعای جنبش سبز.

 10. ناشناس گفت:

  “”یک لوح فشره حاوی اخبار، تصاویر، عکس و کلیپهای واقعیتهای سالی که گذشت برای هموطنانمون که تحت سانسور قرار دارند””، چه هدیه خوبی :-) هموطن عیدت مبارک.

 11. مینا میر حسینی گفت:

  پیشنهادات خیلی خوبی بود
  به خصوص پرهیز از خرید میو ه ها ی وارداتی و به نظر من پرهیز از خرید تمام اجناس وارداتی خصوصا اجناس چینی اقدام بزرگی در جهت کاهش وابستگی به بیگانگان و کمک به تولید کنندگان داخلی مان می باشد حتا اگر برایمان گران تر تمام شود
  ….از شما ممنونیم…..
  منتظر راهکارهای دیگرتان هستیم

 12. سحر گفت:

  به نظر من همه ما باید حمایت گسترده و قوی خودمون رو از این طرح اعلام کنیم. اگه یادمون باشه آغاز راه سبز امید رو چند تا از اطرافیان نزدیک میرحسین مثل دکتر بهشتی و خود موسوی در تابستون اعلام کردن. این طرح هم عصاره نظرات همه اعضای جنبش و اونایی هست که از راه های مختلف نظرات خودشون رو اعلام می کنند و اعلامش در سایت کلمه هم نشان دهنده نقش موسویه. ضمنا می فهمیم که در سطوح تصمیم گیری جنبش به نظرات همه توجه میشه و فکر نمی کنم این واقعا در دنیا سابقه داشته باشد که با وجود چنین محدودیتی در امکانات، نظرات این همه از افراد مورد توجه قرار بگیره. درسته که بیشتر ما مایل به تظاهرات خیایانی و اعتراض علنی هستیم ولی اگه قصدمون ساختنه نباید از موارد مهمی که توی این طرح گفته شده بی توجه بگذریم. اگه یادمون باشه میر حسین در نبلیغات انتخاباتی اش گفته بود که میخواد کاری کنه که تولید ملی باعث افتخار باشه پس اگه میرحسین رییس جمهور ماست باید کمکش کنیم. می دونیم که بیشتر سود واردات به چه کسانی می رسه و به همین خاطره که این روند رو متوقف نمی کنند. همه ما شاهد هستیم که توی شهرهامون هرروز آجر و سیمان بیشتری مصرف میشه تا «مراکز خرید» ساخته بشه که توش اجناس وارداتی رو بفروشن. هزینه ساخت چنین مراکز خرید بزرگی رو کی داره؟ مطمئن باشیم که خیلی ها الان دارن میترسن از اینکه جنبش وارد مرحله جدیدی شده و صاف رفته سراغ مسائلی که به جیب آقایون مربوطه. در عوض نتیجه اش برای ما اینه که جنبه صلح طلبانه جنبش رو به همه دنیا نشون می دیم و در عوض حکومت نمی تونه ما رو به هیچی متهم کنه. حتی ممکنه مجبور بشه خودش رو هم مخالف واردات نشون بده که تازه اول پیروزی ماست. می تونیم یک کمی هم خوشبین تر باشیم و فکر کنیم که اینطوری باب این بحث در جامعه باز میشه و ممکنه نتایج عملی هم داشته باشه مثلا بعضی نهادهای نسبتا مستقل باقی مونده فشار بیارن که جلوی واردات بی رویه گرفته بشه و اینطوری جلوی ضرر کشاورزا گرفته بشه و زمینای کمتری تبدیل به خونه و ویلا بشن که این نتیجه دلخواه ماست و مهم نیست که توسط کی انجام بشه. کمک به هموطنان هم که کاملا معلومه چه نتایجی داره و مسلما ما این نتایج رو در سالهای بعد می بینیم. اگه ما خواستیم به نیازمندان کمک کنیم برخلاف حکومت احترامشون رو حفظ کنیم. در آینده این عزت نفس بهشون اجازه نمیده که به خاطر پول دستورات حکومت رو اجرا کنن و یا در جامعه مرتکب جرمی بشن. فراموش نکنیم خیلی از افرادی که امسال باتوم به دست گرفتن فقیر بودن(همه نه). پس همه اینجا کامنت بذاریم و همدیگرو به اجرای این بندها تشویق کنیم.

 13. Hamid گفت:

  Man az hamvatananeh kharej az keshvar hastam va moteasefaneh hanooz be neveshtar farsi dastresy nadaram. az een pyame noroozy besyaar sarafraz shodam. Tedady az havatanan ham mataleb besyaar jaleby neveshteh boodand. Doost daram be hamvatanane aziz yadavary konam ke yademoon nareh dar saleh jadeed va ba bevojood amadaneh jonbesheh jadeed lazeme ke moroory ham be tareekhe nachandan door ham beeandazeem va khaterneshan konnem ke yky az masaeleh mohem bedoor andakhtane keeneha va nefrathast. Be pmeededh salhayeh sabztar va shadtar baraye tamame bashareeyat .

 14. samane گفت:

  manam sale sabr e4steghamato tabrik migam

 15. سبز ۳۶ گفت:

  خدا دلهای همه مومنان خود را آگاه و به یکدیگر نزدیک گردند.

 16. هموطن سبز گفت:

  به عنوان یک همراه سبز با تمام بند های این اطلاعیه بخصوص بند 5 آن قاطعانه موافقم و در حد توان به آن عمل خواهم کرد…
  میوه های پلاسیده ی عرضه شده در گیت های دولتی که با عنوان عرضه ی مستقیم میوه و تنقلات نوروزی می باشد را خریداری نکرده و مصرف نمی کنم… می دانم که بدون خوردن این میوه های مانده ی وارداتی هم زنده می مانم! سعی می کنم به محصولات کشورم حداقل در زمینه ی کشاورزی هم که شده احترام گذاشته و زحمات تولید کنندگان داخلی را ارج بگذارم… این درست که کشورم در زمینه های صنعتی با عقب ماندگی زیادی روبروست و محصولاتش راه براه خراب و راهی تعمیرگاهها می شود ولی در کشاورزی که دیگر این گونه نیست… سیب و گلابی و مرکبات و موز و انگور و چغندر و برنج و گندم و چای و زیتون و… که دیگر دارد… چرا باید آنها را وارد کنند در حالیکه محصول داخلی در انبار ها و یا در باغها می پوسد؟! امروز من و ما اگر از خرید محصول وارداتی که سود آن به جیب دولت تقلبی و آقازادگان آن می رود خودداری کنیم در فردایی نزدیک کشاورزی ما رونق می گیرد که فایده و منفعت آن به همه ایرانیان خواهد رسید…

 17. davatesabz گفت:

  با سلام و درود به ارواح بزرگوار شهدای صدر اسلام و انقلاب و جنبش مقدس سبز

  من فکر میکنم در این برهه از زمان باید رهبران سبز ملت فکری به حال استراتژی کلان برای ادامه مبارزه باشند تا هم ما سربازان جنبش انتهای مسیر را ببینیم و با دلی پر شور تر از گذشته به راهمان ادامه دهیم و هم اندیشه های خلاق جنبش که همانا مردم هستند بتوانند بر اساس این استراتژی کلان راه های جدیدی را پیش روی این راه سبز قرار دهند
  به امید روزی که در ایرانی سبز روزمان را نوروز کنیم

 18. سید حامد سبز گفت:

  من میمیرم برا جنبش سبز
  میمیرم برا میرحسین

 19. علی گفت:

  سلام به روزنه امید ، امام زمان (عج) همراهتان همیاران عزیز. چشم دشمنان حسود شما کور که وبسایت شما را فیلتر کرده اند. ما برای خواندن پیام امید بخش شما با هزار تلاش ف – ی – لترشکن پیدا می کنیم و برای ندیدن و نخواندن برنامه ها و خبرهای آن حسودان از هر دری فرار می کنیم (تلویزیون که شد آوکواریوم ، اینجوری برق هم حروم نمی کنه)
  تا شقایق هست زندگی باید کرد … عیدتان مبارک نوروزتان پیروز

 20. سبز آقا گفت:

  نشان ملی ما شاهنامه فردوسی است نقطه افتخار ما جنبش سبز

 21. علی سبز گفت:

  با رفتن در روم های اینترنتی میتونیم پیام سبز بدیم

 22. محمد گفت:

  با سلام
  با عرض تبریک سال صبر و استقامت بدینوسیله به نظرم رسید که برای روز های آینده جنبش سبز مطالبی را به عنوان پیشنهاد به شما عزیزان ستاد و یا به خودمان که تک تک به گفته میرحسین موسوی عضوی از این حرکت عظیم مردمی هستیم عرض نمایم:
  دیروز در بانکوک پایتخت کشور تایلند مردم این کشور با پوشیدن تی شرت های قرمز رنگ و با در دست داشتن نماد هایی از رنگ قرمز توسط ده ها هزار وسایل نقلیه ائم از موتورسیکلت و یا ماشین و حرکت در سطح شهر ،دست به یک مانور میلیونی در اعتراض به دولت آقای اب هیسیت نخست وزیر این کشور زده و خواستار استعفای ایشان از مقام نخست وزیری و ا نحلال دولت وی و مجلس شدند. شایان ذکر است نکات بسیار مشابهی در شرف بوقوع پیوستن و مطالبات بسیار مشابهی در میان این دو جنبش قرمز در تایلند و جنبش سبز در ایران وجو د دارد که مرا مجاب بشرح گوشه هایی از آن برای استفاده از تجارب این دو حرکت و اندیشیدن پیرامون آن وا داشت.
  کشور تایلند پادشاهی است و در راس آن پادشاه قرار دارد که علیرغم داشتن محبوبیت بالا در میان مردم این کشور هرگز در انجام امور سیاسی دخالتی نداشته و صرفا پس از هرگونه حوادث و یا کودتا هایی که در این کشور اتفاق می افتد به مسئولین زیربط هشدارهای لازم را متذکر میشود .
  شیوه ی مانور قدرتی رنگ قرمز حزب طرفدار تکسین نخست وزیر محبوب سابق تایلند که با نظمی بی نظیر و با وسایط نقلیه در سطح بسیاری از خیابان های بانکوک به حرکت در آمدند می تواند الگوی مناسبی برای جنبش سبز و حرکت به این شیوه در یکی از روزهای سال جاری و در شهر تهران به مرحله ی اجرا در آید در این حرکت پس از اخذ مجوز از سوی مسئولین زیربط موتورسواران و همچنین وسایل نقلیه با همراهی طرفداران خود وبا در دست داشتن رنگ سبز می توانند از شمال شهر تهران تا جنوب و از شرق تا غرب بدون آنکه مزاحمتی برای دیگران بوجود آورند و خسته شوند پیام سبز را به گوش همه مردم شهر برسانند وهمنوایی مردم را شاهد باشند . میتوانند تنها با در دست داشتن نیمی از خیابان در کلیه مسیرهای پیشنهادی تردد نمایند و مردمی که در حاشیه ی مسیرها قرار دارند با استقبال و اقبال خود از این حرکت با آنها همنوا خواهند شد.و این در صورت رعایت نظم اخلالی در امر ترافیک برای شهروندان در پی نخواهد داشت.
  اتفاقی که دیروز در تایلند و با این حجم عظیم و گسترده مردمی با رنگ قرمز اتفاق افتاد موجب گردید تا دولت آقای نخست وزیر آبیهسیت تن به مطالبات مسالمت آمیز معترضین به حزب قرمزپوش آقای تکسین داده و اعلام نماید در زمان مناسب و در زمانیکه مقدمات انتخابات دولت جدید صورت میگیرد ایشان از مقام نخست وزیری استعفا نماید شایان ذکر است در چند روز گذشته طرفداران جنبش با دادن خون و ریختن خون های خود در بطری های 4 لیتری و حضور در مقابل منزل نخست وزیر خشم خود را با جاری ساختن آن در مقابل پلیس مستقر درحفاظت منزل مسکونی ایشان به نمایش گذاردند .جالب توجه اینکه در طول دو روز گذشته هیچ گونه تعرضی از سوی پلیس و نیرو های انتظامی نسبت به مردم صورت نگرفت و بلکه بعضا پلیس با همکاری و مساعدت راه را بر نمایش اعتراضی آنان نسبت به مطالباتشان را هموار ساخت .با امید پیروزی مردم خوب ایران در سال صبر و استقامت